První den v nové škole

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kissy
4 příspěvky 21.08.14 23:46
První den v nové škole

Ahoj po prázdninách budu nastupovat na šestiletý gympl a potřebovala bych poradit, co si mám vzít první den na sebe :). Kdybych tam někoho znala tak bych se domluvila, že si například obě vezmeme sukni atp.. Jenže já tam nikoho neznám a tak nevím - Mám si na sebe vzít šaty? Nebo prostě jen rifle a nějaké tričko? Nebo sukni a hezkou halenku? A co když se mi budou smát?… N a mojé bývalé škole se tohle (teda alespoň u nás ve třídě) hodně řešilo a kdo neměl oblečení podle poslední módy byl ubožák. Tam jsem se ještě nějak udržovala ale jelikož jsem se nebavila s těma „královnama třídy“ tak jsem stejně byla trapná :). No a nebude to tak na té nové škole? Co když mi to první den pokazí? Všem moc děkuji za odpovědi :)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Dadoo
5533 příspěvků 21.08.14 23:54

Rifle a tričko bych si určitě nebrala. Šaty ne společenské (třeba jako do divadla), spíše takové denní.
Byla bych ale nejvíc pro takový neutrální střed, tedy nejspíš sukni a nějakou pohodovou, pěknou halenku, nebo kalhoty s košilí.
Hlavní je, aby ses v tom cítila dobře a „sedělo“ ti to.
To ostatní ti nikdo nezaručí. Nenech si to ale zkazit :-) První den se budete okukovat a budete trošku vyplašení všichni. Začne to až druhý den, ale to už budeš trochu rozkoukaná :-)
Nevadí, že ti tykám? :-)

Giulietta  21.08.14 23:54

Dadoo
5533 příspěvků 21.08.14 23:59

Klidně bych si dovedla představit tyto šaty - bud v této, nebo jiné barvě (jsou z Manga za 299Kč) a přes ně svetřík nebo džínovou/koženou bundu.
Je to přiměřené a přitom pohodové

Kissy
4 příspěvky 21.08.14 23:59

Děkuji moc :) a ne nevadí mi to :D

PrincessLuna
323 příspěvků 22.08.14 00:00

Hele, já přestupovala na jinej gympl v kvintě - a šla jsem naprosto pekelně (sport. mikina, crocsy a džíny, tehdá jsem to neřešila) a na sebevědomí mi to nepřidalo. Zkus buď džíny/sukni a nějakej lepší vršek(třeba košili, halenku) nebo šaty. Přihlídni k tomu, co nosíš normálně a v čem se cítíš dobře - budeš působit víc v pohodě a uvolněně. A hlavně se neboj, jestli tam budete všichni nováčci, tak budete tak vykulení, že oblečení bude to poslední, co budete řešit :D

Giulietta  22.08.14 00:06

@Kissy Mne sa nedarí dorátať v akom veku sa vlastne ide na to gymnázium. Ale ja by som asi išla tak nejak „ležernejšie“. Aby to bolo na rozhraní elegantna a voľnočasoveho oblečenia.

Jetthro
1129 příspěvků 22.08.14 00:07

@Giulietta No ja chodila na sestilety gympl a v dobe nastupu nam bylo 12-13, takze tak :) A obleceni nikdo neresil, vzdyt v takovym veku je clovek jeste decko..

PrincessLuna
323 příspěvků 22.08.14 00:09

@Giulietta Na šestiletý se jde, tuším, v nějakých 13-14ti?

Giulietta  22.08.14 00:10

@Jetthro Aha. Tak to som vedle jak tá jedle aj s mojím Ralphom Laurenom. :-D

PrincessLuna
323 příspěvků 22.08.14 00:14

@Giulietta Ledaže byste narazila na nějakou výjimečně stylovou třináctku :D

Giulietta  22.08.14 00:18

@PrincessLuna Tak ja idem radšej strašiť do vlákna, ako sa vyrovnať so starobou. :-D

Příspěvek upraven 22.08.14 v 00:51

Dadoo
5533 příspěvků 22.08.14 00:19

Nebo barevnou sukni a k ní nějakou lehkou halenku/lepší tričko

A nebo kalhoty, klidně barevné/černé/pěkné džíny s hezkou halenkou nebo košilí nebo svetříkem

PrincessLuna
323 příspěvků 22.08.14 11:32

Možná by bylo nejlepší sem hodit nějakou fotku toho, pro co se rozhodneš, to by se nám pak líp radilo :)

Eitak
55 příspěvků 22.08.14 12:36

Takový malý nápad, který se netýká jen oblečení na první den. Jestli tam nikoho neznáš, tak je to podle mě dobrá příležitost změnit svůj styl, aniž by se tě kdokoliv vyptával. Takže jestli si doteď chodila jen v džínách, tričku a mikině, ale doma máš hromadu retro šatů (nebo třeba koženého oblečení a řetězů, co já vím.:-D), které se bojíš nosit kvůli reakci okolí, teď budeš mít skvělou příležitost.;-)
Píšeš, že se bojíš, aby se ti ostatní nesmáli. Já jsem šla na osmiletý gympl a z vlastní zkušenosti můžu říct, že na základce to probíhalo podobně, jak popisuješ, ale na gymplu už to nikdo neřešil. Neříkám, že to bude stejně, ale je to možné.:-)

PrincessLuna
323 příspěvků 22.08.14 12:43

@Eitak Přesně, je to šance na novej začátek :)

Sekhmet
1918 příspěvků 22.08.14 13:52

Jsem víc než dvakrát tak stará jako @Kissy, takže vím kulový o tom, jak se oblékají holky jejího věku.
Z toho co občas vidím na ulicích, je mi jasné, že nesmrtelnou kombinaci džíny, T-shirt, mikina v tomhle věku nenosí fakt skoro nikdo. Líbí se mi návrhy od @Dadoo, s výjimkou toho s červenými kalhotami. Asi bych na to šla stylem - džíny a hezká halenka, nebo sukně a tričko (třeba s nápisem), nekombinovala bych džíny-tričko, ani sukně-elegantní halenka.
Pokud se tu holky zmiňují o možnosti začít znova a změnit styl, opatrně s tím.
Výrazně odlišný styl oblékání totiž může vést dvěma směry:
1. trendsetter
2. outsider
Co z toho to bude, je jen v tvé hlavě. A na trendsettera má málokdo. A děti (a puberťáci zvláště) na tohle mají neuvěřitelné radary. Pokud jsi si nejistá a musíš se tu ptát, nejsi trendsetter

Eitak
55 příspěvků 22.08.14 14:46

@Sekhmet Já jsem začala chodit výrazněji jinak oblečená zhruba ve stejném věku (teď je mi 16), ale neřekla bych, že jsem outsider ani trendsetter. Je ale pravda, že záleží na konkrétním člověku a kolektivu. U nás ve třídě jsou prostě všichni zvyklí, že se oblékám a chovám trochu jinak.:-)
Ale souhlasím, že bez postoje „já si budu dělat, co chci“ to asi nepůjde.

Karin
3401 příspěvků 22.08.14 15:42

Zaměř se i na detaily. Třeba zajdi ke kadeřnici a nech se ještě před prvním dnem ostříhat - nic radikálního, hlavně srovnat a upravit střih, abys vypadala upraveně a aby ses cítila líp.
Nalakuj si nehty nějakou hezkou barvou, která ti sluší a líbí se ti. Vyber si pěkné náušnice.
Neznám tvůj styl, takže těžko radit, ale vyber si věci, ve kterých se líbíš sama sobě a ve kterých se cítíš dobře. Pro první dojem bych raději neriskovala neosvědčené kombinace nebo nějaké úplně nové věci, ve kterých ti nemusí být nejlíp a které tě můžou ještě rozhodit…

Mirt
422 příspěvků 22.08.14 16:40

Důležité je se hlavně cítit dobře. Zkus se nebát reakcí okolí, na gympl jdou přece jen většinou ty chytřejší děti, které na ostatních nezajímá jen správná značka oblečení a tak podobně. Alespoň u nás ve třídě na gymplu to nikdo neřešil.
Prostě si oblékni něco v čem se budeš cítit pohodlně a co ti bude slušet. Pokud máš třeba nějakou oblíbenou halenku nebo tričko, tak třeba to. Já osobně se přimlouvám spíše za sukni nebo šaty, ale na druhou stranu, jestli jsi zvyklá nosit spíš kalhoty, tak to taky není žádný problém. Hlavně je důležité si dodat sebevědomí, v tom ti právě můžou pomoci detaily, jak píše Karin - návštěva kadeřnice, nově nalakované nehty, hezké náušnice nebo náramek.

Bacteria
393 příspěvků 22.08.14 20:09

Kdybych šla první den do nového kolektivu já, vzala bych si nějaké jednoduché šaty, něco ve stylu těch růžových, co navrhuje Dadoo. K tomu bych si pěkně upravila vlasy, nějaký drdůlek, culík, cop…něco spolehlivého, aby mi to najednou nezačalo překážet a padat. Oblékla bych se tak, abych neměla starosti s tím, jak vypadám, jestli působím dostatečně věrohodně a sebevědomě, ale užila si první den. Aby na mé oblečení pouze doplňovalo to, že jsem to JÁ a že jsem v životě postoupila zase o něco výš a jsem hrdá na to, že patřím mezi elitní studenty.
A hlavně úsměv na tváři!
Na gymplu jsou už chytřejší studenti, než na základní škole a oblečení není prvořadé k uznání v kolektivu. Na gympl se mnou chodili různě oblečení lidé. Někdo měl svůj styl vypilovaný do posledního detailu, někdo chodil do školy v šusťákovce a vytahaném svetru a nikdo kvůli tomu nikoho neodsuzoval.
Můj první den ve škole byl z pohledu oblečení katastrofa. Matka se rozhodla ze mě servat všechny ty batikované hadry, co jsem tehdy nosila a navlékla mě do kostýmku. Moc mi slušel. Jenže do třídy jsem přišla mezi posledními a všichni mí noví spolužáci, co tam seděli v riflích, tak vstali, protože si mysleli, že jsem učitelka. Byl to děsný trapas, projít celou třídou, abych pak celá rudá zapadla do první lavice.

Kaama
116 příspěvků 22.08.14 20:21

Vem si na sebe hlavně něco, v čem se budeš cítit dobře. Ze své zkušenosti vím, že první den v nové škole je člověk už tak dost vyklepaný a ještě být nervózní z toho, že máš na sobě sukni ve které jsi nesvá atd., je nanic.

b-twiggy
3 příspěvky 26.08.14 19:51

Obleč si hlavně něco, v čem se budeš cítit dobře, ať jde vidět že z tebe čiší sebevědomí (ikdyž budeš ve skutečnosti vyklepaná). Důležité je zaujmout, první týden si budou spolužáci o tobě dělat obrázek, tak si to nepokaž :)
Takže pokud se cítíš dobře v riflích, vem si je a zkombinuj je s nějakou hezčí halenkou. Pokud preferuješ sukně/šaty, vem si ty nejlepší co máš.

alvapboudica
61 příspěvků 26.08.14 20:42

Tak na šestiletý gympl nastupuje po prázdninách syn. Oblečení ve třinácti neřeší. Protože jsem tvrdila, že oblečení muže je vizitkou rodičů a ne partnerky, tak budu kontrolovat. Dnes jsme provedli revizi obsahu jeho šatní skříně a vytřídili malé a již nezajímavé svršky. Dohodli jsme se taky, co je potřeba dokoupit.
Ale docela chápu tebe. Mám starší dceru a ta už tohle v tvém věku sama řešila. Předpokládám, že skříň už máš „provětranou“, tak k tomu oblečení: obleč si to, co jsi zvyklá nosit v provedení o „fous“ lepší, než nosíš do školy normálně. Ať působíš zdravě sebevědomě.
U nás to bude: tmavé pohodlné kalhoty (zakázané nosit na lítačku, protože i kluk musí mít alespoň jedny kalhoty „lepší“) a nové tričko.

lerke
4 příspěvky 26.08.14 21:39

Já bych si oblékla o něco lépe než normálně - takže jestli nosíš běžně rifle, tričko, mikinu, tak bych třeba tričko vyměnila za košili, dala nějaký svetřík, šátek a hotovo :)
jestliže máš 15 běžných šatů, ne večerních, na běžné nošení - jako já :D tak bych si klidně vybrala nějaké šaty, ale hlavně ne žádné slavnostní, to bys vypadala blbě :D
prostě něco co běžně nosíš, jen o něco slavnostnější a hlavně ať se v tom dobře cítíš :)
Když jsem já minulý rok šla do prváku, tak jsem stejně první den vůbec nevnímala, co mají druzí oblečené, protože jsem tam taky nikoho neznala a na hodnocení druhých podle oblečení nezbýval čas :D :D To přijde až další dny, takže se první týdny snaž udělat dojem - ale časem to nezkaž jako většina mých spolužaček :D
GL :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit