punčochy do otevřených plesových botek?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

katerinaaaa
2 příspěvky 08.02.12 12:05

Dobrý den, omlouvám se, jestli tady někde tohle téma už je nebo bylo. Pořád v sobě řeším, jestli do otevřených (páskových nebo s otevřenou špičkou) společenských bot vzít punčošky nebo ne. Poradíte, prosím?
Děkuji.
K.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

ifoun
338 příspěvků 08.02.12 13:16

Do páskových ne, to vypadá fakt blbě, pokud je otevřená jen trošičku špička (peep toe), jde volit punčochy bez zesílené špičky (a šev schovat pod prsty). Pokud je špička otevřená víc, tak se dá použít punčocha bez špičky (punčocha končí před prsty a má poutko jako u žabek, takže drží, ale prsty jsou nahé - mívají je třeba u MaS), ale to zas jedině v případě tělové barvy silonek, protože s černýma to podle mě vypadá divně, když je noha černá a z boty koukají tělové prsty :-D
Na ofiko akce se má chodit v punčochách, ale beru to z pohledu jednání atd. Tam si nikdo nevezme otevřené boty, takže je to vyřešené. Na ples bych vzala punčochy do plných lodiček (nebo peet toe), k páskovým botům se to nehodí. A k lehkým (třeba antickým) šatům se zas nehodí plná lodička, takže bez silonek. Uf, to je román, co? :)

Sekhmet
1918 příspěvků 08.02.12 13:17

K otevřeným botám jen punčochy bez zesílené špičky. Obecně by se do otevřených bot punčochy brát neměly, proto se otevřené boty nehodí k formálním příležitostem.
Pokud nemáte dokonalé nohy (myslím tím dokonalou pokožku) sama o sobě, doporučuju make-up, punčochy ve spreji (prsty u nohou samozřejmě vynechat), případně již zmíněné punčochy bez zesílené špičky (dokonce jsem někde viděla i punčochy úplně bez špičky - s takovým tím zaháknutím za palec.

katerinaaaa
2 příspěvky 08.02.12 14:07

děkuji…
krásně jste mi potvrdily, co jsem si myslela. takže teď už si ty nové boty půjdu koupit bez výčitek. v téhle zimě prostě bez punčoch nemůžu a staré botky jsou příííííliš otevřené ;o)

Lama_z_Lana  08.02.12 20:05

Na jednu stranu je fajn, že si spousta lidí někde přečetlo, že do otevřených bot se punčochy nenosí, ale když pak vidím na plese stav pedikůry v těchto otevřených botách, tak mi pak punčochy přijdou jako miniaturní zlo.

MP maki
4 příspěvky 08.02.12 20:41

Dobrý den,co si myslíte o legínách právě k páskovým botům? Určitě to není vhodné na ples a jiné formální události, ale jen tak v létě?
 M.

GreatSusan  08.02.12 21:10

maki: rekla bych, ze jako u vseho tak i tady zalezi na okolnostech a provedeni. Teoreticky mi pripadaji leginy plus rimske sandaly plus dlouhe triko/tunika (v pasujicich barvach) jako hezke obleceni treba na podvecerni courani po nejakem prazdninovem mestecku. Kdyz to ma na sobe stihla divka s dlouhyma stihlyma nohama. Kdyz to ma na sobe rozlozita petatricitka s odrostlym prelivem, vsechno je to v lacinem a vytahanem provedeni, pokud mozno doplneno osoupanou dzinovou mikromini a jde v tom na koncert vazne hudby (a sedi vedle me), tak to samozrejme dost meni tu teorii :-))

Ani  09.02.12 00:17
Podle mě jít u nás na ples bez punčoch je nepřijatelné.
Jenže k hodně šatům se více hodí otevřené boty. A většina tanečních bot je rovněž otevřených (v klasických lodičkách se prostě tancovat nedá, sice se dělají i uzavřené taneční, ale méně).
Z pohledu - mají to všechny, je to fuk - bych klidně brala punčochy i do otevřených bot.
Z osobního pohledu punčochová špička, i silná, i se švem, vypadá stále lépe než kombinace holé špičky a punčocháčových lýtek. Nemůžu si pomoct. (Nemluvě o té pedikůře)
Taky zvažuji, jestli si mám pod vlivem pekla koupit nové taneční boty s plnou špičkou… a prostě nevím.

Lama_z_Lana  09.02.12 00:39
Na mě peklo asi opačný účinek :)
Čím déle ho čtu, tím víc mi přestávají nějaké věci vadit a jsem i v něčem tolerantnější.. A nemáte někdo někde obrázek těch punčoch bez špičky? To by mě opravdu zajímalo, zatím to v mých představách vypadá jako velký zlo.

marca
437 příspěvků 09.02.12 06:20

Viděla jsem pouze tyhle ponožky do žabek http://www.e-puncochace.cz/…ky-do-zabek/ Možná někde na webu mají i punčocháče, ale nenašla jsem. Tyhle ponožky vypadají divně.
Když budu mít holé prsty a silonky, nebude to vypadat spíš jako roztrhlé punčochy?

ifoun
338 příspěvků 09.02.12 07:15

Lama_z_Lana: předpokládám, že pedikúru má každý udělanou i v punčochách (já vím, že nemá, ale tak střílet je nebudeme, že). Stejně jako předpokládám, že si dáma na ples oholí roští v podpaží. Prostě mi přijde zvláštní argumentovat tím, že by mohlo být špatně něco jiného, mohlo, ale to by člověk už ani nevylezl ven :-D
Lama a Ani: když máte ty punčochy bez špičky, nelesklé a v barvě odpovídající barvě vašich nohou, tak to žádný divný efekt nemá. Měla jsem je na svatbě a většina dam, co to zahlídala, padala pod stůl, že jsem v takové kose venku bez punčoch ;-) Schválně jsem se teď dívala na fotku ze svatby, kde mám v podsattě vyfocené jen nohy (netradiční boty potřebovaly zdokumentovat) a opravdu to nejde poznat. Kupovala jsem je v malém obchůdku v Praze.

Lama_z_Lana  09.02.12 10:38
Když můj problém třeba je, že i když čsctím, stříhám, piluju, vyživuju a lakuju, taky ty nehty prostě pořád vypadají blbě. Až ušetřím nějakou tu korunu navíc (a hlavně překonám stud…já vím, určitě už na pedikúře byly horší případy), tak nožky svěřím odbornici.

Asi opravdu záleží na typu a tohle je třeba jen blbě vyfocené, ale vypadá to teda divně.

gulietta  09.02.12 10:46

Lama_z_Lana Tak skúste najprv dermatovenero­logiu,lekársku pedikúru. Tam už videli asi skutočne všetko a nič ich nezaskočí,ani vaše nohy. Ak uvažujete o otvorených botách,tak to ani nemože byť také zlé . :-)

Karoleenah
2322 příspěvků 09.02.12 10:50
No, hodila jsem si toeless tights do Googlu a nenašla jsem snad jediný obrázek, kde by to nevypadalo divně. :) Já bych si je se svýma porcelánovýma nohama nejspíš nemohla pořídit vůbec, ten barevný přechod by byl prostě šíleně vidět.
Já jdu na ples v sobotu, beru si peep-toe lodičky a do nich už mám ozkoušené jedny supertenké punčochy od Bellindy, mají opravdu velmi jemnou špičku a do očí to nikterak netříská. Navíc se obávám, že kdybych zrovna v tom místě, kde mi kouká ven palec, žádnou punčochu neměla, skončila bych se solidním puchýřem.

Moir
1806 příspěvků 09.02.12 11:17
Ani ha detto : …v klasických lodičkách se prostě tancovat nedá, sice se dělají i uzavřené taneční, ale méně)…
Taky zvažuji, jestli si mám pod vlivem pekla koupit nové taneční boty s plnou špičkou… a prostě nevím.
Boty na standardní tance tj. vypadající jako klasické lodičky, se samozřejmě dělají, jen jich je z principu věci méně modelů. Ideálním kompromisem jsou boty tohoto typu - http://goo.gl/ymijg ," http://goo.gl/lf120„:http://goo.gl/lf120 ,“ http://goo.gl/MJqng":http://goo.gl/lf120
Splňují veškeré požadavky na taneční obuv, dobře se v nich tančí i latina, díky páskům kolem kotníku a mají plnou špičku.

gulietta  09.02.12 12:14

Hanes-Hosiery-Silk-Reflections-Transparent-Sheer-Toeless-with-Breathable-Panty-0A937.html

ifoun
338 příspěvků 09.02.12 12:18

Ony jsou na netu většinou fotky z obalů krabiček, kde to je podle mě zřetelně vidět schválně, aby šlo pozat, o co jde. Na mojí noze to fakt vidět není, ale nohu sem nedám :-D

Ani  09.02.12 15:42

Nemůžu si pomoct, nelíbí se mi to. Buď si člověk všimne jen těch prstů a bude si myslet, že nemám punčocháče vůbec, nebo bude vidět barevný rozdíl a bude to vypadat divně. Podle mě je to podobná věc jako podprsenky s průhlednými ramínky, ty když byly čerstvou novinkou, tak to taky všichni vychvalovali. Za čas to zmizí a bude to peklo :) ale to je samozřejmě jen můj názor :) ;)

zelitschko  09.02.12 16:30

průhledné punčocháče jsou přece určené k tomu, aby byly „neviditelné“, aby tvořily izolační vrstvu a člověk při chůzi na ples v zimě úplně neumrznul, možná aby zjemnil nedostatky na kůži, proto nechápu, proč by mělo vadit, že si někdo bude myslet, že punčocháče nemám…

ifoun
338 příspěvků 09.02.12 16:55
zelitschko ha detto : průhledné punčocháče jsou přece určené k tomu, aby byly „neviditelné“, aby tvořily izolační vrstvu a člověk při chůzi na ples v zimě úplně neumrznul, možná aby zjemnil nedostatky na kůži, proto nechápu, proč by mělo vadit, že si někdo bude myslet, že punčocháče nemám…

Souhlasím, punčocháče v tělové barvě mají být neviditelné (s prstem i bez). Proto mi otevřený palec přijde divný u černých, ale u tělových v pohodě.

Ani  09.02.12 19:25

Jenže ono to tak není, i když možná původně být mělo. Tělové punčocháče nejsou neviditelné nikdy a nosí se proto, že je to zvyk/slušnost (nevím, jak to přesně pojmenovat). Stále platí, že žena, která na plese punčocháče nemá (nebo tak vypadá), pohorší víc lidí než někdo, kdo má punčocháče a páskové boty. Můžete si myslet, že je to špatně, že jsou lidi blbí, nebo cokoli, ale stále si myslím, že to tak je, i když se to poslední dobou posouvá.

zelitschko  09.02.12 19:29

můžete odpovědět na dotaz, že je vhodnější si vzít punčochy i do páskových bot. Tady nikdo neříká že jsou lidi blbí.

Ani  09.02.12 20:05
Zelitschko, nechápu pointu. Neříká to nikdo, ani já. Jen říkám, jak si myslím, že lidi myslí, resp. něco vnímají. Důvody mohou být všelijaké.

Nemít punčochy nebo mít něco, co vypadá, jako že nemám punčochy → pohorší to 95% lidí, co si toho všimnou.
Mít punčochy do otevřených bot → pohorší to malou skupinku fashion nazzis.

Takže se tu klidně můžeme shodnout, že je to ošklivé, že se to nehodí, že je to out - whatever - ale taková je podle mě realita.

GreatSusan  09.02.12 20:14

fashion nazi se pise s jednim z. kdyz uz
za me - kdyz ma nekdo pestene nohy, tak je mi uplne putna, jestli ma nebo nema puncochace. Uprimne receno, myslim, ze je to spouste lidi dost jedno, natoz aby se nad tim nekdo pohorsoval.

zelitschko  09.02.12 20:49
Ani: můj předchozí příspěvek byl jen defenzivní, pže váš mi přišel poměrně útočný.
Greatsusan: já radši vidím právě ty udržované nohy, než punčocháče s leskem nebo v nějakém šíleně nepřirozeném odstínu (původně zamýšlené tělové - od vietnamců - s žlutým, zeleným nebo nahnědlým nádechem)
Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit