Prodloužení k podprsence

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TinkaH
916 příspěvků 08.08.12 08:16
prodloužení k podprsence

Dobrý den, jak si pročítám starší články MP, narazila jsem na jeden o různých vychytávkách ke spodnímu prádlu. Většina z nich mi příjde rozumná, například potítka do podpaží, ale narazila jsem na něco před čím mi zůstal rozum stát a na otázku k čemu je to dobré si nedokážu odpovědět. Jedná se o prodloužení k podprsence http://www.spodni-pradlo-leontyna.cz/…cek/d-82875/. Nejde mi do hlavy, proč má někdo, kdo přibere, potřebu si obvod podprsenky nadstavovat, místo aby si koupil novou, dobře padnoucí. Navíc si myslím, že takto upravená podprsenka nemůže dobře sedět. Ve většině případů žena přibere i nějaký ten centimetřík v prsou.
Má s tím některá z vás pozitivní zkušenost a hlavně budu vděčná za vysvětlení, proč si to někdo koupí.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Šošana  08.08.12 08:40

@TinkaH Doufá, že zase zhubne? Koupit si větší číslo možná pocitově znamená, že už nezhubnu a stav přijímám.

JarkaJar
432 příspěvků 08.08.12 08:52

Já se jenom divím, že se to ještě dnes prodává, když dnes už existuje moře podprsenek s velkým výběrem šířky pod prsy. Něco podobného jsem kdysi v dobách ČSSR používala, byla to speciální guma s dírkami, která se přišila k zapínání. Mívala jsem problém, že bez toho nastavení byly pro mě podprsenky jako mučicí nástroje, protože mám neúměrně větší obvod pod prsy než jaké bych potřebovala košíčky. Bez toho nastavení bych se přeštípla napůl.

TinkaH
916 příspěvků 08.08.12 09:00
@JarkaJar píše:
Já se jenom divím, že se to ještě dnes prodává, když dnes už existuje moře podprsenek s velkým výběrem šířky pod prsy. Něco podobného jsem kdysi v dobách ČSSR používala, byla to speciální guma s dírkami, která se přišila k zapínání. Mívala jsem problém, že bez toho nastavení byly pro mě podprsenky jako mučicí nástroje, protože mám neúměrně větší obvod pod prsy než jaké bych potřebovala košíčky. Bez toho nastavení bych se přeštípla napůl.

Tak tomuto důvodu rozumím a vzhledem k tomu, že v ČSSR jsem podprsenku rozhodně ještě nepotřebovala, ani mě tato možnost nenapadla.

Šošana@ Doufá, že zase zhubne? Koupit si větší číslo možná pocitově znamená, že už nezhubnu a stav přijímám.
Pokud potřebuju v obvodu přidat 3cm, tak už moc nepočítám s návratem do původního stavu. :-( Já jsem si založila krabici „až zhubnu“ a do ní jsem dala věci, které jsem ráda v době krásné postavy nosila. Mám ji doteď. Je to pět let. Jednou za čas ji otevřu a pokouším se do něčeho narvat (tento týden jsem byla úsěšná jedny kalhoty padnou) a pak hned jedu do fitkla a do obchodu pro salát :-D

MP ave
41 příspěvků 08.08.12 09:01

A co třeba že momentálně nemá peníze na poměrně velký výdaj, jako je koupě alespoň dvou podprsenek v nové velikosti, takže se dočasně musí spokojit s alespoň jakous takous sedící úpravou. To by vám jako důvod nestačilo?

Moir
1805 příspěvků 08.08.12 09:01

Zlatý voči, je to prostě praktické, lidi jsou narostlí přírodou, ne vyrýsovaní podle představ návrhářů, takže se může stát, že podprsenka sedí v košíčcích, ale obvod je krátký/zatím krátký a než se vytáhne/sežene lépe padnoucí podprsenka, tak se prostě použije tohle, ono to s tím výběrem je sice lepší, ale ne zas tak žhavé, aby každá sehnala naprosto perfektně padnoucí podprsenku.

MUDr.Lant
389 příspěvků 08.08.12 09:27

Třeba to využije někdo, kdo se zhmotnil, a sice si koupil dvě tři kvalitní a padnoucí podprsenky „na ven“, ale „na doma“ se spokojí s tím, že si nadstaví starší, obstojně sedící podprsenku. Rozhodně bych to neodsuzovala a nezavrhovala.

MartinaMarie
123 příspěvků 08.08.12 09:34

@Moir - souhlas. Mám sice opačný problém, ale podprsenka se na objem zmenšovat nedá. I u správné velikosti jsem mívala problém s tím, že košíčky byly mnohem dál od sebe, než bych potřebovala. Vždy když seženu padnoucí, pohodlnou a krásnou podprsenku, skáču 5 metrů radostí. Takže chápu, že tomu, kdo má opačný problém, ho tato pomůcka může vyřešit, i když ne ideálně.

Moir
1805 příspěvků 08.08.12 09:36

@MartinaMarie obvod podprsenky samozřejmě zmenšit jde, chce to jen trochu myslet a věnovat pár minut práce s jednou a nití, případně minimálně Braexpert má kontakt na švadlenu, která podprsenky zkracuje

Příspěvek upraven 09.08.12 v 09:28

top topic
949 příspěvků 08.08.12 10:01

@MartinaMarie: v jedné brněnské prodejne pradla mi tuto upravu nabizeli, maji svadlenu, ktera pro ne toto dela. Vzhledem k tomu, ze pradlo tam neni zrovna levne celkem chapu, ze nekdo nechce vyhodit novou podprsenku za 4 tacy po pul roce noseni a hubnuti:-)

MartinaMarie
123 příspěvků 08.08.12 10:09

@Moir - Košíčky sešít blíž snad ani nejdou, a když košíčky trčí do stran, jakoby do podpaždí, můj další problém, tak se tím se neudělá nic. Vím, že to zní divně, ale nemám zas tak vyjímečnou postavu. Možná to někdo znáte. I ramínka by museli posunout. A jak upravují krajkový vzor, který je přesně rozvržen? Znamenalo by to rozdělat celou podprsenku. Možná to jde u některých, ale je to tak složité a výsledek tak nejistý, že radši hledám podprsenku akorát. Uzašívat ručně nebudu a stejně by to na můj problém nepomohlo. Občas si trochu upravuji podprsenku u plavek a úplně mi to stačí. Tam to není tak složité, mám je na sobě chvíli a nemusí tak dokonale sedět.
Jednou jsem zmenšování zkusila a podprsenku pak vyhodila. Děkuji za tipy, ale já do toho znovu asi nepůjdu, nechce se mi několikrát vyhodit 2, 3 tisíce jestli najdu spolehlivou úpravu.

stéblo
58 příspěvků 08.08.12 10:11

Ano, toto galanterní zboží v několika různých provedeních zákaznice soustavně poptávají - zatím jsem se na důvod nákupu neodvážila optat…předpokládám výše zmíněné důvody (spořivost a rychlé řešení aktuální situace)

Moir
1805 příspěvků 08.08.12 10:11

@MartinaMarie košíčky k sobě, pravda přišít zpravidla nejdou, ale ten obvod zkrátit jde

Dahllie
2222 příspěvků 08.08.12 10:29

Taky ho mám doma a to proto, že jsem si pořídila podprsenku o které jsem věděla, že se časem dost vytahá. Cíleně jsem si pořídila obvod o velikost užší a nastavila ho nastavovátkem, kde jsem používala poslední nejužší háček, obvod se prodloužil o cca 2cm a seděl perfektně (obvod odpovídající mé běžné velikosti mi byl už volný), po pár měsících se podprsenka začala předpokládaně vytahávat, takže jsem prodlužko sundala a nosila ji dál s vhodným obvodem.
A právě ženy ve velikostech na hraně si tuhle vychytávku pořizují, protože jeden obvod by jim už byl volný, ale ten druhý, menší jim je těsnější třeba právě o ten jeden či dva centimetry.

TinkaH
916 příspěvků 08.08.12 10:50

Super, rozšířila jsem si obzor ;-) Tyto důvody mi příjdou docela logické.

MartinaMarie
123 příspěvků 08.08.12 11:41

Ještě jsem si vzpomněla po přečtení příspěvku @Dahllie, že jsem si jeden čas kupovala hladké podprsenky s kosticí, které jsem používala na cvičení, speciální sportovní mi nevyhovují. Velikostně jsem od této firmy mohla mít jak 80DD, tak 75E. Ta 75E měla ale jiný střih, místo 2 háčků nad sebou 3, byla na obvodu trochu vyšší, takže pevnější, příjemější na cvičení. Nová mi byla dost těsná, ale jak povolila, super. Vydržela jsem radši chvíli těsnější obvod. Ale komu už by byl příliš těsný, hodně nepohodlný, vyřeší to možná tak, jak píše @Dahllie. Ty rozdíly ve střihu u jiné velikosti nejsou vyjímka, ale zde to byl hodně velký rozdíl. /Snad je srozumitelné, co jsem napsala./

Hanc.xxx
101 příspěvků 08.08.12 12:26

Já prodlužovátko nosím vždycky u nových podprsenek… Mám pod prsy obvod 70cm a když si koupím obvod 65, tak se po chvíli nošení vytáhne a podprsenka je k ničemu. Raději tedy kupuji podprsenky z obvodem 60 a prvních pár nošení mám prodlužovátko než podprsenku pohodlně nezapnu bez něho…

xIv
2 příspěvky 08.08.12 14:30

Koupila jsem si prodloužení, když jsem byla těhotná. Pořídila jsem si těhotenskou podposenku dost brzy a obvod stále rostl, košíčky seděly, ale nedalo se to dopnout. A do nové podprsenky jsem investovat nechtěla, situace se měnila každým týdnem :-)

continuity
5851 příspěvků 09.08.12 22:34

Ted ma mne prodlouzeni vypadlo ze sufliku. pouzila jsem jako tehotna - posledni mesic pred porodem jsem se do podprsenky na obvod uz nevesla - a porizovat si na mesic dve nove ne zrovna levne podprsenky se mi fakt nechtelo.

Florentina
5 příspěvků 04.01.13 17:51

A nevíte někdo, kde koupit v kamenném obchodě v praze? na internetu stojí všude kolem 40 korun, tak se mi nechce dávat pak stovku za poštovné…

chinin
2788 příspěvků 04.01.13 18:09

@Florentina
Měli by ho mít v každé galanterii. Myslím, že jsem ho viděla např. v galanterii v Palladiu.

Florentina
5 příspěvků 04.01.13 18:57

Díky moc, zajdu tam

viktorka_od splavu
7438 příspěvků 04.01.13 19:17

Teda dámy, díky za tip, prodlužovátko si určitě pro tu dobu než obvod nové podprsenky povolí, pořídím, to je určitě lepší než ten čas „přetrpět“ nebo kupovat obvod rovnou větší a brzy vyhodit:-/ ale ještě mě napadá jedna věc, nevím, nepátrala jsem a většinou si tu stěžujete na potíž sehnat vhodnou velikost s malým obvodem a velkými košíčky, ale nemá taky třeba někdo problém sehnat podprsenku s velkým obvodem a malými košíčky (tj. široký hrudník a malé prsy)? protože tak jako nevídám běžně vel. 60D apod, tak taky ne vel. 80A atd, a neříkejte mi, že takové postavy neexistují… jen to možná častěji řeší nějakou vycpávkou do větších košíčků?

Lenka M.  04.01.13 19:40

Ja som si predlžovátko nedávno kúpila aby som ho našila namiesto povodného zpínania, pretože sa naša psica vlámala do koša na prádlo a háčiky rozkúsala napadrť..podprsenka bola drahá, inak bez chyby takže som bola vďačná, že také niečo existuje:) Inak sa mi už aj predtím stávalo, že sa mi háčiky vytrhli, alebo pokrivili, buď zavadením o odev, alebo ma za lem podprsenky niekto nechtiac chytil na tréningu a zotrvačnosť urobila svoje..vtedy ma toto riešenie nenapadlo, čo je škoda:)

majuss
94 příspěvků 04.01.13 19:47

@viktorka_od_splavu ja mám presne tento problém a riešim to takýmito predlžovatkami

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit