Prirodzenosť vs. Umelosť/výraznosť

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

D.L.R.
5 příspěvků 03.01.13 21:30
Prirodzenosť vs. Umelosť/výraznosť

Síce to nesúvisí úplne s módou, no zaujímalo by ma, čo skôr na sebe uprednostňujete. Či sa cítite lepšie v nejakej neutrálnej prírodnej farbe vlasov a s minimálnym/ži­adnym make-upom a šminkami, alebo naopak máte radšej ak pôsobíte výrazne, napr: výrazný make-up (ale samozrejme vkusný) a k tomu nejaká výraznejšia farba alebo aspoň strih vlasov.

Pýtam sa aj čiastočne preto, lebo v dnešnej dobe sa na ženách strašne upredňostňuje a propaguje prirodzenosť a bla bla bla. A napríklad ja som samú seba ako prirodzenú nikdy nezniesla, resp. necítila som sa tak dobre. Nie preto, že by som bola ohavná, ale preto že keď pôsobím výraznejšie (bledá porcelánová pleť, výrazný červený rúž a výrazné oči s hrubými linkami ala Amy Winehouse/dymové oči, výraznejšie obočie, čierne vlasy, a.t. ď…)cítim sa lepšie, krajšie a vôbec mi nevadí, že by ma odmaľovanú človek asi ani nespoznal.

Tak ako ste na tom vy? :-) uprednostňujete na sebe skôr len jemné líčenie a vlasy, alebo naopak?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reakce:

Ems
1482 příspěvků 03.01.13 21:36

Upřímně? Podle toho jak se probudím…:D

Elinor.S
243 příspěvků 03.01.13 21:41

Pro mě za mě se může upřednostňovat trend „přirozenosti“…já pokud se nenalíčím, vkusně, jak jinak :-)..vypadám jak minutu před smrtí, čili moje volba je jasná :-)

llolla
2102 příspěvků 03.01.13 21:44

Já jsem si přestala barvit vlasy kvůli tomu, že mi bylo líto peněz, s věkem trochu změnily barvu a už jsem s nima spokojená. Ani se nijak extra nemaluju (přes den nějaký tónovací krém a řasenku). Teď jsem si zamilovala růžovou rtěnku, k jinak „holýmu“ obličeji se to moc hodí. Jinak se malovat neumím (linky a stíny a podobné vymoženosti jsou nad mé síly), ale hlavně jsem přesvědčená, že mi to nesluší.

indyka
625 příspěvků 03.01.13 21:44

Umělost nemám ráda. Hromada make-upu, oholené a hnusně namalované obočí, vlasy jako barbie a umělé nehty aka pestrobarevné dlouhé drápy, ideálně ještě s nálepkami nebo třpytkami - pro mě je to jedno velké FUJ. Výraznost v podobě rudých rtů, kontrastních barev oblečení atd. mi nijak nevadí a pokud to není přehnané, tak se mi to i dost líbí.

Sama jsem někdy za šedou myš, někdy za přirozenou, ale (snad) pěknou děvčenu a semtam i za tzv. papouška, kdy si dám na zářivě modré tričko zářivě žlutou bundu a líbí se mi, že zářím :-D Podle nálady.

Dorenika
464 příspěvků 03.01.13 21:46

No ja nemam ziadny problem byt nenamalovana, ale pacia sa mi vyrazne veci presne ako ste pisala, biela plet, tmave vlasy a cerveny ruz to je to co chcem len mam tu smolu ze sa rychlo opalim ale staci pouzivat pod make up krem s spf 50 a je to:) inak si myslim ze farby ako pudrova a pod sa mi nehodia, skor cierne, biele a modre-tyrkysove veci takze asi je lepsie pozerat na to co sa komu hodi nie ze byt prirodzena/vyrazna za kazdu cenu

eveK
333 příspěvků 03.01.13 21:46

Bez barvy na vlasech i na ksichtě jsem absolutně nevýrazná a vybledlá a každý mě přehlédne jako širé lány, takže já existuji s blond melírem a alespoň make-upem a řasenkou.

Alexandrina
43 příspěvků 03.01.13 21:48

Jestli se tak cítíte dobře, je to pro vás přirozené, jste tedy přirozená :)

Vlasy si barvím barvou, která vypadá co nejpřirozeněji, maluju se tak přiměřeně, ale to jen proto, že jinak bych vypadala jako maškara. Kdyby mi slušelo se hodně zvýrazňovat, klidně to dělám.

Ceresa
465 příspěvků 03.01.13 21:54

Maluju se tak, ze neni moc velky rozdil oproti nenamalovanemu obliceji. Alespon jsem nikdy neslysela, ze by me rano nekdo nepoznal…na akce se klidne vic nalicim. Ted se mi rozbila zehlicka a sla jsem do prace ve „svych“ znacne vlnitych vlasech. Kolegove si hned neodpustili poznamku, ze jsem si ten den hezky natocila vlasy, at to delam casteji:)

Ani  03.01.13 21:57

Myslím, že umělost a výraznost jsou značně odlišné koncepty.

Sibyla
2639 příspěvků 03.01.13 21:57

To je mi novinka, že se v současnosti upřednostňuje přirozenost! Když vidím nastrojenou ženu, má většinou obličej barbíny - v horším případě zombie. O modrých a fialových odstínech vlasů nemluvě.
Osobně se líčím, abych zakryla nedostatky a zdůraznila přednosti. Nesmí to ovšem působit, jako bych si na obličej nasadila cizí - s tím bych u pánů ve své blízkosti neuspěla.

Eye
276 příspěvků 03.01.13 22:03

Jestli vypadáte jako Sněhurka, tak svou přirozenost podtrhnete právě výrazným nalíčením. dovolím si vložit ukázku z diskuze Co jsem měl(a) dnes na sobě… tohle se mi hrozně líbí. na mě by to vypadalo divně, mám nevýrazné oči i vlasy a po výrazném ztmavení vlasů vypadám nemocně. vyzkoušeno v pubertě, zkoušela jsem černou i fialovou:) kouřové líčení trénuju, přes den se ale moc nelíčím. linky nepoužívám vůbec.

Lachenauerin
544 příspěvků 03.01.13 22:09

Pokud za „neumělost“ platí výhradně kombinace nebarvené vlasy + absolutně žádné líčení, pak musím sebekriticky uznat, že jsem osoba umělá. Moje nejběžnější ustrojení na ven je totiž tónovací krém (nikoli vyloženě krycí make-up) spolu s řasenkou, popř. jemnou linkou na oči a stopou tvářenky.

I když nedávno jsem nutně musela vyrazit mezi lidi s příšernou rýmou a ten červený frňák a přilehlé okolí mi přišlo fakt směšné a hlavně zbytečné maskovat. A s překvapením jsem zjistila, že to ještě se mnou není tak hrozné. Ale stejně jsem si připadala taková „nahá“.

Ale vážně - úplně nenalíčený vypadá člověk bezvadně, když je mu dvacet, ale jak je mu dvakrát tolik, už to aspoň ten minimální dotyk líčidel chce, hlavně kvůli sjednocení pleti. Psina je, že já se v těch dvaceti nemalovala buďto vůbec, a nebo naopak kompletně - včetně stínů, rtěnky atd (jen ten make-up jsem začala používat až někdy po třicítce). Zato teď se líčím prakticky denně, ale minimálně. A trvá mi to slabých pět minut, kdežto tenkrát jsem se motala před zrcadlem kolikrát pomalu hodinu.

Edit: Oprava překlepu.

Příspěvek upraven 03.01.13 v 22:25

majuss
94 příspěvků 03.01.13 22:13

Mám rada oboje, ale u seba preferujem prirodzenosť. nikdy som netúžila po výraznej farbe vlasov alebo účese, ale na iných ľuďoch sa mi to páči (ak je to dobre spravené a celkovo to k nim pristane)
ako som povedala, na sebe mám rada prirodzenosť a nie je to tým, že by som sa nevedela namaľovať, mám výrazne modré oči, stačí im jemný dotyk čiernej maskary a viem, že je to prvá vec, ktorú si na mne okoloidúci ľudia všimnú. páčia sa mi, beriem ich ako svoju prednosť a preto zvýrazňujem na svojej tvári výlučne oči, niekedy viac, niekedy menej. takisto sa páčim sama sebe aj nenamaľovaná, dokonca častokrát najviac práve po tom, čo vstanem z postele a preto nemám potrebu sa maľovať tak, aby som pomaly vyzerala ako niekto iný.

pehot
685 příspěvků 03.01.13 22:19

Vlasy si barvím (paradoxně barvou co nejvíc podobnou mé vlastní ) a bez makeupu/BB, pudru, rozjasňovače a řasenky se mezi lidmi většinou neukazuju. Co naopak moc nemusím jsou různé barevné stíny, rtěnky, bronzery a tlusté černé linky. Někomu to sluší, ale já si v tom připadám nepatřičně. Na nějaké akce se občas víc odvážu v líčení očí a následně se při náhodných pohledech do zrcadla divím, co to na mě kouká za cizí ženskou.
K přirozenosti: mám pěkné, velmi pevné nehty a jsem líná pořád stříhat. Takže někdy je nosím dost dlouhé a to se pak nevyhnu „obvinění“ že jsou umělé. To samé vlasy - nosívala jsem vlasy hodně dlouhé a dostávala jsem otázky typu " to je prodlužko?, kde ti to dělali?.." Navíc jsem od přírody kudrnatá (což moc lidí neví) a to je pak " ty máš trvalou? Co používáš za natáčky/kulmu?" Naopak jsem před pár lety dostala super nápad se nechat ostříhat a necítila jsem se v tom, takže jsem si vlasy nechala prodloužit doopravdy - a to divné nepřišlo nikomu a ani vlastní rodina to nepoznala. Takže sama jsem z toho, jak kdo vnímá přirozenost, celkem zmatená.

guinejske_prase
178 příspěvků 03.01.13 22:24

Nejsem zastánce ani jednoho extrému. Nemyslím si, že žena, která si barví vlasy a líčí se je hned umělá barbie, stejně jako ta, co to nedělá, není automaticky umaštěná lesana.

Sama jsem za poslední dva roky došla k jakémusi středu, který považuju za ideální i u většina ostatních žen (bohužel málokterá se mnou zjevně souhlasí). Vlasy si barvím, ale tak, aby to nebylo na první pohled zřejmé. Líčím se prakticky vždy, ale snažím se spíš zvýraznit ty přirozené prvky - pěkná pleť, upravené obočí, růž na rty a líčka.. i když někdy ráda vyrazím i s výrazným líčením očí.

Solarium, umělé/gelové nehty nebo prodloužené vlasy už jsou imho moc..

yourcandy
476 příspěvků 03.01.13 22:48

Tak tady si nevyberu :-) nejlepší možnost je nepřirozenost využít tak, aby člověk vypadal přirozeně. Prostě si trochu pomoci. Osobně je mi strašně líto mladých holek, které neznají míru a místo svěžího obličeje mají hotovou masku. Masku, která jim propůjčí unavený vzhled a přidá roky.Sama si jen zvýraznuji oči, lesk na rty, upravené obočí, přirozený vzhled. Jemný makeup mi ubírá roky, a to o dost.Tak se dívím těm, co se dobrovolně hyzdí. Tuny makeupu co se srazí na obličeji není nic pěkného.

Ceresa
465 příspěvků 03.01.13 23:00

@yourcandy to mate na mysli takove ty oblicejove 5ti centimetrove odlitky? Vzdy u techto oranzovych ci cokoladovych holek premejslim, zda by to slo sloupnout na jeden pokus…

system_error
815 příspěvků 03.01.13 23:00

Já mám ráda nepřirozenost, pokud je zajímavá, působivá nebo pěkná. Kromě toho opravdu záleží na každém jednotlivci. Já to mám podle nálady, na namalování musím mít náladu, což většinou ráno v půl sedmý nemám, tak jsem v práci nenamalovaná, ale na večer se namaluju skoro vždycky.

yourcandy
476 příspěvků 03.01.13 23:11

@Ceresa ..jo jo, to přesně jsem myslela! Jinak já nejsem proti „nepřirozenosti " jako takové, jen to nesmí křičet : Umělé nehty!, našité vlasy!,přidělané řasy…proboha, vždyť to přeci jde udělat tak, aby to nebylo tak vidět. I když já bych taky měla mlčet, moje blond má do přirozenosti taky daleko(i když kdo mě nezná, tak mi ty vlasy věří), ale když jsem zkoušela přirozenější odstíny do hněda, už jsem to nebyla já a necítila jsem se dobře…půl roku jsem trpěla, než jsem se vrátila ke své oblíbené barvě. Ke mě to jde, jako dítě jsem blondýnka byla, mám modré oči, jemné rysy, chladný letní typ. Neměnila bych. Prostě jsme ženy marnivé…a vždycky jsme byly…Jako dítě jsem četla nějakou povídku od Boženy Němcové a tam bylo, že si nějaká ženština pořídila "vlasy z mrtvé ženy ", byl tím myšlen nějaký příčes, ale mě to docela vyděsilo :-)a s příchodem naplétaných vlasů jsem si na to nejednou vzpomněla. Brrr, to bych fakt nesnesla na hlavě, ani umělé ani cizí. Jedna moje "lesaní“ fotka po umytí vlasů, ale normálně nosím dalších x jiných zamotaných účesů.

Příspěvek upraven 04.01.13 v 12:20

Robena
1257 příspěvků 03.01.13 23:30

@yourcandy
Vlasy z mrtve zeny! To zni horrorove a lakave. Asi si neco od Nemcove zase po letech prectu. Pres modu ku vzdelavani!

indyka
625 příspěvků 03.01.13 23:34

Jinak, ač se beru coby celkem přirozenou osobu, tak na barvení vlasu nedám dopustit. Zrz už je má nová přirozenost. Líčím se někdy, nemám problém vyjít ven nenamalovaná. Jen ať si svět zvyká :-D

Audrey.Piper
412 příspěvků 03.01.13 23:44

Tak mě se líbí i nepřirozené (fialové vlasy, nebo zmíněné černé vlasy, světlá pleť + rudá rtěnka), ale jsem člověk, co neustále mění styl a to je jednodušší pak zachovat přirozenost. Obarvila bych si vlasy a za měsíc bych chtěla zpátky hnědé. :D Co se Líčení týče, tak červenou rtěnku jsem nikdy neměla (promarnila jsem šanci nosit ji do tanečních), ale líbí se mi. Zase jsem v tanečních měla linky. Běžně na den mám „nepřirozené“ jen nehty. Ty si lakuju a naučila jsem se na ně kreslit krásné růžičky špendlíkem. A řasy si trošku upravuju řasenkou a občas použiju i korektor.

PythonRegius
286 příspěvků 04.01.13 01:49

Umelost a vyraznost bych vubec nestrkala do jednoho pytle, vyznamove mi ta slova pripadaji hodne vzdalena.

U sebe uplatnuji toto pravidlo: podtrhnout to, co je prirozene krasne, a nedovymyslet nic, co by ze me delalo neco jineho. Nesnesla bych, kdybych si na sebe kazdy den musela malovat masku, schovavat se.
V praxi to u me vypada tak, ze si nebarvim vlasy, ani je jinak netrapim, protoze mi priroda nadelila takove, ktere mam rada a slusi mi. Bezne denni liceni je jen rasenka a korektor pod oci. Kdyz mam naladu, kreslim tuzkou cerne linky kolem oci, zduraznuji jejich celkem pusobivou barvu. Docela me bavi rtenky, pouzivam odstiny cervene a hnedo-ruzove. Kdyz uz ocni stiny, tak kourove, barevne se mi na sobe nelibi. Staci jedna barva na cele vicko, s vice bych si pripadala jako omalovanky.

blacken
2320 příspěvků 04.01.13 08:09

Záleží jak kdy. Když mám náladu, tak nosím komplet make-up včetně stínování obličeje, tvářenky, korektoru, řasenky, kouřových stínů/barevných stínů a linek. Když hodně pospíchám, tak jdu klidně nenamalovaná a nebo jen s linkami a přepudrovaným nosem.
Nehty mám vlastní stříhané na krátko, ale libuju si ve výrazných lacích. Vlasy vlastní občas obarvené - ale většinou jen o trochu jinak než je jejich původní barva. Typově jsem sněhurka. Nepřipadám si uměle, ale je vidět, že jsem namalovaná. Nicméně myslím, že je propastný rozdíl mezi vrstvou make-upu o odstín tmavší, než by bylo vhodné, mušími nohami a černými linkami ať už jsem jakýkoliv barevný typ a mezi retuší třeba i s barevnými stí­ny.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit