Proč oblékat děti jako dospělé?

Fotoalbum tématu (18) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kyttka
77 příspěvků 08.08.12 18:41
Proč oblékat děti jako dospělé?

Zaráží mě, že se dnes v řetězcích dají sehnat spíš džíny na dvou-tříměsíční mimino, než dupačky.
Nechápu, proč kupovat prošívané bundy ve stylu italská seniorka, ale nedá se sehnat nerůžová nebo nemodrá zimní kombinéza.
Proč v Tescu snadněji najdu legíny (!) velikosti 50-56 než punčocháčky?

A vrcholem byla nedávno maminka, co byla oblečená stejně, jako její asi dvouletá holčička. (nebo spíš holčička jako maminka) Včetně botiček.

Jaký máte názor na „módu“ těch nejmenších? Měli(y) bychom oblékat děti jako děti nebo už je to přežitek a i tento svět by měl podléhat módním trendům?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reakce:

Revolta
56 příspěvků 08.08.12 18:48

Nevím, proč by přes léto neměly být sehnatelnější dětské legíny, než punčocháče (a vykřičník už vůbec nechápu - já jako malá nosila spoustu legín, každé byly sladěné s jiným outfitem - maminka si na moje oblečení potrpěla). Vlastně tím asi odpovídám na otázku - na „podospělování“ dětského oblečení nevidím nic špatného. Konec konců jsem na všechny moje dětské fotky kde mám křiváka, sladěné ručně pletené svetry, mašle ve vlasech a barety neskutečně pyšná, zvláště v ohledu na to, že v té době to ještě nebylo „běžné“. Spíše mi vadí, když rodiče nechají svou 11/12/13-iletou dceru oblékat se jako „dvacítku“ (minisukně, výstřihy, líčení…)

Marionette
40 příspěvků 08.08.12 18:53

Protoze mala holcicka nevidi nikoho nez maminku, ktera je pro ni vzorem a z trpytive bizuterni sponky do vlasu bude mit vetsi radost nez se sponky s medvidkem.

Sibyla
2639 příspěvků 08.08.12 18:54

Ale nedávno mě to napadlo (při pohledu na punk batole v kočárku): že odsuzujeme dávnou módu dětí v krinolínách a kloboucích s peřím, a sami vlastně děláme totéž.

Robena
1257 příspěvků 08.08.12 18:54

Nejak tak nevim…Kdyz se podivate na rodinne portrety 18.-19. stoleti, tak detske obleceni kopiruje dospele (ovsem jedna se o bohatsi vrstvu). Kdyz byl syn maly, taky jsem obcas podlehla, ale tak trochu jsem potrestala sama sebe, slo to na ukor prakticnosti. Je to cele o nabidce. Mnohem vetsim problemem se mi zdaji zdravotne nevyhovujici boticky pro nejmensi, tam uz jde o zdravi.

Denyna
4101 příspěvků 08.08.12 18:59

No nevím, moje děti jako miminka nosily pohodlné dupačky a overaly. Nemám ráda mimina navlečená v prkenných džínách, ale ani přeštípnutá v pase punčocháčema.

Příspěvek upraven 08.08.12 v 19:42

Pavlena
778 příspěvků 08.08.12 19:18

Není jednoduché na děti sehnat vkusné, kvalitní a cenově přijatelné oblečení. U obuvi je nabídka snad ještě horší.
Nicméně pokud to není na úkor zdraví či pohodlnosti, preferuji dětské oblečení v co nejméně infantilním stylu, což někomu může připadat, jako obleční „malý dospělý“. Z šatníku mé 3-leté dcery jsou to například černá a jinak tmavá trička, barety, tmavomodrý flaušový kabátek ve vojenském stylu se stříbrnými knoflíky. Doplněno všudypřítomnou holčičí růžovou se mi takto líbí rozhodně víc, než ve vzorech s kytičkama, motýlkama, vílama, medvídkama či (nedejbože) Disney postavičkama.
Souhlasím, že rifle či „kožené“ bundičky pro kojence jsou strašné.

Dahllie
2222 příspěvků 08.08.12 19:25

Co trochu nechápu jsou džíny pro kočárkové děti. Vždyť to musí škrábat, víc se potit, být nepříjemné a pokud mají balvněnou podšívku, aby neškrábaly, potí se o to víc. Já bych to jako máma dítěti nedala.
A trochu mimo hlavní téma, absolutně nesnáším klasické rozdělení na modrou a růžovou.

Kyttka
77 příspěvků 08.08.12 19:44

@Revolta Vykricnik je kvuli velikosti 50-56, coz jsou novorozenata a kojenci asi do dvou mesicu veku. Opravdu mi neprijde prilis vhodne, kdyz dite, ktere ma v tomto veku nejcasteji koliku jeste cpat do neceho, v cem mu obepnu brisko. Ale proste v lete v FF dupacky nevedou…
Ale samozrejme si taky pamatuju, ze „elastaky“ jsou moje oblibene detske obleceni.
Ve chvili, kdy ditko uz neni placka v kocarku, ale beha po parku, nevidim duvod neobleci ho tak nejak „styloveji“.

Kyttka
77 příspěvků 08.08.12 19:46

@Pavlena Ano, dalsi silenosti typu Hello Kitty, postavicky a podobne. Skoro se neda sehnat neco jednoducheho, bez vsudypritomnych postavicek, napisu, blystidel a jinych ozdobicek…

Revolta
56 příspěvků 08.08.12 19:51

@Kyttka - tak to pak chápu (velikosti mi nedošly), nicméně novorozeně bych oblékla do bodíčka / dupaček, aby mělo bříško zcela volné, a těch se mi zdá všude dost a to jak strohých, tak stylizovaných (žabky, sovy, roboti, žádná kittyna ani jiné ohyzdnosti) - musím se držet abych nenakupovala ve velkém, přeci jen těch čerstvých maminek v okolí až tolik nemám…

klubo  08.08.12 20:14

Hm, ale také jsem si všimla, že je to někdy naopak - maminka (klíďo přes 30), culíček, sponečky a gumičky stejné jak dcerunka (tj. dětské) a stejně elegantní legíny, ba často i značkové a teplákovou bundičku… laděno do růžové, bílé a spol. Prostě holky jsou na písek.

top topic
949 příspěvků 08.08.12 20:27

Vsechny detske kalhoty, co mame doma, maji povolovatelny pas, nevim, jak to nazvat jinak. Dziny nevedeme, ale i kdyby, tak malemu decku lezicimu jen v kocare bych je klidne dala a dala to na volno, pokud je to jeste neplazic. A pokud neni moc teplo. Kalhoty, ktere bych nemohla stelovat v pase, bych nekoupila.
Mam rada jednobarevne veci, kdyz uz vzor, tak na jednom kusu odevu, kdyz obrazek, tak decentni a detsky, jo, jsou vyjimky jako podedene ci darovane veci. Ale i to se da vyuzit a oblekat k jednobarevnym vecem. Darovanemu koni na zuby nehled:-) vyhazuju jedine v pripade nejake hrozne umeliny, o kterou se mi zadrhavaji ruce, jen na to sahnu.

Normálnítřicítka
50 příspěvků 08.08.12 20:59

Nelíbí se mi oblečení pro malé holčičky plné třpytek a přeslazené růžové… Někdo tu psal, že se nedá sehnat vkusné oblečení na malé děti, já mám zkušenost, že dá. Nakupujeme v M&S, Lindex, Kappahl a sem tam se něco dá koupit i v H&M, nakupujeme ve slevách, které jsou v podstatě pořád a vyjde to cenově stejně jako u Vietnamců. Kvalita je ovšem někde jinde.
Naší mnalé jsou 2 roky a coby malé mimino měla dupačky a overály a bodíčka a neměla jsem pocit, že se nedají sehnat. Rifle má až teď jako větší, k jsou poděděné a na písek nejlepší :-)

eveK
333 příspěvků 08.08.12 22:04

To je moje téma. Pokaždé když hledám oblečení pro synka, tak jsem nasraná. Už jsem to tu někde psala, všechno modré, šedé, khaki s debilníma autama a spidermanama. Omlouvám se za vulgarity, ale dnes jsem byla po obchodech, tak je to ještě příliš čerstvé. Je to taková vyjímka, když se mi podaří sehnat něco roztomilého, dětského, veselého v neponurých barvách, že jsem teď ve fázi ŠITÍ laclových kalhotek, je to moje premiéra a šiju v ruce, ale přehluším mindráky co mám z vyprávění babiček a prababiček, jak pořád pletly a šily, a budu mít něco, co se mi bude opravdu líbit. Jo a za džínečky pro miminka bych fackovala. Náš dvouleťák zatím žádné neměl, nemá a mít nebude. Tráví svůj život v teplákách a jsem přesvědčená, že se v tom cítí lépe. Máme několik pěkných sameťáčků z Lindexu a teď se chystám pro další větší várku.

gulietta  08.08.12 22:12

@eveK pro inspiraci. :-)

eveK
333 příspěvků 08.08.12 22:17

No já mám ten nejjednodušší střih z burdy, co jsem našla v obchodě. A to jsem si i odpustila gumičky v pase, to bych nezvládla, takže bude mít kalhotky s kapsou jako krteček.

lilip  08.08.12 22:19

Já nemám problém, kluky jako děti oblékám a oblékala jsem volně, pohodlně, nedraze, obyčejně, barevně, vesele a vystačím si s CA a HM nebo i kalhotky z plátna ušiju - i s kapsami. Do gumy, rovné nohavice.
Jako mimina byli kluci v dupačkách, overalech, tak, aby si mohli dát pohodlně nohu za krk. Jednou jsem dostala manžestráky na novorozence a letěly do bazaru, nemohla jsem ho do toho ani narvat.
Mám kluky, růžový mor se mi vyhnul. :-) a nemusela jsem ani modroučkou.

gulietta  08.08.12 22:23

@eveK tak držím palce nech sa prvý pokus podarí. :-)

eveK
333 příspěvků 08.08.12 22:35

@gulietta Díky, snad to zvládnu.

sturnus_vulgaris  09.08.12 07:29

Moje deti „klasicke“ dupacky (aby nevzniklo nedorozumneni - myslim tim to, co ma nohavice s tapkama a nahore se to zapina na ramenou na druhy, bez rukavu) moc nenosily, ale nikoli proto, ze bych je za kazdou cenu chtela oblekat jako dospele.-), ale spis s ohledem na vyber cenove dostupneho obleceni v ceskych retezcich (H&M, Lindex, NEXT, F&F, Cherokee, Reserved, Zara) nebo v seconhandech/ba­zarech. Jsou sice vyrobci klasickeho obleceni pro kojence, jake znam z dob meho detstvi, tj. dupacky + kosilka (napr. vyrobci Loana, GMini, atp.), ale nejsou zrovna nejlevnejsi, nemivaji takove sezonni slevy a akce, atp. A pro me cena hraje roli velkou, kdyz si vezmu, ze zvlast ze zacatku je obleceni otazkou par mesicu.
Obdobne je to i s nabidkou veci v secondhandech. Vetsina sekacu (i internetovych) nakupuje obleceni ze zahranici (napr. z VB) a do sekacu se tim padem zase dostava obleceni z retezcu (vetsinou je zde ale o neco vetsi vyber znacek, i takovych, ktere se u nas neprodavaji).
Overaly (tj. dupacky s rukavem :-) ) jsem davala detem jen jako pyzamo. Je to asi o pocitu, nekomu to mozna spani neevokuje, ale mne v tom dite pres den pripadalo nejak nepatricne :-).
Kritizovana kombinace „body+puncochace“ je vhodna spis pro vetsi dite, ktere uz zacina lezt po ctyrech, protoze z klasickych dupacek nebo overalu se mu mohou vyvlikat nohy (zalezi na strihu tapek), takze za sebou tahne dve prazdne nohavice. Jestli tisni v pase je podle me spis otazka vyberu - daji se sehnat i pohodlne netisnici.

Jeste bych se chtela vyjadrit k casto kritizovanemu oblikani deti do dzin na formalni prilezitosti (vitani obcanku, svatby, atp.). Je opravdu problem sehnat (zejmena pro kluka) nedzinove (nebo ne-manchesterove) kalhoty (naopak letos byl v tomto smeru zajimavy vyber kratasu). Nas ted zrovna svatba ceka, takze jsem si rekla, ze teda zkusim najit neco lepsiho, ale bez sance (no, s ohledem na mnozstvi casu, ktere tomu obihani mohu venovat). Jediny obchod, kde meli JEDNY nedzinove kalhoty (aniz by to soucasne byly kapsace) byla ZARA, jenze ty kalhoty staly pred pet stovek, a tolik proste za kalhoty, ktere moje dite pravdepodobne uz nikdy neoblece a za dva mesice z nich vyroste, nedam, to at klidne zhyneme vsichni v ohni modne pekelnem.
Bavily jsme se o tom i s majitelkou jednoho sekace a ta rikala, ze takove obleceni se u ni prakticky ani neobjevuje, protoze to lidi zrejme ani v zahranici moc nekupuji (trochu jinak je to pry s kosilemi).
Ja si za sebe myslim, ze je to hlavne o tom, ze pro dite, ktere uz leze nebo chodi, jsou kalhoty z jemne nebo jinak choulostive latky pomerne neprakticke, nic to nevydrzi. Dite v tom parkrat spadne a latku prodre napr. na koleni nebo ji nenavratne uspini od travy, hliny… (dzinovinu lze drhnout, hodne vydrzi, ze sustakoviny obecne jdou skvrny lepe vyprat). Vubec nehovorim o tom, ze s detmi travim cas spise na pisku nebo na hristi, nechodim se s nimi „ukazovat“ vezouce je v kocaru. Kdyby tomu bylo jinak, pak by u nas mozna ty slavnostni kalhoty vyuziti nasly :).

Samozrejme oblekani „novorozence“ do dzin nebo jineho pro nej nepohodlneho materialu je na povazenou… :-). Ale sem tam ti moji neco takoveho absolvovali. Podobne jako u puncochacu, ono to zase az tak nepohodlne nemusi byt, clovek musi taky dobre vybirat.

Yoana
12 příspěvků 09.08.12 07:48

Pro novorozence (nebo dokonce malé novorozence), což je velikost 50/56, osobně považuji rifle a podobné oblečení za nenormálnost a jejich rodiče za sobce. Miminko pořád leží, spí a nebudu ho navlékat v této poloze do riflí jen proto, aby bylo vidět a abych zafrajeřila tím, jak je strašně cool a „prďácké“.

Mimčo čekáme a kupuji mu klasické oblečení pro malá miminka - takže bodýčka, aby mu netáhlo na záda, polodupačky s velice širokým a elastickým pasem, aby ho nic nemohlo táhnout přes bříško, overaly, aby se pohodlně vyspalo. Vše pouze 100% bavlna a bez škrábavých prošití a podobně. Miminko má po porodu co dělat, aby se adaptovalo na světě a ještě abych ho otravovala nepohodlným oblečením? Riflí si užije ve svém životě ještě dost. Problém s výběrem oblečení pro novorozence není, jsou toho plné obchody. Nemusí dojít ani na infantilnosti typu - 1000 růžových medvídků na centimetr čtvereční látky, proč nekoupit třeba s létajícím talířem a mimozemšťanem :)))?

Pavučinec plyšový  09.08.12 08:54

K rifličkám je samozřejmě potřeba dokoupit ještě nechodicí botičky, aby byl outfit mladého pána / slečny dokonalý :) Rodiče se pak můžou pyšnit fotkami jako z miminkového žurnálu a dítěti to koneckonců nijak neuškodí, aspoň má čím házet z kočárku.

sturnus_vulgaris  09.08.12 08:58

Tak ty nechodici boticky… ty snad davame proto, aby diteti nebyla zima na nohy, ne? Jestli jsou ty „nechodici“ boty upletene nebo koupene v obchode, je ve vysledku jedno, z kocaru je v jistem veku vyhazuje tak jako tak.

Pavučinec plyšový  09.08.12 09:02

@sturnus_vulgaris Kdepak pletené, jsou to kopie normálních bot, většinou sportovních…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit