Příušnice- co pomáhá?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sixta6
1 příspěvek 28.03.15 07:54
příušnice- co pomáhá?

Vím, že se to sem moc nehodí. Chytla jsem v dospělosti příušnice, tak jsem se chtěla zeptat, zda nemáte nějaký nápad, aby to rychle odešlo? U lékařky jsem byla říkala, hlavně klid a být v teple a dále mi doporučila nosit šátek na babku…
Za 14 dní máme s přítelem naplánovanou dovolenou v zahraničí. Díky

Příspěvek upraven 28.03.15 v 09:19

Reakce:

DRW
1228 příspěvků 28.03.15 08:27

Proste nic, nechte tomu volny prubeh a at to pritel nechyti :) Tahle nemoc nema vychytavky, proste blaticko a knizku a klid.

Moir
1800 příspěvků 28.03.15 08:29

Jít k lékaři a zeptat se jeho.

AmelieM
1304 příspěvků 28.03.15 08:43

U příušnic nic neuspěcháte. Konkrétní lék neexistuje, užívají se pouze léky na snížení teploty a bolesti a přikládají se teplé obklady na otoky. Důležitý je klid na lůžku. Jejich komplikacemi může být zánět mozkových blan nebo slinivky a u mužů varlat, takže fakt vyležet a nepodceňovat. A po odeznění příznaků bývá nemocný ještě týden až 14 dní infekční, takže s tou dovolenou nevím. Protože jsou příušnice vysoce nakažlivé, je nutné to nahlásit praktikovi, ale to jste už určitě udělala.

billie
369 příspěvků 29.03.15 18:48

Suhlasim s AmelieM a este by som dodala, ze sa skuste v najblizsej dobe vyhybat detom do jedneho roka, pretoze tie este nemozu byt ockovane.

elssa
59 příspěvků 29.03.15 23:33

@sixta6 : Měla jsem příušnice ve druháku v létě. Musela jsem nosit svetr a šálu kolem krku. Venku bylo kolem 30ti stupňů ve stínu. Myslím, že za týden to bylo pryč, ale na sluníčko jsem nemohla dlouho. (S tím sluníčkem se možná pletu, už je to 8let).

petrakladn
3 příspěvky 30.06.15 23:17

Příušnice jsem měla když mi bylo 17. Pamatuji si, že jsem musela chodit v šátku na hlavě včetně zavázaného krku. Bylo to na podzim, takže takové vedro nebylo. Jak na příušnice vzpomínáte vy?

Mauvy
240 příspěvků 03.07.15 09:09
@petrakladn píše:
Příušnice jsem měla když mi bylo 17. Pamatuji si, že jsem musela chodit v šátku na hlavě včetně zavázaného krku. Bylo to na podzim, takže takové vedro nebylo. Jak na příušnice vzpomínáte vy?

Já je měla v šesté třídě na základce, tehdy to na školách řádilo. Asi tři dny jsem měla zvětšenou jednu krční mandli nebo uzlinu, to se pak ztratilo, já si myslela, že je to za mnou, ale pak mě asi týden příšerně bolela hlava. Teprve pak jsem šla k doktorovi, protože to bylo po vánočních prázdninách a já nemohla do školy. Ale i tak doktor zkoumal, zda mohu hlavu ohnout dopředu, zda mi krk netrne apod., zkrátka zda to náhodou není zánět mozkových blan. Nakonec usoudil, že jsem prodělala příušnice a ty bolesti hlavy jsou důsledkem. Po týdnu to naštěstí přešlo.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit