Puntíky na šatech

Fotoalbum tématu (8) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vermilion
27 příspěvků 03.09.14 17:00
Puntiky na satech

Nedavno jsem odpovedela na jeden dotaz v „Peklo radi“ a doporucila letnimu typu, kteremu pry neslusi cerna, jako tip na „male cerne“ puntikovane saty a koukam, ze mam same vesaky dolu. Tak nevim, jestli jsou puntiky na ceske prostredi moc vyzyvave? Co si myslite o puntikovanych satech do spolecnosti? Podle me jsou puntiky klasika. Omlouvam se, ze pisu bez diakritiky, nemam ceskou klavesnici.

Reakce:

llolla
2102 příspěvků 03.09.14 18:04

@Vermilion
Tak „male cerne“ maj bejt hlavne univerzalni (bez ohledu na barvu… To zni divne), coz puntikaty saty jaksi uz z principu nejsou. Tak bych to videla ja =]

Jiná Realita
13791 příspěvků 03.09.14 18:14

@llolla…aj ja.

malé černé by měly být šaty, které si můžete vzít na pohřeb i na večeři i do divadla i někomu na promoce a kdovíkam.

stricc  03.09.14 18:25

@Vermilion snad až na ty dlouhé, co už jsou zas spíš plesové, jde o denní šaty použitelné jako vycházkové nebo případně na denní společenskou událost typu svatba nebo garden party.

vendulael
2154 příspěvků 03.09.14 18:47

Ty šaty, co jste sem dala, jsou moc krásné, avšak jako vhodnou alternativu pro malé černé je rovněž nevidím. Jedná se spíše o elegantnější denní šaty.

Malé černé dle etikety nemusí být nutně černé, mohou mít i jinou barvu (často bývá tmavě modrá, ale mohou být třeba i červené), černá však bývá volena nejčastěji a proto se také ujal ten název malé černé. Mělo by jít o univerzální šaty pro slavnostnější společenské příležitosti, avšak ne zas tak slavnostní, aby byla nutná dlouhá večerní róba.

Příspěvek upraven 03.09.14 v 18:55

Dalmitka
1305 příspěvků 03.09.14 18:51

Tzv. „malé čierne“ sú ale typovo a použitím niečím iným, ako to, čo tu postujete. Spĺňajú iný účel a nezáleží, že „malé čierne“ môžu byť napr. tmavomodré, sivé, či dokonca aj biele. A čo sa týka vhodnosti pre letný typ - práve kontrast bodiek - čiernych na bielom, ale najmä bielych na čiernom je príliš výrazný a tým pádom nevhodný práve pre letný typ. Naopak - veľmi pristane /najmä väčšie biele bodky na čiernom/ kontrastnému zimnému typu.

Vermilion
27 příspěvků 04.09.14 08:28

Jo takhle… dekuji za komentare, uz jsem to pochopila. To jsem netusila ze „male cerne“ muzou byt jen jednobarevne… Tak ted uz to vim :-)

Jirkátor
1515 příspěvků 04.09.14 09:31

Miluju puntíky, ale na „Malé černé“ nepatří.

vlm
2598 příspěvků 06.09.14 17:36

Puntíky nejsou moc na české poměry :-D puntíky jsou nestárnoucí klasika, i moje hodně usedlá tchýně je nosívala…před 20lety a asi i předtím, i moje babička měla puntíkaté šaty a to říkala mé mamince, že vdaná žena se nemá co producírovat v plavkách :-D,(mamka o ní říkala, že je poznat, že se narodila v 19.století a nějak se tam zapoměla…)Jen to nejsou malé černé, ale to už víte:-)

yako
3224 příspěvků 06.09.14 20:47

Mám podobné šaty jako ty poslední postované, mám k nim i pěkný béžový trenčkot, ale váhám s jejich využitím. Materiálem jdou využít právě i na jaro/podzim - právě s tím kabátem, ale nevím, jestli nejsou na pracovní jednání už trochu „moc“. Asi trochu moc výrazné a přitahující pozornost. Tak to bych ráda znala i názor dalších přispěvatelek.

llolla
2102 příspěvků 06.09.14 20:48

@yako
Ja bych rekla, ze jsou moc. Ale taky zalezi na oboru (u nas se snese leccos)

yako
3224 příspěvků 06.09.14 21:17

@llolla ono je to právě na pomezí - mohla bych tam klidně přijít v dlouhým svetru s korálkama :), to je asi tak něco, co by se očekávalo, ale chci, aby k nám přistupovali solidně - spíš hodně záleží na té druhé straně - co snese, ale obecně mi to na úřední jednání připadá moc. Co taková ambasáda? Tam si myslím, už by se sneslo víc, ale nechci udělat přešlap.

llolla
2102 příspěvků 06.09.14 21:37

@yako
Co ambasada netusim, to bude muset rict nekdo povolanejsi =] Hezky jsou, ale nebrala bych si je nikam, kde chci pusobit seriozne pracovne, urcite pro ne najdete jiny vyuziti.

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 06.09.14 21:53

@yako Já si taky myslím, že pracovní jednání by si zasloužilo něco trochu decentnějšího a formálnějšího.
P. S. Nemáte je z Lindexu? Já jo a jsou skvělý.

yako
3224 příspěvků 06.09.14 21:54

@llolla @llolla ale jo, na venkovní akce budou dobrý, jen je mi líto, že se na jednání musím krotit - zrovna když je třeba hezky a mám náladu.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit