Přírodní rusovláska - první šediny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Hajdalena
18 příspěvků 17.12.14 14:25
Přírodní rusovláska - první šediny

Ahoj všem, zejména všem přírodním rusovláskám, které už vzhledem k postupujícímu věku nějak upravovaly svou barvu vlasů (ideálně vlnitých, ale to není podmínka :-) ).
Bude mi 37 a objevila jsem pár bílých vlasů. Měla bych to pomalu čekat, že, ale byl to šok. Mentálně jsem někde na 25, ale tělo to neakceptuje. Po bližším přezkoumání jsem zjistila, že zesvětlení a úbytek červeného pigmentu v pramíncích kolem obličeje a na vršku hlavy, které jsem přisuzovala slunci, větru, mechanickému poškození atd., je bohužel spíš neklamný příznak „odkvětu“. Vlasy jsou navíc slabší než před pár lety.
Co teď? Asi bude nutné zesílit péči o kvalitu vlasů zvenku i zevnitř.
A co s barvou? Nemám absolutně žádné zkušenosti s barvami chemickými ani s henou ani s ničím podobným. V tomto směru jsem pole neorané. Šedivět ovšem nechci. Máte nějaké nápady, tipy, rady, co dělat?
Zatím jsem ve fázi, že spodní vlasy mají sytou barvu, ale rozdíl mezi nimi a vrchními vlasy je zřetelný. Vlasy mám vlnité, jemné, suché, nahoře řídší se sklonem ke krepatění ve vlhku. Jestli se mi nějakou podaří najít, vložím fotku.
Zhruba 30 let mi trvalo, než mi došlo, že barva mých vlasů je hezká, a sotva mi to dojde, začnu chátrat…
Uvítám všechny možné tipy. Díky!

Reakce:

vias
446 příspěvků 19.12.14 21:18

Pokud Vám nevadí ty světlejší vlasy nahoře, tak těch pár bílých prostě vytrhněte. Ale počítejte s tím, že to budete muset dělat pravidelně a v určité fázi už se to nevyplatí. Pak se obávám, že je budete muset barvit. Zajděte si ke kadeřníkovi, ať Vám namíchá stejný odstín jako Vaše vlasy zdravé, a nechte si nabarvit ty šedivé. Nebo zkuste barvy z drogerie, návod je vždy přiložen, rozhodně ale nepodceňujte alergickou zkoušku, o které se tam píše (nechci Vás děsit, šance na alergii je malá, ale důsledky by mohly být nepříjemné, tak ať do rána neopuchnete). Vyjde to levněji, ale možná Vám bude trvat, než najdete vhodný odstín, ty obrázky na obalech jsou přibližné, chce to zkoušet. Hodně štěstí!

vias
446 příspěvků 19.12.14 21:38

Ha, dostala jsem červené, tak pokud někdo máte lepší tipy, sem s nimi, taky si nechám poradit.

alvapboudica
61 příspěvků 20.12.14 16:55

Už jsem to sem psala. Jsem rusovláska, vlnité vlasy.
Rada kadeřnice: podbarvit spodní vlasy, v mém případě: HNĚDÝ odstín s názvem: Černá káva. Jsem moc spokojená. Vlasům se vrátil původní sytý odstín, nabyly na objemu. Že jsou vlasy upravené barvou registruje málokdo.
Ale chce to trefit ten odstín, já jsem sama byla překvapená, jak kadeřnice odhadla tu barvu. Prostě mám zespodu hodně tmavé rezavé vlasy a sem tam nějaký pramínek vykukuje ven a oživuje tu horní světlejší část vlasů.

Hajdalena
18 příspěvků 22.12.14 19:01

Díky za odpovědi! Asi budu muset navštívit kadeřnici a poradit se co dál. Taky nechápu smysl těch červených ramínek. Ocenila bych spíš konkrétní protinávrhy.

Dragon01
187 příspěvků 22.12.14 20:57

Záleží jaká je Vaše přírodní barva, možná by Vám sedla henna, jde to vyzkoušet na vlasech, které nasbíráte na kartáči (vypadané), ty obarvíte hennou a uvidíte výsledný odstín. Vzhledem k tomu, že henna většinou chytá do rezavých odstínů, mohlo by Vám to sedět.

alvapboudica
61 příspěvků 23.12.14 18:47

Hennu v případě rezavých vlasů opravdu vyzkoušet na vypadaných vlasech nebo na nějakém pramínku. Hrozí poněkud načervenalá, ale asi to bude individuální.
Kadeřnice mi to zkoušela na malém pramínku a opravdu to nebylo ono, proto jsme šly do hnědé.
On je asi rozdíl, když se barví vlasy hennou a dostanou rezavý nádech. Přirozeně rezavé vlasy už rezavý nádech mají a co bylo moc, to bylo moc. Třeba až budu šedivá víc, nevím.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit