Propíchnutí uší kvůli náušnicím

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

MP Pafka
185 příspěvků 09.01.12 17:41

Chtěla bych si nechat propíchnout uši a zajímalo by mě, jaké máte zkušenosti s metodou klasického píchnutí a nastřelením. Jako malá jsem měla propíchnuté uši, ale už zarostly, takže se bojím si tu kůži jen tak zkusit protrhnout znovu přímo náušnicí. Díky za jakékoliv postřehy.

Reakce:

Cinkitoo
948 příspěvků 09.01.12 18:01

Můj bácha si ucho propíchnul sám před měsícem vydesinfikovanou jehlou z lékárny :D Ale zajímavé, že mu to ani nezarudlo.

Olinka
1003 příspěvků 09.01.12 18:07

Jestli nemáte problém s jehlama, kupte si v lékárně sterilní, stačí černé vel. tuším 0,7 mm a desinfekci, nejlépe bezbarvou. Vydesinfikujte náušnice, nejlépe zlaté, pak odesinfikujte ucho, propíchněte jehlou a rovnou tam vražte náušnici. Krev bude téct úplně minimálně nebo vůbec, ale pár dní se to bude hojit, takže pravidelně desinfikovat. Možná budete mít trochu problém napíchnout obě uši stejně, ale já je mám píchlé od dětství od doktorky a beztak křivo. Další 3 dírky jsem si píchala výše zmíněným postupem a neměla jsem jediný problém se zánětem apod. Náušnici jsem první měsíc měla ze 14karátového zlata. Taky jsem takhle uši propichovala babičce, které dírky zarostly. Trochu u toho houkala, ale přežila :-) :-)
Ale uznávám, že píchnout se sama není jednoduché, tak se zeptejte třeba kamarádky – zdravotní sestry nebo jiné odvážlivkyně, jestli by to pro vás udělala.

MP Pafka
185 příspěvků 09.01.12 18:21

Díky za rady, zkusím přemluvit třeba mámu, aby mi s tím pomohla.

Cinkitoo
948 příspěvků 09.01.12 19:08

Já bych do jednoho ucha taky chtěla dirku „navíc“, ale jsem cíťa :/

MP Pafka
185 příspěvků 09.01.12 19:18

Ještě by mě zajímalo – když ne třeba zlaté náušnice, lze jakýkoliv kov nebo je to omezené? Zlaté náušnice jsou docela drahé nebo se pletu?

kiwi  09.01.12 19:21

Zezačátku je nejvhodnější zlato, aby ucho nehnisalo… Lze třeba půjčit od babičky, matky apod. :-) Až po čase se můžou vyměnit za obecný kov…

Olinka
1003 příspěvků 09.01.12 19:32
kiwi ha detto : Zezačátku je nejvhodnější zlato, aby ucho nehnisalo… Lze třeba půjčit od babičky, matky apod. :-) Až po čase se můžou vyměnit za obecný kov…
Přesně tak, někteří citlivější lidé jiné než zlaté náušnice ani nesnesou, uši se jim zanítí. Pokud zlato nemáte a ani nikoho, kdo by vám je půjčil, zkuste stříbro nebo chirurgickou ocel… S tou zkušenosti nemám, ale podle názvu by snad měla být OK:-) hlavně žádnou bižu, to by mohlo dělat solidní neplechu.

Katy
82 příspěvků 09.01.12 19:39

to si vážně dokážete propíchnout ucho jehlou? mě jenom z té představy běhá mráz až někam…

Dahllie
1506 příspěvků 09.01.12 20:07

Mně před lety píchla ucho kamarádka. Růžovou sterilkou z lékárny. Měla jsem stříbrnou naušnici a pak mi to docela dlouho hnisalo, takže desinfekce a zlato jsou opravdu lepší. Zkušenost s nastřelením nemám (tři díry jsem si píchala sama -jako praštěný puboš nad ohněm opáleným špendlíkem, tu čtvrtou kamarádka a dvě mám od doktorky). Ale je to prý rychlejší, takže i míň bolestivé. Dneska bych už si sama asi nic nepropíchla

seznam.mih  09.01.12 20:54

Ježiš představa, že bych si znova píchala uši :) takhle mi je píchala doktorka, když jsme byla malá a ani si to nepamatuju a májm klid :D

Olinka
1003 příspěvků 09.01.12 21:02

Ono tak fakt není nic strašného, bolí to asi tak, jako když se silněji štípnete… Spíš je to o překonání té psychologické bariéry. Já si asi od 14 píchám sama injekce, ale poprvé to bylo hodně nadlouho… asi 10 minut, než jsem se odhodlala. Proto říkám, že je lepší najít si na to někoho. Znám spoustu zdravotních sester, které na sobě píchání nesnáší…
No a další věc je ta, že podle akupunktury si narušíte nějaké důležité body nebo tak. Docela by mě zajímalo, co je na tom pravdy. Ale to bychom si tu uši nemohli propichovat vůbec…

MP Bublina
3 příspěvky 09.01.12 22:02
Rozdíl mezi propíchnutí a nastřelení.

Nastřelení
Šperk má pouze jednu délku, což je problém, když ucho po zákroku oteče. Další závažnou skutečností je nemožnost sterilizovat celou pistoli, nehledě na to, že tkáň je proražena vlastním šperkem (s tupým koncem!). Dojde tedy v podstatě k rozražení a potrhání tkáně.

Propíchnutí jehlou
Tohle je klasická a nejčistší cesta. Piercing je proveden jednorázovou intravenózní kanylou nebo jehlou a šperk je do těla protažen pomocí této jehly. Všechny nástroje, šperky a pomůcky jsou buď jednorázově baleny, nebo profesionálně tepelně vysterilizovány.

kajiksuk
135 příspěvků 10.01.12 07:01

Se zlatými naušnicemi jsem třeba já měla problémy. Jako maličká jsem jedny měla, ale někdy v pěti letech se mi začalo trhat ucho – prostě hnisalo a jako kdyby se odtrhávalo od hlavy. Přestala jsem naušnice nosit a v pohodě. Dlouhá léta jsem neměla v uších nic a ted nosím cokoli a nedělá mi nic problém. A co se týká akupunkturních bodů, moje spolužačka prý neslyší na jedno ucho, protože ji doktor blbě píchl. Ony jsou ty naušnice docela nebezpečný… :D

Karin
2271 příspěvků 10.01.12 07:41

Já bych si to rozhodně nepropichovala sama, ušní boltec je poměrně tuhý a k jeho rychlému a hladkému propíchnutí je zapotřebí vyvinout určitou sílu, což může být problém, pokud si to člověk dělá sám a vnímá tu bolest (je zde hodně nervových zakončení); boltec je navíc bohatě cévně zásoben, takže to může hojněji krvácet, což samozřejmě neohrožuje člověka na životě, ale může ho to vyděsit a celou akci zmařit… :-)
Když už, tak bych to rozhodně nedělala jehlou s černým konusem, ta je na takovou věc příliš tenká; koupila bych si jednoznačně jehlu s růžovým konusem, ačkoliv pokud v tom boltci už dírka kdysi byla, tak by možná mohla stačit i jehla se žlutým konusem, ale tenčí určitě ne, tenčí jehla by udělala příliš jemnou dírku, náušnice by se tam cpala těžko a v okolí dírky by vznikla drobná poranění (trhlinky), která by jen zkomplikovala hojení. Takže jednoznačně doporučuju růžovou. Každopádně v lékárně ji dostanete ve sterilním balení, takže není nutno nijak dezinfikovat, musíte akorát dezinfikovat ouško a náušnice (třeba naložit do lihu).
Já bych to doma nedělala, na to bych neměla nervy, zašla bych za praktickou dr. (ideálně pokud by měla s propichováním uší nějaké zkušenosti) nebo do nějakého piercingového salónu.

hedvika
275 příspěvků 10.01.12 07:52

bublino a viděla jsi někdy, jak taková nastřelovací pistole funguje? jasně, nejde použít na všechno (jazyk, obočí a pod, ale do uší je jako stvořená, jednak naušnice do nastřelovací pistole vůbec není tupá, je udělaná tak, aby ucho projela co nejšetrněji, při tom jsou to podle mě velmi pohodlné naušnice. Navíc sterilita je zajištěna už jen tím, že na naušnici nikdo nesahá, Naušnice do nastřelovací pistole jsou zabaleny sterilne a navrzeny tak, aby se do pistole nasadily, aniž by se jich kdokoli dotknul. nechala jsem si pistolí nastřelit jak ucho (výš, kde už je chrupavka a tudíž by to mělo být nepříjemnější a tragus piercing. O napíchnutí lalůčku jsem ani nevěděla, místo, kde se měla naušnice napíchnout, mi před tím paní ucho vydezinfikovala a speciální fixou, jakou používají doktoří mi na ucho nakrelila dirku, jestli může být dirka tam, nebo jind,e vše jsem si prohledla, odsouhlasila a vůbec me to nebolelo, tragus piercing je jeden z nejnepříjem­nějších piercingů, výhoda nastřelení pistolí je ta, že je to rychlé, na naušnici se vůbec nesahá, bolest je minimalní a navíc se pak nemusíte mořit s dalším nasazování naušnice, nastreleni tragusu mě nebolelo, a to jsem se o tom docetla, jak moj ce to neprijemne

lindiste
310 příspěvků 10.01.12 08:42
Se samopropichováním uší mám bohaté zkušenosti, i když vše se dělo za puberty, kdy touha po parádě a odvaha byla silnější než pocit sebezáchovy a strach ze zdravotních rizik. Můžu shrnout výše popsané:
Základem je dobrá, silná a hlavně ostrá jehla, jak píše Karin, nejlepší byla ta s růžovým konusem (nevím sice, co to je, ale předpokládám, že je to ten úchyt na konci, měl růžovou barvu). Jak je ostrá, tak projede uchem úplně nádherně. Navíc se do ní dá, po způsobu piercingu zasunout konec náušnice, protáhnout zpátky a je hotovo. Náčiní i náušnice jsem si vždycky vyvařovala, asi to kdovíjakou sterilitu nezaručuje, ale problémy jsem s tím nikdy neměla. Z hlediska hojení je nejlepší určitě zlato, které má desinfekční účinky, ale je pravda, že já jsem si tam kolikrát vrazila to, co bylo zrovna po ruce a vždycky se to nějak zahojilo. Doporučovat to ale nebudu, přece jen každý má snášenlivost těch různých šuntů jinou. Jinak je rozdíl v propichování lalůčku a horní části, kde je chrupavka – zatímco u lalůčku to je opravdu jen drobné štípnutí, jde to docela lehce a krev skoro neteče, tak u chrupavky se musí vyvinout větší síla, bolest je citelnější a krev teče tak trochu, jak z vola. Fuj, teď když to píšu, se mi dělá docela blbě, dneska bych do toho už asi nešla…

navona
16 příspěvků 10.01.12 11:03

Ahoj, prvé náušnice si nepamätám, to mi robili, keď som bola malé dieťa, ale v puberte som si nechala spraviť ďalšie 3 dierky nastrelením v piercingovom štúdiu a pohoda :) Bola to otázka sekundy, pocítila som len slabé pichnutie, žiadna krv. Náušnice boli tuším z chirurgickej ocele, kompletne sa to zahojilo asi za 2 týždne.

Karin
2271 příspěvků 10.01.12 12:21

lindiste: vida, a já myslela, že ty dezinfekční účinky má stříbro… jak teď vyrábějí ty tkaniny s nanočásticemi stříbra, třeba ponožky, a to nano-stříbro údajně likviduje bakterie a člověku pak nesmrděj nohy, ani když ty fusekle nosí čtrnáct dní… :-D
Podle mě je to určitě individuální; vím, že některý ženský říkají, „já nic jinýho než zlato nosit nemůžu,“ já to nejdřív považovala za nafrněnost, ale asi jim jiné kovy opravdu dělají reakce… Já jsem zase nosila všechno možné a nikdy jsem problémy neměla…
Ještě co se týče toho propichování lalůčku, tak já jsem psala, že to jde trochu ztuha, ono propíchnout kůži prostě není jako propíchnout papír, ale pokud to dělá odborník, tak to samozřejmě není takový problém, jako když si to člověk dělá sám nebo když vám to dělá kamarád, který postupuje strašně opatrně a po každé setině milimetru se ptá, jestli to nebolí a jestli může pokračovat, čímž se to propichování neúnosně protahuje…
Určitě bych to nepíchala použitou, byť dezinfikovanou jehlou, a to ne kvůli hygieně, ale kvůli ostrosti. Jehla musí být fakt ostrá, takže nepoužitá. A opakuju – dostatečně silná. Takže ta růžová. Stojí pár korun, takže bych určitě investovala do nové :-)

lindiste
310 příspěvků 10.01.12 16:05

Já jsem vždycky myslela, že ty desinfekční účinky má zlato, prý proto se taky sem tam jím zdobí okraje sklenic a nádobí, tak mi to bylo kdysi vysvětleno. Ale osobně to zažité nemám, nenosím ho :) Stříbro taky určitě poslouží…

MP Coraline
119 příspěvků 10.01.12 16:38

Mám zkušenosti s obojím (4 dírky v pravém a 2 v levém uchu) a jsem spíš pro píchnutí kanylou… Místo zlata bych možná doporučila titan a místo doktora jít do tetovacího studia. Mám zkušenosti s lékařkou, sestrou z ORL, slečnou ve zlatnictví, i profesionálním piercerem a poslední jmenovaný z toho vychází fakt nejlíp. Nepíchal mi teda ucho, nýbrž nos, ale dírka mi ani nenapuchla, jakoby to bylo rovnou zahojený už po východu ze studia. Oproti tomu, co jsem si zkusila s ušima po píchnutí sestrou (to od lékařky si nepamatuju, to byly první dírky v dětství, každopádně pěkně křivý a každá na jiným místě). No a slečna ve zlatnictví s pistolí – nic moc, taky jsem to měla dlouho nateklý. Píchnutí sama doma kanylou z lékárny si ani neumim představit. Ježiši! :)

Moir
1168 příspěvků 11.01.12 11:09
Bublina ha detto :
Rozdíl mezi propíchnutí a nastřelení.
Nastřelení
Šperk má pouze jednu délku, což je problém, když ucho po zákroku oteče. Další závažnou skutečností je nemožnost sterilizovat celou pistoli, nehledě na to, že tkáň je proražena vlastním šperkem (s tupým koncem!). Dojde tedy v podstatě k rozražení a potrhání tkáně.
Propíchnutí jehlou
Tohle je klasická a nejčistší cesta. Piercing je proveden jednorázovou intravenózní kanylou nebo jehlou a šperk je do těla protažen pomocí této jehly. Všechny nástroje, šperky a pomůcky jsou buď jednorázově baleny, nebo profesionálně tepelně vysterilizovány.

Mám i nastřelené dírky, konec náušnice rozhodně nebyl tupý, ale byl hodně ostrý, dírky je rovná „jako když střelí“, nikdy nezahnisala, nezarůstá (což mi momentálně dost vadí, ale čert to vem). Ani hned po nastřelení ucho nebolelo a náušnicí se dalo normálně hýbat.

Mám i dírky píchnuté jednou, tenkrát to dělali v „kosmeťáku“, dírky křivé, po píchnutí se ucha nedalo několik dnů dotknout, protože jakýkoli dotek vedl k dalšímu krvácení a strašně to bolelo, prvních pár let děsně hnisaly, to, že je každá jinak vysoko a na lalůčku trochu jinde, je jen bonbónek.
Coraline ha detto : M… místo doktora jít do tetovacího studia. Mám zkušenosti s lékařkou, sestrou z ORL, slečnou ve zlatnictví, i profesionálním piercerem a poslední jmenovaný z toho vychází fakt nejlíp. …
souhlasím, i když mně ty nastřelené dělala lékařka na ORL a nemůžu si na to stěžovat

kurzatko
223 příspěvků 11.01.12 15:08

Olinka: Kvůli těm akupunkturním bodům jsem s pícháním uší šla přímo za doktorkou, která akupunkturu dělá. Má na vyhledávání bodů takový přístroj, kterým najde ty hluchá místa – zrovna ušní lalůček je totiž těch bodů plný. Pak mi to píchla normálně jehlou a hned navlékla naušnici. Zezačátku jsem nosila zlaté naušnice a dírky hnisaly jen trochu. Určitě ale doporučuju naušnice, kterými lze v dírce volně pohybovat (nějaké kroužky, ne pecky), protože se pak ucho líp čistí – namydlila jsem celou naušnici a protáhla ji skrz dírku tam a zpátky. Nevím, jak bych tohle udělala s nastřelenou peckou.

Moir
1168 příspěvků 11.01.12 17:54
Moir ha detto :
Mám i dírky píchnuté jednou…
samozřejmě jsem měla na mysli jehlou

hedvika
275 příspěvků 12.01.12 10:58

kurzatko: teda ja vím, ze hrozi, ze tu vyvolam mozna vasnivou diskuzi na tema lecitelstvi, ale to vázne věříte, že nějaký stroj umí vyhledat akupunkturní body? Nehledě na to, jestli vůbec existují? A co kdyz by vám rekla, ze ze jedine vhodne misto je nekde, kde by kazda nasnice bud vypadala blbe, nebo by nesla nosit? (třeba píchnutá moc vysoko, nebo nízko?) Já nevím jak vy, ale zatím jsem o žádném člověku, co by po nastřelení naušnic zešílel, nebo těžce onemocněl, protože mu někdo nastřelil akupunkturní bod, neslyšela.

Moir
1168 příspěvků 12.01.12 20:12
hedvika ha detto : kurzatko: teda ja vím, ze hrozi, ze tu vyvolam mozna vasnivou diskuzi na tema lecitelstvi, ale to vázne věříte, že nějaký stroj umí vyhledat akupunkturní body? Nehledě na to, jestli vůbec existují? A co kdyz by vám rekla, ze ze jedine vhodne misto je nekde, kde by kazda nasnice bud vypadala blbe, nebo by nesla nosit? (třeba píchnutá moc vysoko, nebo nízko?) Já nevím jak vy, ale zatím jsem o žádném člověku, co by po nastřelení naušnic zešílel, nebo těžce onemocněl, protože mu někdo nastřelil akupunkturní bod, neslyšela.
Já tedy slyšela o případech nevysvětlitelných neplodností, které se vyřešili zkrvavením a tím i zarostením náušnicové dírky, ale uznávám, že je to z agentury JPP.
(ona totiž ne každá náušnicová dírka zaroste sama, mám dírky ve kterých nenosím náušnici mnoho let a stále tam je a nechce zarůst)

MP Ava
248 příspěvků 12.01.12 20:46

Doporučuju zajít do tetovacího a piercingového studia. Ne k doktorům. Nenastřelovat. A nestojí to tolik peněz, aby se s tím člověk stresoval sám… Nedej bože, když máte tenší dírku než našnici – snažila jsem se takhle prorvat nos a opravdu nedoporučuji. Na vymývání pak desinfekční mýdlo či slaný roztok. Často se doporučuje i framykoin, ale názory se různí…

NightFury
25 příspěvků 13.01.12 08:27
Ava ha detto : Doporučuju zajít do tetovacího a piercingového studia. Ne k doktorům. Nenastřelovat. A nestojí to tolik peněz, aby se s tím člověk stresoval sám… Nedej bože, když máte tenší dírku než našnici – snažila jsem se takhle prorvat nos a opravdu nedoporučuji. Na vymývání pak desinfekční mýdlo či slaný roztok. Často se doporučuje i framykoin, ale názory se různí…
Absolutně souhlasím. Nastřelování tkáň roztrhá, doktoři to zase nedělají tak často, aby měli potřebný grif. Píchnout sám si to člověk může (ucho není tak těžké), ale já osobně bych na to neměla.. nemluvě o tom, že to může dopadnout křivými dírkami, každá v jiném místě ucha.
Kdežto lidé, kteří píchají několik piercingů denně (a nejen do tak nekomplikovaného místa jako je ušní lalůček) jsou naprosto ideální. Sama bych šla jedině do Hellu (v Praze), případně podobně renomovaného tattoo&piercing salonu.

kurzatko
223 příspěvků 13.01.12 14:54

hedvika: Vždyť na akupunkturních bodech není nic šarlatánského. Číňani je znali před tisíci let a dnes je na těch samých místech umíme najít pomocí přístroje, viz například: http://www.fbmi.cvut.cz/…rvu/1835.pdf Cituji: „Přístroj lze použít i k vyhledání akupunkturních bodů, které vykazují 10× nižší hodnotu odporu než okolí.“ Jak vidíte, je to protokol k laboratornímu cvičení na ČVUT.
Jinak paní, která mi uši píchala, je vystudovaná MUDr. s atestací na anesteziologii a pracuje v Ústřední vojenské nemocnici. Takže žádná pokoutná léčitelka, která by ze mě falešným přístrojem jenom vytáhla peníze za úkon.
Po napíchnutí nějakého bodu nemusíte zešílet nebo vážně onemocnět, ale lehčí chronické potíže se vyskytnout můžou. Ale zase tolik, aby se mezi ně nedalo „trefit“ jich na ušním lalůčku není, takže mám v pravém uchu dírky dokonce dvě a nebyl problém. Proč riskovat a nechat si ucho píchnout „nazdařbůh“, když jsem to mohla vyřešit takhle.
Víru ve funkčnost akupunktury vám nevnucuju, ale nevěřit v existenci akupunkturních bodů, to mi připadá jako nevěřit v elektrický přenos nervových vzruchů ;-)

Emily.V
64 příspěvků 14.01.12 19:17
Já myslím, že propichování se může řešit, ale taky vůbec nemusí. Když si vzpomenu, co jsme v pubertě na střední všechno prováděli a nikomu ucho neupadlo, tak mi připadá zbytečné to tak hrotit =) (Moje zkušenost – tenká jehla a dostatek trpělivost a masochismu při snaze nasadit náušnici, když vám to klouže jak máte prsty od krve – dvakrát opakujte a postříkejte septonexem.)
Dneska bych si koupila aspoň tlustší jehlu a zpočátku tam strčila něco jiného než stříbrnou pecku, aby se to nehojilo déle než musí.

A ten akupunkturní přístroj mi připadá zajímavý, netušila jsem, že něco takového je. Kolik paní doktorka za celé propíchnutí s měřením chtěla, jestli se můžu zeptat?

kurzatko
223 příspěvků 15.01.12 00:40
Emily.V ha detto : A ten akupunkturní přístroj mi připadá zajímavý, netušila jsem, že něco takového je. Kolik paní doktorka za celé propíchnutí s měřením chtěla, jestli se můžu zeptat?
Cenu už si bohužel nepamatuju, ale vzhledem k tomu, že tu třetí dírku jsem si nechávala píchnout sama někdy v septimě na gymplu z kapesného, tak to asi byla nějaká normální cena. Nevím ale, kolik si lékaři účtují normálně :-).

hedvika
275 příspěvků 16.01.12 06:22
kurzatko: víra v elektrický přenos nervových vzruchů? Není čemu nevěřit, bez nich bychom nebyli schopni života, pohybu, ničeho! to se přece nedá srovnávat. Přesně tyto věty mě leda utvrzují v tom, že je alternativní medicína především živnou půdou pro šarlatány. A to, že čínská medicína praktikuje přes x tisíc let ještě nic neznamená, přes tisíce let existují i různé věštkyně a nevěřím ani jediné.
Ale neberte to jako hádku, jen jsem se chtěla ještě k Vašemu příspěvku vyjádřit. Mám pocit, že jsem to četla zrovna někde zde v diskuzi, kdy tuším Bára Rektorová (pokud se pletu, tak se omlouvám), že má zkušenost z onkologie, že lidé přichází až se silně rozvinutým nádorem, kvůli víře v léčitelství.
Já osobně jsem zvědavá na reakci na tuto výzvu .
Jinak tohle je mé oblíbené video k homeopatii. Ale je to spíš pro stejné skeptiky, jako jsem já, kdo věří v homeopatii, ať se nedívá, leda by se urazil.

kurzatko
223 příspěvků 16.01.12 12:46

Hedvika: Ten příklad s elektrickými impulzy v nervech jsem uvedla proto, že to taky může vypadat neuvěřitelně, že máme v těle takovéhle „dráty“. A stejně tak je ten nižší odpor tkáně v místech, kde jsou akupunkturní body – oboje se dá změřit našimi moderními přístroji.
S alternativní medicínou u nás je to komplikované podle mě tím, že se předstírá, že je to vlastně jen neškodné zaříkávání, které nemusí nikoho zajímat – jenže pak to samozřejmě nahrává různým podvodníkům – a ti pak zpětně vytváří ten negativní obraz. Plus samozřejmě v zájmu farmaceutických firem rozhodně není to, aby se lidé léčili alternativně. Ono stačí nějaké to plánované opatření Evropské unie týkající se bylinných čajů.
Je mi jedno, jestli lidé věří alternativní medicíně nebo ne – ale budu ráda, když mi tu zůstane ta možnost volby. Když západní medicína nefunguje, tak co? Raději, než bych seděla na zadku a fňukala, tak vyzkouším nějaký jiný postup.

Soony  26.04.12 09:15
Akupunktura

Ještě k těm citlivým bodům na uchu – moje neteř si nechala propíchnout třetí dírky někde na chrupavce a druhý den dostala naprosto nevysvětlitelnou angínu. Léčila se dva týdny antibiotiky bez výsledku. Pak jí to došlo, sundala náušnici a další den bylo po angíně. Kdybych to neviděla tak snad neuvěřím.

Soony  26.04.12 09:21

A moji zablokovanou krční páteř mi fyzioterapeut(který se učil v Číně a má na starosti naše vrcholové sportovce) vyléčil akupunkturou na zadní straně lýtek.

Sibyla
2639 příspěvků 26.04.12 10:10

Možná by byla lepší chirurgická ocel než zlato. Je to zvláštní, mám uši propíchnuté v peřince, dobrých deset let jsem náušnice nenosila, a nezarostly mi.

Charlene
190 příspěvků 04.05.12 17:08

Stříbro do čerstvě píchnutýho ucha ne!! Zlato, chirurgickou ocel, platinu (:DD)… ale ne stříbro. Rozhodně ne to, co se u nás prodává ve zlatnictví – přidává se do něj nikl, což je jeden z těch silnějších alergenů :) Mě nikdy uši po ničem nehnisaly, až jsem si jednou nechala píchnout novou dirku, v neznalosti do ní nacpala stříbrnou náušnici a od tý doby mi hnisají i ty dirky, co mám od miminka a problémy s nimi nikdy nebyly :)

Bowle
100 příspěvků 05.05.12 13:23

propíchnout si sama uši? lidi, vy jste tady všichni nějak odvážní… mě stačí jen pohled na jehlu a jdu k zemi :D

eveK
278 příspěvků 05.05.12 21:59

Já osobně hlasuji pro nastřelení, pro mne to bylo nejméně bolestivé.

Lilinkaaa
1 příspěvek 07.05.12 14:09

Homeopatická pohotovost mě fakt pobavila :-) Jen bych na upřesnění uvedla, že homeopatie není určená pro akutní případy – když mě sklátí zápal plic, nebo srazí auto, chvátám do nemocnice. Ale pokud mám vleklé zdravotní potíže, laboratorní testy nic neukazují, léky nezabírají, tak je možná čas zkusit hledat někde jinde
- a nemusí to být jen homeopatie.

Ani  07.05.12 16:43

Akupunktura i homeopatie jsou double-blind testy vyvráceny poměrně jednoznačně.
Ale s nikým se o tom nebudu hádat… jen se tu ty diskuze doopravdy hodně změnily.

Pinx
217 příspěvků 08.05.12 09:36

@MP Bublina děkuju za vysvětlení rozdílů :) Ale ještě, že jsem tohle nevěděla, když mi doktora před pár lety ty náušnice nastřelovala! :D Představa „rozražené a potrhané tkáně“ není zrovna moc lákavá…

Lacrimosa
115 příspěvků 12.06.12 23:59

Zdravím. Když jsem si nechala já píchat uši, rozhodla jsem se pro propíchnutí jehlou. Nastřelení si myslím, že je sice rychlé, ale tkáň to může dosti potrhat. Samotná jehla je mi i sympatičtější, co se hygieny týče. Před propíchnutím jsem si pro lepší pocit lalůček naledovala. A pak už to bylo, žádná tortura :). Naušnice jsem na tu dobu nosila vždy zlaté, žádné potíže. Tak směle do toho.

Ai  16.06.12 14:45

Nenastřelovat. Ta tkáň se tím dost „roztrhá“ (za ten naturalismus se omlouvám). Nelitovat peněz a skočit do piercing studia. Jasně, zvládne to i kámoška, co studuje prvním rokem zdrávku, když si koupí v lékárně za pár korun jehlu nebo kdokoli odvážný, komu nedělá problém představa propichování, ale za riziko křivě píchlých uší to nestojí. (Kamarádky měly tenhle problém i od doktorek.) Pokud se rozhodneš to nenechat na piercerovi tak obecně, co ano a ne: Hlavně do čerstvé rány necpat ihned stříbro, radši zlato nebo chirurgickou ocel. A nějakou dobu vydržet. V nouzi se dá koupit i nějaký piercing šperk, ty se dělají téměř výhradně z chirurgické oceli a do čerstvé dírky to nacpat, ale zakoupit náušnice z chirurgické oceli by snad nemusel být problém. Jako dítě jsem si nechávala nastřelit náušnice ve zlatnictví (rodiče mi nedali propíchnout uši, zatoužila jsem po náušničkách), poradili mi čistit si ucho lihem (kravina) a já jsem tam samozřejmě záhy celá natěšená nacpala stříbrné kroužky. Uši mi zrudly, bolely, no peklo. :-) Ze zkušenosti se mi docela osvědčilo omývat ránu antibakteriálním mýdlem (Protex) a bylinkama (řapík, myslím, heřmánek prý hodně svírá). A počítat s variantou, pokud si rovnou nekoupíš nějaké krásné ocelové náušnice na nošení, že nikl je mrcha a můžeš mít kontaktní alergii na bižu a i na stříbro (pokud v něm nikl je) i když se uši zhojí. A taky s možností, že ucho ti oteče, čili by ta náušnice měla mít trochu vůli, aby tě netlačila. Možná nastřelování bolí subjektivně míň (mám z dob před x lety bodnutou jak chrupavku, tak lalůček a chrupavka celkově dělala problémy méně a krve fakt neteklo), ale lze to vydržet. Kdovíjak otrlá taky nejsem, ale jsem majitelkou dvou piercingů a notně propíchaných uší (následky puberty cca 12–17 let :-D.

zpawelska
7 příspěvků 28.02.13 09:01

Ahoj :-) to si piš a jen si představ, když je pak ještě někdo citlivý třeba na zlato a stříbro… to pak pekelně bolí. Nedávno jsem si kupovala náušnice z chirurgické ocele a tak jsem se toho též bála, ale přeci jen ta ocel je asi v pohodě. Nemáte někdo zkušenosti s tím, že by chirurigická ocel dělala taky takové problémy? Samotný princip nastřelení mi přijde jako docela slušná zvrhlost, hlavně když vím, že ta tyčinka na zavěšení má zcela rovný konec a ne špičatý… auuu

Příspěvek upraven 07.04.14 v 12:18

00000lucie
1 příspěvek 11.05.13 21:52
3 dírka v uchu

Mám v jednou uchu už 2 dírky. Tu druhou jsem si píchla z hecu, uplně jsem zapoměla na nějaké následky prostě jsem řekla jen mi to píchni. A chtěla bych 3 do stejného ucha, ale to se už bojím víc, že tam bude nějaký ten nerv. Tak všude na internetu hledám, kde jsou umístěny ty nervy v uchu a nic nemůžu najít. Může mi někdo poradit? Prosím

Lettie
368 příspěvků 12.05.13 11:14

@zpawelska Tycinka na nastreleni NEMA rovny konec, je normalne spicaty a ostry jako jehla a tim prostrelenim se ztupi, takze se o to pak clovek nemuze pichnout uz dal. Proto se taky nesmi nastrelovaci nausnice pouzit opakovane.
Na nateceni je taky mysleno, pri nastreleni se puzetka neutahne napevno, ale necha se prostor, po oplasknuti si clovek tu nausnici dotahne sam pri cisteni. Proti ztrate puzetky je na nausnici vroubek na konci hrotu.
Nastrelovaci pistole je cela dobre desinfikovatelna, navic to, co se dotkne jakkoli ucha je jednorazove, sterilne balene.
Dobry piercer pichne usi stejne kvalitne kanylou jako pistoli, jen u te pistole je to jednodussi treba u deti – je to rychlejsi, rodice nemusi dite tak dlouho znehybnovat. U spravne provedeneho piercingu netece zadna krev, stejne jako u nastreleni.

zpawelska
7 příspěvků 02.10.13 08:51

Díky :-) tak rozsáhlou odpověď jsem ani nečekala :-) díky za osvětu

debra.morgan
175 příspěvků 02.10.13 09:31

No moje zkušenost je : jako mimino dírky od doktorky (asi píchnuté jehlou) a před 5ti lety nastřelená náušnice stříbrná. aji s nastřelením to stálo do 300 Kč, ale jistě to nevím možná míň. Tu náušnici jsem si koupila ve studiu a má upravený hrot do špičky a ne tupý konec. Žádné hnisání, nic. Takže asi tak.

Réza4
84 příspěvků 02.10.13 12:21

Ahoj, já mám náušnice píchané v 18 letech u doktorky a mám je píchnuté úplně vzorově rovně. Napoprvé mě bolela dirka a jak jsem ji chtěla vyčistit, tak jsem náušnici vytáhla a už jsem ji nedala zpátky…takže ještě jedno píchání, nosila jsem stříbro a bez problému. Záleží, na co je kdo citlivý.
Mně uši hnisaly, dokud jsem nosila pecky i přes noc. Asi se v dirce hýbaly při spaní na boku. Od té doby, co náušky každý den střídám, tak snesu cokoliv:o)

Váš příspěvek

Poslední článek: Vysoká cena levné módy

19.07.14 | Právě jsem dočetla velmi zajímavou knížku o tom, jak funguje móda v konzumním světě, a ráda bych vám ji doporučila. Máte pocit, že oblečení je až moc, že toho vlastně tolik nepotřebujeme a že to takhle nemůže jít donekonečna? Rozhodně nejste sami. (číst dále)

TOPlist