Prosím poraďte - družička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

St. Magda
25 příspěvků 07.04.12 21:47

Moje teta se bude vdávat a požádala mě , abych dělala hlavní družičku. Svatbu chce mít laděnou do oranžova a byla by ráda, kdybych se sladila. Mamka mi šaty ušije, to není problém, ale obávám se, že mi oranžová ani trochu nesluší… Máte nějaké tipy? Ať už na odstín nebo na střih, prosím poraďte, Nemám vůbec představu. Postavu mám takovou normální, celkem hezkou (prsa mám,stehna taky, úzký pas), ale jsem menší (163 cm), hennové vlasy, světlá pleť, modré oči…Napadá vás něco?
Svatba to bude taková ta pravá vesnická s výslužkou, únosem nevěsty atd… vlastně jako družička se o tyhle věci budu muset též postarat, takže i tady uvítám jakoukoliv radu. Děkuji nastotisíckrát.

Reakce:

zelitschko  07.04.12 21:52

a je daný nějaký konkrétní odstín oranžové? Vždycky se totiž dá najít odstín oranžové, který se s vámi nepopere :) Střih (ale teď jsem trochu ujetá na 50. léta) se mi líbí i na menších postavách, ale především postavách s pasem - šaty po kolena, v pase velmi těsné, nahoru i dolů se rozšiřující… :)

St. Magda
25 příspěvků 07.04.12 22:24

No, asi to bude nějaká meruňková nebo něco na ten způsob (odstíny se popisují těžko), ale myslím, že se spokojí s jakýmkoliv odstínem, zas tak to neprožívá…jen aby to víceméně ladilo. Jen mi prostě víc sedí chladný a tmavší barvy, takže fakt nevím.
¨šaty ve stylu 50. let mám v plánu, ale z jiné látky, tak nevím, jestli mám dělat dvoje, nebo vymyslet něco jiného, ale teď vůbec nevím…

DanielaS
4603 příspěvků 08.04.12 18:42

A co tmave saty s oranzovymi puntiky a treba stuhou v pase?

gulietta  08.04.12 19:20

St.Magda a čo šaty v štýle Claudie Cardinale http://www.xpautographs.com/…ph-5459.html . A oranžovú farbu šiat od tváre "oddialiť "výrazným šperkom.

Radka_brno
1 příspěvek 08.04.12 19:39

taky mi nesluší oranžová:-) Jesti nemusejí šaty být jednobarevné, bylo by dobré oddělit tu barvu od obličeje třeba lemem. K lemu příklad tu, pokud by „ve stylu padesátých“ mohlo být něco takového http://www.hollywoodstyle.cz/…-skladem.jpg hlavní látka oranžová, lem a pas (pokud máte klasickou ženskou postavu, bylo by škoda ho skrývat) v barvě víc lichotící Vašemu typu. A ke světlé pleti a modrým očím bych nevolila černou. S oranžovou se dá sladit ledacos, jen vybrat správný odstín.
Ať se svatba vydaří!

gulietta  08.04.12 19:42

http://www.nycityweddings.com/chat/topic.aspx?… alebo šaty na prvom malom obrázku hore. Ono nie je oranžová ako oranžová. Skúste zájsť do obchodu,vyberte si čo najviac druhov oblečenia pomarančovej farby a v kabínke si prikladajte jednú po druhej na seba a určite nájdete takú ktorá Vám „sadne“.

Baara
35 příspěvků 08.04.12 22:00

Odstínů oranžové je spoustu a přijde mi, že často spolu navzájem moc neladí. Takže bych si od nevěsty vzala nějaký vzorek odstínů, které bude mít a pak hledala látku, která k tomu dobře sedne a zároveň Vám bude aspoň trochu slušet. Vím, že je to Vaše in vestice a Vám ty šaty potom zůstanou, ale i tak bych se snažila se spíš sladit s nevěstou a svatbou než řešit to jestli Vám ta barva opravdu sedne. Přece jenom je to její den. Jinak souhlasím s ostatními, že oddělení oranžové od obličeje by mohlo pomoci. Nebo mě napadly šaty s nějakým jemným vzorem na kterých se bude vyskytovat oranžová ve správném odstínu a zbytek budou nějaké jiné, nenápadné barvy, které ale pořád budou ladit se zbytkem svatby. To bych každopádně ale radši probrala s nevěstou :)

Zoe
316 příspěvků 12.04.12 15:11
Souhlasím s Baarou, také bych to probrala s nevěstou a vzala si odstřižek její látky. Možná by jí vůbec nevadilo, že vaše šaty budou se vzorkem. A pokud ano, také bych navrhovala vytvořit na horním okraji šatů lem nebo „sedlo“ z lichotivější barvy látky. Tu druhou barvu látky bych vybírala už se dvěma ústřižky: tím od nevěsty a tím, co jste si vybrala na základ. Podle odstínu oranžové to může být tmavě modrá, světle zelená, šedozelená, smetanová, šedá a pod.
Co se týká střihu, doporučuji užší sukni, protože jak zafouká…

Zoe
316 příspěvků 14.04.12 08:21
Líbilo by se vám tohle?

Jirina1
43 příspěvků 15.04.12 00:26

Co třeba „vílí“ šaty z několika vrstev šifónu, empírový střih, u obličeje smetanově bílá a do vrstev šifónu zařadit dva vzájemně ladící odstíny oranžového šifónu, třeba ještě doplněné oranžovým květem? Nebo pokud se v oranžové vůbec necítíte nebo nechcete investovat do šatů, které byste potom nenosila, můžete obléknout smetanově bílé šaty a k tomu oranžové doplňky. Sehnat boty bude oříšek, ale letní se snad seženou a k tomu oranžovou kabelku, třeba i ušité psaníčko nebo váček. A čelenku nebo malý „fascinátor“ do vlasů s nějakým malým oranžovým akcentem.

Zoe
316 příspěvků 16.04.12 13:59
látka

Při přechodu na novou grafiku zmizel odkaz z mého příspěvku. Takže ještě jednou: Nelíbila by se vám taková látka? Mohla byste ji doplnit světle fialovou:
 http://www.marlen.cz/…barvach.html

Kerstin
516 příspěvků 16.04.12 19:40

Ahoj - mám trochu jiný problém: Na podzim půjdu bráchovi za svědka a chtěla bych jít v obleku, ne v šatech. Je to ok? Nebo je to nevhodné?

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit