Přítelkyně svědka na svatbě v 5. měsíci těhu.

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

adamka00
2 příspěvky 26.02.15 12:44
Přítelkyně svědka na svatbě v 5. měsíci těhu.

Prosím o radu, přítelova sestra se v květnu vdává. Církevní svatba v kostele, společný slavnostní oběd (cca 60 lidí). Odpoledne už jen neformální svatevní mejdan (myslím s nějakou tématikou). Takže odpolední oblečení zatím neřeším, ale nevím v čem na obřad a oběd. Přítel jde za svědka, má od nevěsty předepsaný černý oblek, červená košile a bílá kravata jako ženich. Původně jsem chtěla ladit k němu, ale není to nutnost. On bude ladit asi hlavně se světkyní, která bude také v červeném. Nevěsta bude mít bílé šaty a červené doplňky a květiny. Celkově je výzdoba atd do červena. Koneckonců s přítelem tam v kontaktu moc nebudu, na obřadu budu jinde, při jídle taky bude sedět jako svědek jinde. Takže to sladění do červena není nutné. Jen vůbec netuším co na sebe. V květnu budu v 5 měsící těhotenství, takže ještě něco kam se vejde bříško. Jsem vyšší postavy. Mám takové neforemné nohy, silnější stehna a hlavně lýtka, krátké šaty (po kolena) nosím jen v případě nouze :( (nevypadá to hezky). Jaký styl mám zvolit? Budou dlouhé špatné? Barevně červené nebo jiné… vzorované, hladké…prosím jakoukoli radu, začínám být zoufalá, nikdy jsem na svatbě v kostele nebyla. Takže nevím co už je moc slavnostní a co zase málo… Děkuji

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Akitaken
4960 příspěvků 26.02.15 14:13
@adamka00 píše:

Na svatbě v kostele jsem byla několikrát a krom samotné procedury jsem žádný podstatný rozdíl co se dress-code týče, nepozorovala.
Je třeba uvědomit si akorát jedno: kostely jsou kamenné stavby, tudíž je v nich poměrně chladno. A církevní svatební obřad trvá cca hodinu.
Na červenou/modrou­/fialovou/kos­tkovanou se vykašlete, potřeba ladit se vším včetně nádobí je poněkud přehnaná.

Když zalovíte tady na Pekle, určitě objevíte podobných dotazů (a inspirace) plno.

Mags
148 příspěvků 26.02.15 14:18

@adamka00 Hlavně nezastínit nevěstu, což by, pokud vybrala červenou košili a bílou kravatu, mohl být problém… Sorry, nemohla jsem si pomoct;)
Zvolila bych něco zúženého pod prsy a pak volného, ke kolenům nebo do půli lýtek a výraznější barvy (ne-bílou, béžovou, blush nebo černou)…záleží jaké barvy vám sluší. Na ladění se vykašlete.
Pro inspiraci:

Jordaan
5571 příspěvků 26.02.15 14:37

@adamka00

jeste bych trochu pockala, jak se to bude vyvijet. V patem mesici jeste nutne nemusite mit tak velke bricho, ze byste musela mit tehotenske saty. Naopak byste v nich mohla vypadat mnohem „tehotneji“, nez ve skutecnosti budete. Jinak na ladeni do cervena bych se vykaslala a vzala taky nejakou pasminu, sako a pod. - „zima jak v kostele“ se nerika jen tak.

Giulietta  26.02.15 16:58
@Mags píše:
@adamka00 Hlavně nezastínit nevěstu, což by, pokud vybrala červenou košili a bílou kravatu, mohl být problém… Sorry, nemohla jsem si pomoct;)

Ako môže tehotná žena v 5 mesiaci tehotenstva zastínit nevestu pri oltári celú v bielom? Prebohaživého, tu už aj 90 ročnej babičke na kolieskovom kresle, so stratenou protézou a zabudnutou parukou budeme radiť, nech nezastíni nevestu. Ja mám pocit, že tie nevesty považujeme za škraty hnusné a tak navrhujem, aby hosťom na svadbách zakázali makeup, použitie hrebeňa a umývanie zubov. Kto to poruší, tak bude z obradu vyhnaný bičom. Nikdy v živote som nevidela svadbu, kde by niekto zastínil nevestu. Tú americkú sprostosť budeme omieĺať dovtedy, kým okrem nevesty nebudú všetky ženy chodiť na svadby v burke, čadore a povinne si nasadí aj nikáb.

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 26.02.15 17:20

Je to už dávno, ale matně si vzpomínám, že v pátém měsíci těhotenství jsem ještě nosila normální šaty, tak snad nebude třeba nic speciálního. Ale slovo těhu mi nějak nedělá dobře.

MP Maggie
991 příspěvků 26.02.15 17:29
@Ikeya-Seki píše:
Ale slovo těhu mi nějak nedělá dobře.

Nemáte chuť na kyselé okurky?

Akitaken
4960 příspěvků 26.02.15 17:33
@Ikeya-Seki píše:
Je to už dávno, ale matně si vzpomínám, že v pátém měsíci těhotenství jsem ještě nosila normální šaty, tak snad nebude třeba nic speciálního. Ale slovo těhu mi nějak nedělá dobře.

Já bych řekla, že to „těhu“ může být i z důvodu omezeného počtu znaků v názvu vlákna.. holt „těhotenství“ se tam asi nevešlo ;-)

Giulietta  26.02.15 17:35
@Akitaken píše:
Já bych řekla, že to „těhu“ může být i z důvodu omezeného počtu znaků v názvu vlákna.. holt „těhotenství“ se tam asi nevešlo ;-)

Ono to už nie je těhotenství, ale těhutenství? :-D

Akitaken
4960 příspěvků 26.02.15 17:41
@Giulietta píše:

Co já vím? :-)

MP Maggie
991 příspěvků 26.02.15 17:48
@Giulietta píše:

Ano prosím, od slova nechutenství.

Ikeya-Seki
1090 příspěvků 26.02.15 18:16

@MP Maggie Kyselé okurky jsem nejedla ani v tom těhutenství. A teď už to vzhledem k věku nezjistím.

shanimplavkynahrocha
4409 příspěvků 26.02.15 18:26

@adamka00 Vzhledem k tomu, že se to koná v kostele, měla byste mít především zakrytá ramena, kolena a dekolt. Ladit s partnerem skutečně nemusíte. Dlouhé jednobarevné šaty by měly být naprosto v pořádku, když nechcete ukazovat nohy. Zvolila bych šaty s přestřižením pod prsy.

Mags
148 příspěvků 26.02.15 18:30

@Giulietta No já to spíš myslela tak, že z popisu, že slečna nevěsta diktuje oblečení i svědkům a navíc v této (pro mě) odpudivé kombinaci, jsem usoudila, že pokud by byla bratrova přítelkyně až moc chic, mohla by to nevěsta nést nelibě. Samozřejmě, že nevěstu celou v bílém si nikdo nesplete, ale to neznamená, že nemůžete nevěstu nakrknout =)

Giulietta  26.02.15 19:51
@adamka00 píše:
Prosím o radu, přítelova sestra se v květnu vdává. Církevní svatba v kostele, společný slavnostní oběd … … nikdy jsem na svatbě v kostele nebyla. Takže nevím co už je moc slavnostní a co zase málo… Děkuji

Kúpte si, alebo si dajte ušiť širšie šaty, ktoré upravíte podľa aktuálneho tehotenského brucha mašľou. Ak bude ešte v květnu zima, tak si dajte štólu, alebo sako na samotný obrad, v reštaurácii to dáte dole. Oblečte sa tak, ako by ste sa obliekla na svadbu na radnici, na všetky tie reči o tom čo je a čo nie je vhodné do kostola a že máte mať zakryté kolená, ramená, uši, kotníky, palce na rukách a kľúčnu kosť… sa vykašlite. :-D Ono určite v ničom výstrednom nepojdete, rovnako ako keby ste išla na obrad na radnici a tie reči o vhodnom kostolnom odeve sa vedú skor pre turistov v šortkách a crop topoch. Užijte si to a blahoželám k miminku.

Iv_Sm
1432 příspěvků 26.02.15 21:47

@Mags Ja som to pochopila tak, ze zatienit nevestu s takymto vkusom (cervena kosela s bielom kravatou pre zenicha? wtf) nebude problem a plne som s vami suhlasila…

Mags
148 příspěvků 26.02.15 22:23

@Iv_Sm Ano, tak jsem to myslela. Ale zase ne každá nepříliš vkusná nevěsta by si s nějakým „zasťiňováním“ dělala hlavu, tady mi s tím zřejmě velmi detailním plánováním přišlo, že by to třeba mohl být problém. Ale to je samozřejmě čistě moje fabulace.

stricc  26.02.15 22:28

@Mags a já si celou dobu myslela, že to byl vtip.
Proč vlastně na jedné straně je to prý „nevěstin den“ a musí se s ní konzultovat málem i náplast na patě, nesmí být zastíněna a má právo určovat barevné, tematické a bůhvíjaké ještě ladění svatby, ale když to náhodou opravdu chce podle svého, tak je to špatně?

Uživatel je onlineviktorka_od splavu
7438 příspěvků 26.02.15 22:29

@adamka00 ja nemam napad na saty ale otazku: to je bezne ze partner/ka svedka sedi jinde? jaky to mate zasedaci poradek?

stricc  26.02.15 22:31

@viktorka_od splavu při společenských obědech / večeřích se zasedací pořádek vždycky dělá tak, aby partneři neseděli vedle sebe. U svateb to neplatí?

Uživatel je onlineviktorka_od splavu
7438 příspěvků 26.02.15 22:46

Aha ja se ridila timto
http://m.joie.webnode.cz/…aci-poradek/

Mags
148 příspěvků 26.02.15 22:51

@stricc Je to „špatně“ jen podle mně. Já prostě tohle detailní organizování a předepisování přijatelných barev apod. nemusím. A ve spojení s tou sítnici-vypalující kombinací červené košile a bílé kravaty je to pro mě dvojitý peklo.

stricc  26.02.15 23:33

@Mags tak to je dobře, že vás nepozvali ;)
Třeba pro ně ty barvy něco znamenají… ale to je asi jedno. Já svatby nemám ráda. Dresscode je ale asi to nejmenší, co mi případně vadí

stricc  26.02.15 23:37

@viktorka_od splavu aha… tak v podstatě jsem si to představovala správně, o partnerech svědků jsem ale nevěděla, nevím, k čemu svědek musí mít u sebe partnera?

shanimplavkynahrocha
4409 příspěvků 26.02.15 23:42

@stricc Z mého pohledu proto, že partner svědkyně a partnerka svědka mohou být osobami, která tam nikoho jiného než svého partnera neznají.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit