První pořádné plesovky

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

lucka.mraz
5 příspěvků 27.01.13 19:04
První pořádné plesovky

Ahoj pekelnice,

blog sleduju už dlouho, ale teprve dneska potřebuju už asi opravdu radu. Dívala jsem se, že takových dotazů už je tu hodně - nejspíš plesová sezona:)Tak se přidávám i já. Zítra bych chtěla otázku založit i do rad, ted to nejde, když jsem nová.

Tak k té radě:) Za měsíc jdeme s přítelem na ples, od maturity jsem na žádném nebyla a nedělám si iluze, že bych šaty z maturáku mohla použít. Protože jsem spíš hodně sportovně založená, tak v nákupech ženštějších oděvů trochu plavu a ani nevím kam pro ně jít. Je mi 24, jsem celkem dost malá, asi 164, no a vychrtlá zrovna nejsem, trošku zadek a větší prsa, jinak sportovec, žádné zbytečné pneumatiky, hnědé vlasy polodlouhé a zelenohnědé oči. Chtěla bych rozhodně nadčasové šaty, co mi chvíli vydrží, minimálně než třeba přiberu za pár let s mimčem a tak. Líbí se mi věci, co vypadají elegantně a žensky, žádná prvoplánová přehlídka nahých těl ale trošku sexy být můžou.

Jenomže já tápu v tom jaký střih, aby byly nadčasové, jaký materiál, barvu, jaké mám vůbec možnosti, co se ted nosí a je tak nějak dostupné, do jakého obchodu jít nebo kolik si řekne krejčová. Chtěla bych aby byly za rozumnou cenu, řekneme max pár tisíc. Rozhodně nezoužím po dívčí šlehačce.

S lazením a typem dplňků si ráda taky nechám poradit. Z vlasů bych chtěla nějaký elegantní drdol bez kudrlinek a trčících natočených pramínků. Zkrátka něco rafinovanéh hladkého a ženského.

Tak moc díky a moc se těším na rady a hlavně na šaty, moje první pěkné:) a kdybyste měly rady i na malé černé (musí být opravdu černé?) taky moc přivítám, budu je muset pořídit taky.

Reakce:

Lennita
145 příspěvků 28.01.13 08:08

No tych siat ktore by ste si mohli zaobstarat je velke mnozstvo, mozno by bolo dobre zamerat sa najprv na to aky typ postavy mate. Podla toho co pisete to budu najskor presypacie hodiny a to znamena ze zo strihov si mozete vybrat takmer cokolvek a budete vyzerat dobre. Osobne by som neodporucala staru „dobru“ klasiku tj korzetovy zivotik a dlha sukna. Pripada mi to fakt dost nemoderne a pokial ten zivotik nie je sity na mieru tak to nikdy nesedi a nevyzera dobre na ziadnej postave. Ja by som na Vasom mieste skusila mozno strih v style 50.rokov, ak mate stihly pas bude to vyzerat krasne. Co sa tyka farby zavisi na tom aky ste farebny typ, podla slovneho popisu to urcit velmi nejde, ale skuste sa pozriet na nejake clanky na tuto temu napr. na blog pani Oravcovej http://www.supervizaz.net/…pol%C3%B3gia , potom sa bude farba vyberat lahsie. A este ak chcete skutocne kvalitne saty ktore vydrzia krasne roky odporucam dat si ich usit u dobrej svadleny, ta odporuci aj vhodny material podla typu siat.

lucka.mraz
5 příspěvků 28.01.13 12:04

No mě by se líbilo něco takového:
http://www.dressit.cz/…aty-00131310
nebo takového
 http://www.dressit.cz/…aty-26133605

i když ty modré bych si pořídila asi až by mi bylo tak o 10 let víc.
jen mám strach, jak takové šaty působí na někom hodně malém (164) i s podpatkama to není žádná sláva a hlavně aby barva působila přirozeně, mám hodně světlou kůži.

Lennita
145 příspěvků 28.01.13 12:37

Tie cervene saty su uzasne, myslim ze aj nizsej postave by vyzerali dobre, a okrem toho 164 rozhodne nie je tak malo, vacsina spolocenskych topanok ma opatky od cca 5-12 cm takze s vyskou si hlavu urcite nerobte. Tie modre saty nevyzeraju zle, ale mam pocit ze koli tym rukavom posobia dojmom ze su urcene skor pre starsie damy, ktore nimi potrebuju zakryt mohutnejsie alebo povisnute ramena, inak su krasne. Co sa farieb tyka tak plati to co som pisala predtym, ked neviem aky ste farebny typ tazko je odporucit nejaku konkretnu.

TulaJ
254 příspěvků 28.01.13 14:29

A čo zvlášť dlhá sukňa neutrálnej resp. dobre kombinovateľnej farby + top, ktorý by sa dal obmieňať? Jedna moja známa to takto riešila (dala si ušiť a potom topy dokupovala)a aj keď išla na viacero plesov za rok, bola vždy akože v novom. Ja keby som chodila na plesy, tak by som to asi riešila takto (nechodím, lebo by som sa dopustila týrania manžela, a to nechcem :-)). Top by potom mohol byť výraznejší - s výšivkou, perličkami a pod., topy by sa na menšie príležitosti dali využiť aj s krátkou sukňou alebo nohavicami.

AlčaP
3 příspěvky 28.01.13 15:48

Já jsem byla na plese minulý týden a jelikož nesnáším šaty a necítím se v nich dobře tak jsem to řešila černýma elegantníma kalhotama, korzetem, lodičky a doplnila jsem to krásnou štrasovou bižuterií. Hodně holek to chválilo a vypadalo to moc dobře…navíc jsem se nemusela obtěžovat s dlouhýma nebo širokýma sukněma. Jelikož krátké minišaty jsou podle mně na ples zcela nevhodné.

Cinkitoo  28.01.13 16:22

@AlčaP Krátké šaty jsou nevhodné a kalhoty jsou na ples v pořádku?

lucka.mraz
5 příspěvků 28.01.13 18:56

No já se přiznám, že bych mnohem raději šaty než kalhoty. V kalhotech se naběhám dost a alespon někdy bych si chtěla připadat žensky. Navíc přítel má šaty rád, tak proč mu taky neudělat radost. Dlouhá sukně asi není špatný nápad, ale mám strach, abych mě to „nerozpůlilo“, tím jak jsem malá, tak že to nebude vypadat úplně dobře.

kappa  29.01.13 10:54

Ak bude sukna dostatocne vysoko, rozpolenia, ktore by skracovalo, by som sa nebala. ja v mojich prvych (snad poriadnych) plesovkach vyzeram asi takto(160 cm, na fotke bez topanok, takze tie este nieco pridaju) a viem si celkom dobre predstavit, ze by to fungovalo rovnako, aj keby to neboli saty, ale sukna a top. (saty sa mi vsak zdali praktickejsie, neviem, ci by som si dokazala kontrolovat, ci mi nahodou medzi topom a suknou netrci kus tela, alebo ci sa mi sukna neposunula)

ajuna
106 příspěvků 29.01.13 11:51

Pokud nevíte vůbec jaké šaty, bude to chtít oběhnout pár obchodů. Ty červené šaty z Vašeho odkazu jsou moc krásné…
Nevím odkud jste, ale pokud máte kousek Prahu nebo Třebíč zkuste navštívit i http://www.dianthe.cz/ na webu mají jen zlomek toho co na prodejně, navíc je tam moc milý a ochotný personál. Já mám odtud jedny malé černé v antracitové barvě a jsem moc spokojená…
Co se týče účesu, určitě najdete hodně inspirací na youtube i na webu.
Já připojuji pár návodů, jak si sama něco vytvořit, třeba se budou hodit.
 https://fbcdn-sphotos-e-a.akamaihd.net/…320798_n.jpg

jeho obdoba

nebo

určitě to chce grif, mě trvalo značnou chvíli než jsem to vypilovala :-)

Kate1985
45 příspěvků 06.02.13 07:48

Ty účesy jsou super! Sama jsem naposled na plese měla hodně podobný tomu prvnímu. Moc pěkně to vypadá, když se tam potom vloží takováta dekorativní květina… opravdu moc moc doporučuju :-)

Guinea Pig
1190 příspěvků 10.02.13 18:18

@Lennita Korzet a dlouhá sukně jsou nemoderní?? achjo, co mi to děláte…Jediné, co mám doma na ples, je dlouhá sukně a korzetový vršek. no, to není dobré.

Lennita
145 příspěvků 10.02.13 18:44

@Borůvka19 Ano pripada mi to dost nemoderne aj ked vacsina zien u nas stale povazuje korzetovy zivotik a dlhu suknu za „staru dobru klasiku“ plesovych aj svadobnych siat a maju pocit ze tym nemozu nic pokazit. Opak je pravdou. Ako som pisala uz vyssie zakladny problem je ak je to konfekcia pripadne z pozicovne, malo komu vrch „sadne“ na postavu. Alebo mi niekto chce NAOZAJ tvrdit, ze jeden zivotik sadne vsetkym zenam velkosti 36 - 44 ked sa vzadu prisposobi snurovackou? Uz z toho dovodu to nemoze dobre vyzerat na nikom pokial nie su saty site na mieru. A ak su, tak za tie peniaze sa uz da zohnat aj nieco podstatne lepsie. Staci si pozriet trendy v spolocenskej mode inde vo svete a nechat sa inspirovat.

Guinea Pig
1190 příspěvků 10.02.13 20:57

@Lennita No tak to jste mě rozhodila…já o plesových šatech zbytek roku neuvažuju, takže mě to ani nenapadlo. Jistěže můžete mít pravdu, nicméně co teď, že. Ples za dveřma, jediné šaty ve skříni, volné peníze na nové nemám. Takže to je pak blbý.

Lennita
145 příspěvků 11.02.13 13:03

@Borůvka19 Ja ale vobec netvrdim, ze tie saty na ples ktore mate vy su nepouzitelne. Nikdy som ich nevidela takze by som si nedovolila ich kritizovat. Je mozne ze su velmi pekne a na Vas dobre vyzeraju. Myslim ze ak chodite na plesy velmi sporadicky, nema cenu utekat si zhanat rychlo nejake nove plesovky. Pokojne chodte na bliziaci sa ples v tych ktore mate, ak sa Vam pacia. Skor som tym chcela povedat ze ak si clovek ide kupovat resp. nechava sit nove plesove saty, nemusi automaticky siahat po korzetovom zivotiku a sukni ale moze trochu pouvazovat a vymysliet aj nieco originalnejsie. Ale aby si nikto nemyslel ze som proti korzetom nejak vysadena. Naopak, „prave“ korzety ktore aj tvaruju postavu a su site na mieru sa mi velmi pacia. Ked su kvalitne vypracovane mozu byt sucastou nadhernych plesovych aj svadobnych siat.

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit