Popularita růžence u teenagerů

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

smejsemi
2 příspěvky 28.10.12 19:44
Proč růženec?

Chtěla bych se zeptat, zda-li někdo neví, proč je nyní tak populární u teengerů nosit růženec.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reakce:

Akitaken
4960 příspěvků 28.10.12 19:45

Vážně? Toho jsem si nevšimla..

smejsemi
2 příspěvky 28.10.12 19:57

Chodím na střední školu a potkávám to celkem často.

Kay_Adams
1612 příspěvků 28.10.12 20:02

A spýtať sa priamo tých mládežníkov, čo to má znamenať?

Ruženec sa inak bežne „nenosí“. Ani na krku, ani na ruke (a už tobôž nie na spätnom zrkadle v aute).

666mahu
1490 příspěvků 28.10.12 20:07

Nedávno mě překvapila jedna zaměstnankyně mého muže, myslela jsem, že má na krku růženec bez křížku a prý že to je totéž v arabském provedení. :-)) V tom se vůbec nevyznám, nevím, jak se to jmenuje. Překvapilo mě to ještě víc proto, že ta holčina je cikánka. Takže se nosí nejen růženec.

kamka1001
7 příspěvků 28.10.12 20:07
ruženec

Osobne si myslím, že to videli v Hotel Paradise.
Pýtala som sa na to mejej dcéry, prečo sa nosí na krku, tak mi povedala, že nemravní ľudia sa tým ružencom zakrývajú a vzbudzujú u iných tak žiadanú čistotu. / myslím tela /

seznam.mih  28.10.12 20:17

Aha já jsme si nejdřív myslela, že růženec je nějakej druh účesu, tak jsem si vyhledala, co to teda je pro jistotu a ono ejhle - on to je přívěšek s křížem. Tak jsem byla zcela vedle :D
Za sebe jako teenager jsem něco podobného nosila prostě proto, že se mi to líbilo a přiřazovala jsem to ke gothic stylu, ke kterému jsem v telecím věku docela přikláněla a cítila jsem se jak hrozná rebelka, když jsem si tašku popsala slovama jako f*ck you a různými nápisy různých skupin a DJů (v tej době jsem poslouchala jak metal, tak trance a podobnou elektronickou muziku. Zvláštní ne? :) ) a přitom si takhle popisovaly penále a tašky ostatní spolužáci :) i když ti si popisovali něčím jako Tokio hotel, nebo co to v tej době bylo hitem :)
Já přesně takovej růženec nemám, ale mám takovej kříž s růží uprostřed a propletenej drakem/hadem… je nádhernej, ale bohužel ho pořád nosit nemůžu, jinak mám červenej hrudník s vyrážkou.

Akitaken
4960 příspěvků 28.10.12 20:19

No, ona je to ve skutečnosti modlitební pomůcka ;-)

Acrobaleno
948 příspěvků 28.10.12 20:35

Všimla som si to na..ako sa volá ten moderátor? Mareš? počas na naše pomery upravenej verzii The Voice, ale prečo to nosia, to netuším. Nosí sa krížik na krku, ale určite nie ruženec.

Hanc.xxx
101 příspěvků 28.10.12 21:09

Nemám tušení. Jednou jsem viděla „hrózně drsného“ asi patnáctiletého chlapce, totálně opilého v hospodě a na krku právě růženec. Fosforový růženec! Podle výrazu chlapce, je to hrozně cool, protože se tvářil jako největší boss, patřila mu celá knajpa a všechny stejně opilé puberťačky se mu klanily! Smutný pohled…

radbuza
81 příspěvků 28.10.12 21:42

Tak oni to nosí teenageři jako extravagantní doplněk? No to by mě nenapado. Mně se některé růžence moc líbí, ale nenosila bych, protože by mi to přišlo tak nějak neuctivé vzhledem k jejich původnímu účelu.

mujercita  28.10.12 21:45

To ale není nic nového. Už v jednom příběhu kapitána Exnera ze 70. let se popisuje, jak jistá kráska byla dnes za venkovskou vílu, měla na sobě jednoduchou bavlněnou blůzku a lehkou rozevlátou sukni, vlasy stažené do dvou culíků a byla bosa a na krku měla růženec, který XY na její příkaz koupil v jakémsi poutním místě.

DanielaS
4603 příspěvků 29.10.12 11:52

Ruzenec na krku, to je nejaky nesmysl, ne? Jeste tak na ruce, druhou rukou pocitat kulicky, ale na krku to musi byt hrozne nepohodlne.

yako
3224 příspěvků 29.10.12 12:55

@DanielaS :), oni se nemodlí, ani neví co to je, to maj jen na parádu. Moje dcera ho nosí taky a „umí“ ho, tak se jí musím zeptat proč vlastně…

radbuza
81 příspěvků 29.10.12 13:07

No oni se dělají malé do ruky a kapsy i větší na krk. Co se pohodlnosti týče, to myslím, že jsou i mnohem nepohodlnější náhrdelníky. Vypadají taky pěkně (třeba tady ),ale jak už jsem psala, já bych do toho nešla.

Příspěvek upraven 29.10.12 v 14:15

sister
26 příspěvků 29.10.12 13:13

Vatikán si zaplatil dobrou reklamní agenturu a ti vymysleli, že z růženců udělaj FASHION… V Hong Kongu vyrobili křiklavé, protože neonové letos letí a napsali k tomu: MUST HAVE!! Příští rok je v plánu jiná masáž… jde o to lidi pomalu zase navyknout:-). Největší masáž bude v pohanských státech jako je ČR:-).
Teorii podpořím tímto:
 http://www.aliexpress.com/…7769076.html

DanielaS
4603 příspěvků 29.10.12 13:30

A jak oni tomu ti mladeznici rikaji? Nejak si nedovedu predstavit hustyho typka, jak odhodi ofinu z oci a zamutuje „sem si koupil krutej ruzenec vole, hele“.

Atlacoya
2146 příspěvků 29.10.12 13:47

Já to prvně viděla u cikánů, asi před 3 lety to byl hit (bílý jsou zas pozadu). Bylo běžné potkat 12 letého drsňáka, co mu patří ulice s umělohmotným, nejlépe neonově růžovým čí zeleným růžencem na krku.

viera666
957 příspěvků 29.10.12 13:51
no tak to zas nie...
@Kay_Adams píše:
A spýtať sa priamo tých mládežníkov, čo to má znamenať?Ruženec sa inak bežne „nenosí“. Ani na krku, ani na ruke (a už tobôž nie na spätnom zrkadle v aute).

Ja mam ruzenec na spatnom zrkadle v aute. A nemam ho tam rozhodne ako modny doplnok. Co je na tom zle?

Jetthro
1129 příspěvků 29.10.12 14:01

Tohle jsem teda jeste na nikom nevidela, ale uz jsem ze stredni pryc, tak asi proto..stejne vetsina decek co to nosi nejspis ani nevi co to je a videj v tom proste kriz s koralkama. Nevim no, nevyznavam sice zadne nabozenstvi, ale delat modni doplnky z nabozenskych veci (obzvlast ty plastovy svitivy ruzence jsou fakt priserny) se mi nezda moc koser..bejt rodic tak deckam aspon vysvetlim co to je. Moje rodina je jinak zalozena pravoslavne, takze vsichni nosime na krku krizek na retizku (spravne by to mel byt ten co jste dostali pri krtu, ale takovy veci se bohuzel snadno ztrati), ja ac neverim tak z ucty k rodicum ho mam taky. Nikdy by me nenapadlo brat ho jako modni doplnek, je to proste takova soucast me co se nikdy nesundava. Kdybych ho nemela asi bych mela pocit ze mi neco chybi, jsem zvykla mit kriz na krku celej zivot :)

Curlygirl
1901 příspěvků 29.10.12 14:05

Jen k těm plastovým svítícím růžencům - vlastním jeden - světle růžový - a dostala jsem ho jakožto dítě od jedné příbuzné, která mi ho přivezla z nějakého poutního místa, tuším, že z Lourdes… Prodávají tam různé svaté předměty a i jejich dětské varianty.

Taky jsem už růženec viděla jako módní doplněk.. co na to říci.. snad jen, že ta „móda“ snad zas brzy odezní.

Příspěvek upraven 29.10.12 v 14:19

viera666
957 příspěvků 29.10.12 14:07
pockaaj

@Jetthro tuto modnu vlnu si uz mozno odrstla, ale nepamatas si ani na tu prvu? Madonna a jej Like a prayer, vtedy sa nosili ruzence po prvy krat ako nahrdelnik, nie? Co je vela, to je moc inak

radbuza
81 příspěvků 29.10.12 14:09

Na tom samozřejmě nic špatného není.

kuostkova
30 příspěvků 29.10.12 14:10

Tak ako sa minulý rok nosili medzi teenagermi farebné gumové náramky, tak sa teraz nosí ruženec, o pár mesiacov to bude zas niečo iné… Význam v tom hľadať netreba, niekto s tým začal, druhí opakujú, aj keď nevedia prečo. Mladosť :)

Jetthro
1129 příspěvků 29.10.12 14:10

@viera666 Tohle si taky nepamatuju, bud to odeznelo pred mym narozenim nebo jsem byla hodne mala :)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit