Rada ohledně kravaty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

mikita.miki
1931 příspěvků 17.12.12 19:41
rada ohledně kravaty

Blíží se ten Štědrý večer a můj drahý mi dal zcela neúmyslně dobrý tip na dárek, jenže já se v pánské módě příliš nevyznám. ohledně klasického oblečení není problém, mám ho v oku, 10 kusů přinesu do kabinky a 9 sedí a vzájemně ladí, ze zcela podivných zdrojů tahám kabáty z 90% vlny který sedí jak šitý na míru atd, ale v čem tápu, je obleková móda. mám nastudovaná základní pravidla ohledně rukávů, jak má sedět, jak knoflíky… ale nevím, jak ladit kravatu, jak má být široká a uvázat ji umím jen v potu tváře. můj zcela buranskými rodiči vedený chlap má ještě horší startovní pozici, takže tápeme oba. ráda bych mu pořídila cca 2 kravaty, používá je tak 1× do týdne, je to hezký dlouhovlasý skoro-blonďák, vlastí klasický černý částečno-vlněný oblek a točí 3 nejoblíbenější košile - bílá, světle modrá a antracitová, ale tu méně. možná pro znalce pánské módy je to málo, to vím, mohu dokoupit i košili. ovšem - zkuste prosím říci nějaká základní pravidla, co podle vás vypadá dobře a pokud by byla i nějaká ukázka vzorů či barev, co by k tomuhle dobře vypadaly, budu virtuálně ruce líbat :-)

Reakce:

Sibyla
2639 příspěvků 17.12.12 20:45

Podívejte se na Muže v Česku, je tam o nich článek.

Pavel
106 příspěvků 18.12.12 01:23

Záleží také k jaké příležitosti kravatu potřebuje. Denní (práce) nebo večerní (např. divadlo)? Přes den bych si dovolil nosit výraznější kravaty, barevné či s nápadnějšími vzory. Zase ale záleží na oboru jeho práce. Jako advokát či právník je třeba volit konzervativněji.
Myslím, že bílá a světlá modrá košile je naprostá pánská klasika a kombinovat se dá tedy skoro s čimkoli. S tím že bílá je pochopitelně formálnější. Na večer či pro seriozní práci bych volil jednobarevné tmavé kravaty (např. tmavě modrá). Moderní jsou kravaty štíhlé (dolní šířka cca 7 cm). Nad 8 cm bude působit konzervativně, pod 7 cm zase uvolněně či mladistvě. Klasický materiál je hedvábí, domnívám se ale, že i některé kravaty z polyesteru (mikrovlákno) vypadají dobře, mají mírný (nikoli laciný) lesk.
Skvělé inspirace pro koupi košil, kravat a jejich kombinací najdete na webu Charles Thyrwhitt.

mikita.miki
1931 příspěvků 18.12.12 09:49

@Sibyla projela jsem to komplet, jsou tam rady pro lidi, co už kravaty nosí, trochu se vyznají a je to dost všeobecné - já bych to potřebovala jak pro pitomce - k tomu tohle, k tomu zas tohle.
@Pavel - děkuji, zkusím nějakou tu kolem 7 cm, má to na semináře, občasné přednášky, ale i to divadlo a formálnější příležitost, tudíž jsem opravdu předpokládala spíš 2 kravaty. konzervativně vypadat nepotřebuje ale i přes jeho mládí bych do užších nešla. zkusím jednu tmavomodrou a dál podle nabídku obchodů. děkuji ještě jednou za radu

corrigan
2631 příspěvků 18.12.12 09:52

Já vám prozradím jedno tajemství - muži sluší každá kravata, pokud ji žena dobře utáhne. :-D

mikita.miki
1931 příspěvků 18.12.12 09:59

@corrigan uvědomujete si, že tahle rada mlže bát poněkud zavádějící a až odstřihnu svého pána tvorstva od kyslíku, moc mi nepoděkuje? :-D

corrigan
2631 příspěvků 18.12.12 10:02

Záleží, kdy ho odstřihnete… nesmíte spěchat, pěkně si to nejdřív pomalu rozmyslete :-)

chekotay
410 příspěvků 18.12.12 10:20
@mikita.miki píše:
@corrigan uvědomujete si, že tahle rada mlže bát poněkud zavádějící a až odstřihnu svého pána tvorstva od kyslíku, moc mi nepoděkuje? :-D

napřed si na něj uzavřete životní pojistku. :-)
@Pavel: Mikrovlákno není tak hezké, jako hedvábí, ale podle mě se dobře hodí k veselým, méně formálním barevným kravatám. V Assante mají pěknou barevnou škálu jednolitou, v Hedvě se vzorkem. Na přednášky dobré, zvlášť pokud se to zkombinuje třeba s barvou ponožek nebo tkaniček. :)

Na Mužích v Česku jde spíš než o článek o tento topic na fóru: http://www.muzivcesku.cz/…avata-kosile

(Když bude úplně nějhůř, tak prostě kupte k bílé košili světle modrou kravatu s jemným vzorkem - proužky nebo kostičky - a ke světle modré košili smetanově bílou kravatu. Obě půjdou použít i k antracitové košili, do které vnesou světlý prvek, jenž bude ladit s blond vlasy.)

i-vana  18.12.12 10:21

Pokud nosi hlavne bilou a sv. modrou kosili, muze nosit jakoukoli. Na vecer urcite s nejakym vzorkem ton v tonu, napr. neco takoveho, nebo hladkou. Na den klidne nejakou veselejsi se vzorem.
Jestli pocitate dlouhodobe jen se dvema kravatmi, doporucuju ladit i s tim, co mate v satniku vy, at pak ladite i jako par (divadlo, plesy apod.).

Mylady2
12409 příspěvků 18.12.12 13:13

@corrigan :-D

@mikita.miki taky záleží jake tělesné konstrukce manžel je;-) slim kravaty vypadají fajn spíše na štíhlejších mužích (něco jako je třeba Jude Law)

mikita.miki
1931 příspěvků 18.12.12 14:38

@Mylady2 štíhlý on je, to ano. vysoký, štíhlý a hezký blonďák, mám já to ale štěstí, asi ještě utahovat kravatu nebudu, počkám si, až začne ke stáru brblat :-)

DanielaS
4603 příspěvků 18.12.12 16:30

Vemte kosile (edit: a sako) do obchodu a poradte se s prodavacem. Podivejte se na barvy na dennim svetle, umele osvetleni nekdy zkresluje.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit