Proměna v pin-up stylu

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Loki13
94 příspěvků 29.06.12 09:52
Proměna v pin-up stylu

Před chvílí jsem četla článek http://ona.idnes.cz/…0-/styl.aspx?… na stránkách Ona idnes a hned mě napadlo, že bych ráda znala názory diskutujících z Módního pekla. Jde o proměnu mladé dívky do retro stylu. Asi mám pro tento styl slabost, takže se mi proměna doopravdy líbila (hlavně červeně květované šaty, které bych brala hned :-)). Proto mě zarazilo množství negativních komentářů v diskuzi. Většinou jde o to, že předtím byla slečna krásná, přirozená, teď je z ní zmalovaná, tuctová barbie. Mě samotnou (i když vrchol mého líčení je hlavně poslední dobou řasenka jednou za týden a vlasy si už dlouho nebarvím) trend přirozenosti za každou cenu vůbec ale vůbec neoslovuje. Je jasné, že slečna i předtím byla opravdu krásná, ale podle mě je proměna směrem k větší eleganci jednoznačně pozitivní. Jak se na to díváte vy?

Stránka:  1 2 3 Další »

Reakce:

Loki13
94 příspěvků 29.06.12 09:53

Ještě bych dodala, že při pohledu na fotky „před“ by mě vlastně ani nenapadlo, že by se ke slečně tento styl hodil, ale doopravdy mi to přišlo dobré. :-)

Mori  29.06.12 10:00

Mně se líbí moc.
Myslím, že dost lidí má problém s tím, že po proměně vypadá „starší“ - já bych to nazvala spíš dospělejší a nemyslím, že je to negativum, ale v dnešní době vypadat na svůj věk nebo nedejbože i na víc je zkrátka faux pas…
Ty červené šaty chci! (a taky dokonalou pleť a…)

Loki13
94 příspěvků 29.06.12 10:05

@Mori Přesně to mě předtím taky napadlo. Přijde mi trochu smutné, že pokud někdo nevypadá optimálně nejmíň o pár let mladší, je skoro odepsaný. (Teda spíš žena než někdo. :D ) Mně nepřipadá, že by snad vypadala starší, ale i kdyby ano, neberu to nutně jako negativum.

JarkaJar
432 příspěvků 29.06.12 10:12

Mně ty fotky připadají poněkud zmanipulované. Slečna nemohla mít původně tmavší a nejstejnoměrně barevnou pleť a po „proměně“ takovou bezchybnou a bílou, přímo dokonalou. Šaty jsou krásné, ale podle mého názoru z hezké holky udělali opravdu barbínu.

Cérenka
36 příspěvků 29.06.12 10:13

Pin-up styl se mi líbil vždycky, od loňského roku jsem začala překopávat šatník a hlavně díky e-bayi se mi to slušně vede. Právě tam se, kromě originál šatů a doplňků (kabelky, rukavičky, klobouky…), dají koupit střihy a střihové knihy z té doby a šikovná švadlena (já šiju max. rovně povlaky na polštáře) zvládne podle nich zázraky. Byla to doba, kdy byl všeho nedostatek a tak je jednoduchými triky možné jedny šaty proměnit pro několik příležitostí.
Zpočátku jsem si u nás na malém městě připadala divně (široké sukně se spodničkou, rukavičky…), ale časem jsem si zvykla a mám ráda, že vypadám jako ženská a ne jako uniformovaná barbie.
A právě slečna v článku krásně rozkvetla, vůbec není zmalovaná a ani „tuctová“, má krásně zvýrazněné oči a samozřejmě rudou rtěnku, která k tomuto stylu patří. Prostě dáma, ta doba byla snad poslední, kdy si žena v běžných šatech připadala jako dáma, po polovině 60.let už to jde s módou z kopce.
Ale chápu negativní komentáře - právě s takovými jsem se zpočátku setkávala. Časem mi došlo :), že je to závist. Ony negativní komentátorky prostě jen nemají odvahu na změnu a tak závidí každému, kdo takovou odvahu má.

Loki13
94 příspěvků 29.06.12 10:20

@JarkaJar To je jiná věc, taky mám pocit, že všechny fotky na této stránce strávily úpravami ve photoshopu o dost delší dobu než by bylo nutné. Ale jako barbína mi rozhodně nepřipadá. :-)

MP Monis
50 příspěvků 29.06.12 10:36

Slečně to sluší. Nemám však ráda takové to 100% retro, ve kterém nejsou kombinovány aktuální módní prvky (skvěle to umí třeba Pandora). I když je to na pohled hezké, působí to prostě nepřirozeně…

niki.ludv
264 příspěvků 29.06.12 10:38

Mně slečna před proměnou přišla trochu jako taková „šmudla“. Nevím, ale prostě moc neholduji tomuto přírodnímu vzhledu, vyzařuje to na mě jako nedbalost. To nic nemění na tom, že ta slečna je v obličeji krásná a má hezkou postavu. Po proměně je z ní rázem kočka, zajímavá dívka, za kterou se bez pochyby každý otočí. Pin-up styl jí moc sluší, tak snad se i ona v něm najde, držím palce!

JarkaJar
432 příspěvků 29.06.12 10:45

@Loki13 - no nevím. Ta fotka s umělou kytkou na hlavě a s otevřenými ústy… Fakt je, že osobně se mi líbí víc jen mírné nalíčení, to připouštím. A styl pin-up, to neznamená styl 40.-50. let - pin up girls byly fotky krásných děvčat na plakátech, které si pánové vylepovali, aby se měli na co dívat.

volfish
904 příspěvků 29.06.12 12:19

Mi se tahle proměna líbila moc, pin-up jsem objevila celkem nedávno (i díky odkazu tady na stránkách na blog Mezi nebem a zemí) a je to prostě krása.

Jetthro
1129 příspěvků 29.06.12 12:21

Mne se to moc libi, slecna v tomhle stylu hezky prokoukla :) akorat to tetovani je hrozny :D

miuskas
10 příspěvků 29.06.12 12:29

Mně se to líbí. Udělali ze sice hezké, ale nezajímavé holky, holku stále hezkou a zajímavou. A to že se někdo maluje neznamená, že je hned bárbína :)

Blair
359 příspěvků 29.06.12 12:50
@Cérenka píše:
Ta doba byla snad poslední, kdy si žena v běžných šatech připadala jako dáma, po polovině 60.let už to jde s módou z kopce.

SOUHLASÍM, TESAT DO KAMENE!!

Co se týče proměny, tak mě se líbí, ale protože je to můj styl…

Karoleenah
2322 příspěvků 29.06.12 13:02

Ta proměna je skvělá. Nejvíc mě v diskuzi pobavil příspěvek, že ze slečny udělali standardizovanou čtyřicítku - no jestli je toto mezi čtyřicátnicemi standard, tak žiju asi v nějaké alternativní dimenzi. :)

Rebecca Smile
137 příspěvků 29.06.12 13:12
Je to paráda!!!

Mě se proměna líbí moc, já sama miluji tento styl. Problémem většíny českých žýen je ten, že se snaží sice koukat na proměny, ale čekají spíše nějakou konzervativnost (u mladých sportovní styl, džíny trička, a u starších eleganci laděnou do černo-bílo-červené barevné kombinaci a to co se vybočuje z normálu (neboli to, co běžně nevidí na ulici) jim příjde ošklivé, nevkusné apod. Měli jste vidět oči mých spolužaček, když jsem přišla na „slavnostní“ zakončení ústních maturit v plisované sukni do pasu v barvě navy a délkou MIDI k tomu do pasu široký pásek a pudrovou halenku s jemnými smetanovými puntíčky. Na nohou jsem měla tm. modré espadrilky. nop ty se mohli zbláznit, jak zběsile pomlouvali :-). Přitom lidi, kteří se aspoň trochu vyznají v modních trendech a mají vkus, tak mně chválili. Takže holky nebojme se být výrazné, odlišovat se od sportovního davu a přivolávat k sobě pohledy mužů :-).

Cinkitoo  29.06.12 13:25

Proměna se mi docela líbí, jen možná moc tmavé vlasy. Ale ty plavky z Lindexu miluju! Každopádně názory v diskuzích na iDnes jsou jedna jako druhá - vždycky samá negativní hodnocení, nejvýše dva vzdorující, plus nemístná politická narážka.

Sibyla
2639 příspěvků 29.06.12 13:44

Prokoukla! Byla to hezká holka, ale nevýrazná, jak tu padlo. Tohle jí sluší moc. Negativních komentářů bych si nevšímala, to je závist a znepokojení: „Nosí něco jiného než já a Ivana? Tak musí být divná!“

hana.alexandra
48 příspěvků 29.06.12 13:44

Nádhera a úžasnost :) k takovýmhle jednorázovým proměnám jsem ale skeptická, zevnějšek je hodně o vnitřku a ten se nezmění tím, že někoho navléknete do krásných šatů. může to pomoct, popostrčit, ukázat směr, stejně mi ale připadalo, že o ní i mluví jen jako o modelce. i k těm krásným padesátým létům si člověk v oblékání musí tak nějak dojít sám. šaty chci, okamžitě! a líbí se mi její účes (y? to jak má s tím overalem je upravený první účes nebo se nemýlím a je to něco jiného?).

Pirek
6777 příspěvků 29.06.12 13:56

Můj bože,
ti diskutéři, to je ale sbírka blbců, měl by se tam urychleně provést sociologický výzkum, než se to rozprchne.
Mě se líbí argument, že Alice byla před proměnou „přirozená“. Ale přirozená přece neznamená umolousaná. Tak na mne působila - umolousaně, skoro jsem se lekla těch děsných vlasů. Copak stříhat si vlasy a hezky se oblékat je něco nepřirozeného? Něco, k čemu člověka násilím nutí jeho sousedi? Není spíše přirozené to, že se člověk o sebe stará, nejen z důvodů hygienických, ale i společenských?
Lidi se pletou pojmy s dojmy - přirozený vs. přírodní.
Jináč - po výplatě nastupuju do Lindexu pro ty plovky, takové přesně nutně potřebuju, na tom mém zadku se budou kalhotky takového střihu žůžo vyjímat.

lilip  29.06.12 14:14

Rozhodně jí to prospělo. Vkusně namalovaná, upravené vlasy - tady je jasně vidět, že dlouhé vlasy a dlouhé vlasy nemusejí být vždycky totéž. Na ulici potkávám špíše ty cancoury před proměnou, jako jezinka prolétlá roštím. A ještě s nimi hrdě pohazují Šaty nejsou můj střih, ale barvy nádherné - ty nosím taky.

Loki13
94 příspěvků 29.06.12 14:15

Tak jsem znovu nakoukla do diskuze u článku a nemůžu ani uvěřit svým očím. Zkritizovali tam co se dalo od „hnusné kérky“ přes klasiku „zmalovaná jako barbie“ až po to, že jako přírodní dívka to určitě byla „ženská do pohody“ zatímco teď to bude pipina a zlatokopka. Dokonce jsem tam snad zahlédla názor, že by měla zhubnout. Tohle nepochopím a doufám, že se tahle koncentrace blbosti se omezuje jen na diskuze na idnes. cz. Aby bylo jasno, nemám nic proti normálně podané kritice, každému ten styl sedět nemusí, ale tohle mi přijde hrozné. Mimochodem dost to odráží způsob jak bohužel spoustu lidí vnímá snahu o eleganci a péči o vzhled.

volfish
904 příspěvků 29.06.12 14:19

@Loki13 ano, názor, že místo úpravy účesu a nového oblečení by slečna udělala líp, kdyby začla cvičit mě rozsekal.

Loki13
94 příspěvků 29.06.12 14:19

@JarkaJar Konkrétně ta fotka s otevřenou pusou mi přišla taky trochu zvláštní.. je jasné že pin-up styl se nerovná 50. léta, ale spoustu modelek z 50. let určitě k tomu stylu zařadit můžeme.

Loki13
94 příspěvků 29.06.12 14:21

@volfish Docela by mě zajímalo, jak by vypadala ideální dívka podle diskutérů na idnes. cz.. :D

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit