Problematická pleť- nejednotná farba pleti, poradíte?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TinaAnd
7 příspěvků 22.05.13 15:13
problematická pleť- nejednotná farba pleti, poradíte?

Dobrý deň, keďže na tomto blogu sa združujú samé krásne, úspešné dámy (bez irónie, verím, že je to tak) :) určite mi budete vedieť poradiť ohľadom pleťovej kozmetiky.
Mám problém s nejednotnou farbou pleti. Ja neviem ako to nazvať, raz je to lepšie, raz horšie, ale nemám jednotnú farbu pokožky na tvári. Ple´t mám asi zmiešanú, pomerne problematickú a v oblasti nosa a okolo nosa je akoby tmavšia, často načervenalá. Neviete mi poradiť kozmetiku na zjednotenie pleti? ďakujem a prajem pekný deň
Edit: Asi som to mala da´t do „peklo radí“ ale je tu rubrika, tipy a triky, tak snáď to nebude problém :)

Reakce:

Beruska_bez_tecek
704 příspěvků 22.05.13 15:21

@TinaAnd
To mám také. Jsem hodně bledá, v zimě mám šedozelenou barvu a flekaté tváře plus načervenalý nos. Není to nic neobvyklého ani neřešitelného.

Chce to kvalitní krycí makeup. Barvu nevybírat podle nosu a tváří, ale podle přechodu na čelisti (čelist - krk). značku neporadím, každému sedí něco jiného. Já nejčastěji používám Lancome případně YSL a z levnějších MaxFactor.

EDIT: Pleťová kosmetika to nejspíš nevyřeší. Je to prostě takový typ.

Carrion
80 příspěvků 22.05.13 18:03

Myslím, že nejjednodušším řešením je v tomto případě kvalitní krycí make-up. Pokud máte možnost kupte nějaký kvalitní, protože make-upy značek z drogerie mají spíše menší a střední krytí.
Také určitě existuje nějaká pleťová kosmetika na tyto problémy, ale nikdy jsem nic podobného nezkoušela, takže bohužel nemůžu poradit nic účinného.

Nyxx
512 příspěvků 22.05.13 18:15

Zkuste se lehce opálit, tím by se mohla barva trošku sjednotit. Pak bych zkusila pleť zklidnit a šetrně vyčistit, čímž by se předešlo zanícení a začervenání (na to mi nejlépe fungoval plátek okurky hadovky). Možná Vám po zahojení zanícených míst zůstávají pigmentové skvrny jako mně, tudíž byste se měla snažit jejich tvorbě předcházet. Z lokální péče se nabízí olej z čajovníku, Miraclean, Aknestop a miliony dalších, snad každá značka pleťové kosmetiky něco má. Pijte hodně vody. A jak už tu padlo, kupte si make-up nebo BB cream.

Sára
34 příspěvků 22.05.13 19:22

Mám taky takový podivný tón pleti, bohužel spíše do červena a s kosmetikou mám slušné zkušenosti a musím napsat, že jednoznačně příliš na toto nepomáhá. Pleť si spíše dělá co chce v různých fázích mého hormonálního cyklu někdy je to lepší někdy horší - netrpím na pupínky, jen tím začervenáním. Když vyjdu třeba z hot jógy tak vypadám jako krocan - někdy stačí jen předklon a červenám až fialovím. Nejlepším řešením je najít make-up - slušně krycí, nemaskoidní a v lichotivém odstínu a to je hledání na celý život. Z těch co mě sedí nejvíc jsou Lancóme Idole Ultra 24 h, Sisley Phyto Tein, Chanel Vitalumiére pro lepší dny pak stačí Lancóme Miracle, z levnějších pak není špatný Artdeco Rich foundation. Různé skrvrnky pokud se na pleti objevují se pak dají dobře zakrýt tzv. camoflauge od Arteca nebo krycí make-up od Dermacolu poslouží stejně a za malý peníz(takový v tubě jak už se prodával před sto lety) je také voděodolný a ještě jsem neviděla nic tak trvanlivého a krycího jak je tohle - ale na normální nošení to moc není, spíš opravdu jen na korekci. Odstín make-upu je třeba opravdu hledat a zkoušet na obličeji, který vám bude slušet, sjednotí barvu pleti a nebude vypadat jako aska, nejlepší je vyžádat si v parfumérii vzorečky - když nemají tak ať dají trošku do kelímku (ty většinou mají) z testeru. Nestačí si totiž dát make-up jen na pleť a mrknout do zrcadla, je třeba v něm „pochodit“. Některý po hodině tmavne, jiný zmizí a třetí třeba udělá šupinky nebo se leskne. Taky se mi osvědčilo si koupit ověřený make-up v tmavším a světlejším odstínu a během roku si jej podle momentální barvy pleti (přes léto je člověk ať chce nebo ne trošku tmavší) míchat.

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 22.05.13 19:56

Možná bych zkusila BB krém od Biodermy, dokáže tohle: „Bioderma SENSIBIO AR BB krém: multifunkční krém pro citlivou a reaktívní pokožku se sklonem k začervenání či pleť s rosaceou. Sensibio AR BB krém pokožku zklidní, intezivně hydratuje a dělá ji odolnou vůči vlivům prostředí. Chráni pokožku před UV zářením, sjednocuje odstín pleti a zakrývá nedokonalosti. Rozjasňuje, zmatňuje a zanechává pokožku sametově hebkou. Používá se na pokožku ráno, po očištění micelární vodou Sensibio H2O AR.“ Myslím, že by vám to pomohlo, spolu s tou micelární vodou, která je prý dost kvalitní.

wurka
31 příspěvků 23.05.13 08:41

Ja by som odporucila navstivit blog Isabelle.sk, je tam mnozstvo recenzii na make-upy a kremy a sama autorka ma tiez zmiesanu plet, takze mozno nasla nieco, co sadne aj vam.

Zebra33
2038 příspěvků 23.05.13 13:33

Mam podobnou plet a kosmetika mne osobne na to zacervenani moc nepomaha (celkem zklidnuje treba termalni voda ve spreji, ale zadny zazracny efekt necekejte). Pokud nemate takove ty stavy, kdy jste fakt ruda jak rajce (myslim treba situace kdyz se stydite, ne kdyz vylezete z posilovny), tak mne staci na stahnuti te cervene i mene hutny makeup, tak stredne kryci. Jak psala Beruska bez tecek, odstin vybirejte podle barvy pleti na hrane celisti, kde pravdepodobne necervenate. Na makeup trochu paradoxne nezapomente tvarenku, zvlast pokud mate svetlou plet, abyste nevypadala nemocna. Trocha zdrave „cervene“ ve tvarich neni na skodu, ale je prece jen lepsi, kdyz si muzete sama urcit, kde vam ta cervena vyleze :).

Alizon
1233 příspěvků 23.05.13 14:39

A chcete poradit kosmetiku na peci o plet? Nebo jak to zamaskovat tj. make-up?
Make up pouzivam od Lancome - specialni pro mastnou plet - jmeno ted nevim, ale v parfumerii urcite poradi - ma dobrou kryci schopnost. Plet sice nemam barevne nejednotnou jako vy, ale i v mem veku porad hodne problematickou a tak maskuji co to jde.
Kosmetiku jsem driv pouzivala od Dr. Hauschka - prirodni - maji i ruzne specialni pece v ampulich na problematickou, zacervenalou a podobne plet.
Ted uz me nejak prestala bavit, tak pouzivam svycarskou kosmetiku Louis Widmer -radu Skin appeal. Neni parfemovana a vyhovuje mi protoze nedrazdi moji citlivou plet, ktere mnoho „klasickych“ pripravku nesedi.
Ted hazim do goodlu jestli je Skin appeal v CR k dostani - bohuzel zrejme ne, ale Dr. Hauschka ano.
Jinak Bioderma co zminuje @ještěřička je na citlivou cervenajici plet taky dobra (osobni zkusenost nemam, ale chvali si ji jini).

Ophelie
438 příspěvků 23.05.13 18:32

Mám tutéž pleť jako vy - sedí mi hezky make up Tolerian od La Roche Posay, je dost krycí, ale nevytváří přece jen masku jako třeba make up pro aknozní pleť od Vichy, přikoupila jsem si Lancome Teint Idole 24h.
Zkoušela jsem BB krém od LRP, ale na mě je málo krycí, rády bych otestovala BB krém od Biodermy, ale k mé lítosti nikde nemají k dispozici vzorky.

chinin
2788 příspěvků 23.05.13 20:40

Ja jsem s BB od Biodermy spokojena. Sve zkusenosti jsem popsala ve vlaknu BB kremy. Myslim, ze balene vzorky nejsou k dispozici, ale v lekarne by vam meli na pozadani odstriknout vzorek do minikelimku.

Ophelie
438 příspěvků 25.05.13 13:21
@chinin píše:
Ja jsem s BB od Biodermy spokojena. Sve zkusenosti jsem popsala ve vlaknu BB kremy. Myslim, ze balene vzorky nejsou k dispozici, ale v lekarne by vam meli na pozadani odstriknout vzorek do minikelimku.

Ano, četla jsem dychtivě několikrát, ale přece jen, potřebuji většinou i krycí schopnost. S chybějícím vzorkem mě štvou, LRP je má běžně k dispozici. V lékárně (už jsem jich obešla v honbě za BB Bioderma několik:o) se tváří, jako bych po nich chtěla hroudu zlata nebo co…

megisek 1
156 příspěvků 26.05.13 18:31

Také já jsem si koupila BB od Biodermy, ale s mojí sušší pletí si nějak nesedl.Jde hůře roztírat a jelikož obsahuje pudrovou složku, odpoledne jsem měla vrásky u očí plné BB. Právě ten pudr mi myslím nevyhovuje nejvíc.

TinaAnd
7 příspěvků 26.05.13 18:40

Ďakujem Vám všetkým za rady, skor som myslela na „čistiacu“ a ošetrujúcu kozmetiku, ale aj za rady o „mejkape“ som vďačná. ja mám skôr snedú pleť, nie som porcelánová kráska :)
Ale ple´t ma ozaj trápi, postupne vyskúšam niektoré rady a uvidím, čo mi sadne
ešte raz ´dakujem

chinin
2788 příspěvků 26.05.13 22:36

@TinaAnd
Na citlivou plet se sklonem k cervenani doporucuji radu Sensibio AR od Biodermy (osobne nemam problem s cervenanim pleti, tak pouzivam radu Sensibio od Biodermy). Na mastnou/proble­matickou plet doporucuji La Roche-Possey Effaclar. K tomu jsem dospela po letech zkouseni nejruznejsich produktu a nedavno mi to (sama od sebe) doporucila i kozni lekarka.

Betty J.
2031 příspěvků 27.05.13 10:30

@TinaAnd: asi se zeptám dost hloupě: znáte příčinu stavu své pleti? Před několika lety mi také zrudlo okolí nosu a navíc i brada, na které se objevily i malé zatvrdlé pupínky odolávající jakékoli snaze o jejich likvidaci. Rozbor krve ukázal špatný metabolismus tuků a zvýšenou hladinu cholesterolu. To samo o sobě není příčinou tohoto kosmetického problému, ale vyvolává to změnu pH pokožky, čímž se tato stává náchylnější k různým ekzémům a jiným neplechám. Od té doby používám na čištění a odličování speciální pleťové mléko, které mi podle receptu od kožní lékařky míchají v lékárně, pro denní a noční péči se mi osvědčil Biotherm Blue Therapy (krém i sérum).

miparime
30 příspěvků 27.05.13 17:35

Taky bych zvolila chodný makeup s výbornýma krycíma schopnostma. Budeš muset vyzkoušet, který ti sedne nejllíp. Já mám z a-cosmetics tento

ještěřička
2367 příspěvků 27 inzerátů 27.05.13 21:53

Ještě mě napadla značka Lirene. Vyrábějí odličovací mléko na oči a pleť pro pleť se sklonem k začervenání. Mám ho doma a je příjemné, i ta cena :-) Kupuji ho v DM drogerii. Mají k tomu i tonikum a pleťové krémy. Používám také micelární vodu Lirene na odlíčení očí i make-upu a je to výborná věc za 100 Kč.

viera666
957 příspěvků 28.05.13 08:51
make-up

Je fajn vec, ale sluzi len na zakrytie (cest vynimkam). Fakt by som isla do korejskych BBciek, tie totiz nie len kryju (castokrat lepsie ako make-up, vid Cho-Bo Yang od Missha, ci Skin79 Oriental atd…), zjednocuju farbu, ale hlavne maju zosvetlovaciu funkciu pigmentovych skvrn, jazviciek a podobne. Aj niektore europske su urcene na „whitening“, vid spominana Bioderma. A od Biodermy ten AR rad ma nielen BB, ale aj priamo make-up s takto zameranymi vlastnostami.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit