Prokrastinace (na MP i jinde)

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Oveeec
1366 příspěvků 27.05.13 09:56
Prokrastinace (na MP i jinde)

Měla jsem zkouškový, měla jsem práci, mám státnice, a úměrně s počtem povinností roste počet hodin strávených čtením diskuzí na MP. Do zblbnutí. Stalo se vám někdy, že jste tolik prokrastinovaly (na MP nebo jinde), až jste neudělaly zkoušku, eventuálně prošvihly něco jinýho? :)
 Oveeec

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reakce:

KlaudieS
1640 příspěvků 27.05.13 10:01

@Oveeec Jo. Bydlím s pěti klukama na bytě, z nich tři jsou ultimátní alkoholici a místo psaní bakalářky jsem se s nimi věnovala sledování příšerných reality show v rytmu rumu/slivovice/pi­va/vína. Když už jsem sedla za počítač, pustila jsem si MP. Vařím, uklízím, žehlím, myju si hlavu, běhám, cvičím, prostě cokoli, jen abych se nemusela učit. Teď se mi to nahromadilo a nadávám si, jaká jsem byla kráva. Klasika.

Betty J.
2031 příspěvků 27.05.13 10:03

Ne - po letech tvrdého tréninku jsem dosáhla stupně prokrastinátor profesionál.

valery
1579 příspěvků 27.05.13 10:05

Slovo „prokrastinace“ je samo o sobě tak „disgusted“, že si půjdu spravit náladu čučením na nějakou „soap opera“ co momentálně jede na „boob-tube“ - sice tím „prošustruju“ hafo času, ale pěkně hezky a česky, víme?

MP Barbucha
3716 příspěvků 27.05.13 10:19

@valery
Abyste se nezbláznila, prokrastinace je převzaté slovo, které nemá v češtině rovnocenný ekvivalent (asi proto, že je fenoménem poslední doby, i když prokrastinovalo se vždy) asi jako slovo optimismus třeba.
Jinak k prokrastinaci, to je můj mor, pracuji z domova a jsem na volné noze.. Když se mi narodil druhý synek, tak jsem dost ulítla, nezvládala jsem klasický kontakt s lidmi, byla jsem prostě příliš vyčerpaná na to třeba jen zvednou telefon a s někým popovídat, nemluvě o chození ven. To jsem objevila módní peklo atd. a byla tady pečená vařená :-)
Teď sem sice tak ještě občas nakouknu, ale obecně jsem prokrastinaci dost omezila, částečně vůlí a částečně i tím, že už mám „sílu“ i na jiné aktivity a nemám tedy takovou potřebu tupé prokrastinace. :-)
Tak a jdu vyřídit ty emaily!

mikita.miki
1931 příspěvků 27.05.13 10:24

@Oveeec moje prokrastinace zde dosáhla maxima, ae je to nucená prokrastinace. až vyžehlím cca 120 plen, mohu svobodně prohlásit, že mě to ani nebude mrzet

gabous
196 příspěvků 27.05.13 10:37

Prokrastinace je moje specialita a minulý rok během zkouškového jsem to dohnala tak daleko, že letos dva předměty opakuji. Jen kvůli tomu, že se mi nechtělo psát seminárku. Čučím na MP, facebook, sleduji beauty videa, reality show (Mama ožeň ma, Farmář hledá ženu), jsem schopná rozkoukat libovolný seriál, peču koláče, barvím si vlasy, uklízím šatník, uploaduju na fb fotky ze základky, procházím se se psem… Cokoli jen abych nemusela pracovat/učit se. Jednou se mi to parádně vymstí :(:

MP Barbucha
3716 příspěvků 27.05.13 10:50

@gabous
To je dobře, že se to vymstí, pak to donutí ke změně :-)

Dahllie
2222 příspěvků 27.05.13 10:54

Za dva týdny mám státnice… a co dělám? Sedím tady. Takže asi tak :-D

valery
1579 příspěvků 27.05.13 11:05
@MP Barbucha píše:
@valery
Abyste se nezbláznila, prokrastinace je převzaté slovo, které nemá v češtině rovnocenný ekvivalent (asi proto, že je fenoménem poslední doby, i když prokrastinovalo se vždy) asi jako slovo optimismus třeba.
Jinak k prokrastinaci, to je můj mor, pracuji z domova a jsem na volné noze.. Když se mi narodil druhý synek, tak jsem dost ulítla, nezvládala jsem klasický kontakt s lidmi, byla jsem prostě příliš vyčerpaná na to třeba jen zvednou telefon a s někým popovídat, nemluvě o chození ven. To jsem objevila módní peklo atd. a byla tady pečená vařená :-)
Teď sem sice tak ještě občas nakouknu, ale obecně jsem prokrastinaci dost omezila, částečně vůlí a částečně i tím, že už mám „sílu“ i na jiné aktivity a nemám tedy takovou potřebu tupé prokrastinace. :-)
Tak a jdu vyřídit ty emaily!

Haha, co můžeš udělat dnes odlož na pozítŕí a máš 2 dny volna!

Lenka M.  27.05.13 11:12

Ja by som potrebovala pravideľne vždy na konci týždňa odovzdávať doležíté práce a skladať náročné skúšky. Znamenalo by to minimálne to, že by som mala neustále byt ako zo škatuľky a psa-svetového rekordmana v množstve naučených trikov :)

wednessday  27.05.13 11:15
  • Děláš na tom?
  • Ještě ne, ale už prokrastinuji.

mikita.miki
1931 příspěvků 27.05.13 11:17

@wednessday ano,to je trefné, je to takový mezikrok :-D
jinak musím říct, že můj chlap si udělal takový protiprokrastinační systém, že mu ho vážně závidím a mám z toho často výčitky svědomí, ale když ho někdy tak pozoruju, je to pěkná řehole

Rosalyn
925 příspěvků 27.05.13 11:17

Taky patřím mezi expert(k)y na prokrastinaci. Až se divím, že jsem dostudovala. :-)

katkarinka
1255 příspěvků 27.05.13 11:25

Ja by som mohla z prokrastinacie mat aj PhD. Vo stvrtok mám štátnice.

Goku
410 příspěvků 27.05.13 11:26

„Co děláš?“
„Nic.“
„A nedělal jsi to i včera?“
„No jo, ale ještě to nemám hotový.“

Malea
92 příspěvků 27.05.13 11:26

Mám zkouškové období, měla bych se učit fytocenologii, navíc mám spoustu práce a blbnu tady. Zaboha se nemohu donutit k něčemu konstruktivnímu.

jazes  27.05.13 11:43
@mikita.miki píše:
@wednessday ano,to je trefné, je to takový mezikrok :-D
jinak musím říct, že můj chlap si udělal takový protiprokrastinační systém, že mu ho vážně závidím a mám z toho často výčitky svědomí, ale když ho někdy tak pozoruju, je to pěkná řehole

a jaký má protiprokrastinační systém? to by mně fakt zajímalo, cokoli jsem si vymyslela já, zaručeně nefungovalo! :-D

mikita.miki
1931 příspěvků 27.05.13 11:47

@jazes diář, seznam vylepený na monitoru, upomínky na mobilu, chodí občas na přednášky spolku, který se myslím jmenuje,,konec prokrastinace,, pořádá to tady spolek na univerzitě… a hlavně neuvěřitelný kopec sebeovládání.
jednu dobu si udělal sytém, co všechno bude pravidelně dělat a dával každý večer sám sobě puntíky… zní to příšerně, co?
jinak je ale spíš uvolněný flegmatik, žádný puntičkář, takže se s ním i přes tuhle jeho dokonalost dá žít moc pěkně :-D

MP Janka
373 příspěvků 27.05.13 12:32

Nevedu, i když to z pohledu venku vypadá jinak. Mám pevně daný režim učení, kdy cvičím, kdy jím, kdy končím, všechno mám naplánované, a když vidím, že stíhám, tak prostě na chvíli polevím a kouknu na net, pokud nestíhám, jedu v nastaveném tempu a nekoukám nikam. Když mě ve škole obdivují, že mám všechno hotové aspoň týden dopředu, tak všude rozhlašuji, že jsem tak líná, že si všechnu práci radši udělám co nejdříve, abych toho pak neměla hodně najednou. Moje neskonalá lenost mi přikazuje neprokrastinovat, protože každá minuta, kterou budu dělat něco jiného, než bych měla, mě bude mrzet na konci dne, když už budu unavené, ale kvůli zameškanému času blbostma, musím ještě dodělávat práci, takže radši začnu se vším včas, abych pak mohla dříve skončit. Kupodivu to funguje a na rozdíl od většiny spolužáků, jsme se ještě nedostala do situace, kdy bych musela dodělávat semestrálky až do termínu odevzdání (ten je u nás většinou půlnoc).

cibetka 1  27.05.13 13:05

U mne je prokrastinace nutnost, neboť dobré, ba nejlepší výkony podávám zásadně když termín splnění jakékoli činnosti už je v poslední fázi. Díky tomu, že jsem se s tím smířila a dokonce dočetla, že je to zcela normální pro většinu lidí, nemám žádné černé svědomí. Naopak, vždyť pak ze sebe vydám to nejlepší, přece.

razorblade  27.05.13 13:14

Ja ke sve praci obcas prokrastinaci vyslovene potrebuju… nekdy kdyz se na ni hodne dlouho soustredim, tak mi klesa vykonnost - proto mrknu na MP, na idnes, zahraju si pet minut hru na mobilu a jdu znovu pracovat. takovyhle prokrastinacni vlny mivam 5-10 krat za den… a pak se divim, ze v praci travim tolik casu:D

Karja
4766 příspěvků 27.05.13 13:36

Já taky potřebuji prokrastinaci k odpočinutí. Hlava se připraví zase na další várku práce. Ale k extrému jsem to dohnala minulý rok o státnicích, každý den jsem se „musela“ dívat na Hotel paradise (lidi, odpusťte mi) a hrála jsem stupidní hry na netu tolik, až jsem to odnesla s nemocnýma očima (ta hra měla hrozně drastické barvy nebo rozlišení či tak nějak). Samozřejmě že jsem pak odstátnicovala a reality show ani hry už nezapla, ale v tu dobu to pro mě bylo hrozně důležité:-D.

Proti prokrastinaci mi pomáhá napsat si nějaký cíl nebo zákaz a dát ho na viditelné místo.

GalianosjednimL  27.05.13 19:16

@Oveeec Mne by strašně zajímalo, kdo to slovo sem zase uměle přinesl, protože jestli ho někde slyším často od různých lidí, tak je to poslední pár měsíců tu.:) :) :)

CandyKendall
1164 příspěvků 27.05.13 19:20

@mikita.miki není náhodou schůzka spolku „konec prokrastinace“ taky formou prokrastinace? HA! :D

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit