Prodané peklo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ergo
6 příspěvků 13.04.12 16:57

Právě jsem se dočetla, že MP je prodané ( http://www.ceskapozice.cz/…-modni-peklo ). Co si o tom myslíte?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »

Reakce:

GreatSusan  13.04.12 17:33

Myslim, ze ho prodala moc brzo. Bude vic reklam, to je ok. Ale taky bude postupne vic komercnich clanku, skryte reklamy, vetsi tlak psat pro nekoho. Treba to ustoji, doufam, ze jo. Kdyz uz se povede vybudovat neco tak uspesneho (coz je vykon a klobouk dolu), tak je skoda odevzdat tak brzo vesla. Za celym dosavadnim uspechem stoji Adina schopnost jasne a nezavisle formulovat svuj nazor. Pro budouci uspech bude dulezite udrzet si duveryhodnost a nezavislost a to by mohl byt kamen urazu - kdyz muze spolurozhodovat vic lidi, je nutno uzavirat kompromisy. A kompromisy jsou cestou do pekla :-)

Nanynka
23 příspěvků 13.04.12 18:56
Na webu Arome čtenáři věští Peklu spíše chmurnou budoucnost:

No, jestli se bude (= Ada) věnovat psaní článků tak, jako na Arome …Z Arome už zbyla vlastně jen diskuse a inzerce a staré články ze starého Arome. 

Lachenauerin
544 příspěvků 13.04.12 19:51

Reklama mi nevadí, prostě ji ignoruju, tak jako jinde. Snaha o výdělečnost je logická a správná. Zvlášť jde-li o výdělečnost činnosti prospěšné a dobře provozované.
A beztak mě ta zpráva zamrzela, protože už Ada patrně nebude jediná, „kdo do toho má co mluvit“. Zejména mě pak znepokojují detaily o X dalších chystaných rubrikách apod., neboť se obávám, že platí Parkinsonovo: „Narůstání s sebou nese složitost a složitost působí zánik.“

Sibyla
2639 příspěvků 14.04.12 06:19

Já jen doufám, že nevzniknou zájmové tlaky, které pomalu otupí břit Adina pera - Webdio chce hlavně vydělávat. Ten jejich jazyk: " Jde nám spíše o to, aby se Ada mohla více věnovat tomu, co jí baví,

tedy psaní článků, a neměla tolik práce s technickým provozem serveru,“ smrdí reklamštinou. Pokud převládne, tak RIP, Módní peklo!

lilip  14.04.12 07:46

Mě by zajímalo, jak se bude vyjímat Adin kritický článek kupříkladu na nekvalitní výrobky HM a v sloupečku na boku poběží na tuto firmu reklama. Bude se i reklama vybírat tak, aby nekolidovala a nedegradovala obsah článků? Protože platícímu inzerentovi by se to moc nelíbilo…
Prodat, fúzovat vždycky znamená ztratit velký kus svobody a nezávislosti.

Konvalinka
244 příspěvků 14.04.12 08:03

Lilip, já už mám pocit, že to pomalu začalo. Ples v Opeře bez sžíravé kritiky celebrit. Pochvalné články o jarních barvách v obchodech bez sebemenší zmínky o příšerných materiálech. Článek o keckách spojený s reklamou. Doufám že se mýlím a je to všechno shoda okolností, ale takhle to tady v Pekle dřív nebývalo. Pokud se tu budou odteď kritizovat pouze prostí občané z ulice a bezejmenné šunty z Číny nebo od Vietnamců, tak Peklo ztratí důvěryhodnost.

Sibyla
2639 příspěvků 14.04.12 08:17
Konvalinka ha detto : Pokud se tu budou odteď kritizovat pouze prostí občané z ulice a bezejmenné šunty z Číny nebo od Vietnamců, tak Peklo ztratí důvěryhodnost.
A víte, že to je geniální strategie? Být nějakým HM, uvítala bych tažení proti vietnamským šuntům a pět let nošeným větrovkám. Získat hojně navštěvovaný blog, kde se taková nenávist rozdmychává, to musí být pro obchodníky terno. Ehm, ovšem, jak píšete, proti našim výrobkům by se mělo jaksi ubrat…

kiwi  14.04.12 09:40

Tak ten, horkou jehlou spíchnutej, článek o converskách (tj. alibi pro reklamní soutěž) byl pěknou příslovečnou první vlaštovkou…

hedvika
275 příspěvků 14.04.12 10:47

a článek o čínských šatech podle mě byla kost hozená diskutérkám, aby se už o té reklamě na boty nemluvilo, zapomnělo se. když tohle napišu, ada to maže. je to její web, ale mé sympatie ztratila.

Ani  14.04.12 12:50

Kiwi, vím, že pod ním byla kritika, ale moc jsem ji nepochopila. Pro mě byl nabitý novými informacemi a nejlepší za dlouhou dobu. Asi to je tím, že jsem ve světě módy relativně nováček, ale takových je mezi čtenáři pekla, myslím, hodně (ne-li většina).

Risti
36 příspěvků 14.04.12 13:21

No ja su vazne zvedava co z toho prodeje nakonec vyplyne… Nemuzu mluvit z vlastni zkusenosti ale moje mama je clenkou vonavkove komunity kolem Arome a to (nejen) podle ni po prodeji dost kleslo… Spojilo se totiz s nekolika dalsima webama a z tech prisli novi lide kteri problematice parfemu vubec nerozumi ale maji potrebu intenzivne diskutovat (coz je koneckoncu hlavnim priznakem cloveka, kterej nema co rict). Doufam, ze tady k tomu nedojde ale to su asi moc naivni.
Clanky na objednavku pochopitelne budou, sou v tom prece prachy. Jasne, Ada predevsim obchoduje se svyma napadama a dela to dobre, vsechna cest, ale aby to nahodou nedoslo az moc daleko… Jakmile to tu zacne podlejzat kseftum, ktery si zaplati reklamu, cela modni osveta bude v haji. Beztak cekam, kdy sem nabehnou diskuterky z emimino.cz (web patrici Webdiu) a budou stejne jako na Arome zaplevelovat kdejakou pricetnou diskusi nepricetnyma prispevkama typu „a co je na tech otrhanejch vysisovanejch riflich spatnyho, mne se libi, navic je nosi kdejaka selebrita, vy tomu vubec nerozumite“…
A ten novej design se mi taky vubec nelibi. Howgh, koncim s denni davkou optimismu.

14.04.12 16:22

Možná právě tímto Ada dosáhla toho proč vlastně „Peklo“ založila, kšeft je kšeft, no ne?

Apolena
32 příspěvků 14.04.12 16:51
juli ha detto : Možná právě tímto Ada dosáhla toho proč vlastně „Peklo“ založila, kšeft je kšeft, no ne?
Pochybuju. Kdo mohl na začátku toho všeho tušit, jaké nabere Peklo obrátky? Sleduju to tu od prvního článku, kdy to byla ještě komorní záležitost.

Sibyla
2639 příspěvků 14.04.12 17:07

Což, já nemyslím, že by to Ada dělala pro peníze, a na druhou stranu jí je přeji, je spravedlivé, aby bylo oceněno to, co cenu má. Jen se bojím, že to půjde dolu Váhom, protože už to nedokáže udržet na původní úrovni. A zájem pomalu utuchne, Peklo se změní v další bezvýrazný módní blog, možná se tam nacpe nějaká komerčnější pisalka a přetvoří vše k obrazu svému… a někde na periférii další zapálená duše začne psát pro sebe a své známé, a jiskra chytí…

gulietta  14.04.12 17:22

Áaale počkajme na výsledok a uvidíme. Mám pocit že už sme si vyzuli topánky,vyhrnuli nohavice a brod je ešte ďaleko. :-)

seznam.mih  14.04.12 17:24

Nevím moc se v tomhle ohledu nevyznám, alůe v článku psali, že Webdia se bude starat o technické úpravy webu a reklamu a že Adě do psaní článku nebudou zasahovat. Nevím, nakolik se Ada starala o technické věci blogu, ale mohlo by jí to dát čas na psaní článku. Ale jestli i po úpravě webu bude psát články stejně intenzivně, jako nyní, tak moc dlouho to nevydrží a budou se tu zde shromažďovat hlavně diskutérky, které budou dychtit po novém článku.

Pavlena
778 příspěvků 14.04.12 17:42

V počátcích svého mateřství jsem občas zabloudila na e-mimino. Nyní tam chodím v případě chmurné nálady, škodolibě se pobavit nad blbostí diskutujících (pardon, že to píšu doslova).
Předpokládám, že i na e-miminu byly původně zajímavé články, ovšem dnes je největší pohyb na diskusích. Jsou jich denně založeny desítky o zásadních problémech jako: Je dnes dost teplo na podkolenky u 18.měs.dítěte? Dáváte miminkům čepičky do autosedačky? Pes sežral bobek.
Už se těším, jak na Peklu vyjde jeden článek měsíčně, ale budou se zde řešit problémy á la e-mimino, či (zde velmi kritizovaný) MMB.

jjuullii
1 příspěvek 14.04.12 22:33

No nevím milé dámy, budete zde i nadále tak rády a často diskutovat? Je to tady teď dost nesympatické.

MP Barbucha
3716 příspěvků 15.04.12 00:37

Peklu dodal hodnotu kvalitní obsah. Pokud si ten Ada udrží, Peklo bude fungovat dále. Ale třeba bez nás skalních. Nicméně holky, kolik nás, co to tak prožíváme, vlastně je? Peklo má 10 000 fanoušků na facebooku, sleduje ho určitě ještě mnohem mnohem víc lidí… Takže třebaže i mě už peklo nějak extra nebaví a chodím sem hlavně kvůli diskutujícím.
Pro mě bylo kouzlo pekla v tom, že nebylo sluníčkové a zdrobnělinkové. Mám malé děti a kvůli tomu jsem občas na internetu narazila na e mimino a mimibazar a byla jsem v šoku. Než tohle, raději nic. No a oproti tomu byl Peklo jako balzám na duši. Žádné mimískování, ale Chanel:-) Konečně jsem se necítila jako nepraktická fiflena, když ke kočárku nenosím trekové oblečení.
Ale teď si již delší dobu říkám, že toto hejtování je vlastně druhá strana téže mince. Ano, je fajn nebýt sluníčkoví mimibazaroví lidičky. Ale musíme být takoví na všechno nasraní ranaři? Nejde být prostě normální?
Mě osobně nejvíc vadil článek, kde Ada uveřejnila nějaký komentář a včíl slepice klovejte. A pak alibistický článek o converskách. Boty, které já osobně znát nemusím, snad kromě balerinek. Takže nevím, jak to s mojí participací na pekle dopadne, asi záleží hlavně na mých oblíbených holkách (ale i pánech) se kterými tady ráda kecám. Jestli ještě budou přispívat, nebo jak to dopadne. Ale nemyslím, že jen tím, že já už sem nechodím peklo zanikne. To určitě ne.

Sibyla
2639 příspěvků 15.04.12 07:38

Mně přišlo dost nevhodné, jak Ada uťala kritiku článku o converskách. V sluníčkovém prostředí mám právo zastavit hejt, v pekle ne. Kdo nasadil kruťáský tón, musí čekat kruťácké reakce - nebo nezavádět diskuse. To nebylo fair. Ovšem vzhledem k vývoji situace a vzhledem k tomu, že osobní odsudky plesových šatů (které by mě bolely mnohem víc) Ada snesla, bojím se, že zde byl tlak pravých pánů fora (a to musí být Lucifeři!) No, začne-li to tu blednout, přestanu sem chodit, však ono se zas něco sympatického vynoří. Bylo by zajímavé sledovat životnost blogů, tedy jejich atraktivnosti.

Jiná Realita
13791 příspěvků 15.04.12 10:36

kdo věří tomu, že peklo zůstane objektivní, že v něm nebude skrytá reklama, a že si udrží tvář, je naiva :) zatím se to v historii ještě nikdy nestalo a jisté věci se nemění. škoda, mno. navíc se potvrdilo, že ada je vlastně tak trochu lhářka (když vehementně tvrdila, že s arome nemá ale vůbec nic společného, a hle, teď je tu černé na bílém, že to pravda nebyla…)

GreatSusan  15.04.12 12:20

Barbucha: mam pocit, ze nejsme cilova skupina. Na celem pekle nejvic ocenuju diskuse, vytvorila se tu urcita komunita, ktera neslunickuje a nemimiskuje, je inteligentni a schopna vtipne komunikace. Mam dojem, ze takhle diskusni komunita ma i velky podil na tom, ze se peklo stalo tak oblibenym webem, protoze samotne clanky jsou sice ok, ale zas tak uplne objevne taky ne. Problem je, ze tahle diskusni komunita je i prilis „otrkana“ na to, aby se nechala oblbnout radoby informacema z PR materialu - coz ale nevadi, protoze diky fcb se nasbiralo dost jinych ctenaru, kteri uz tak zbehli nejsou, zato jsou idealni konzumenti. Taky si nedelam iluze, ze peklo zanikne, kdyz sem prestanu chodit diskutovat, proste se to tu zmeni v uplne prumerny, neosobni web, v podstate neco jako bravo nebo divka, ale vic interaktivni a patnactilete holky se budou ptat na veci, ktere si muzou vygooglovat nebo se na ne zeptat maminky.

GreatSusan  15.04.12 12:28

Jeste bych dodala: v Hamburku se rika, ze nove hospody a bary prodelaji tri faze. V prvni fazi do nich nikdo nechodi. Ve druhe fazi jsou hrozne in a chodi do nich cool publikum. Ve treti fazi se do nich narvou obyvatele Pinnebergu (Pinneberg je mestecko za Hamburkem, kde bydli socialne slabsi obcane). Treti fazi nastava konec. Kdyz bych to prenesla na peklo, rekla bych, ze se nachazime na zacatku treti faze :-(

Heretical  15.04.12 12:52

GreatSusan: No, vysoké sebevědomí vám rozhodně nechybí.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit