Psaníčka i na běžné nošení?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Harmonika
244 příspěvků 30.07.12 20:35
Psaníčka i na běžné nošení?

Vlastníte psaníčka? Nosíte je často nebou pouze na ples či do divadla?
Mně osobně se totiž psaníčka velice líbí, ráda bych si nějaké pořídila, ale nedokážu si představit jeho každodenní využití (přeci jen na ples či do divadla jdu max 3× do roka).
Jsem zkrátka ten typ, co potřebuje mít volné ruce, takže i do divadla nosím malou kabelku (plesovou) na tenkém dlouhém popruhu, abych měla volnou ruku a už tak mi dělá problém nechat doma deštník, šminkovničku, láhev z vodou, knížku na cestu, prostě všechny ty nezbytnosti, kvůli kterým nosím velkou kabelku, do které se vše vejde. Neumím si představit, že bych třeba do práce šla v letních šatech a s psaníčkem, ačkoliv by se mi to líbilo.
Nebo je to o zvyku naučit se nosit jen nezbytnosti či snad je opravdu psaníčkou jen na společenskou událost (plesy, svatby a divadlo?).
Jak to máte vy? Pokud chcete, přidejte fotky svých kousků, ráda se pokochám.
Hezký den!

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Lama_z_Lana  30.07.12 20:59

Psaníčka jsou podle mě velmi vděčný a ženský doplněk. Vlastním jedno větší (téměř A4) a tři menší (plesové nepočítám), nosím je na procházky, na oběd, když nemusím nést oblečení a jídlo do práce. Většinou ho nosím v ruce, ale pokud je potřebuji mít volné, tak ho strčím do podpaží. Dá se na to zvyknout a v podstatě je to i pohodlné, kabelka nikde nepřekáží. U těch menších nosím schovaný pásek přes rameno, kdyby byl nějaký spěch nebo akutní situace vyžadující dlouhodobě volné ruce. Na trénovaní ze začátku určitě zvolit nějaké pevnější, protože se s ním lépe manipuluje :)

MP _Samantha
79 příspěvků 30.07.12 21:16

Psaníčka se mi líbí, jednak mi to ale také nepřijde příliš praktické - ani to strkání do podpaží v případě nouze to nezachrání, možnost přidělaní popruhu je lepší, ale asi ne vždy možná. A navíc opravdu musím dodržovat pitný režim, takže bez láhve s vodou z domu prakticky nevycházím.

Malina jahodová
175 příspěvků 30.07.12 21:21

Psaníčko jsem k šatům na běžné nošení nosívala. Když je to bez ozdůbek, třpytek a cingrlátek, tak proč ne. Kdysi v pravěku se mi povedlo sehnat v Humanicu větší, respektive hlavně delší matné zelené kožené psaníčko, který mi šlo k zeleným lodičkám. Posledních deset let sebou tahám plínky a předsnídávky, takže v psaníčkách už bohužel nejedu.

Mylady2
12409 příspěvků 30.07.12 21:23

Nosím i přes den… Když nepotřebuji větší kabelku.
Mám jich mnoho tak by byla škoda je nechat ladem:-)
Když ven večer tak vlastně nic jiného nenosím…

Jetthro
1129 příspěvků 30.07.12 21:29

Nemam a nenosim ze stejnych duvodu - potrebuju mit volne ruce a kvuli nizkemu tlaku neopoustim byt bez lahve vody. Na formalni udalosti mame s mamou dohromady nekolik malych kabelcicek ktere se ale daji aspon povesit na zapesti nebo lepe pres telo. Obcas sice v obchode povzdechnu nad nejakym psanickem ktere se mi fakt libi, ale vim ze bych ho nenosila, takze v tom obchode taky zustane :)

MP Monny
480 příspěvků 30.07.12 21:40

Mně se psaníčka moc líbí, ale mám vlastně jen jedno, i když obosutranné, saténové nařasené - buď tmavě šedé nebo jasně modré. Beru si ho na „večer s holkama“ na víno, do baru atp. Nynější móda psaníček se mi moc líbí, hlavně ty lesklé „plastové“ ale přijde mi, že se hrozně ochmatají, zvlášť v létě a tak je s povzdechnutím vždycky v obchodě nechávám…
Nebo je ten plast lepší a „po použití“ jen se přetře kapesníkem a vše je čisté a bez poskvrnky?

analfabet
49 příspěvků 30.07.12 21:41

Psaníčko mám jedno a nosím ho jen do divadla. Možná až jednou budu bydlet ve městě, tak si jich pořídím víc a budu s nimi dělat parádu. Moc by se mi to líbilo. Zatím bohužel dojíždím denně vlakem a bez lahvičky s vodou bych lekla a bez knížky se unudila.

Harmonika
244 příspěvků 30.07.12 22:01

@analfabet
Souhlasím s Vámi, také dojíždím do práce busem, trasa MB-Praha, takže láhev s vodou a knížka je pro mě nutnost. A přitom se mi psaníčka tak líbí! Bohužel ani na to posezení s kamarádkama si neumím vzít jen to nutné (třeba deštník tahám vždycky - a ano, častokrát zbytečně), takže větší kabelka to jistí. Třeba bych i oželela, že nemám volné ruce, ale ten pocit, že nějakou tu „nutnost“ z důvodu nedostatku místa v psaníčku nemám, by mě dokázala vykolejit.

monicka
565 příspěvků 30.07.12 22:45

Psaníčka se mi sice líbí, ale bohužel je neumím nosit, takže s sebou i do divadla a na podobné společenské události (na plesy nechodím) nosím kabelku. Psaníčko jsem si vzala jen jednou kdysi dávno na kamarádčin maturiťák a neustále jsem ho někde zapomínala - je jen zázrak, že ho tehdy nikdo neukradl :). Taky mi nepřipadá úplně praktické, protože se pohybuju hlavně v centru Prahy a klidně si dovedu představit, že pro zloděje je daleko jednodušší někomu vytrhnout z ruky nebo z podpaží psaníčko, než strhnout z ramene kabelku.

Robena
1257 příspěvků 30.07.12 23:04

Nosim psanicka i do restauraci, nebo kdyz vybiham z kancelare jen tak pro neco (abych nemusela nosit penezenku, klice, mobil atd. po kapsach).

Roseline
2319 příspěvků 30.07.12 23:13

Psaníčka se mi moc líbí, mám jedno (jednoduché černé). Nejčastěji však nosím větší kabelky nebo menší kabelky na řetízku. Na delší pochůzky s sebou musím mít vodu. Do psaníčka se mi vejdou akorát naprosté nezbytnosti. Nosím ho, když jdu do restaurace nebo kavárny a na společenskou událost.
(Do školy se mi psaníčko nezdá příliš praktické, ani se tam podle mě nehodí.)

Příspěvek upraven 30.07.12 v 23:15

Karoleenah
2322 příspěvků 30.07.12 23:13

Já jsem si před časem jedno pořídila - docela veliké, skoro A4, a hrozně jsem si ho oblíbila. Dá se nosit jen tak v ruce a nebo se k němu dá připnout popruh, který je délkově celkem výrazně nastavitelný - od dlouhé crossbody délky až k takovému běžnému uchu do ruky. Ten popruh nosím pořád s sebou, párkrát už mě to zachránilo, například když jsem si jaksi nevypočítala jedny narozeninové nákupy a nesla jsem obří kytici, krabičku se zákusky a tašku se sýry, navíc jsem měla šaty až na zem hrozící přišlápnutím, no ještě že jsem si to psaníčko mohla připnout a hodit přes rameno. :D Každopádně se mi nošení větších psaníček tak moc líbí, že si určitě v budoucnu pořídím i další, ale každopádně musí mít ten odepínací popruh.

cibetka 1  31.07.12 08:25

Nosím často, hlavně v létě. K některému oblečení prostě sedí. Vlastním 4 na den, několik na večer. Mám ale výhodu, že jezdím stále autem, tak deštník, pití nebo svetr zůstává tam a já jen vyskakuju na chvíli, tak nic nemusím tahat. Ale závidět nemusíte, neb kde se blbě parkuje, tam také nic nekoupím a mám smůlu. Unikne mi tak zřejmě spoustu věcí. Kdybych nebyla líná a MHD jezdila, také bych volila kabelku větší.

seznam.mih  31.07.12 08:30

Ne psaníčkám jsem niky na chuť nepřišla.

LadyPapajka  31.07.12 08:36

Líbí se mi, nosím ho téměř přirozeně, takže volné ruce mám, ale doklady, peněženka, mobil, klíče jak kastelán, to se mi tam prostě nevejde.

mňau-mau
19 příspěvků 31.07.12 08:43

Zrovna nedávno jsem si říkala, že na fotkách z 1. pol. 20. století mají ženy vlastně pouze psaníčka, žádné kabely přes rameno. Jsem ráda, že je tu víc takových, co psaníčka nosí i dnes, už jsem o tom taky uvažovala.

Harmonika
244 příspěvků 31.07.12 08:59
@Robena píše:
Nosim psanicka i do restauraci, nebo kdyz vybiham z kancelare jen tak pro neco (abych nemusela nosit penezenku, klice, mobil atd. po kapsach).

Vidíte, díky za tip! Občas také potřebuji vyběhnout z práce pro drobnost naprosti do obchodu. Furt jsem řešila, kam s mobilem, kapesníky a s klíčemi. Hurá, alespoň mám důvod koupit si psaníčko a nechat si ho v práci. Občas nás šéf pozve na oběd, chodíme jen přes ulici do pizzerky, takže najednou díky Vám vidím pro psaníčko využití.

razorblade  31.07.12 09:36

Krome tech plesovych mam jedno velikosti A4, ktere jsem si kdysi v pomateni smyslu koupila ve velke sleve na asosu… a docela jsem mu prisla na chut, protoze se do nej vejde hodne veci… nosim ho bud na koncerty, ktere nevyzaduji prilis prisny dress code a nebo na shopping - prijde mi, ze dokaze pozvednout i dziny s trickem, proto zvazuju, ze si poridim jeste nejaky dalsi teto velikosti.

Blair
359 příspěvků 31.07.12 12:35

Taky ráda nosím psaníčka. Na večer malá, na běžné denní nošení větší, vejde se mi tam všechno, co potřebuju.

Alikea
31 příspěvků 31.07.12 21:04

Psaníčka se mi hrozně moc líbí už hodně dlouho a krom plesového jsem žádné nevlastnila - až do letošního léta. Neodolala jsem minimalistickému psaníčku v H&M (světe div se…)v nude barvě a jsem s ním maximálně spokojená - člověk věci zredukuje jen na nutnosti :)

mňau-mau
19 příspěvků 01.08.12 08:36

Alikea:… a zjistí, jak málo toho potřebuje :)

klubo  01.08.12 09:11

Myslím, že psaníčko s pitným režimem nesouvisí, neboť se nenosí na túru. Psaníčko nosím často, ne do práce, ale když si jdu večer někam sednout, na vernisáž, do divadla, ve volný den na oběd, tedy všude tam, kde je dost tekutin… Vypadá-li to na déšť, mám jedno takové kožené, měkoučké, trochu větší (ale ne A4), které pojme i deštník. Do psaníček jsem si také pořídila menší peněženku a v souvislosti s tím vyhodila hromádku nesmyslných,,klu­bových karet" z různých obchodů.

Dáma_s_hranostajem
136 příspěvků 01.08.12 09:22

Psaníčko nevlastním, ale možná bych měla, občas by se hodilo. Tuto zimu jsem na maturitním plese viděla slečnu, která svírala jakési lesklé desky formátu většího než A4 a po chvíli pozorování a hloubání, proč by někdo nosil na ples desky, mi to došlo - aha, to je „psaníčko“… spíš pořádné „psaní,“ uplně placaté, jakoby prázdné. Ale pokud to byly opravdu desky na nějaké nutné plesové dokumenty, tak se tímto slečně omlovám :)

devushka-m
145 příspěvků 01.08.12 10:08

Psaníčka zbožňuju, pár jich mám a když je možnost a nepotřebuji s sebou mít hodně věcí, tak si ho vezmu radši než velkou tašku. Hodně jsem jim přišla na chuť po sledování seriálu Gossip Girl (Super drbna), kde je nosily prakticky skoro ke všemu. Jsou elegantní :)

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit