Proč jsou kabáty zmuchlané?

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

notrends
514 příspěvků 05.11.12 11:15
proč jsou kabáty zmuchlané?

Poslední dobou vidím nejen na ulicích ale i na štendrech v obchodě kabáty děsně zmuchlané. To se teď nosí? Myslím to vážně
 http://www.fler.cz/…dyne-3197016

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Fretkodlak  05.11.12 11:35

.

Příspěvek upraven 19.09.13 v 11:30

top topic
949 příspěvků 05.11.12 11:36

Přijde mi, že to nemá pořádné výztuhy (límec, oblast knoflíků) nebo to není pořádně (nebo vůbec) rozžehlené.

catherinne
12483 příspěvků 05.11.12 11:42

To není kabát, to je hadr…

Linie
1701 příspěvků 05.11.12 11:43

Možná to bude materiálem - připadá mi jako dyftýn /bavlněná počesaná látka/. V případě levných kabátů v řetězcích to přičítám také špatnému materiálu. Vlna není nová, ale recyklovaná, má tudíž krátké vlákno a je tvrdší. Spolu ve směsi s bavlnou a umělinou nový kabát sice možná vypadá dobře, ale nehřeje a mačká se.
Kvalitní vlna se sama vyvěsí /nesmí se ovšem nosit stále, je třeba ji nechat vyvěsit/, je měkká a hřeje.

oriskova
83 příspěvků 05.11.12 14:30

Vím, že to sem moc nepatří, ale tohle jsem nevydžela

http://www.fler.cz/…t-ii-2331159

On je potřeba kvalitní materiál a hlavně zpracování…žehlička se používá při šití někdy víc než šicí stroj.

Podotýkám že Fler mám docela ráda… ikdyž někdy je to peklo.

lilijána
69 příspěvků 05.11.12 14:56

Dle mého názoru není kabát z odkazu vyztužený (podlepený), v mezioprecích za/roz - žehlovaný a celkově nešťastně vypracovaný. V levnějších obchodech(kde nakupuji) jsem si poslední dobou také všimla tohoto nešvaru - zmačkání. Asi podle toho můžeme posoudit skutečnou hodnotu výrobku a jeho kvalitu. Nejednou se mi také stalo, že na kabátech úplně chyběly prsní záševky! Chtěla bych potkat toho konstruktéra, který střih připravoval a zeptat se ho, jestli vůbec někdy studoval oděvku :)
Nicméně vždycky se s tím dá něco dělat - vyvěsit, vyžehlit apod. Tedy ty alespoň trochu kvalitní.

GreatSusan  05.11.12 14:57

@oriskova tahle tvorilka zehlicku nejspis nevlastni nebo se ji jeste nenaucila pouzivat. Ten kabat je desny, je straslive usity a dost pochybuju, ze za tu cenu je material vlna.

megusa
202 příspěvků 05.11.12 16:18

@oriskova tohle sem nepatří vůbec, ale neustála jsem to.. http://www.fler.cz/…ofky-2528935

Příspěvek upraven 05.11.12 v 18:02

megusa
202 příspěvků 05.11.12 16:26

No a ke kabátům..
Snad vše se dnes šije horkou jehlou.. Nedavno jsem si koupila kabátek, i když mi úplně neseděl v ramenou, ale vzhledem k tomu jaká jsem disproporční, jsem ho koupila, že si ramena zaberu sama.. No a po té, co jsem rozpárala podšívku, abych se dostala dovnitř, jsem se vážně vyděsila - nic nezačištěno, nic neoentlováno, jako ramenní vycpávka jakýsi podivný kus molitanu, jediné co bylo ok, že byl ramenní šef podlepen vlizelínem.. Takže z prostého zabrání ramen se stala kompletní oprava kabátu.. A to se vyplatí.. :D

Lennita
145 příspěvků 05.11.12 16:46

Ako tu uz niekolko krat padlo problem bude hlavne v konstrukcnom postupe kde boli vynechane asi vsetky operacie zehlickou, ktore su pri siti velmi dolezite a druhy problem bude chybajuca alebo velmi nevhodne pouzita vystuz v kabate. Rovnako to moze byt aj nekvalitnym vrchnym materialom a ako som si mohla vsimnut aj nekvalitnou a zle spracovanou podsivkou. Otazka pre mna ale znie: preco niekto vlozi tolko prace (aj ked o dost menej ako by mal) do usitia kabata, ktory by inak mohol byt velmi pekny (lebo strihovo nevyzera zle), a neda si uz namahu aby to vypracoval poctivo do detailov? skutocne nechapem..a este si za to pytat taku sumu..:( smutne..

kacenka.smile
427 příspěvků 05.11.12 17:17

Já teď obcházela obchody ve snaze koupit kabát a hodně jsem narážela na kabáty, které vypadaly, jako by je už někdo léta nosil. Nejlépe snad ve finále vypadají ty, které jsou z polyesteru, což je docela tragedie…

Lennita
145 příspěvků 05.11.12 17:24

@kacenka.smile Ja som ostala tiez dost smutna po prejdeni obchodov u nas, takisto sa snazim zohnat pekny a kvalitny zimny kabat ale nakoniec mi vyslo ze ked si ho neusijem sama tak asi ho mat nebudem..

kacenka.smile
427 příspěvků 05.11.12 17:35

@Lennita : Jsem v podobné situaci. Chtěla jsem si pořídit lepší kabát (pro mě tak do 5 tis.), koukala jsem na složení látek apod., ale byla jsem otrávená ze vzhledu těch dražších. A když už vypadal dobře, stejně byl z velké části polyesterový. Takže u sebe to vidím na nějaký kabát do patnácti stovek, protože za větší peníze asi nejsem schopná sehnat výrazně lepší. Jeden takový obyčejný mám už tři sezóny a vypadá celkem dobře, takže se toho zase tolik nebojím (a nemám to srovnání s ničím lepším).

Lennita
145 příspěvků 05.11.12 17:48

@kacenka.smile No s tymi kabatmi v obchodoch to tiez vidim tak. Bud to je kompromis v kvalite spracovania a teda vzhlade, alebo v pouzitom materiali a teda vo funkcnosti - hrejivosti, alebo v cene - a kedze moje zdroje nie su neobmedzene, nie som schopna dat za kabat momentalne viac ako 150 eur. Kabaty ktore som mala doteraz boli vacsinou zo syntetickych materialov pripadne zmesi s malym podielom vlny. Ale ked som skusila aku hrejivu schopnost ma 100% vlna nechcem uz kabat z polyesteru ani zadarmo :). Tak som sa rozhodla nakoniec pre usitie. Mam to stastie ze to nemusim riesit cez svadlenu lebo to zvladam aj sama, akurat ma to bude stat nejake hodiny prace, ale to som ochotna obetovat. Vy ste nepremyslali ze si ho date usit?

teetee
499 příspěvků 05.11.12 18:10

To není kabát v barvě dýně, ale kabát ve tvaru dýně. a upřímně, poslední chci je být dýně :-D

zpět k otázce: v obchodech jsou zmuchlané kabáty, kalhoty i šaty - a to i v těch středně drahých. máloco mne dokáže od koupě tolik odradit. Nemyslím si, že by to byla móda v pravém slova smyslu. Spíš móda lenosti prodavaček. hm :/

teetee
499 příspěvků 05.11.12 18:12

@megusa málem jsem se unáhlila a dala červené za ty příšerný nasrávačky, ale pak mi došlo, že za to nemůžete :-D každopádně nechápu, že si někdo dá práci, aby ušil plíny pro dospělý! :)

kacenka.smile
427 příspěvků 05.11.12 18:18

@Lennita : Napadlo mě to, ale zase jsem to zavrhla. Kvůli ceně, času, ale i proto, že neznám dobrou švadlenu a moje jediná zkušenost je bohužel špatná. Sama si na to netroufnu, mé maximum je asi přišití knoflíku. Láká mě se to naučit, ale kabátem začít prostě nemůžu. Takže zatím to chci vyřešit tak, jak píšu a počkám si, až nebudu omezena tím, že kabát potřebuji, ale až se někde nějaký objeví (nebo budou větší finance).

Lennita
145 příspěvků 05.11.12 18:42

@kacenka.smile Jasne tomu rozumiem uplne. Urcite nema zmysel ucit sa sit rovno na kabate, obavam sa ze by to boli vyhodene peniaze za kvalitnu latku a stratene nervy za hodiny prace. V takom pripade ste sa rozhodli asi dobre, kompromis v materiali a casom hladat nieco „lepsie“, pripadne skuste sa pytat na dobru svadlenu u znamych. Urcite taka existuje aj vo vasom okoli, ale najlepsie je spolahnut sa na odporucania ludi ktorych poznate. Na slepo by som tiez ku ziadnej nesla. A ked sa teda rozhodnete ucit sit tak zacnite napriklad jednoduchou letnou suknou. Budem Vam drzat palce.

megusa
202 příspěvků 05.11.12 18:51

@teetee :D já asi víc nechápu to, že si to koupí.. a ta představa, že už „to“ někde pobíhá mě vážně děsí..

Fialové kafe  05.11.12 20:02

:DD Ten název: kabát v barvě dýně mě rozesmál. Představila jsem si že člověk si ho oblékne a promění se v podivnou dýni.

bertulka  05.11.12 20:11
@teetee píše:
To není kabát v barvě dýně, ale kabát ve tvaru dýně. a upřímně, poslední chci je být dýně :-Dzpět k otázce: v obchodech jsou zmuchlané kabáty, kalhoty i šaty - a to i v těch středně drahých. máloco mne dokáže od koupě tolik odradit. Nemyslím si, že by to byla móda v pravém slova smyslu. Spíš móda lenosti prodavaček. hm :/

Mne prijde, ze to v tech obchodech vytahnou zmuchlane z nejakych pytlu a daji na vesak. Vsechno vypada, jako by to pozvejkala krava. I na tech vesacich je to preplnene, pomalu nejde raminko s cimkoli vytahnout, nedejboze ho dat zpet. Jinak mam jeden tip: dcera si koupila moc pekny kabat, ktery v obchode byl ale otresne zmuchlany. Nastesti ho kupovala s moji maminkou a ta ho hned dala do takove te cistirny, jak jsou v obchodnich centrech, tam ji ho naparili nebo vyzehlili ci co a jeste naimpregnovali. Kabat vypada krasne a pri beznem noseni uz zmackany neni. Asi to bylo opravdu tim, jak to skladovali pri preprave do obchodu, jestli byl nekde zmuchlany s ostatnimi vecmi…

teetee
499 příspěvků 05.11.12 20:17

@bertulka Přesně tak. Oni to vytahnou z nějakých beden a pak vám skutečně nezbývá nic jiného, než to svěřit čistírně… Ačkoli služby čistíren uznávám a jsem za ně vděčná, principielně mi vadí, že kabát, který se nezdráhají prodávat za bezmála tři tisíce českých korun vypadá jako leckterý hadr ze sekáče… Ale ano - pokud odhlédneme od prvotního dojmu, v těch o trošku lepších obchodech (next, mexx atp) ho z toho čistírna vykřesá :D Ale vadí mi, že na to, jaký z toho mají vývar se ani neobtěžují tomu dát nějakou „formu“… :/

bertulka  05.11.12 20:30

Tak to mne vadi taky, to je jasne. Ja taky vestinou od zmuchlanych veci odchazim.

666mahu
1490 příspěvků 05.11.12 20:39

Část kabátů je zmačkaných, protože jsou to hadry. A část je tím převážením, aby zboží zabralo co nejméně místa. Dřív kabáty, obleky, kostýmy… převáželi zavěšené na ramínkách. Viděla jsem, když jsem šla v nákupním centru kolem jednoho obchodu, myslím, že to byla Vero Móda, jak srovnávali šaty pomocí napařovacího přístroje. I když tím kvalitu materiálů nevylepší, měli by takto narovnávat šaty všichni, zmačkané nedělají dobrý dojem, i mě odradí.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit