Rada ohledně kravaty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mikita.miki
1934 příspěvků 17.12.12 19:41
rada ohledně kravaty

Blíží se ten Štědrý večer a můj drahý mi dal zcela neúmyslně dobrý tip na dárek, jenže já se v pánské módě příliš nevyznám. ohledně klasického oblečení není problém, mám ho v oku, 10 kusů přinesu do kabinky a 9 sedí a vzájemně ladí, ze zcela podivných zdrojů tahám kabáty z 90% vlny který sedí jak šitý na míru atd, ale v čem tápu, je obleková móda. mám nastudovaná základní pravidla ohledně rukávů, jak má sedět, jak knoflíky… ale nevím, jak ladit kravatu, jak má být široká a uvázat ji umím jen v potu tváře. můj zcela buranskými rodiči vedený chlap má ještě horší startovní pozici, takže tápeme oba. ráda bych mu pořídila cca 2 kravaty, používá je tak 1× do týdne, je to hezký dlouhovlasý skoro-blonďák, vlastí klasický černý částečno-vlněný oblek a točí 3 nejoblíbenější košile - bílá, světle modrá a antracitová, ale tu méně. možná pro znalce pánské módy je to málo, to vím, mohu dokoupit i košili. ovšem - zkuste prosím říci nějaká základní pravidla, co podle vás vypadá dobře a pokud by byla i nějaká ukázka vzorů či barev, co by k tomuhle dobře vypadaly, budu virtuálně ruce líbat :-)

Reklama

Reklama

Reakce:

Sibyla
2641 příspěvků 17.12.12 20:45

Podívejte se na Muže v Česku, je tam o nich článek.

Pavel
106 příspěvků 18.12.12 01:23

Záleží také k jaké příležitosti kravatu potřebuje. Denní (práce) nebo večerní (např. divadlo)? Přes den bych si dovolil nosit výraznější kravaty, barevné či s nápadnějšími vzory. Zase ale záleží na oboru jeho práce. Jako advokát či právník je třeba volit konzervativněji.
Myslím, že bílá a světlá modrá košile je naprostá pánská klasika a kombinovat se dá tedy skoro s čimkoli. S tím že bílá je pochopitelně formálnější. Na večer či pro seriozní práci bych volil jednobarevné tmavé kravaty (např. tmavě modrá). Moderní jsou kravaty štíhlé (dolní šířka cca 7 cm). Nad 8 cm bude působit konzervativně, pod 7 cm zase uvolněně či mladistvě. Klasický materiál je hedvábí, domnívám se ale, že i některé kravaty z polyesteru (mikrovlákno) vypadají dobře, mají mírný (nikoli laciný) lesk.
Skvělé inspirace pro koupi košil, kravat a jejich kombinací najdete na webu Charles Thyrwhitt.

mikita.miki
1934 příspěvků 18.12.12 09:49

@Sibyla projela jsem to komplet, jsou tam rady pro lidi, co už kravaty nosí, trochu se vyznají a je to dost všeobecné - já bych to potřebovala jak pro pitomce - k tomu tohle, k tomu zas tohle.
@Pavel - děkuji, zkusím nějakou tu kolem 7 cm, má to na semináře, občasné přednášky, ale i to divadlo a formálnější příležitost, tudíž jsem opravdu předpokládala spíš 2 kravaty. konzervativně vypadat nepotřebuje ale i přes jeho mládí bych do užších nešla. zkusím jednu tmavomodrou a dál podle nabídku obchodů. děkuji ještě jednou za radu

corrigan
2631 příspěvků 18.12.12 09:52

Já vám prozradím jedno tajemství - muži sluší každá kravata, pokud ji žena dobře utáhne. :-D

mikita.miki
1934 příspěvků 18.12.12 09:59

@corrigan uvědomujete si, že tahle rada mlže bát poněkud zavádějící a až odstřihnu svého pána tvorstva od kyslíku, moc mi nepoděkuje? :-D

corrigan
2631 příspěvků 18.12.12 10:02

Záleží, kdy ho odstřihnete… nesmíte spěchat, pěkně si to nejdřív pomalu rozmyslete :-)

chekotay
410 příspěvků 18.12.12 10:20
@mikita.miki píše:
@corrigan uvědomujete si, že tahle rada mlže bát poněkud zavádějící a až odstřihnu svého pána tvorstva od kyslíku, moc mi nepoděkuje? :-D

napřed si na něj uzavřete životní pojistku. :-)
@Pavel: Mikrovlákno není tak hezké, jako hedvábí, ale podle mě se dobře hodí k veselým, méně formálním barevným kravatám. V Assante mají pěknou barevnou škálu jednolitou, v Hedvě se vzorkem. Na přednášky dobré, zvlášť pokud se to zkombinuje třeba s barvou ponožek nebo tkaniček. :)

Na Mužích v Česku jde spíš než o článek o tento topic na fóru: http://www.muzivcesku.cz/…avata-kosile

(Když bude úplně nějhůř, tak prostě kupte k bílé košili světle modrou kravatu s jemným vzorkem - proužky nebo kostičky - a ke světle modré košili smetanově bílou kravatu. Obě půjdou použít i k antracitové košili, do které vnesou světlý prvek, jenž bude ladit s blond vlasy.)

i-vana  18.12.12 10:21

Pokud nosi hlavne bilou a sv. modrou kosili, muze nosit jakoukoli. Na vecer urcite s nejakym vzorkem ton v tonu, napr. neco takoveho, nebo hladkou. Na den klidne nejakou veselejsi se vzorem.
Jestli pocitate dlouhodobe jen se dvema kravatmi, doporucuju ladit i s tim, co mate v satniku vy, at pak ladite i jako par (divadlo, plesy apod.).

Mylady2
12409 příspěvků 18.12.12 13:13

@corrigan :-D

@mikita.miki taky záleží jake tělesné konstrukce manžel je;-) slim kravaty vypadají fajn spíše na štíhlejších mužích (něco jako je třeba Jude Law)

mikita.miki
1934 příspěvků 18.12.12 14:38

@Mylady2 štíhlý on je, to ano. vysoký, štíhlý a hezký blonďák, mám já to ale štěstí, asi ještě utahovat kravatu nebudu, počkám si, až začne ke stáru brblat :-)

DanielaS
4703 příspěvků 18.12.12 16:30

Vemte kosile (edit: a sako) do obchodu a poradte se s prodavacem. Podivejte se na barvy na dennim svetle, umele osvetleni nekdy zkresluje.

Reklama

Váš příspěvek

Časopis Vogue míří na polský trh

Máme jim co závidět? Vogue, ikona všech časopisů na světě, bude... Celý článek

Reklama

Poslední článek:
Šaty, nebo kostým? Správné oblečení pro maminku na svatbě

Autor: Admin Módnípeklo.cz

Nešvarem českých šatníků je koutek, kde se krčí jeden společenský... Celý článek

Reklama