Přírodní zábaly na vlasy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kiririn
94 příspěvků 28.01.13 11:22
Přírodní zábaly na vlasy

Už dosti dlouho přemýšlím o nějakém tom přírodním zábalu na vlasy, ale pořád se nemůžu rozhodnout. Nemyslím takovou tu „přírodní kosmetiku“,ale starý dobrý žloutek atd.
Máte někdo s podobnými kúrami zkušenosti? Mám např. strach z neuvěřitelného slepení, nebo s prominutím smradu a podobných nepříjemných následků.
Moc děkuji za odpověď i tipy na druhy zábalů.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »

Reakce:

Martini90
159 příspěvků 28.01.13 12:42

Kamarádka používá olivový olej - vetře do vlasů a nechá nějakou dobu působit (myslím, že max hodinu? Nejsem si jistá) a pořádně vymyje (klasicky šamponem). Je to boj to z vlasů dostat, ale nemůže si to vynachválit.
Já sama se teda spokojím jen s hennou:)

Minion
117 příspěvků 28.01.13 13:04

Tak přesně s tím olivovým olejem jsem to také zkusila a už nikdy víc :-D Přesně jak píše Martini90 - je to boj to z těch vlasů potom dostat. Já myslela, že se v tý sprše snad rozbrečím :-D Navíc se mi tak namastily ruce, že jsem nemohla udržet ani tu sprchovou hlavici. Voda po mně stékala v krůpějkách, musela jsem použít 3× víc šampónu než jindy, abych to z vlasů smyla. Navíc to zrovna moc nevonělo a vlasy jsem měla druhý den takové hrubší… No, možná by bylo lepší si tam toho oleje dát méně :-)A taky mám dost dlouhé vlasy, navíc kudrnaté, takže se mi to asi vymývalo ještě hůř než jiným. Vajíčka jsem nezkoušela, ale taky mne to lákalo, tak možná zase někdy budu experimentovat. Mám suché konečky, jsem z nich zoufalá :-/

Kiririn
94 příspěvků 28.01.13 13:16

Hennu už jsem několikrát měla (teď jsem zkusila přeliv), olivový olej je zajímavý, ale to vymytí musí být asi docela brutální, aby člověk poté nechodil týden s mastnou hlavou (Už tak se mi vlasy dosti mastí). Možná vyzkouším i mou babičkou tolik zmiňované kvasnice (když to říká babíčka…).

Guinea Pig
1190 příspěvků 28.01.13 13:19

Já mám výbornou zkušenost s kopřivami (pro brunetky). Každé jaro vyrážím na sběr a zbytek roku dělám zábaly. Výborně posílí jemné, polétavé vlasy.

Kiririn
94 příspěvků 28.01.13 13:26

Další otázka: Máte někdo zkušenost s kokosovým mlékem/syrovátky? Jednu plechovku kokosového mléka mám zrovna ve spíži, tak že by šla na hlavu?

Guinea Pig
1190 příspěvků 28.01.13 13:31

@Kiririn Já myslím, že určitě. bude to mít stejný efekt, jako olejové zábaly.

Martini90
159 příspěvků 28.01.13 14:07

@Kiririn Též bych řekla, že to bude to samé co olej. Jen možná to vymývání nebude tak brutální. Ač teda taky to bude chtít hodně vody a několik pokusů.
Mimochodem kdybyste zkoušela ten žloutek, tak hlavně pak umývat studenou vodou, ať nemáte na hlavě míchaná vajíčka ;)

julkajulcao
18 příspěvků 28.01.13 14:24

Doporučuju jablečný ocet, mám s ním opravdu dobré zkušenosti. Jednak obsahuje spoustu prospěšných látek a vitamínů, vlasy jsou po něm krásně hebké a je to výborná prevence proti vypadávání. Vymývá se opravdu dobře. Stačí smíchat jeden díl octa a 9 dílů studenté vody a vlasy opláchnout, nechat asi půl hodinu působit. Někdo po tom vlasy už neoplachuje, jen nechá uschnout a rozčeše. Já je po půl hodině oplachuju pořádně studenou vodou, nemám ráda to octové aroma, a potom vysuším. Stačí používat jednou týdně, lepší je to pokud se hned nikam nechystáte, aby nebyl člověk octový. Jinak jablečného octa se opravdu nemusíte bát, voní jinak než ten obyčejný. A doporučuju ho pořídit např. ve zdravé výživě, aby to nebyl ten levný, co je v něm kdo ví co. Lahev stojí od 50 do 80 korun.

Khajka
506 příspěvků 28.01.13 14:28

@julkajulcao Zkoušela jsem ho a bohužel, mám na něj asi alergii, neboť mi zčervenal obličej a vypadal, že i mírně opuchl (a nedělala jsem to jen jednou). Kamarádka mi tedy doporučila vinný ocet, že pomáhá úplně stejně. Obojí jsem kupovala v DM, v jejich řadě Alnatura, jsou tam za rozumnou cenu.

julkajulcao
18 příspěvků 28.01.13 14:35

Stát se to může, pokud je pokožka hodně citlivá na kyselé. Problém může být i v moc malém zředění, je opravdu dobré ocet nejdřív rozpustit v nádobě s vodou a potom až vlasy polívat, a nejlepší je polívat opravdu jen vlasy, nikoli obličej. Většina přírodních octů bude mít podobné účinky (kromě toho s kterým se zaváří okurky), jen bych si po takové zkušenosti dávala pozor na ředění i toho vinného.

Khajka
506 příspěvků 28.01.13 14:38

@julkajulcao Ten mi právě nic neudělal :) Ředila jsem obojí, ale je možné, že ne úplně přesně, jak by se mělo.

Karja
4767 příspěvků 28.01.13 14:42

Já jsem používala před několika lety na oplach vlasů po mytí heřmánek. Má vlasy trochu zesvětlit a natónovat. A asi to bylo účinné, protože okolí zaznamenalo změnu a barvu vlasů chválilo. Já jsem si toho tak moc nevšimla, přece jen jsem se viděla každý den. Jinak ta kůra byla velmi příjemná.
Olivový olej jsem taky používala, ale jak se píše výše, špatně se to vymývalo. Teď používám jojobový olej, nanesu buď po mytí pár kapek na vlhké vlasy a nebo ho použiji naopak více před tím, než si jdu vlasy mýt.

Kiririn
94 příspěvků 28.01.13 18:25

@Karja A heřmánek v jakém stavu?(výluh, nebo já nevím co ještě:D)

DanielaS
4603 příspěvků 28.01.13 18:33

Prave v televizi rikala slecna vizazistka (Clio Zammateo), ze na vlasy, zejmena svetle hnede, je dobry zabal ze 3 lzic olivoveho oleje, stavy z 1 citronu a balicku (asi pul lzicky) mleteho safranu. Ze to posili cervene tony. ale nezkousela jsem to.
Obcas si namicham peeling na ruce z nejakeho sympatickeho oleje, co mam zrovna po ruce (merunkovy, mandlovy, bambucky, nakonec i ten olivovy), a trtinoveho cukru.
A mydlo si delam, ale to na vlasy taky moc neni. Sampon jsem nezkousela.

DanielaS
4603 příspěvků 28.01.13 18:41

Dalsi navody od Clio:

Pro slabe vlasy:
salvejove listy
rozmaryn
listy zeleneho caje
pul litru vody

Povarit vsechno listi ve vode, scedit. Slit do lahvicky a nechat vychladnout. Po umyti vmasirovat do pokozky hlavy. O oplachovani nic nerika.

Vyzivna maska
2 rozmixovane broskve
2 lzice mandlove moucky
2 lzice mandloveho oleje

Vsechno smichat, vysledek je dost tekuty. Nanest na vlasy, ne na pokozku. Zabalit do nejlepe telpeho rucniku a nechat dvacet minut pusobit. Umyt samponem.

Ochranny sprej proti slunci
kokosovy olej
jojobovy olej
arganovy olej
vanilkovy lusk

Naplnit lahvicku do 3/4 kokosovym olejem, vlozit vanilku a doplnit jojobovym olejem. Nakonec prikapnout trochu arganoveho oleje. Protrepat.

Kiririn
94 příspěvků 28.01.13 19:05

Hmmm broskev. Aby to místo na vlasy nešlo do pusy. Jinak jdu asi do žloutku a možná k tomu šoupnu i to kokosový mlíko uvidíme, co z toho vyleze.

Dalmitka
1305 příspěvků 28.01.13 19:09
Olivový olej

@Minion + @Karja + @Martini90: dámy, všetky spomínate olivový olej a jeho veľmi problematické vymývanie z vlasov. Neviem v čom je problém, pretože olivový olej do vlasov používam bežne - pred umytím ho nanesiem do vlasov, nechám ľubovoľne dlho pôsobiť /v deň, keď nejdem von/ a bez problémov ho z vlasov vymyjem. Keď mám viac času, používam zmes zo žĺtka + olivového oleja a výsledok je naozaj poznať. Dokonca - keď už je reč o olivovom oleji - používam ho občas aj pri odličovaní tváre spolu s pleťovým mliekom a s výsledkom som nadmieru spokojná. Možno je to v druhu oleja - ja mám to šťastie, že používam pravý domáci olivový olej z overeného domáceho zdroja z Chorvátska - samozrejme predovšetkým na prípravu jedál a som na ňom závislá. Ale aj s prírodnými maskami na vlasy mám jednu negatívnu skúsenosť - moja dcéra má krásne kvalitné dlhé vlasy a raz pred rokmi som sa dočítala neviem už kde, že zábal na vlasy z banánu!!! - výsledok? - katastrofa - kým sme to z tých vlasov dostali, niekoľkokrát som prepadala panike, že tie vlasy sa budú musieť ostrihať, čo by sme obidve „neprežili“.

Kiririn
94 příspěvků 28.01.13 19:14

@Dalmitka O masce s banánem jsem také četla - takže tudy cesta nevede… Nu děkuji moc za radu, alespoň nebudu banánová víla.

modra_kocka
903 příspěvků 28.01.13 19:25

Taky mám suché konečky vlasů. Pomáhají olejové zabaly. Nejraději používám kokosový oelj (ne mléko!), ale občas i olivový (výhradně panenský, ne olivový olej na vaření, který se prodává za 30 Kč litr). Kokosový se mi zdá být lepší. Teď jsem zkusila pistáciový olej, a možná je ještě lepší, než kokosový.
Samozřejmě se olej vymývá hůř - po olejové kúře myji vlasy 2-3× šamponem, a většinou druhý den nebo ob den je musím umýt znovu.
Dobrý recept je oplachování valsů po mytí octovou vodou (cca 2 lžíce na litr vody podle návodu, já neměřím, dělám baj voko). Ocet vysráží zbytky šamponů z vlasů, a udělá je hebčí. Už se nesmývá, pach octu rychle vyprchá.

Žloutek na vlasy používala už moje babička. Dokonce žloutkem se vlasy myjí (místo šamponu), ale to moc nemusím, zdá se mi, že po něm mám splihlé vlasy (mám je jemné). Smývat se v pohodě dá teplou vodou - do cucek se sráží bílek, ne žloutek, takže je potřeba pečlivě oddělit bílek a žloutek.

Občas se doporučuje pivo - zkusila jsem jednou, už to neudělám. Vlasy se těžko rozčesávaly, byly takové ulepené, bez lesku. Opět - pivo se nesmývá. Černý čaj (mám tmavě hnědé vlasy) - zkusila jsem, nemělo to viditelný efekt.

Vynikající je prý ricinový olej - zatím nemám vyzkoušený, chystám se na to.

Hodně rad (i se zkušenostmi) na přírodní zábaly na vlasy najdeš na www.dlouhevlasy.cz

Guinea Pig
1190 příspěvků 28.01.13 19:38

@Dalmitka Můžu se zeptat? ten olivový olej prostě vezmu, naleju si tak skleničku do vlasů, promasíruju, zabalím do ručníku a čekám třeba hodinku?

Sibyla
2639 příspěvků 28.01.13 19:46

@Borůvka19 Já ho nahřívám, jinak je postup jak píšete. Celou skleničku ne, prostě aby vlasy nasákly. Někdy si do něj dám kousek rozmarýnu, ale on voní i tak - pokud použijete dobrý. Jak píše @Dalmitka, taky jsem neměla problémy ho spláchnout. Vlasy jsou pak krásné, lesklé a takové sypké. Na olivový olej nedám dopustit, mám ho v koupelně a někdy si jím natírám pleť.

Guinea Pig
1190 příspěvků 28.01.13 19:48

@Sibyla Děkuji děkuji. Mám vlasy docela dlouhé, proto asi ta sklenička bude potřeba, aspoň ta menší z Ikei :-)

Karja
4767 příspěvků 28.01.13 20:04
@Kiririn píše:
@Karja A heřmánek v jakém stavu?(výluh, nebo já nevím co ještě:D)

Ano, vyluhovaný heřmánek. Jaké množství je třeba použít je psáno na krabičce, to už si nepamatuji, je to osm let zpět. Před mytím jsem si vždy připravila půl až litr toho výluhu a pak po umytí šamponem a kondicionérem jsem v tom vlažném heřmánku vlasy vymáchala, přelila je tím a už pak neoplachovala.

Dalmitka
1305 příspěvků 28.01.13 20:14

@Borůvka19 - áno, menšie množstvo oleja si nalejem do dlane, nanesiem na vlasy, ak treba, znova nalejem do dlaní a opakujem, väčšinou ani nebalím do uteráka, jednoducho zopnem vlasy navrchu sponou a nechám na vlasoch dokedy sa mi chce /ako som už písala, robím to v deň, keď nejdem von/, vlasy umyjem trebárs aj po niekoľkých hodinách - normálne 2 x šampónom. Mne to funguje, tak dúfam, že Vám nepíšem niečo, čo Vás sklame, ale znova podotýkam - ide asi aj o druh oleja a ako napísala aj @modra_kocka - nemal by to byť najlacnejší olej z hypermarketu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit