Punčochy k dress code

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Donna1
6 příspěvků 19.01.16 21:03
Punčochy k dress code

Ahojte, pozajtra nastupujem na novú pracovnú pozíciu, kde platí prísny dress code, ku ktorému som dostala inštrukcie. Blejzer alebo sako, sukňa nad alebo tesne pod kolená, halenka, dress shoes (neviem, ako to preložiť, jedná sa vlastne o uzavreté slušné lodičky bez platformy), punčochy. Požiadavky sú aj na farbu oblečenia: blejzer, sukňa a topánky musia byť čierne alebo sivé, môže byť jemný vzor, topánky môžu byť aj béžové, halenka musí byť hladká biela alebo jemne béžová. Punčochy musia byť telové alebo čierne, hladké, bez vzorov.

Oblečenie aj s topánkami som si už vybrala, vyzerá približne ako na fotke, zodpovedá dress code (ale ak máte k nemu pripomienky, budem veľmi rada ak mi poradíte aj tu).

Kúpila som si telové punčochy, ktoré som priložila na fotke. Čo si o nich myslíte? Môžem ich k tomuto outfitu použiť? Hodia sa k nemu? Dress codu by zodpovedať mali, sú presne vo farbe mojej pokožky (keď som si ich skúšala, bola som prekvapená, punčochy tak presne korešpondujúce s mojou farbou pokožky som ešte nemala). Čo si myslíte vy?

Ďakujem :)

Reakce:

Bongani
155 příspěvků 19.01.16 21:17

Mě přijdou strašně lesklé, raději bych si vzala nějaké matné. Ale nevím, třeba je to jenom fotkou.

Jiná Realita
13791 příspěvků 19.01.16 21:32

@Donna1
taky se mi zdají extrémně lesklé.

Donna1
6 příspěvků 19.01.16 23:09

Ja som si práve naschvál vybrala také lesklejšie, k tomuto outfitu sa mi to páči. Topánky mám s miernym leskom (nie úplne lesklé, ale sú z hladkej kože a mierny lesk na nich je), čierne, tak sa mi to k nim hodí. Zvyšok outfitu je úplne matný (až na gombíky na blejzri), blejzer, sukňa aj bavlnená halenka, k tomu sa mi tiež hodia lesklejšie punčochy.

Jiná Realita
13791 příspěvků 19.01.16 23:27

@Donna1
podle mě jsou lesklé punčochy kýč.

punčochy mají dělat hezčí nohy se sametovým leskem, ne házet prasátka.

stricc  19.01.16 23:35

@Donna1 podívejte se pečlivě, co ty punčochy dělají na denním světle, na slunci, při umělém osvětlení. Ta fotka dělá zkreslený dojem v každém případě, protože chybí sukně, a hlavně přehnaně lesklý efekt dělá blesk při focení. Vás v práci asi nikdo fotit nebude. Pravda je, že kdyby i ve skutečnosti byly až tak moc lesklé, asi by bylo vhodné poohlédnout se ještě po matnějších. Ne že by lesklé nohy byl takový konec světa, jak se poslední dobou tvrdí, ale dress code by to porušit mohlo.

Donna1
6 příspěvků 19.01.16 23:56

@stricc, máte pravdu, až také lesklé ako na tých fotkách nie sú, skúšala som si ich doma, ešte pre istotu aj teraz pod rôznymi svetlami a tak veľmi lesklé ich vážne robí blesk, lesklé sú, ale nie až tak.

Jirkátor
1514 příspěvků 20.01.16 07:12

Kupte si pro jistotu ještě nějaké matné, dejte si je do kabelky a když bude mít šéf připomínky, tak si je převléknete.
Pokud oblečení vypadá skutečně jako na 1. obrázku, tak to bude určitě v pořádku a navíc je to i moc pěkné.

baltik
1704 příspěvků 20.01.16 07:21

Ano, jsou n aobrazku zurive leskle, ano, nenosi se to a není to pekne, ale pochybuju, ze existuje pracovni dress code, který by resil miru lesklosti telovych puncochacu, takze pokud se vam to libi, klidne to noste

Mystery.ous
41 příspěvků 20.01.16 13:48

Předpokládám, že v zaměstnání, kde vyžadují takhle přísný dress code, si vyděláte alespoň tolik, abyste si mohla dovolit koupit víc než jedny silonky. A ani si nedovedu představit, že tu samou halenku, ve které strávíte celý čtvrtek, si na sebe vezmete i v pátek. Takže předpokládám, že
Ale zpět k punčocháčům - vzala bych si pro první den nějaké matné, a okoukla, co mají ostatní zaměstnankyně na sobě. Věřím, že vynosíte i ty zde postované.

Donna1
6 příspěvků 20.01.16 18:34

Ďakujem veľmi pekne za rady. Prvý deň si radšej dám matné punčochy, také skoro neviditlné, vo farbe mojej pokožky. Zistím aké nosia ostatné zamestnankyne a podľa toho sa zariadim na ďalší deň. Ešte raz ďakujem za rady :)

martek01
479 příspěvků 20.01.16 19:50

@Donna1 muzu se prosim zeptat, v jakem oboru je takto prisny dress code? alespon priblizne

Donna1
6 příspěvků 20.01.16 20:17

@martek01 Samozrejme, je to banka.

Donna1
6 příspěvků 22.01.16 20:16

Mam prvy aj druhy den v praci za sebou, prisny dress code sa tam vazne dodrziava, nevidela som nikoho kto by nieco z neho nedodrzal. Co sa tyka puncoch, videla som aj matne a aj leskle, tak asi vyrovnane. Dnes som mala sive sako a uzku suknu tesne pod kolena, cierne lodicky s bezovou podosvou a puncochy co som sem davala. Inak paci sa mi to ze je tam tak prisny dress code, aspon sa vsetci oblecieme pekne a jednotne, tak ze to dobre vyzera aj spolu. Ospravedlnujem sa za prispevok bez diakritiky, tento krat pisem z mobilu.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit