Proč čtete Módní Peklo?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Barbucha
3716 příspěvků 14.11.11 10:08
Zajímalo by mě, proč chodíte na tento blog. Uvítala bych kratší příspěvky od co nejvíce lidí, výsledek by mohl být hodně zajímavý.
Můj důvod: Módní peklo mě baví, protože se ráda hezky oblékám, mám ráda elegantní styl, retro, ale také např. boho (aspoň tuším, že se tak říká těm „cigánským“ sukním atd. které tak ráda nosím) Džíny jsem s úlevou odložila v 16ti letech a od té doby chodím převážně v sukních a šatech. Mému typu postavy džíny nesluší, kdyby slušely, možná bych je občas nosila…kdo ví? Tady v pekle si nepřipadám jako exot, jsem ráda, že jsem narazila na spřízněné duše. S Adou ve většině věcí souhlasím, nemám pocit, že by články odrážely její vkus. Beru peklo s nadsázkou a ve skutečném životě k lidem a jejich oblečení tak kritická nejsem. Možná bych pod kritickým oku autorky taky neprošla, rozhodně ne každý den (znáte to, všechny normální hadry jsou zase v prádle :-))ale snad bych dostala bod aspoň za to, že mi není jedno co nosím a faldíky a ramínka od podprsenky mám pěkně schované.
Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Mori  14.11.11 10:19

Tak to se pokusím o krátký příspěvek: po dokončení matfyzu jsem pocítila silné puzení dát jasně najevo, že jsem žena. Začala jsem nosit pouze sukně a výhradně sukně, a to ke všemu - práce v kanceláři, hraní bowlingu, procházka po městě s lezením přes plot i túra po Alpách. Teď už zase kalhoty vlastním, zasekla jsem se o volbu kalhoty nebo dámské sedlo na koně:-)
Ovšem pouhá záměna kalhot za sukni jaxi nedělá eleganci - viz článek Lyžaři a černokněžníci, že.
Takže čtu MP, abych si doplnila, co mi nebylo dáno shůry a vypadala pokudmožno skutečně jako žena, nikoli jako strašidlo v sukních. No a hlavně: občas se ráda škodolibě ujistím, že jsou na tom někteří daleko hůř (ačkoli jsou nepochybně dnové, kdy bych sama mohla být ulovena jako odstrašující příklad)

GreatSusan  14.11.11 10:24

ja ctu peklo vicemene kvuli diskusim, ktere (kdyz se zadari) jsou pomerne duchaplne a vtipne. Pripada mi zajimave dozvedet se, co si mysli a o cem premysli ruzne zeny ruzneho veku, na cem se shodnou a na cem ne. Ocenuju, ze diskuse se tu porad vedou jako diskuse a ne jako pavlac. Clanky jsou vetsinou vtipne nebo aspon zajimave, ale nejak zasadne me neovlivnuji, spis se u nich pobavim a odreaguju. Taky mi to pomaha udrzet moji psanou cestinu v nejakem prijatelnem stavu. Rozhodne sem nechodim kvuli tomu, ze bych potrebovala nejake podstatne rady ohledne toho, co si mam obleknout, ale na druhou stranu se rada necham poucit (a Ada rada poucuje ;-))

Alena Cechova  14.11.11 10:38

Připojuju se se svým názorem ke GS a chci jí zároveň poděkovat, že to napsala i za mne.

Emily.V
67 příspěvků 14.11.11 12:29

Protože sama na módu nemám cit a aspoň občas potřebuju vypadat reprezentativně. Takže jsem ráda za konkrétní rady pro kombinace, ale třeba i jak nakupovat - koukat na materiály, kupovat jen to, co mám pak doma s čím sladit. Zatím jsem nenarazila na žádný jiný zdroj tak univerzálně použitelných informací pro lamy jako jsem já. =)

seznam.mih  14.11.11 14:00

Na MP chodím kvůli peklu :)) ale taky se mi tu líbí různé užitečné rady třeba ohledně látek,. nebo v oblékání. Já sama pořád nemám vypilovanej vkus, tak občas chodím v takovejch modelech, u kterých si někd říkám, že je na tom něco divnýho, ale přece jen to vypadá dobře. Navíc je tu víceméně příjemnej kolektiv inteligentních dam (a pánů), se kterýma můžu diskutovat.

sasha
171 příspěvků 14.11.11 15:21

pretoze sa obcas nudim v práci

MP Ann
215 příspěvků 14.11.11 16:02

.

Příspěvek upraven 12.02.16 v 12:26

GreatSusan  14.11.11 16:13

A. Cechova: rado se stalo :-)

MP Pafka
185 příspěvků 14.11.11 16:53

Na MP jsem narazila přes nějaký odkaz a přišlo mi to zajímavé. Někdy je poučné, někdy zábavné (jak články, tak diskuze). Čtu ho ze zvědavosti a možná je to taková malá závislost :-)).

coralline
822 příspěvků 14.11.11 17:15

Protože jsem škodolibá mrška a nad peklem z ulice se pěkně odreaguju smíchem. Nejvíc ale oceňuju praktické články o materiálech, jak správně vybrat boty na podpatku atd. Upřímně řečeno jsem dřív při výběru oblečení a bot nikdy nemyslela dál než líbí/nelíbí, sedí/nesedí. Teď si víc vybírám (a výběr se mi značně zúžil :-D).

Konvalinka
244 příspěvků 14.11.11 17:43

Protože mě to baví. Baví mě Adin styl psaní, baví mě diskuze. Mám ráda poučné články, už mnohokrát mi při nákupech přišly vhod. Naopak mě poslední dobou přestávají bavit články s pekelnými fotkami z ulice, přijde mi to dokola pořád stejné.

MP scully  14.11.11 17:44

Jednak pilovani cestiny, jako Great Susan (obe hadam zijeme za hranicemi nasi kotliny, ze?), inspirace a zvednuti sebevedomi v tom smyslu, ze odev muze vypadat zensky a pritazlive i bez odhalene hopci a zadku lezouciho z kalhot, trochu skodolibosti pochopitelne (sama vselijake vytvory fotim, do Pekla se zatim neprobojoval ani jeden, ale do clanku o oblekani rozmerne postavy uz jo! :-D), a hlavne kvuli poucnym clankum. Ucim se sit, tvorim bizuterii, a jakakoli konstruktivni kritika me zaujme a nakopne dal, to same materialy, dneska fakt obracim kazdy svetrik abych videla podil akrylu, pokud je nadpolovicni, beru jen v pripade, ze nestoji moc, a ze se jedna o sezonni vec, co bude za rok totalne out a vhodna tak a pobihani po zahrade. Konecne vim, proc mi 80% svetru zezmolkovalo po jedne zime, a proc ten, ktery jsem dostala od kamaradky na studentske vymene Norsko/Cesko v roce 2001 vypada porad jako novy. Je to stoprocentni vlna.

Hajdalena
18 příspěvků 15.11.11 07:13

Na MP jsem narazila při hledání článku o výběru správné podpsenky. Našla jsem víc. Ráda se sem vracím, protože:
1. se tu odreaguju
2. se tu směju při čtení Adiných vtipných a břitkých kritik českého oblékání (výrazy květák, kasička atd. dostaly nový význam :-) )
3. se tu vzdělám, mám teď větší přehled o materiálech, módě a dozvím se zajímavé triky
4. se můžu zapojit do diskuze s lidmi, kteří taky chtějí vypadat pěkně a někdy jako já neví, jak na to

Oldyn
5037 příspěvků 15.11.11 08:18

Na Módní peklo chodím za inspirací a přečíst si nový článek. Diskuze mne moc nezajímají, většinou se to zvrtne v chaos a postrádá to úroveň. Některé uživatelky zapomínají, že k pěknému odění patří i slušné chování.

garderobe
4 příspěvky 15.11.11 14:17

Chodím na MP jednoznačně kvůli Adiným článkům. Obdivuji autorku pro její fundovanost a schopnost vyjádřit názory velmi pregnantně a zábavně. Pracuji v marketingu (bohužel ne v módě) a je mi jasné, kolik času a energie je vloženo to tohoto blogu - klobouk dolů. Stejně tak smekám před úspěšností, resp. návštěvností tohoto blogu. To všechno je dle mého názoru jasný důkaz kvality práce, kterou autorka odvádí. Pevně doufám, že se Adu čeká skvělá kariéra.
Jinak oceňuji i odkazy, ráda se podívám na další blogy či stránky k tématu, tady často narazím na odkaz jak v článcích, tak v diskusích.

fiesta
104 příspěvků 15.11.11 14:52

Dôvody - z každého príspevku trošku.

zelitschko  15.11.11 15:06

no možná si chtěla spíš názory od lidí „já-stejně-budu-nosit-džíny-dál,i-když-mi-budete-tvrdit-jak-jsou-děsný“, ale taky se připojím. Stránky jsem našla náhodně (pamatuji se, že jako první článek na mě vyskočila Chlupatá hlava, hledala jsem jakousi módní inspiraci. Vrátila jsem se po nějaká době, protože se mi ten koncept nechtěl moc líbit, ale nedalo mi to a přečetla jsem si víc článků a začala jsem přemýšlet a taky jsem zjistila, že to vlastně perfektně odráží moje názory na ulice. Peklo mě rozhoupalo k tomu, abych opravdu nosila to, co se mi vážně líbí a nesnažila se přizpůsobit jen proto, že se na mě lidi divně koukaj. Sice v té době jsem o tom začala více uvažovat (rozešla jsem se s přítelem „musíš-nosit-jen-kalhoty-jen-unisex-mikinu,žádný-sukně“), ale peklo to dokonalo. A taky jsem začala víc koukat po materiálech

15.11.11 16:30

já se sem chodím hlavně pobavit. Baví mě především Adiny komentáře, ale diskuze jsou občas taky zajímavý. No a některé praktické rady se taky hodí.

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.11.11 19:37
Díky všem, rozvíjí se to slibně. Ano zelitscho, zajímalo mě, proč sem chodí ti „mějejednocomám­nasobě“, ale třeba ještě někdo přijde nám to osvětlit. Evidentně móda není jediný důvod většiny lidí. Ani můj vlastně.
Ty lidi, které móda nebere a ohánějí se praktičností lyžašských bund, já opravdu neodsuzuju. Dost z nich mám mezi svými kamarády. Ale proč pak číst stránky o módě? Možná je baví ta druhá tvář pekla, sarkastický humor a vůbec pekelný postoj k životu (míněno pozitivně)…

Ivucha
4 příspěvky 15.11.11 19:40

Měla jsem dost dlouhé těžké období, kdy jsem na svůj zevnějšek vůbec nemyslela, po několika letech se mi oblečení a obuv zredukovalo jen na samé čistě funkční kousky a krása se úplně vytratila. Když tohle špatné období ustoupilo, už jsem nechtěla vypadat jako unisex bytost, chtěla jsem vypadat víc žensky a zajímavě a tou dobou jsem také objevila MP. MP mi pomáhalo a pomáhá se utvrdit v tom, co NEnosit, čemu se vyhýbat a utvrzuje mě v tom, že není jedno, co mám na sobě. Existuje spousta věcí, o kterých jsem vždy podvědomě tušila, že je na nich něco „špatně“, ale teprve MP to za mě pojmenovalo.
Ráda čtu články i diskuse, baví mě a už jsem se tu dozvěděla spoustu užitečných věcí.

kiwi  16.11.11 18:29

Protože nesnáším křupanství, který Ada pranýřuje daleko líp, než bych to dokázala já.

A.C.
153 příspěvků 16.11.11 18:57

Protože jsem škodolibá potvora a baví mě fotky z ulic :)

hedvika
275 příspěvků 16.11.11 22:12

Nejvíc mě zajímají články o módě, nejlépe ze zahraničních mol,co jsou skvělou inspirací pro nákup a pro šití, dřív mě bavily i články z ulice, ale teď už mě moc neberou, zkrátka trochu se opakuji. Navíc si říkám, že člověk musí být hodně škodolibý, aby poslal Adě něčí fotku. Já o sobě vím, že škodolibost mi není úplně cizí, ale když jsme tuhle potkala jednu prodavačku v prodejně obuvi, co byla příííšerně oblečená,řekla jsem si, že ji vyfotím a pošlu, okamžitě mě napadlo, že to jí přece neudělám. Vždycky přemýšlím, jestli bych byla naštvaná, kdybych se objevila na fotkách z ulic, jako špatný příklad, a nevím, to člověk zjistí, až když se mu to stane, a asi by hodně záleželo na situaci, každopádně i té cizí slečny, která by mohla být královnou zdejších hrůzných modelů, by mi bylo líto, že bych jí třeba způsobila ostudu. Taky mě zajímá diskuze a i když je někdy už opravdu šílená, nedělá mi problém příspevky, které me nezajímají, okamzite preskocit. U jakéhokoli článku na internetu me zajímá názor diskutujících, někdy mě to naštve, jinde mě to příjemně překvapí, je to zkrátka zajímavé.

Kerstin
516 příspěvků 17.11.11 10:08

Jednou jsem na něj narazila na facebooku, protože někdo sdílel nějaký článek. Byl to jeden z těch úplně prvních.
Od té doby se můj život hodně změnil - šla jsem na vysokou školu, přestěhovala se do většího města - a výsledkem je to, že jsem svůj styl oblékání změnila úplně od základů.
Dřív jsem nosila jenom rifle, rifle a nic jiného, sukni nosila svátečně, podpatky pro mě byly něco absolutně nenositelného a něměla jsem odvahu na to, abych nosila to, co teď. Vždycky jsem si připadala jako člen stáda a nepřišlo mi to zvláštní. A módní peklo mi otevřelo oči. Začala jsem chodit do sekáčů, nakoupila si sukně, šaty, haldu zvláštních věcí, které dle mého jsem schopna nosit jenom já, objevuju stále nové a nové možnosti, osvojuju si základní pravidla (vhodná délka kalhot, kombinování vzorů, materiálů, stylů..) a nakoupila jsem si základní kusy. Najednou vlastním více párů bot, nemám jenom „číny“ a sněhule jako kdysi. Mám z čeho vybírat, můžu se oblékat podle nálady a hrozně mě to baví.
A peklo čtu stále, hlavně kvůli článkům, nikdy nevím, co z Ady zase vypadne a skoro vždycky je to pecka. Ta ženská to prostě umí.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit