Průhledná-neviditelná látka

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Urbanprovocateur
14 příspěvků 11.01.15 21:49
průhledná-neviditelná látka

Dobrý den,
již několik let se trápím s problémem, kde sehnat průhlednou látku na šaty, která je tak často viděna v Couture kolekcích (viz obrázek).
Něco skutečně transparentního, co je s trochou nadsázky vidět, až při bližším zkoumání.
Skutečně jsem kvůli tomu objela snad všechny prodejny látek v Praze a Brně, všude mi nabídli maximálně tělový tyl, který měl ale do této tělové barvy skutečně velmi daleko.
Nezáleží mi na ceně, ani zda se objednává online z ciziny, potřebuji se pouze k pár metrům dostat :)
Díky za tipy!

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Linie
1700 příspěvků 11.01.15 21:55

Je to speciální pružný tyl, v běžných obchodech se neprodává. Na co ho potřebujete?

pavla.ku
3341 příspěvků 12.01.15 14:12

@Urbanprovocateur Podívejte se tady, je to jediný výrobce tylů u nás, zkuste jestli by Vám poslali třeba vzoreček, protože nevím zda budou vědět, co je barva nude. Pokud prodávájí jen velkoobchodně určitě Vám řeknou, kdo ze zákazníků od nich takový tyl nakoupil.

http://www.tylex.cz/gX0049-?…

Jordaan
5558 příspěvků 12.01.15 14:20

@Urbanprovocateur

https://www.thetullefactory.de/shop.html?…

pavla.ku
3341 příspěvků 12.01.15 14:25

@Jordaan To je výběr, teda http://www.thetullefactory.de/…ce-nude.html tento by to mohl být

pavla.ku
3341 příspěvků 12.01.15 14:30

Ještě jsem našla v Praze http://www.bolenatex.cz/latky/tyly?…, ale chtělo by to vidět naživo, protože úplně ono to není

Jordaan
5558 příspěvků 12.01.15 14:31

@pavla.ku

presne na ten jsem taky koukala. Vybrala bych si, ale z tak jemny latky nic nedokazu usit..

Jordaan
5558 příspěvků 12.01.15 14:33

@pavla.ku

ale zase je xkrat levnejsi, na pokusny model by to mozna stalo za to.

pavla.ku
3341 příspěvků 12.01.15 14:39

@Jordaan Já jsem pochopila, že je to jen na ten vršek přes ramena u šatů. A jestli to šije švadlena, tak si s tím poradí. My dvě to dělat nemusíme :-)

Zireael
83 příspěvků 12.01.15 15:10

A co taneční obchody? Tyhle neviditelné látky bývají často i na kostýmech tanečnic/kraso­bruslařek/gym­nastek, tak by to mohli mít (myslím obchody, kde i šijí, např. www.hellerdance.cz mají kamenné prodejny v Brně i Praze). Nikdy jsem tam látku nekupovala, ale za pokus by to možná stálo, pokud jste to teda už nezkoušela.

Moir
1800 příspěvků 12.01.15 15:42

Projděte si obchody, kde se šijí kostýmy na taneční sport, krasobruslení atd a ptejte se po tělovině

pavla.ku
3341 příspěvků 12.01.15 15:53

@Moir Tělovina se tomu říká?

Moir
1800 příspěvků 12.01.15 15:58
@pavla.ku píše:
@Moir Tělovina se tomu říká?

však to píšu

UzZase
72 příspěvků 12.01.15 17:39

Ta látka používaná v couture kolekcí se jmenuje souffle net/ tulle nebo swiss illusion. Ale velmi těžce sehnatelná:(

MP hanna
121 příspěvků 12.01.15 18:14

@UzZase

A toto? http://www.hellerdance.cz/…-pad-49-9080

UzZase
72 příspěvků 12.01.15 18:47

@MP hanna ne, to není ono. Je to je fakt sotva znatelná pavučinka, pružná, ale s velkou tendencí se vrátit dompůvodního tvaru.

Urbanprovocateur
14 příspěvků 14.01.15 11:27

Mockrát všem děkuji, zkusím se podívat. nejhorší je, že ani ve vyhlášeném Britex Fabrics v SanFrancisku, který jsem v rámci dovolené navštívila, neměli nic podobného. Ŕekli mi, že chápou, co chci, ale prostě se takový materiál téměř nedá sehnat. komolka ve Vídni to samé.
Ta tělovina - to jsem se ptala, dokonce si nehcala i poslat pár vzorků, spoustu toho viděla, ale prostě do této barvy a materiálu to má vážně daleko, všechno vypadá s trochou nadsázky jako silonky mojí babičky :)
Přesně tak, sotva znatelná pavučinka, jednou jsem měla možnost ji vidět naživo na originál šatech Marchesa a… to se vážně nedalo poznat ani zblížka, že tam látka je.

pavla.ku
3341 příspěvků 14.01.15 11:34

@Urbanprovocateur ta látka se používá zřejmě jen na drahé návrhářské modely. Protože se jí prodá omezené množství, bude drahá a obyčejný obchodník se k ní možná ani nedostane.

UzZase
72 příspěvků 14.01.15 11:37

Zkuste napsat do B&J fabrics v NY, odtam ho mají všechny holky, u kterých jsem ho na blogu viděla.
A pak ještě nekdo dával tip na tohle http://www.farthingalescorsetmakingsupplies.com/…/24-5510.htm

Urbanprovocateur
14 příspěvků 14.01.15 21:01

@UzZase
Vážně Vám moc děkuji za tipy, za název, a vůbec, že jste si dala práci mi odepsat! Zkusím, co to dá a budu informovat, jak jsem byla úspěšná! :)

Urbanprovocateur
14 příspěvků 03.02.15 18:03

@UzZase
Tak hlásím, že souffle net mají v B&J fabrics, komunikace s nimi byla skvělá, dokonce mi slíbily poslat vzorky dražší i levnější varianty. Snad se tedy po letech zadaří. Já každopádně moc děkuji!

hrisni lide
182 příspěvků 03.02.15 18:47

@Urbanprovocateur tak pak napiste, jake jsou a jak jste spokojena. Na jejich stranky jsem nedavno prave kvuli souffle net koukala, nasla jsem jen vysivane. Chtela jsem jim napsat zrovna pred chvilkou (no Peklo melo prednost), ale rada si pockam na vas nazor. Diky.

UzZase
72 příspěvků 04.02.15 14:27

@Urbanprovocateur Tak to je super a kdyžtak sem pak napište, prosím, jaký z těch vzorků máte dojem, taky by mě to zajímalo, děkuji!

Urbanprovocateur
14 příspěvků 06.02.15 15:39

Určitě sem dám pak i fotky a ráda se podělím o zkušenosti!

Urbanprovocateur
14 příspěvků 05.03.15 13:39

Tak „super“. B&J fabrics mi sice látku poslali, dokonce mi napsali i kód zásilky, ovšem látka se od přechodu na území ČR postrádá. Pošta ji převzala, ale najednou prostě není. Přes celnici to nešlo, byla nahlášená jako vzorky, ale mám vážně vztek, protože kamkoli volám, píšu, přehazují si mě jako horkou bramboru a každý se jenom vymlouvá :/

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit