Pro koho šijí obchody oblečení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Cornero
386 příspěvků 20.09.13 06:17
Pro koho siji obchody obleceni?

Zajimalo by me jestli vcelku bezny obchody (Pull and bear, Bershka, HM) sijou jenom na maly a jeste mensi kluky. Hledam lehkou levnejsi podzimni bundu (spis neco nadcasovejsiho) a nejak se nemuzu do niceho vejit. Merim 190 cm vazim 85kg nejsem nijak zavalitej jen mam atletickou postavu a kdyz si zkusim v tech obchodech velikost XL (prestoze vsechny trika z tech obchodu mi sedi L) tak jsem v tom pres ramena a hrudnik dost narvanej. Problem cislo dve je ze tuhle velikost najdu cca u poloviny nabizenejch bund a vetsina je ve velikosti M. Kde se prosimvas oblikaj profesionalni sportovci kteri maj nekdy i o dvacet kilo vic kdyz chtej vypadat dobre trendy a nechtej si to sit na miru?

Reakce:

Kay_Adams
1612 příspěvků 20.09.13 08:03

@Cornero
Pull&Bear a Bershka je rovnaké konzorcium (Inditex) - viac menej rovnaké "veľkosti.

Šijú primárne na adolescnetov, príp. celkovo drobných ľudí, a strihy (najmä nohavíc), obvykle úplne ignorujú skutočné proporcie, ich vzájomný pomer a veľkosti.
Nohavice vel. 40 tak majú pás síce širší, ale lýtka totožné s vel. 36.
Plus veľkosti mnohých druhov tovaru končia na L (ev. 38/40).

Profesionálny športovec tak musí zmeniť značku z detského fancy na nejakú „dospelú“, ktorá rešpektuje normálne proporcie (a má príčetné strihy).

Kralovna Bitche
382 příspěvků 20.09.13 09:04

@Kay_Adams : A to je která? Zajímalo by mě to pro mého manžela - jinak hráče amerického fotbalu…
On je zvyklý nakupovat úplně jiný styl oblečení, ale chtěla jsem mu něco pořídit jako dárek a nevím kde.

skarletka
5 příspěvků 20.09.13 09:33

Rovnaký problém má aj môj švagor.
Výška 199 cm, váha 98 kg, jeho nakupovanie oblečenia prebieha tak, že vojde do obchodu a spýta sa „Máte niečo na mňa?“ Ak majú kupuje, ak nemajú ide ďalej, kupuje to čo majú a nie čo momentálne potrebuje.

Kate 123
73 příspěvků 20.09.13 10:39

Já bych to tak černě neviděla. Stačí nenakupovat v obchodech pro puberťáky.

Tak např. M&S, CK, TH, RL atd.

Všeobecně bych hledala americké a anglické značky.

Kay_Adams
1612 příspěvků 20.09.13 10:51

Nápodobne ako píše @Kate 123, plus teda možno Gant, Hugo nebýva márny…

Ten rozdiel snáď vidíte priamo v obchode, nie? Kvalita, sortiment.

viera666
957 příspěvků 20.09.13 12:10
svagor ma cez 2m

A 115kg. Nakupuje naozaj zasadne v M&S a v anglickych ci americkych obchodoch.

dost_bot
2070 příspěvků 20.09.13 22:27

Není jendoduché oblékat ani kombinaci 190cm/75kg, zvlášť když jsou k tomu přibalena široká ramena :-(

continuity
5851 příspěvků 21.09.13 00:08

@Cornero treba i Bushman si je na chlapy a ne na kluky.

raskolnikov
173 příspěvků 21.09.13 13:25

@Cornero
Mám prakticky stejnou výšku i váhu, nepovažuju se za nějakou extra hranu, sport dělám jen rekreačně, ale s nákupy mám problém. Svršky tedy řeším většinou nákupem v second handech, košile, blazery, svetry, to vše se tam dá pořídit sedící a většinou i za zlomek ceny v řetězcích, kde bych jinak asi nakupoval. Jak jsem vysledoval, tak mi sedí dost anglické věci, Primark, Cedarwood State, Burberry, Marks and Spencer etc. Kalhoty a boty tam však nekupuju, musí padnout jako ulitý a takový jsem tam nenašel. Přijde mi, že to oblečení se šije vesměs v JV Asii, tak spíš asi na jejich somatotyp, ale co s tím na Čechy nebo Skandinávce, zvlášť pokud jsou nekonfekční :-)

Cornero
386 příspěvků 23.09.13 00:43

Dekuji za rady ale prave u mnoha „dospelych“ obchodu narazim zase na to ze je mi vsechno volny pres bricho. Prijdu do obchodu vidim na figurine u ktery si reknu ze ma podobnou postavu jak ja supr kabat nebo kosili ktera na pohled skvele na figurine sedi zkusim si dotycnej kus a mam to pres bricho jak padak. Rikam si cim to je ze MNE to nesedi. Prijdu k figurine zezadu a vsechno obleceni na ni je zezadu secvakany spendlikama…to mam jako venku chodit se sespendlenejma zadama nebo jak si mam vylozit tuhle prodejni taktiku?

Uživatel je online711990
3200 příspěvků 23.09.13 03:23

@Cornero vyhledavejte Slim fit;) proto je kolikrat lepsi hledat veci pres net. Napr. GAP by se Vam mohl libit…

Cornero
386 příspěvků 28.09.13 03:21

Joo tak sem zkusil Calvin Klein a byla to velka chyba. Uz ve vyloze sem tam nasel perfektni bundu. Super material barva strih a sedi mi jak kdyby ji sili na me…cena 13 tisic. Asi pudu prodat ledvinu protoze od ted at si zkusim cokoliv tak vsechno bude uz jen horsi :D

Lenka M.  28.09.13 07:53

Moj muž nieje nijak zvlášť vysvalený ani mohutný ale košeľu padnúcu v ramenách aj v páse má snáď jednu a to hľadá do úmoru..proste na bruchu plandajú aj slimfitky.. Čo vyskúšať toto :)?

http://www.lepremier.cz/…o-latky.html

Ems
1482 příspěvků 01.10.13 23:54

Jak říká strýček, je načase aby Uncle Sam začal šít i normální oblečení (on teda říkal obleky, protože jsme po 3 hodinách nenašli ani jeden oblek který by mu aspoň zdálky padnul)

Cornero
386 příspěvků 02.10.13 01:33

Ems: Uncle Sam je taky takovej vtipnej obchod. Podle figurin se tvari ze sijou na velky lidi a kdyz sme tam pred par lety zasli podivat se na pasky tak prestoze mam v pase neco malo pres 80 cm tak tam z cca triceti pasku byli tak tri ktery by mi obvodove stacily.

Ems
1482 příspěvků 02.10.13 08:14

@Cornero Není každý den posvícení..:D

Dagbog
29 příspěvků 03.10.13 04:09

Zkoušeli jste normální české výrobce, řekněme H+D, Koutný?

Cornero
386 příspěvků 03.10.13 23:27

Dagbog: Diky za tip ale Koutny snad dela jen obleky a uniformy a kdyz se podivam na stranky H&D tak mi prijde ze to obleceni ma na moji postavu moc volny strihy ktery mi pres bricho plandaj.

Katjinka
177 příspěvků 04.10.13 01:40

Také nechápu. Můj muž má 180 cm/65 kg a nosí tam L.

Sekhmet
1918 příspěvků 04.10.13 10:41

.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit