Problém s koupením kalhot?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kaama
116 příspěvků 07.09.14 22:02
Problém s koupením kalhot?

Už několik měsíců si snažím koupit kalhoty a marně. Nemyslím si, že bych měla nekonfekční postavu, ale vzhledem k tomu, kolik už jsem si těch kalhot vyzkoušela, asi si to začnu myslet :) Mám 170 cm, aby mi kalhoty byly dost dlouhé, musím si koupit prodlouženou délku, jenže si asi výrobci myslí, že když mám delší nohy, jsem i úměrně tomu širší, takže přes boky a v pase jsou mi kalhoty velké, když by to bylo jen trochu, řeším to páskem, jenže tohle by bylo moc. Proto jsem se chtěla zeptat, jestli Vám taky trvá delší dobu sehnat padnoucí kalhoty nebo jestli je pak doma/u švadleny upravujete?

Reakce:

take_five
532 příspěvků 07.09.14 22:11

@Kaama já mám opačný problém - jsem mala a všechny kalhoty jsou mi dlouhý. Takže si je pak sama zkracuju, nekdy si i zužuju nohavice. Většinou totéž musím dělat i s rukavy u sak.

billie
369 příspěvků 07.09.14 23:16

Ja som zatial nemala nohavice, s ktorymi by som bola spokojna, vacsinou su kratke a maju prilis nizky sed. Riesim to tak, ze nosim sukne alebo 7/8 nohavice a tie dlhe hladam. Minule som si skusala jedny od Cecil a mozno som uz aj nasla (este si ich musim objednat v tej farbe, ktoru som chcela). A na sport nosim panske, tie su vacsinou trosku dlhsie.

Morže
1091 příspěvků 07.09.14 23:36

Můj problém s kalhotami je nyní ten, že mám tlustá lýtka. A vzhledem k tomu, že v krámech je v drtivé většině k „nabídce“ pouze skinny nebo jiné úzké kalhoty, tak často dopadám tak, že moje nohy vypadají jak buřtíky. Třeba přes zadek a stehna to sedí, ale přes lýtka už mi to škrtí a při pohledu do zrcadla bych brečela. Dalším problémem jsou dlouhé nohavice, ale v poslední době už to není tak hrozný, jak to bývávalo. Další věcí je, že často mám na zadku na zádech skvělou klokaní kapsu, na kterou pásek fakt nezabere. A dále mám nejen tlustá lýtka, ale i stehna pěkně macatý, tak to někdy nenavleču ani přes stehna.

Takže ne kalhoty se mi dobře nenakupují.

DiorkaFidorka
287 příspěvků 08.09.14 07:40

Mám problém s rozdílem mezi pasem a boky, v pase mi kalhoty často odstávají a některé musela předělávat švadlena. Dobrou zkušenost s nákupem mám v Peek&Cloppenburg - mají jak variabilitu ve velikostech tak i délkách a nebylo třeba upracovat vůbec nic. Jinak souhlasím se současnoou převahou skinny střihů, což mi taky úplně nevyhovuje, leda tak do budoucna do kozaček.

Colombina
44 příspěvků 08.09.14 07:44
long

Tak v tom případě asi zkoušíš příliš velkou velikost. Chce to hledat svoji standardní velikost, ale s označením „long“ (já zase pořád hledám označení „short“ jelikož jsem malá). Takhle to mívají některé trochu lepší řetězce s oblečením (např. Marks and Spencer).

Colombina
44 příspěvků 08.09.14 07:47

@Morže bože, jak moc vím, o čem tady píšeš :D

daruru
26 příspěvků 08.09.14 08:13

Van Graaf v Praze - značky Brax, Gerry Weber, Comma atd.

Martini90
159 příspěvků 08.09.14 09:08

Měřím o pár cm víc než vy a naopak drtivou většinu kalhot musím nechávat zkracovat, abych neměla u kotníků varhánky. A to si kupuji běžnou délku, žádné prodloužené verze.

Sama teda s kalhotami zápasím též hodně - neúměrně široká lýtka, rozdíl pas-boky taky větší, holt nejsem holčina s postavou desetiletého chlapce.

Padnoucí džíny jsem v posledních měsících sehnala v Espritu a jedny modré kalhoty mám z Mexx. Lněné kalhoty jsem sehnala ještě u značky Street One a zbytek kusů mám no name ze sekáčů.

Violet111
61 příspěvků 08.09.14 12:18

A když už jsme u toho. Kde necháváte v Praze kalhoty upravovat? Kdysi se tu vychvalovala jedna opravna - tuším, že někde u Karláku? Nedaří se mi ji v diskuzi najít. Na koupi padnoucích kalhot už jsem rezignovala, musím nechat v pase zabrat:-/.

Eden_Prime
3472 příspěvků 08.09.14 12:18

Ja mam zase obrovska kolena, takze se mi do vsech uzkych kalhot protlacuji. Musim si kvuli tomu kupovat vsechny uzsi kalhoty krom 3/4 a 7/8 v prodlouzene delce, aby byla moznost pri sezeni dostatecne popotahnout nohavice. Pri chuzi se mi to dole trochu krci, ale porad lepsi varianta, nez mit u vseho boule na kolenou a trhat drahe kalhoty po par nosenich.

opal_k
99 příspěvků 10.09.14 14:51

@Morže: všechny problémy, které popisujete, velmi důvěrně znám (jenom tomu říkám „svalnatá lýtka“ ;-). Po každé koupi kalhot následuje navlečení gumy do zadní poloviny pasovky, už to zvládám za 10 minut. Někdy to pochopitelně nestačí a dělá to ještě větší zadek, než ten, co mám…

Kaama
116 příspěvků 12.09.14 17:41

Vůbec se nevyznám v šití a jak tak koukám na Vaše příspěvky, tak v těch kalhotových problémech nejsem sama :) Je složité pro švadlenu zabrat kalhoty v pase?

andrejiinka
161 příspěvků 12.09.14 17:48

Taky potrebuju prodlouzenou delku, takze koupim adekvatne nenapadne prostepovane (nejlip vubec) kalhoty, zuzim na hulvata prositim a tech par dni v mesici, kdy mam chut na kalhoty preziju:-) aktualne mam nositelne dvoje, oboje takto zprznene, ale sukne a saty vedou. Netlaci, nezarezavaji se.. :-)

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit