Puchýře po balerínkách, co teď?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Julinha
7 příspěvků 29.06.12 17:57
Puchýře po balerínkách, co teď?

Milé dámy,
vzala jsem si odpoledne nové balerínky a neplánovaně jsem v nich běhala až do večera. Následkem jsou 2 puchýře, skoro přes celé malíčky, ačkoli jsem je měla zalepené náplastí. A jediné v čem vydržím jsou trekové sandály, což mi likviduje jakoukoli snahu o estetiku. Nemáte osobní tipy, jak se co nejrychlej puchýřů zbavit? A postup, jak puchýřům předcházet, jako poučení pro příště?
Díky těším se na Vaše rady
PS:Koupit si větší velikost mi nepomůže, pač z toho pak vypadávám:-)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

KrisaVasilisa
4 příspěvky 29.06.12 18:00

Nechci zde dělat reklamu, ale bratrovi na puchýře pomáhá speciální puchýřová náplast Compeed (ještě jsme měli doma od jedné značky, ale tu si nepamatuji). Pro předcházení puchýřů mi pomohla tyčinka od stejné firmy (namaže se na kůži, kde boty trochu tlačí). Zkuste se zeptat v lékárně.

seznam.mih  29.06.12 18:15

Mě se dělaj puchýře a odřený paty snad ve všech nových botách. Než je vyšlápnu. Záleží i na materiálu, jak s enejlépe přizpůsobí noze, ale nejlepší jsou prý kožené boty oproti syntetickým. Říkám tu „prý“ protože kožený boty mám jen jedny a to glády třidírkový, co jsem si nedávno koupila. Jinak jsem zvyklá na boty od vietnamců a to je samej plast.

A baleríny by mi momentálně vydrželi asi jen měsíc vzhledem ke svým ostatním botkám :D

Adivey
182 příspěvků 29.06.12 18:22

Ty náplasti na puchýře jsou fajn, ale nesmí se pod ně dostat ve sprše voda - tzn. musí být nalepeny bez krabacení, což si na malíčcích nedovedu dost dobře představit, jak udělat.
Jinak preventivně si můžete nalepit obyčejnou náplast. Nebo zkuste, jestli vás budou dřít i v punčocháčích. Mě většina bot přes punčocháče nedře. Pak bych dopořučila koupit si takové ty malinké šlapky. Dělají se i hodně vykrojené, které nejsou vidět ani v balerínkách.
A ještě mě napadá, že na to existují přípravky od téže firmy, co vyrábí gelové polštářky do bot. Vypadá to jako širší balzám na rty. Namaže se tím bota v místě, kde dře. Noha prý pak v místě klouže a nedře to. Ale sama s tím zkušenost nemám. Prodává se to v drogériích.

bestia
2296 příspěvků 29.06.12 18:26

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:37

Canavi
224 příspěvků 29.06.12 18:35

Taky jsem si dnes vyšla v nových sandálkách. Když jsem si je kupovala, zkontrolovala jsem, že jsou vyměkčené pod bříšky u chodidla. Když jsem přišla domů, měla jsem puchýř na bříšku od palce. To mne nikdy nenapadlo, že na takovém blbém místě můžu mít puchýř. Horší je, že mne to bolí ve všech botách.
Chudák pes měl opravdu krátkou procházku. Naštěstí v tomhle vedru se mu stejně nikde nechce pobíhat.

teresaK
55 příspěvků 29.06.12 18:45

Jako prevence funguje to místo potřít obyčejnou vazelínou. Má to stejný účinek jako ty tyčinky z drogerie.

Mori  29.06.12 20:51

Těžko doporučit něco jiného než ty trekové sandále, než se to zahojí.
Mně se puchýře vždycky dělaly jak zjednané, ani nepotřebuju nové boty, stačí nějaké, které jsem pár týdnů neměla na nohou, a vždycky jsem pak těžko hledala způsob, jak se pak přemisťovat bezbolestně (stav, kdy alespoň jedny boty -jakékoli- nedřou, je ta mnohem lepší varianta!) - speciální náplasti mi nikdy zvlášť nepomohly, daleko víc se osvědčilo použít dostatečné množství normální (nejlíp včas dost širokou bezpolštářkovou, pokud prevence neuspěla, pak navíc s kouskem gázy na vlastní puchýř).
Moje trable ale skončily samy od sebe - jednou se mi udělaly puchýře na chodidlech - velké, tři cm v průměru, po dvou na každé noze - a tehdy se tělo nějak samo od sebe rozhodlo, že se mu nevyplatí, aby to bolelo, a od té doby mě puchýř nezabolel. Dělají se mi pořád (zrovna teď, týden nové boty, dva na jedné noze a tři na druhé), ale kdybych se nepodívala, tak o nich namouduši nevím. Starám se už jen aby mi do bot nenatekla krev:-)

Kesse
16 příspěvků 29.06.12 21:19

@KrisaVasilisa - Compeed mi taky pomáhají.. Vždy je na noc nalepím a druhý den mám většinou puchýře skoro v pohodě… :) ;)

Hanc.xxx
101 příspěvků 30.06.12 22:20

@Kesse
Mě pro změnu Compeed totálně zmrvili nohu, že to tak řeknu. Nebo nevím, jestli to tak má být správně (což je kravina) ale po sloupnutí mi servali kůži ještě dál než byl puchýř a měla jsem na patě krvavou „díru“, kterou jsem léčila více jak 14 dní…
Jinak na zahojení puchýřů se mi nejvíce osvědčil třezalkový olej domácí výroby…

jumbee  30.06.12 22:44

Já namočím nohy do teplé slané vody, pořádně odmočím, pak puchýře propíchnu sterilní jehlou, vydezinfikuju a dám náplast.

gulietta  30.06.12 22:54

@jumbee fuj:-)

RoyalistGirl
75 příspěvků 30.06.12 23:05
@jumbee píše:
Já namočím nohy do teplé slané vody, pořádně odmočím, pak puchýře propíchnu sterilní jehlou, vydezinfikuju a dám náplast.

Teda… není to trochu přehnané? Zdá se mi to až „příliš sterilní“, a taková dlouhá procedura =) Já mám kůži citlivou na kde co, ale puchýře si odjakživa propichuju dost nesterilníma nůžtičkama a vymáčknu kapesníčkem a ještě se mi nic nestalo =D Teď ještě zjistím, že jsem nenormální prase kvůli tomuhle =D

gulietta  30.06.12 23:08

@RoyalistGirl a fuj na druhú. :-) Idem do iného vlákna, v tomto to začína priostrovať. :-)

RoyalistGirl
75 příspěvků 30.06.12 23:16
@gulietta píše:
@RoyalistGirl a fuj na druhú. :-) Idem do iného vlákna, v tomto to začína priostrovať. :-)

Tak to se omlouvám, netušila jsem, že jsou puchýře tak hororová záležitost =D

Ani  30.06.12 23:20

U mě teda už nebývá co propichovat, bojuju s tím dost, puchýře se mi rychle vytvoří (vždy na patách), rychle strhnou a do krve rozdrásají, jakákoli náplast se po pár krocích odlepí a odmuchlá pryč.
Snažím se nové boty nosit jen když jdu ven na chvilku (do obchodu apod.). Když to jde, tak je rozcházím v punčochách nebo ponožkách, to bývá dobré.
Ale mám jedny, které se mi moc líbí, kožené červené lodičky, ale jsou mi prostě o půl čísla menší a stačí mi v nich pět minut a už skoro kulhám :( a je mi líto je dát pryč.

Bugatti
4052 příspěvků 01.07.12 00:35

V poslední době s tím potíže nemívám, ale kdysi mi poradil pán, co chodíval na dálkové pochody, následující postup, jak co nejdříve vyléčit puchýře. Propíchnout jehlou (on ji nesterilizoval, ale to bych nechala na každém) s navlečenou nití, (slabší povahy namočí do alkoholu). Konečky nitě nechat trčet z puchýře. Jen propíchnutý puchýř se totiž někdy „uzavře“ a do rána je v něm znovu tekutina a proces se může opakovat, když se nechají konečky nitě, tekutina jimi vytéká a ráno je puchýř suchý a víceméně nebolí. Takto popsáno to vypadá jako postup pro silnější povahy, ale nic nebolí a funguje to skvěle.

bestia
2296 příspěvků 01.07.12 01:56

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:40

misial
1394 příspěvků 01.07.12 02:49

Ty náplasti na puchýře jsou opravdu dobrá věc. Doma máme momentálně tyto, jsou ve třech velikostech. Už jsme ale měli různé, všechny podle mě vyšly na stejno. Na malíček stačí přestřihnout náplast na půl nebo na třetiny a drží. Tím, že je to takový docela hrubý polštářek, to navíc ani moc nebolí v botech, kdežto pod normální náplastí ano. Ale doporučuju je nesundávat, dokud se opravdu samy neodmočí nebo tak něco - už se mi stalo, že jsem náplast druhý den sundala, puchýř se přilepil k té náplasti, namokl a když jsem to odtrhla, měla jsem v noze „díru“. Když to nechám klidně tři dny, ta díra se zacelí a po puchýři ani stopy. Ale už mi zmizl i dřív, jak kdy. V případě, že se udělá puchýř zespodu chodidla, přelepuju ještě normální náplastí, bývá problém tam tu puchýrovou náplast udržet.

jumbee  01.07.12 13:21
@RoyalistGirl píše:
Teda… není to trochu přehnané? Zdá se mi to až „příliš sterilní“, a taková dlouhá procedura =) Já mám kůži citlivou na kde co, ale puchýře si odjakživa propichuju dost nesterilníma nůžtičkama a vymáčknu kapesníčkem a ještě se mi nic nestalo =D Teď ještě zjistím, že jsem nenormální prase kvůli tomuhle =D

Možná je, možná ne. Mám na nohou ostruhy, které se mi udělaly po tom, co jsem měla na nohou puchýře a „vydržela to“ = nechala si rozdrásat nohy do krve a chodila v těch botách dál, takže mám z toho fóbii. Každý den si nohy koupu, někdy ve slané, někdy v čisté vodě, krémuji a na jakoukoli oděrku na malíčcích apod. používám protizánětlivé masti. Nepovažuji vás ani v nejmenším za prase, dřív jsem to tak taky dělala. Jen mám lepší pocit, když vím, že si tam nezavleču něco, co by mi udělalo další neplechu, protože s nohama mám problémů už tak dost :(.

Kity
39 příspěvků 02.07.12 13:12

Taky doporučuju náplasti na puchýře, je to výborná věc, akorát někdy se stane (obzvlášť v létě), že když je vezmu do stejných bot, kde jsem si původně puchýř způsobila, a zpotí se mi noha, tak se sloupnou třeba do hodiny.

GabrielaCharlota
114 příspěvků 02.07.12 13:26

Jakožto tanečnice mám s krvavými i nekrvavými bohaté zkušenosti :D
Takže - 1. varianta pro tanečnice (lesana hadr) - nechodit na pedikůru a nechat si udělat mozoly :D
2. varianta - do nových bot inkriminované místo přelepit nejdříve polštářkovou náplastí a následně ještě omotat leukoplastí (v každé lékarně)
Pokud už puchýře jsou - vodnaté buď propichuji nebo na ně lepím ony zmíněné náplasti na puchýře (u těch ale čekám dokud samy neodpadnou a za danou dobu se snažím nelézt moc do vody)
Pokud propíchnu, tak vymáčknu, přeliju desinfekcí (peroxid), strhnu i mrtvou kůži a zasypu framykoinem - a nějakou tu dobu nosím trekové sandály :D..
Když je krvavý, tak desinfekce + framykoin + polštářková náplast na to ještě ona leukoplast a převazovat tak dvakrát, třikrát denně (čím sušší, tím kratší doba hojení)..
Takže tak :)..

Kity
39 příspěvků 02.07.12 13:42

@GabrielaCharlota Jojo, jako bývalá tanečnice taky souhlasím s mozoly, je to nejlepší řešení :D

GabrielaCharlota
114 příspěvků 02.07.12 13:47
@Kity píše:
@GabrielaCharlota Jojo, jako bývalá tanečnice taky souhlasím s mozoly, je to nejlepší řešení :D

Klasická pedikůra dvakrát za rok - před Vánoci a létem :D… Ono to pak nejen méně bolí, ale i míň krvácí :D

LadyPapajka  02.07.12 19:07

Nějak nechápu, co je nechutnýho na tom vymáčknout puchýř?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit