Propíchnutí uší kvůli náušnicím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Pafka
185 příspěvků 09.01.12 17:41

Chtěla bych si nechat propíchnout uši a zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s metodou klasického píchnutí a nastřelením. Jako malá jsem měla propíchnuté uši, ale už zarostly, takže se bojím si tu kůži jen tak zkusit protrhnout znovu přímo náušnicí. Díky za jakékoliv postřehy.

3
Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Cinkitoo
2364 příspěvků 09.01.12 18:01

Můj bácha si ucho propíchnul sám před měsícem vydesinfikovanou jehlou z lékárny :D Ale zajímavé, že mu to ani nezarudlo.

4

Olinka
2580 příspěvků 09.01.12 18:07

Jestli nemáte problém s jehlama, kupte si v lékárně sterilní, stačí černé vel. tuším 0,7 mm a desinfekci, nejlépe bezbarvou. Vydesinfikujte náušnice, nejlépe zlaté, pak odesinfikujte ucho, propíchněte jehlou a rovnou tam vražte náušnici. Krev bude téct úplně minimálně nebo vůbec, ale pár dní se to bude hojit, takže pravidelně desinfikovat. Možná budete mít trochu problém napíchnout obě uši stejně, ale já je mám píchlé od dětství od doktorky a beztak křivo. Další 3 dírky jsem si píchala výše zmíněným postupem a neměla jsem jediný problém se zánětem apod. Náušnici jsem první měsíc měla ze 14karátového zlata. Taky jsem takhle uši propichovala babičce, které dírky zarostly. Trochu u toho houkala, ale přežila :-) :-)
Ale uznávám, že píchnout se sama není jednoduché, tak se zeptejte třeba kamarádky - zdravotní sestry nebo jiné odvážlivkyně, jestli by to pro vás udělala.

7

MP Pafka
185 příspěvků 09.01.12 18:21

Díky za rady, zkusím přemluvit třeba mámu, aby mi s tím pomohla.

1

Cinkitoo
2364 příspěvků 09.01.12 19:08

Já bych do jednoho ucha taky chtěla dirku „navíc“, ale jsem cíťa :/

2

MP Pafka
185 příspěvků 09.01.12 19:18

Ještě by mě zajímalo - když ne třeba zlaté náušnice, lze jakýkoliv kov nebo je to omezené? Zlaté náušnice jsou docela drahé nebo se pletu?

3

kiwi  09.01.12 19:21

Zezačátku je nejvhodnější zlato, aby ucho nehnisalo… Lze třeba půjčit od babičky, matky apod. :-) Až po čase se můžou vyměnit za obecný kov…

8

Olinka
2580 příspěvků 09.01.12 19:32
kiwi ha detto : Zezačátku je nejvhodnější zlato, aby ucho nehnisalo… Lze třeba půjčit od babičky, matky apod. :-) Až po čase se můžou vyměnit za obecný kov…
Přesně tak, někteří citlivější lidé jiné než zlaté náušnice ani nesnesou, uši se jim zanítí. Pokud zlato nemáte a ani nikoho, kdo by vám je půjčil, zkuste stříbro nebo chirurgickou ocel… S tou zkušenosti nemám, ale podle názvu by snad měla být OK:-) hlavně žádnou bižu, to by mohlo dělat solidní neplechu.
4

Katy
82 příspěvků 09.01.12 19:39

to si vážně dokážete propíchnout ucho jehlou? mě jenom z té představy běhá mráz až někam…

Dahllie
2221 příspěvků 09.01.12 20:07

Mně před lety píchla ucho kamarádka. Růžovou sterilkou z lékárny. Měla jsem stříbrnou naušnici a pak mi to docela dlouho hnisalo, takže desinfekce a zlato jsou opravdu lepší. Zkušenost s nastřelením nemám (tři díry jsem si píchala sama -jako praštěný puboš nad ohněm opáleným špendlíkem, tu čtvrtou kamarádka a dvě mám od doktorky). Ale je to prý rychlejší, takže i míň bolestivé. Dneska bych už si sama asi nic nepropíchla

5

seznam.mih  09.01.12 20:54

Ježiš představa, že bych si znova píchala uši :) takhle mi je píchala doktorka, když jsme byla malá a ani si to nepamatuju a májm klid :D

4

Olinka
2580 příspěvků 09.01.12 21:02

Ono tak fakt není nic strašného, bolí to asi tak, jako když se silněji štípnete… Spíš je to o překonání té psychologické bariéry. Já si asi od 14 píchám sama injekce, ale poprvé to bylo hodně nadlouho… asi 10 minut, než jsem se odhodlala. Proto říkám, že je lepší najít si na to někoho. Znám spoustu zdravotních sester, které na sobě píchání nesnáší…
No a další věc je ta, že podle akupunktury si narušíte nějaké důležité body nebo tak. Docela by mě zajímalo, co je na tom pravdy. Ale to bychom si tu uši nemohli propichovat vůbec…

4

MP Bublina
3 příspěvky 09.01.12 22:02
Rozdíl mezi propíchnutí a nastřelení.

Nastřelení
Šperk má pouze jednu délku, což je problém, když ucho po zákroku oteče. Další závažnou skutečností je nemožnost sterilizovat celou pistoli, nehledě na to, že tkáň je proražena vlastním šperkem (s tupým koncem!). Dojde tedy v podstatě k rozražení a potrhání tkáně.

Propíchnutí jehlou
Tohle je klasická a nejčistší cesta. Piercing je proveden jednorázovou intravenózní kanylou nebo jehlou a šperk je do těla protažen pomocí této jehly. Všechny nástroje, šperky a pomůcky jsou buď jednorázově baleny, nebo profesionálně tepelně vysterilizovány.

kajiksuk
143 příspěvků 10.01.12 07:01

Se zlatými naušnicemi jsem třeba já měla problémy. Jako maličká jsem jedny měla, ale někdy v pěti letech se mi začalo trhat ucho - prostě hnisalo a jako kdyby se odtrhávalo od hlavy. Přestala jsem naušnice nosit a v pohodě. Dlouhá léta jsem neměla v uších nic a ted nosím cokoli a nedělá mi nic problém. A co se týká akupunkturních bodů, moje spolužačka prý neslyší na jedno ucho, protože ji doktor blbě píchl. Ony jsou ty naušnice docela nebezpečný… :D

2

Karin
3383 příspěvků 10.01.12 07:41

Já bych si to rozhodně nepropichovala sama, ušní boltec je poměrně tuhý a k jeho rychlému a hladkému propíchnutí je zapotřebí vyvinout určitou sílu, což může být problém, pokud si to člověk dělá sám a vnímá tu bolest (je zde hodně nervových zakončení); boltec je navíc bohatě cévně zásoben, takže to může hojněji krvácet, což samozřejmě neohrožuje člověka na životě, ale může ho to vyděsit a celou akci zmařit… :-)
Když už, tak bych to rozhodně nedělala jehlou s černým konusem, ta je na takovou věc příliš tenká; koupila bych si jednoznačně jehlu s růžovým konusem, ačkoliv pokud v tom boltci už dírka kdysi byla, tak by možná mohla stačit i jehla se žlutým konusem, ale tenčí určitě ne, tenčí jehla by udělala příliš jemnou dírku, náušnice by se tam cpala těžko a v okolí dírky by vznikla drobná poranění (trhlinky), která by jen zkomplikovala hojení. Takže jednoznačně doporučuju růžovou. Každopádně v lékárně ji dostanete ve sterilním balení, takže není nutno nijak dezinfikovat, musíte akorát dezinfikovat ouško a náušnice (třeba naložit do lihu).
Já bych to doma nedělala, na to bych neměla nervy, zašla bych za praktickou dr. (ideálně pokud by měla s propichováním uší nějaké zkušenosti) nebo do nějakého piercingového salónu.

4

hedvika
275 příspěvků 10.01.12 07:52

bublino a viděla jsi někdy, jak taková nastřelovací pistole funguje? jasně, nejde použít na všechno (jazyk, obočí a pod, ale do uší je jako stvořená, jednak naušnice do nastřelovací pistole vůbec není tupá, je udělaná tak, aby ucho projela co nejšetrněji, při tom jsou to podle mě velmi pohodlné naušnice. Navíc sterilita je zajištěna už jen tím, že na naušnici nikdo nesahá, Naušnice do nastřelovací pistole jsou zabaleny sterilne a navrzeny tak, aby se do pistole nasadily, aniž by se jich kdokoli dotknul. nechala jsem si pistolí nastřelit jak ucho (výš, kde už je chrupavka a tudíž by to mělo být nepříjemnější a tragus piercing. O napíchnutí lalůčku jsem ani nevěděla, místo, kde se měla naušnice napíchnout, mi před tím paní ucho vydezinfikovala a speciální fixou, jakou používají doktoří mi na ucho nakrelila dirku, jestli může být dirka tam, nebo jind,e vše jsem si prohledla, odsouhlasila a vůbec me to nebolelo, tragus piercing je jeden z nejnepříjem­nějších piercingů, výhoda nastřelení pistolí je ta, že je to rychlé, na naušnici se vůbec nesahá, bolest je minimalní a navíc se pak nemusíte mořit s dalším nasazování naušnice, nastreleni tragusu mě nebolelo, a to jsem se o tom docetla, jak moj ce to neprijemne

1

lindiste
347 příspěvků 10.01.12 08:42
Se samopropichováním uší mám bohaté zkušenosti, i když vše se dělo za puberty, kdy touha po parádě a odvaha byla silnější než pocit sebezáchovy a strach ze zdravotních rizik. Můžu shrnout výše popsané:
Základem je dobrá, silná a hlavně ostrá jehla, jak píše Karin, nejlepší byla ta s růžovým konusem (nevím sice, co to je, ale předpokládám, že je to ten úchyt na konci, měl růžovou barvu). Jak je ostrá, tak projede uchem úplně nádherně. Navíc se do ní dá, po způsobu piercingu zasunout konec náušnice, protáhnout zpátky a je hotovo. Náčiní i náušnice jsem si vždycky vyvařovala, asi to kdovíjakou sterilitu nezaručuje, ale problémy jsem s tím nikdy neměla. Z hlediska hojení je nejlepší určitě zlato, které má desinfekční účinky, ale je pravda, že já jsem si tam kolikrát vrazila to, co bylo zrovna po ruce a vždycky se to nějak zahojilo. Doporučovat to ale nebudu, přece jen každý má snášenlivost těch různých šuntů jinou. Jinak je rozdíl v propichování lalůčku a horní části, kde je chrupavka - zatímco u lalůčku to je opravdu jen drobné štípnutí, jde to docela lehce a krev skoro neteče, tak u chrupavky se musí vyvinout větší síla, bolest je citelnější a krev teče tak trochu, jak z vola. Fuj, teď když to píšu, se mi dělá docela blbě, dneska bych do toho už asi nešla…
2

navona
21 příspěvků 10.01.12 11:03

Ahoj, prvé náušnice si nepamätám, to mi robili, keď som bola malé dieťa, ale v puberte som si nechala spraviť ďalšie 3 dierky nastrelením v piercingovom štúdiu a pohoda :) Bola to otázka sekundy, pocítila som len slabé pichnutie, žiadna krv. Náušnice boli tuším z chirurgickej ocele, kompletne sa to zahojilo asi za 2 týždne.

0

Karin
3383 příspěvků 10.01.12 12:21

lindiste: vida, a já myslela, že ty dezinfekční účinky má stříbro… jak teď vyrábějí ty tkaniny s nanočásticemi stříbra, třeba ponožky, a to nano-stříbro údajně likviduje bakterie a člověku pak nesmrděj nohy, ani když ty fusekle nosí čtrnáct dní… :-D
Podle mě je to určitě individuální; vím, že některý ženský říkají, „já nic jinýho než zlato nosit nemůžu,“ já to nejdřív považovala za nafrněnost, ale asi jim jiné kovy opravdu dělají reakce… Já jsem zase nosila všechno možné a nikdy jsem problémy neměla…
Ještě co se týče toho propichování lalůčku, tak já jsem psala, že to jde trochu ztuha, ono propíchnout kůži prostě není jako propíchnout papír, ale pokud to dělá odborník, tak to samozřejmě není takový problém, jako když si to člověk dělá sám nebo když vám to dělá kamarád, který postupuje strašně opatrně a po každé setině milimetru se ptá, jestli to nebolí a jestli může pokračovat, čímž se to propichování neúnosně protahuje…
Určitě bych to nepíchala použitou, byť dezinfikovanou jehlou, a to ne kvůli hygieně, ale kvůli ostrosti. Jehla musí být fakt ostrá, takže nepoužitá. A opakuju - dostatečně silná. Takže ta růžová. Stojí pár korun, takže bych určitě investovala do nové :-)

0

lindiste
347 příspěvků 10.01.12 16:05

Já jsem vždycky myslela, že ty desinfekční účinky má zlato, prý proto se taky sem tam jím zdobí okraje sklenic a nádobí, tak mi to bylo kdysi vysvětleno. Ale osobně to zažité nemám, nenosím ho :) Stříbro taky určitě poslouží…

0

MP Coraline
119 příspěvků 10.01.12 16:38

Mám zkušenosti s obojím (4 dírky v pravém a 2 v levém uchu) a jsem spíš pro píchnutí kanylou… Místo zlata bych možná doporučila titan a místo doktora jít do tetovacího studia. Mám zkušenosti s lékařkou, sestrou z ORL, slečnou ve zlatnictví, i profesionálním piercerem a poslední jmenovaný z toho vychází fakt nejlíp. Nepíchal mi teda ucho, nýbrž nos, ale dírka mi ani nenapuchla, jakoby to bylo rovnou zahojený už po východu ze studia. Oproti tomu, co jsem si zkusila s ušima po píchnutí sestrou (to od lékařky si nepamatuju, to byly první dírky v dětství, každopádně pěkně křivý a každá na jiným místě). No a slečna ve zlatnictví s pistolí - nic moc, taky jsem to měla dlouho nateklý. Píchnutí sama doma kanylou z lékárny si ani neumim představit. Ježiši! :)

0

Moir
1776 příspěvků 11.01.12 11:09
Bublina ha detto :
Rozdíl mezi propíchnutí a nastřelení.
Nastřelení
Šperk má pouze jednu délku, což je problém, když ucho po zákroku oteče. Další závažnou skutečností je nemožnost sterilizovat celou pistoli, nehledě na to, že tkáň je proražena vlastním šperkem (s tupým koncem!). Dojde tedy v podstatě k rozražení a potrhání tkáně.
Propíchnutí jehlou
Tohle je klasická a nejčistší cesta. Piercing je proveden jednorázovou intravenózní kanylou nebo jehlou a šperk je do těla protažen pomocí této jehly. Všechny nástroje, šperky a pomůcky jsou buď jednorázově baleny, nebo profesionálně tepelně vysterilizovány.

Mám i nastřelené dírky, konec náušnice rozhodně nebyl tupý, ale byl hodně ostrý, dírky je rovná „jako když střelí“, nikdy nezahnisala, nezarůstá (což mi momentálně dost vadí, ale čert to vem). Ani hned po nastřelení ucho nebolelo a náušnicí se dalo normálně hýbat.

Mám i dírky píchnuté jednou, tenkrát to dělali v „kosmeťáku“, dírky křivé, po píchnutí se ucha nedalo několik dnů dotknout, protože jakýkoli dotek vedl k dalšímu krvácení a strašně to bolelo, prvních pár let děsně hnisaly, to, že je každá jinak vysoko a na lalůčku trochu jinde, je jen bonbónek.
Coraline ha detto : M… místo doktora jít do tetovacího studia. Mám zkušenosti s lékařkou, sestrou z ORL, slečnou ve zlatnictví, i profesionálním piercerem a poslední jmenovaný z toho vychází fakt nejlíp. …
souhlasím, i když mně ty nastřelené dělala lékařka na ORL a nemůžu si na to stěžovat
1

kurzatko
230 příspěvků 11.01.12 15:08

Olinka: Kvůli těm akupunkturním bodům jsem s pícháním uší šla přímo za doktorkou, která akupunkturu dělá. Má na vyhledávání bodů takový přístroj, kterým najde ty hluchá místa - zrovna ušní lalůček je totiž těch bodů plný. Pak mi to píchla normálně jehlou a hned navlékla naušnici. Zezačátku jsem nosila zlaté naušnice a dírky hnisaly jen trochu. Určitě ale doporučuju naušnice, kterými lze v dírce volně pohybovat (nějaké kroužky, ne pecky), protože se pak ucho líp čistí - namydlila jsem celou naušnici a protáhla ji skrz dírku tam a zpátky. Nevím, jak bych tohle udělala s nastřelenou peckou.

3

Moir
1776 příspěvků 11.01.12 17:54
Moir ha detto :
Mám i dírky píchnuté jednou…
samozřejmě jsem měla na mysli jehlou
0

hedvika
275 příspěvků 12.01.12 10:58

kurzatko: teda ja vím, ze hrozi, ze tu vyvolam mozna vasnivou diskuzi na tema lecitelstvi, ale to vázne věříte, že nějaký stroj umí vyhledat akupunkturní body? Nehledě na to, jestli vůbec existují? A co kdyz by vám rekla, ze ze jedine vhodne misto je nekde, kde by kazda nasnice bud vypadala blbe, nebo by nesla nosit? (třeba píchnutá moc vysoko, nebo nízko?) Já nevím jak vy, ale zatím jsem o žádném člověku, co by po nastřelení naušnic zešílel, nebo těžce onemocněl, protože mu někdo nastřelil akupunkturní bod, neslyšela.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Pánové, tohle vás čeká po zimě

Podle návrhářů značky Moncler bude příští jaro patřit muži ve... Celý článek

Poslední článek:
Výstava Retro: rozhovor s autorkou

V dnešním článku vám přináším rozhovor s PhDr. Miroslavou... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit