Raději si nekupujte

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Rahja
164 příspěvků 24.03.12 12:19

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:50

Reakce:

MP Lucias
7 příspěvků 29.03.12 08:10

Díky za užitečnou informaci. Bylo by fajn, kdyby se přidali ostatní se svými anti-tipy.

hanabanana76
160 příspěvků 29.03.12 09:08
Bohuzel je to celkem casty jev, ono neni kasmir jako kasmir…kdyz prodava Tesco kasmirove svetry cca za tisicovku a v klasickych na vlnu specializovanych obchodech se prodavaji od 3 tisic vyse…uz to by melo byt varovanim.

Ja se takhle napalila pred 5 lety a uz bych z retezce kasmir nekoupila.
Duvod, proc se to zmolkuje je jednoduchy, je to vyrobeno z odstrizku kasmirove vlny, a tak neni to kasmirove vlakno upredeno tak jak ma klasicky byt.
Trosku mi to pripomina ty kozene kabelky co jsou genuine leather…

Jiank tuto informaci mam od prodavacky z obchodu House of Bruar, pro ty co neveri :-)

anicka  29.03.12 09:52

Neodporucam kasmir z Marks&Spencer - stal sice okolo 1500-2000, ale zmolkuje to jak besne, robia sa v nom dierky a tak vseobecne je ten sveter nekvalitny. Hreje pekne, takze ho pouzivam ako zateplovaciu vrstvu, ale normalne sa nosit neda.

hedvika
275 příspěvků 29.03.12 10:10

A existuje vůbec nějaká záruka toho, že nějaký svetr nebude žmolkovat? Jaký materiál?

Karoleenah
2322 příspěvků 29.03.12 12:24

Mno, já mám 100% kašmírák původem z řetězce - P&C, je to značka Jake*s (ale já ho teda mám prakticky nenošený ze sekáče, věřte nebo ne). Po prvním nošení se ožmolkoval celkem fest, ale stačilo ho jednou těch žmolků opatrně strojkem zbavit a od té doby už nežmolkuje vůbec. Jako je mi jasné, že to žádná super kvalita nebude, ale na nošení je příjemnej i tak. Ovšem zrovna od toho Markse & Spencera bych zrovna čekala solidnější kvalitu a ne svetr co se v něm dělají dírky, brrr.

katango
1356 příspěvků 29.03.12 13:57

Manželovi jsem před dvěma lety koupila kašmírový svetr v MaS, žmolky se netvoří.

Ani  29.03.12 16:13

Přítel má rovněž kašmírák z M&S, z druhé ruky z Británie. Je absolutně dokonalý, v pořádku.

Sibyla
2639 příspěvků 29.03.12 16:33
Rahja ha detto :Letos jsem jeden z nich koupila a věnovala mamince, která z něj odstřihla cedulky včetně té se složením.
Prosím, prosím, můžete mi vysvětlit, proč lidi cedulky odstřihují? Občas se s tím setkám na Aukru a pokládala jsem to za pokus zamaskovat složení ap, ale zřejmě se to nedělá kvůli podvodu. Proč? Přece je dobré znát složení, člověk to zapomene a pak hodí vlněný svetr do pračky… Vysvětlíte mi to někdo?

Rahja
164 příspěvků 29.03.12 16:47

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:50

Ani  29.03.12 17:33
Sibyla ha detto :
Rahja ha detto :Letos jsem jeden z nich koupila a věnovala mamince, která z něj odstřihla cedulky včetně té se složením. Prosím, prosím, můžete mi vysvětlit, proč lidi cedulky odstřihují? Občas se s tím setkám na Aukru a pokládala jsem to za pokus zamaskovat složení ap, ale zřejmě se to nedělá kvůli podvodu. Proč? Přece je dobré znát složení, člověk to zapomene a pak hodí vlněný svetr do pračky… Vysvětlíte mi to někdo?
Odstřihuju skoro všechny (tedy ty, co nosím na holou kůži). Docela nesnesitelně mě škrábou. Teda s výjimkou opravdu kvalitního oblečení, kde bývají z příjemného materiálu. A týká se to jen těch na krku, na boku jsou v pohodě (naštěstí složení bývá na boku často).

Sibyla
2639 příspěvků 29.03.12 22:17

Aha, díky.

MP Katenka
12 příspěvků 29.03.12 23:14

MP Katenka
12 příspěvků 29.03.12 23:17

Rahja: Ve které pobočce Manga jste byla reklamovat svetr? Já se taky chystám na jednu reklamaci, tak ať vím, které pobočce s nepříjemnými prodavačkami se vyhnout.

Rahja
164 příspěvků 30.03.12 07:38

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:49

kolasice
138 příspěvků 30.03.12 07:50

Cedulky teď zastřihuju do obloučku tak, aby tam zůstaly informace o údržbě.

Moir
1802 příspěvků 30.03.12 08:54
anicka ha detto : Neodporucam kasmir z Marks&Spencer - stal sice okolo 1500-2000, ale zmolkuje to jak besne, robia sa v nom dierky a tak vseobecne je ten sveter nekvalitny. Hreje pekne, takze ho pouzivam ako zateplovaciu vrstvu, ale normalne sa nosit neda.
Mám naprosto stejnou zkušenost, kamarád si postupně pořídil asi 4 svetry, první sice nesežmolkoval, ale do pár měsíců plný dírek, z dalšího roku sežmolkovaly do měsíce a taky mají dírky.

katango
1356 příspěvků 30.03.12 09:08

Moir: ona je otázka, jak s těmi svetry kamarád zacházel…

GreatSusan  30.03.12 09:24

cedulky vetsinou odstrihavam (z estetickych duvodu), nechavam je jen u veci, ktere maji doporucenou jinou teplotu prani, nez peru obvykle
jak casto se vam neco znici? bud mam totiz stesti nebo to nevidim, ale ani si nedokazu vzpomenout, kdy by se mi neco pri prani znicilo tak, ze bych to musela jit vratit. Vlastne si nevzpominam, kdy by se mi vubec neco znicilo (krome vylozene vlastnim pricinenim)…

Beru
34 příspěvků 30.03.12 10:17

Já mám jeden kašmírový svetřík z Manga asi rok a je stále v pohodě (možná malé ožmolkování na rukávech, ale nic hrozného), jasně že existují kvalitnější, ale za těch cca 500 (v zahraničí) jsem spokojená. Takže kvalita asi bývá různá i v rámci jednoho řetězce…

anicka  30.03.12 10:17

Mozno sme mali v M&S len smolu na konkretny kusok, ale za seba mozem povedat, ze ku kasmirovym svetrom som maximalne mila, nezna a opatrna, a dalsie dva, ktore vlastnim, netrpia ani zmolkovanim ani dierkami (nie su z M&S).

Rahja
164 příspěvků 30.03.12 10:46

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:49

Moir
1802 příspěvků 30.03.12 18:36
katango ha detto : Moir: ona je otázka, jak s těmi svetry kamarád zacházel…
no jak, jako chlap ;), každopádně kašmírový svetr ze sekáče vypadá stále stejně, bez žmolků a děr…

lilip  30.03.12 19:15

Mám taky z MS kašmírák, ožmolkovává se v třecích místech, ale stačí otrhat, vyprat a je zas dlouho dobrý. Od Beutleru se ovšem kašmírový svetr téměř nežmolkuje. Tu tam nějaký najdu, utrhnu a jinak dobře. Stačí někdy počesat tím sametových kartáčem. Je to asi fakt podle kvality kašmíru. Mám ještě jeden z druhé ruky, propínací přímo vyrobený ve Skotsku (žádná china), mám podezření, že je nějak zfilcovatělý - nebo tak kvalitní, fakt to nepoznám, ale nežmolkuje, je hebký, takový tužší a neskutečně hřeje - pletenina je jakoby dvojitá - tudíž svetr je pevný a minimálně pruží. AŤ už je to kašmírový filc nebo ne, vypadá dobře a je fantasticky teplý. Vlákna má teda hodně dlouhá, když některé vytáhnu. Nevzdám se ho, dokud neumře sám věkem…

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit