Prožíváte make up?

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

neversaynever
31 příspěvků 26.04.13 18:26
prožíváte make up?

Jak jste na tom s líčením? dokážete jít mezi lidi bez make upu nebo je to pro vás noční můra? (nebo jestli jste „zlatý střed :D). Nedávno mě překvapila 12letá holka v autobuse když řekla kamarádce, že by bez "majkapu“ nikdy nikam nešla, nechápu:-D

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama

Reakce:

HertaDeOran
866 příspěvků 26.04.13 18:34

@neversaynever
Bez mejkapu ve smyslu podklad taky nikam nelezu - pleť mám smíšenou, občas pupínek, občas kruhy pod očima. Jo a ještě bych teda postrádala obočí.

Základní sada - make-up, obočí, tvářenka

Dahllie
2222 příspěvků 26.04.13 18:37

Bez korektoru na kruhy a bez řasenky chodím ven málokdy. Ale doma se nelíčím.

P.PeP
39 příspěvků 26.04.13 18:38

Já si dám vždy denní krém a popřípadě použiji korektor a zapudruju pudrem. Zmatní mě to, ale zároveň vypadám přirozeně. Make-up si dávám jen při zvláštních příležitostech :)

Chany
904 příspěvků 26.04.13 18:39
No...

Ještě na tom nejsem až tak špatně, abych nemohla vyjít mezi lidi bez make-upu :-D Ale je fakt, že na upravenosti si zakládám. Líčím se od střední školy a tak nějak to ke mně patří. Navíc jsem zimní typ, mám velmi světlou pleť, „přibarvení“ mi prostě prospěje. Ale líčení typu „fasáda“ neuznávám (viditelné nánosy mejkapu a pudru, přehnané líčení, řasy jako muší nohy apod.) ;)

gudrun  26.04.13 18:42

Make up je prirozenou soucasti denniho ritualu stejne jako uprava vlasu, obleceni atd. Bohuzel to jeste vetsina zen necpochopila…

Lachenauerin
544 příspěvků 26.04.13 18:43

Make-up (v mém případě tedy spíš jen tónovací krém) na ven takřka bezvýhradně, s výjimkou stometrových pochůzek do trafiky. Ostatní být nemusí, i když většinou je i řasenka a tvářenka, ale toto ano.
Nicméně dodávám, že jsem make-up jako krém začala používat až po třicítce, do té doby jsem nikdy žádný neměla.

HertaDeOran
866 příspěvků 26.04.13 18:47

@Lachenauerin
Takže ani žádný pubertální výkyvy jste neměla? To jste šťastná žena, krásná pleť je ta nejlepší ozdoba. Kdo ji ale nemá, tak ať se o sebe laskavě stará, je to otázka pár minut.

Mrkněte na tohle: http://www.youtube.com/watch?…

Lachenauerin
544 příspěvků 26.04.13 18:53

@HertaDeOran
Nemyslím, že mám krásnou pleť. Ale jestli myslíte takové ty pubertální pupínky, tak to jsem opravdu měla to štěstí, že mi naskočil tak jeden za půl roku. Ona to ale až taková výhoda není, protože se to pojí se sušší pletí, takže musím pořád „mastit“.

LuisaLeelou  26.04.13 19:07

V naproste vetsine pripadu chodim nalicena vcetne makeupu, uz proto ze v tom prazskym prasnym vzduchu si tak chranim plet…

Chany
904 příspěvků 26.04.13 19:07
To gudrun

O make- upu bych netvrdila, že je přirozenou součástí denního rituálu. Mám např. kamarádku, která se nikdy nelíčila a vypadá velmi dobře - je pohledná, má bezvadnou pleť, husté kvalitní vlasy, ztepilou postavu. Vždy pěkně oblečena. Potrpí si na kvalitní parfém, boty, kabelku. Ale líčení ne.

Mofu
1129 příspěvků 26.04.13 19:26

Make up většinou ne, jen tónovací krém. Používám každý den (kromě pár výjimek kdy jsem musela do práce s vysokýma horečkama, to mi bylo srdečně jedno jak vypadám). Klidně ale vyběhnu jen tak. Ale bez řasenky a linek vyjdu maximálně s odpadky před dům.

jituliiik
294 příspěvků 26.04.13 19:34

Já používám BB krém, řasenku a stíny a občas linky, podle nálady a toho, jak ráno stíhám:) Úplně nenalíčená chodím jen o dovolené, kterou mám většinou aktivní (kolo, hory), takže tam by mi líčidla jen překážela. Akorát jsem občas trošku zděšená z fotek:))

@neversaynever Jako 12letá jsem ani nevěděla, co to make-up je, líčit jsem se začala hodně pozdě, až někdy v 17ti nebo 18ti letech.

hranolka
13 příspěvků 26.04.13 19:46

Mně je 22 a přiznám se, že se moc nelíčím, hlavně proto, že to neumím (mám strach že třeba make-up špatně rozetřu atd.) a jsem asi moc líná na to, abych se to učila třeba podle videí na Youtube, i když vím, že jich je tam dost. Používám jen denní krém, tužku na obočí, oční stíny nebo tužku na oči a řasenku. O pleť se ale moc nestarám, chodím občas ke kosmetičce a používám denní a noční krémy. Nemám pleť nijak špatnou, nemám akné, používám peeling… ale je pravda, že ani ten nepoužívám moc často a alespoň zakrýt nerovnosti nebo kruhy pod očima by si moje pleť asi zasloužila.

Tohle téma mě ale docela přimělo s tím začít něco dělat, ale tak nějak nevím čím začít. Takže jdu studovat make-up pro začátečnice, pořád lepší než učení na státnice :-)

Barbuchaa
213 příspěvků 26.04.13 20:02

Tónovací krém, když je potřeba, tak i korektor na pupínky + pudr na T-zónu, to je pro mě naprostý základ. Když nemám potřebu výraznějšího líčení, tak si pak už jen lehce zvýrazním linku kolem očních víček světlým stínem na projasnění a řasy horního víčka projedu řasenkou (+ balzám na rty), vypadá to velmi přirozeně a cítím se upravenější, než kdybych byla úplně bez make-upu.

Docela závidím typům, kterým stačí řasenka a výraznější rtěnka, já vypadám v červené rtěnce jak dítě, co si hraje s maminčinými malovátky. Zvýrazňuji si teda oči, na denní nošení nosím jednoduché a decentní kouřové líčení. Velmi se ale vyžívám ve výrazném make-upu na různá večerní taneční představení, kde se pravidelně objevuji. Tam se pak i ta rtěnka snese :)

0zero7
4458 příspěvků 26.04.13 20:06

@gudrun vy jste ale radikal :)
Myslim, ze to zalezi u kazdeho na kvalite pleti a vzhledu. Ja v lete, Kdyz jsem opalena, liceni pouzivam minimalne.
Plet mam hezkou. Musim jen pritmavit oboci, protoze je sisle a dat rozjasnivaci podklad a tvarenku.
Krom leta se taky ridim aktivitou. Na sport makeup nenosim vubec. Nechapu slecny co cvici byt treba jen s rasenkou. Me to prijde eklhaft. Do prace nosim minimum nebo taky rudou rtenku, podle nalady.
Pokud moje plet vypada upravene bez licidel dam tvarenku a jdu. Pokud potrebuju neco zakryt nebo zvyraznit, stane se tak.
Ale placat na sebe makeup abych mela makeup, tak to fakt ne :)

Lachenauerin
544 příspěvků 26.04.13 20:07

Může mi někdo vzdělaný přiblížit, v čem spočívá rozdíl mezi tónovacím krémem a tím, čemu se říká BB krém? Nebo v tom žádný rozdíl není? Vážně to nevím.

LuisaLeelou  26.04.13 20:14

@Lachenauerin Marketing ;-)

LuisaLeelou  26.04.13 20:20

@hranolka Zajděte do Sephory nebo Bobbi Brown… když půjdete mimo špičku, nejen že se Vám někdo bude ochotně věnovat i desítky minut, kdy vyzkoušíte veškeré makeupy, než najdete ten pravý, který Vám bude vyhovovat, ale zároveň se s trochou štěstí naučíte i správnou aplikaci… zas takový věda to není… Důležité je nekoupit si v drogerce to první, co Vám přijde pod ruku… ani to druhý, třetí, pátý… najít ten správný makeup je složitý (já ten svůj hledala několik let) a až se Vám to podaří, budete mít vystaráno do doby, než ho přestanou vyrábět ;-)

Lachenauerin
544 příspěvků 26.04.13 20:25
@LuisaLeelou píše:
@Lachenauerin Marketing ;-)

Tak toho jsem se „bála“.

Robena
1257 příspěvků 26.04.13 21:15

Kdyz ven nenalicena, tak jedine v obrich slunecnich brylich. Jinak se me ptaji, zda nejsem nemocna :-(.

ještěřička
2443 příspěvků 8 inzerátů 26.04.13 21:19

@LuisaLeelou Taky si myslím, že je to marketing. Stejně jako se před lety objevil pojem celulitida a teď ženy, honem s tím musíte něco dělat, mazat tím a tím, protože je to hnusné a my to musíme zlikvidovat, tak se místo obyčejného tónovacího krému najednou objevily BB krémy, které umí zakrývat, hydratovat, zmatňovat, chránit proti slunci a všechny firmy se toho chopily a udělaly z toho obrovský byznys. V podstatě je to totéž.

ještěřička
2443 příspěvků 8 inzerátů 26.04.13 21:25

A jinak, co se týče otázky, zda prožívám make-up, tak mě někdy děsí extrémně přehnané líčení nebo spíše nepovedené líčení, kdy make-up není dobře rozetřen nebo jsou patrné okraje, což dělá dojem masky.Na mladých mi vadí používání černé konturky, kterou silně objedou oko dokola, většinou to působí příliš tvrdě, oko tak zaniká a vypadá to celé lacině. Nevím, kde se tomuto dívky učí. A co se týče mě, bez make-upu též nevycházím, potřebuju mít sjednocenou pleť, aspoň trochu zvýrazněné oči a něco na puse(klidně jen balzám na rty).

HertaDeOran
866 příspěvků 26.04.13 21:26

Proč vypadat nic moc, když můžete vypadat božsky?

blacken
2378 příspěvků 26.04.13 21:29

Bez bb/make-upu prakticky nevycházím - ale zase málokdy vycházím jen tak někam (většinou škola/práce/po­sezení a tam se maluju vždy) - takže pokud náhodou nejsem namalovaná a potřebuju nakoupit, tak půjdu i bez, jen se mi to nestává. Pleť mám čistou - bez pupínků, narůžovělé tváře, černé řasy, tmavé rty, jediné, co beru za nedostatek je lesklý nos. Ale přesto považuju sjednocení pleti za základ. Netvrdím, že každá musí mít bázi-makeup-korektor-pudr-stíny-tvářenku-řasenku-rtěnku, ale zase potkávám minimum žen, které vypadají upraveně v obličeji. Červené fleky/kruhy pod očima dokážou zabít i jinak hezky upravenou holku.

Edit: a rozdíl tónovací krém/makeup/bb vidím. Podle mě je tónovací krém hydratační lehce zabarvující - takže nekryje pupínky, ale sjednotí pleť a zároveň hydratuje. Makeup by podle mě měl být primárně krycí - takže sjednocuje pleť a kryje i nedostatky jako jsou pupínky a kruhy pod očima. A bb krém má ochranný faktor a hydratuje jako krém, ale zároveň kryje jako makeup - ale lépe se vpije do pokožky, takže vypadá přirozeněji. Ale samozřejmě to, co se prodává v ČR jako bb, je spíš tónovací krém…

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 14 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Časopis Vogue míří na polský trh

Máme jim co závidět? Vogue, ikona všech časopisů na světě, bude... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Šaty, nebo kostým? Správné oblečení pro maminku na svatbě

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nešvarem českých šatníků je koutek, kde se krčí jeden společenský... Celý článek

Reklama