Proč jsou vlastně džíny peklo?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Borag
140 příspěvků 17.12.12 20:18
Proč jsou vlastně džíny peklo?

Docela by mě zajímalo, proč se tady na MP moc džíny neuznávají?!

Protože je nosí „většina“?
Protože je to stereotypní?
Protože k ženským patří sukně a látkový kalhoty?
Protože prostě to někdo řekl?

Nejspíš se k výsledku nedoberu, ale zajímalo by mě to, kdo to tak nastavil, že džíny = tabu.
A pokud s tím souhlasíte, tak proč a jak dlouho už džíny nenosíte.

Děkuji za reakce a prosím, pokud má někdo s touto tématikou problém, at vůbec nereaguje. Chtěl bych to udržet někde v mezích konstruktivní diskuze.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

SweetieCH
123 příspěvků 17.12.12 20:24

I džíny můžou být pěkné. Pokud nejsou vyšisované, potrhané, pocákané a špinavé. Takže bych to nezařazovala automaticky jako rifle = peklo.

Khajka
506 příspěvků 17.12.12 20:26

Já si nemyslím, že by byly tabu. Spíš to chápu tak, že komentáře míří k tomu, že džíny se prostě nehodí na jakoukoliv příležitost a v kombinacích, jaké můžeme vidět běžně na ulicích i jinde. Jednoduchý příklad - džíny a sportovní boty v divadle.
Také se tu brojí spíš proti nevkusným džínám, nezdá se mi, že by se u tmavě modré klasiky ozývalo tolik negativních komentářů.
Já džíny nosím jako občasný volnočasový oděv, do práce pouze v případě „volných pátků“ a to rozhodně ne vždy. Stejně tak mám jednu delší áčkovou světle modrou džínovou sukni, která je pro mě například na výlety v létě naprosto vynikajícím oděvem.

Mylady2
12409 příspěvků 17.12.12 20:26

A co pocákané, ošuntělé, odrbané a jeśté látkové kalhoty. Je to stejné peklo jak džíny nebo menší?:-D

Audrey.Piper
412 příspěvků 17.12.12 20:27

Já modré džíny nenosím, protože takové, které se mi líbí a sedí mi nemůžu najít. Ale snažím se. Černé mám dvoje a pak jedny vínové a tmavě zelené. Jinak džíny jako takové tu úplně tabu nejsou, v galerii je několik dost kladně hodnocených outfitů s nimi. Ada několikrát psala, že hlavně na mladých by byly lepší džíny barevné. Kritizované jsou tu džíny v kombinaci s bundou na lyže (což ostatně je každé jiné oblečení kromě situace, kdy jste skutečně na lyžích) a pak džíny nepatřičně potrhané a nesedící (bokovky vytvářející muffin…).

Jetthro
1129 příspěvků 17.12.12 20:28

To, ze jsou naprosto vsechny dziny peklo, papouskuje jen par jedincu neschopnejch si utvorit vlastni nazor a protoze to Ada jednou rekla tak to je posvatny prece!

Jinak souhlas s kolegyni nahore - staci aby ty dziny vypadaly slusne a byly cisty.

Khajka
506 příspěvků 17.12.12 20:29

@Mylady2 Pro mě je to stejné peklo jako pocákané, ošuntělé a odrbané džíny :)

kacenka.smile
427 příspěvků 17.12.12 20:30

Nemám pocit, že by tu džíny byly tabu.

Jinak můj pocit z džín je asi takovýto:

• Džíny nosí většina (a někteří lidé je považují za jediný „správný“ typ kalhot)
  • Džíny se nosí kamkoli (na sport, při 30°C, do divadla)
  • Jejich stav často nebývá moc dobrý nebo vhodný na danou příležitost (špína, roztrhání)
  • Jejich vzhled hodně kolísá (od hezkých dobře padnoucích džín po vyšisované cosi o dvě čísla menší)

Podle mě nejsou džíny špatné, sama jich mám několik - od jednoduchých modrých a červených, po roztrhané s pyramidkami. Nosím je ráda, ale nosím i jiné oblečení.

janiiiv
781 příspěvků 17.12.12 20:31

.

Příspěvek upraven 01.10.13 v 02:44

mikita.miki
1931 příspěvků 17.12.12 20:34

Toužím po džínách, fakt, neke :-D po džínách z tmavě modré látky, boot cut střih, trochu odlehčený materiál, s mííííírnou, cca 2%, příměsi elastanu, se zvýšeným pasem, vyloženě střih pro,,křivky,,. vím že existují, viděla sem je na taneshe!!! ale sama se k nim nějak ne a ne dobrat.
džíny nejsou peklo, je to oděv pro určité situace a příležitosti, ale jsou nadužívané jako oděv pro vždycky, což je špatně

Borag
140 příspěvků 17.12.12 20:35

Podle mě jsou džíny ok, pokud se k tomu zvolí správný oděv.

Jsou džíny a džíny.

Ale jsou i kalhoty a kalhoty.

Je to dost dvousečná zbran.
Nekdo vypada v kalhotách jako roura a zase v džínách jako frajer! :-)

Helena8
26 příspěvků 17.12.12 20:40

Podle mě jsou i džíny občas pěkné. Ale je težké je vybrat padnoucí na konkrétní postavu, a proto většina nosí nepadnoucí. Dále je to pro mě peklo, protože je vážně nosí všichni. Mám takouvou hru, když jedu metrem - pozoruji kolik lidí ve vlaku nemá džíny a kolik dívek/paní má sukni. Obě čísla tedy nejsou vysoká, spíš nízká (1-2 osoby za cestu:))
Proč džíny v zimě, když nezahřejí? (osobně si radši vezmu vlněnou sukni a punčucháče).
Za mě: džíny vlastním jedny - nosím je maximálně jednou do měsíce. Teď v zimě vůbec (proč taky:)).

bestia
2296 příspěvků 17.12.12 20:42

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:40

Sibyla
2639 příspěvků 17.12.12 20:43

Mám dvoje, ale nenosím je, protože je má každý. Nechci být oblečená stejně jako autobus plný důchodkyň. Kdyby to nebyla taková uniforma, nic proti nim nemám.

alka11
168 příspěvků 17.12.12 20:52

Nemyslím, že džíny sú total peklo ak sedia na postave a sú pekné a zladené - napríklad ja veľmi rada nosím tmavomodré, príp. inej farby džíny s topom/košeľou­/blúzkou a s kratším športovým sakom (napr. rybia kostra, sivé s tmavosivým lemovaním, i čiernym kratším atď). K tomu vhodné topánky a doplnky ako opasok, šatka, náušnice atď. Cítim sa v tom dobre na nákupoch, káve atď. a nepekelne :).
Je veľa pekných outfitov s peknými džínami. Pre každého sú iné pekné. Mne sa nepáčia s patinou so vzhľadom zašlej špiny, ušmudlané, obtrhané, silne vydraté, nesediace na postave.

ooola
129 příspěvků 17.12.12 20:53

Já to vidím takto: Původní důvod, proč psát o džínech, bylo kritizovat fakt, že džíny nosí 90% populace vždy a ke všem příležitostem. Jenže někteří lidé čtou text tím způsobem, že si z něj vytrhnou několik náhodných slov a na ty si utvoří nějaké svoje vlastní asociace, s původním textem příliš nesouvisející. A zde se vzalo tvrzení, že džíny = peklo.

Fialové kafe  17.12.12 21:48

Já mám k džínám trochu vyhraněný vztah, nenosím je už od 11 let. Prostě se mi tato látka nelíbí, nelíbí se mi ani jiné džínové výrobky, bundičky tašky, klobouky, sukně…Džíny byly navrhnuty jako pracovní oděv, odolný námaze a vlivům prostředí a co se mě týká nikdy jsem nechápala jejich oblíbenost.

PythonRegius
286 příspěvků 17.12.12 22:02

Dziny nenosim od treti tridy, kdy jsem je zacala naprosto odmitat, protoze mi material pripadal nepohodlny. Kdyz vynecham tvrdost materialu, stejne bych je nenosila, protoze ani vzhledove mi nepripadaji nikterak uchvatne a hlavne z toho lide udelali jakysi zakladni odev, ktery na sebe automaticky navleka kazdy a obmenuje pouze obleceni od pasu nahoru. Rekla bych, ze oznacit je slovem „uniforma“ je velmi vystizne.

Lanevra
371 příspěvků 17.12.12 22:09

Džíny nejsou tabu vždy, spíš jde o to kam se nosí, jak se nosí, jak vypadají a jak člověku sedí. To už tu ale bylo všechno psané.
Co se týče mě… upřímně už si ani nepamatuji kdy jsme měla džíny na sobě, každopádně nikdo z rodiny žádné nevlastní a pochybuji že bych tu v bytě nějaké našla třeba zapomenuté v krabici. Sama nosím výhradně sukně a vzít si na sebe kalhoty je mi vyloženě nepříjemné, protože si při tom připadám jako kdybych byla nahá.

Audrey.Piper
412 příspěvků 17.12.12 22:16

Džíny jsou zkrátka peklo, když je někdo bere jako univerzální oděv kamkoliv (což neni žádný výjimečný případ, když jsou špinavé a nepadnoucí, což se jaksi stává taky dost často.

klubo  17.12.12 22:39

Když občas hupnu do tramvaje a rozhlédnu se po spolucestujících, mám pocit, že linka jede z nějakého pracovního tábora, kde se fasují modré džíny a šusťákové bundy. Vše je tak smutné a normalizované. Obecně mám pocit, že mladší ročníky (studenti kol 20, 25) jsou na tom lépe - ostatní už se nechtějí nikomu líbit nebo zaujmout?

P. S.: Nepatřím do zmíněné věkové skupiny.

shirla
878 příspěvků 17.12.12 22:54

Vlastním jedny tmavé džíny, lehce rozšířené do zvonu, pak jedny tmavé úzké do kozaček, bílé a těhotenské popelářsky červenooranžové. Bez seprání, sešmajdání. Nosím je ale už dost málo, zvykla jsem si na pohodlí a to v riflích prostě nemám na 100%.

Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 18.12.12 07:22
@Borag píše:
Je to dost dvousečná zbran.
Nekdo vypada v kalhotách jako roura a zase v džínách jako frajer! :-)

Ano, to máte pravdu. Třeba já kdysi svého muže navlékla záměrně do riflí, protože v rámci maximálního pohodlí nosil jen khaki kapsáče, které mu dělaly dost oplácanou postavu (ač byl štíhlý). A v riflích je opravdu frajer :) Ale pak jsem nenápadně nabídla i manšestráky a neriflové kalhoty a byly vzaty na milost také.

chekotay
410 příspěvků 18.12.12 10:36

Rifle jsou bezva kalhoty, odolné, pohodlné, nosím je vždy, když jdu štípat dříví - maskáče by se mohly zachytit kapsami o větvě a montérky nejsou tak pohodlné.
Problém začíná ve chvíli, kdy v tom někdo vyjde mezi lidi…

Mysterious
121 příspěvků 18.12.12 10:49

Džíny nosím, a to zejména proto, že jsou mnohem pohodlnější než ostatní druhy kalhot. Jsem totiž velikostně mezi 38 a 40, když si koupím běžné kalhoty ve čtyřicítce, musím je trochu zabrat v pase a stejně mi po chvíli nošení začnou padat. Což je docela nepříjemné. Když se v obchodě narvu do osmatřicítek, rýsuje se mi prádlo, takže je tam nechám. Džíny se mi nějak daří sehnat tak, aby mi padly, navíc mám snad všechny s přídavkem elastanu.
A další věc- když si sednu někde na trochu odrbanou dřevěnou židli, nebo o něco zavadím, může se stát, že si o ni roztrhnu punčocháče nebo vytrhnu vlákno z látkových kalhot. Džíny jsou mnohem odolnější.
A v zimě střídám teplejší sukni+ teplé punčocháče s džínami. Teplo mi v nich je tak akorát, když ne, vezmu si pod ně starší silonky.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit