Rasta copánky

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TheAnee
32 příspěvků 05.05.13 23:55
Rasta copánky

Ahoj, chtěla jsem se tady zeptat širšího okolí na váš názor na rasta copánky. Případně zkušenosti - hlavně jak vlasy vypadají po rozpletení. Mám vlasy po prsa a poslední dobou mi hodně padají, ale nelámou se mi, mám jen roztřepené konečky. Trošku se totiž děsím, že po sundání bych musela nějak výrazně na krátko (vlasy by byly naprosto zničené).. Od 7 let mám dlouhé vlasy. :)

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Guinea Pig
1190 příspěvků 05.05.13 23:56

Všechny moje kamarádky musely pak vlasy hodně krátit, vlasy byly pak dost jemné a slabé. přece jen je to hodně velká zátěž. :-(

bestia
2296 příspěvků 06.05.13 00:33

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 16:07

bestia
2296 příspěvků 06.05.13 00:35

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 16:06

littlewingel
85 příspěvků 06.05.13 01:40

Nosila jsem je poměrně dlouhou dobu, vlasy jsem jednou umyla a žádné následky neměly, ovšem já mám vlasů opravdu hodně, žádné jemné chmýří, každopádně u mě se žádné ničení, lámání nebo padání nekonalo, ani neznám nikoho, u koho ano. A kdyby to bylo tak strašné jak všichni píší a každý musel pak na ježka, určitě by je tolik slečen nenosilo. Jednodušše sama zvažte kvalitu vlasů, ale já bych do toho šla, za ty necelé 3 měsíce Vám to ty vlasy tak nezničí a jednou by vás mrzelo, že jste to nezkusila :-) Dokud na to máte odvahu (a věk), směle do toho! Jen je třeba počítat s tím, že se vám odrosty zadredí a je to potřeba rozčesat, což je na dlouho a může to být někomu i nepříjemné, já s tím ale problém nemám. Také vypadají hezky tak měsíc, pak už jsou odrosty hodně vidět, takže buď nechat přeplést konturu, nebo já jsem nosívala šátek. Další věc je, že jsou poměrně drahé, po 2-3 měsících sundáte a minimálně 4000 s tím. Já jsem vlasy nemívala rozpuštěné déle jak 14 dní, takže se to prodražilo, časem jsem se na to vykašlala a našla si pro mě přijatelnější variantu :-)

GalianosjednimL  06.05.13 01:52

Tak zkusit papat něco levného, vcelku dobrého BIOSIL :). I na nehty prý pomůže. Mne se rasty líbí, ale myslím, že je s tím moc práce, je to předražené a dlouho to nevydrží.

Jamain
34 příspěvků 06.05.13 09:27

Já je měla ještě v době puberty :-) Klasické chemlonové rasta, barevné (naopak, ty co si „hrajou“ na přirozené mnohdy vypadaj dle mě na běloškách hůř) asi 3× s rozestupem několika měsíců. Sama mám jemné vlasy, ne nějak extra husté. Měla sem to většinou tak 3-4 měsíce, pak už to bylo fakt moc odrostlý a muselo to dolů. Mám vlasy cca po lopatky. Pod copánky jsem je vždycky ostříhala na mikádo (rychlej se to pak zaplétá) a za toho 1/4 roku zas celkem dobře poporostly. Problém s rozplétáním je ten, že u hlavy se vám z těch vypadaných vlasů (které byste jinak normálně vyčesala) vytvoří mini dredy a ty potom nejdou ani za boha rozčesat. Teda já je nakonec pokaždé rozčesala, ale fakt to dost bolelo, musí vám to dělat někdo druhý (v 1 osobě se to dle mne nedá) a pokaždé sem u toho brečela. Takže - to je podle mě ten důvod, proč to většina lidí radši ostříhá.

Jamain
34 příspěvků 06.05.13 09:29

Co se týče zničenosti vlasů, přišlo mi, že si pod těma copánkama vlasy spíš odpočinuly (méně časté mytí, laky, tužidla, krom trochy gelu zvenku a při zaplétání) a asi i tím, že sem je předtím ostříhala. Rozhodně nebyly zničené. Ale tím, že je cucháte při tom rozčesávání a navíc vyčesáváte vlasy za 3 měsíce zpátky (100 vlasů/den vypadne normálně), tak to působí, že to ty vlasy děsně ničí. Taky není vhodné to naplétat na hodně tenké prameny (pak je moc velká zátěž na kořínky vlasů a může to dělat neplechu). Ale pokud vám vlasy hodně padají, asi bych je nejdřív zkusila dát trochu dohromady lepší výživou a péčí, než bych do toho šla..Pro jistotu a taky abyste pak nevyčesávala 2× tolik vlasů :-) A na závěr - jděte do toho, pokud vám nevadí být extravagantní, ty 3 měsíce s copánkama za to stojí ;-)

Omlouvám se za román :-), ale rasta jsou moje srdcová záležitost. :-)

littlewingel
85 příspěvků 06.05.13 09:56

@Jamain ty dready jdou v pohodě rozčesat, když víte jak na to. Chce to dobrý hřeben, doporučuji tangle teezer, či něco ma tento způsob, vlasy umýt nějakým kondicionérem, trochu trpělivosti a možná i cviku, je pravda, že první rozdělávání se od mého nynějšího dosti liší :-) Jde to i dobře rukou, chytit dread a vlasy nad ním postupně vytahovat. Já to rozdělávala a vždy rozdělávám, každé 2-3 měsíce, sama (nosím teď pseuda), podle mne sama vím jak a kdy mě to tahá, od druhé osoby to může být fakt nepříjemné, zabralo mi to sice nějakou dobu, ale žádné řvaní se nekonalo. Ale je fakt, že někoho tahání za vlasy bolí, mne ani tochu, takže s tímhle je třeba při rozhodování počítat.

gudrun  06.05.13 10:00

Rasta copanky mi evokujou stripterky z dob tesneporevolucnich.

Jamain
34 příspěvků 06.05.13 11:20

@littlewingel
No tangle teezer tehdy ještě nebyl :-) Kondicionér sem zkoušela a valný efekt sem nezaznamenala :-) Vytahování taky, ale je fakt, že sem možná jen přespříliš přecitlivělá. Když se češu normálně tak vlasy sice taky „škubu“, ale nikdy sem je neměla zacuchané tak blízko u hlavy (co pamatuju, měla sem nejkratší vždycky mikádo). A je fakt, že mě to prostě v jednom člověku nešlo. Každopádně doporučuji @TheAnee řídit se spíš radami od Vás, já měla copánky už skoro před 10-ti lety, teď jsou asi i lepší kondiciónéry i hřebeny, ale hlavně! když to nosíte takhle často, tak už máte rozmotávací postup určitě lepší zmáknutý než já tehdy. Ale bylo to super, rozhodně doporučuju. :-)

kayav  06.05.13 11:52

Z vlastní zkušenosti bych vám je nedoporučila, pokud nemáte opravdu kvalitní vlasy už teď. Já měla copánky hodněkrát (ale je to už taky víc než 10 let) a vlasy jsem pak dost zkracovala, ani ne tak proto, že by byly výrazně zničené, ale spíš je to pro ty vlasy hodně velká zátěž a když to pak sundáte, jsou slabé a takové bez života.
Jiná otázka už je ale proč si je vlastně chcete udělat, řekla bych že je to momentálně dost mimo (tedy pokud nejste černoška). To už bych vám radši doporučila dredy, jsou trvanlivější, lépe se upravují, ale zase je pak musíte ostříhat.

TheAnee
32 příspěvků 06.05.13 14:51

Tak děkuju za rady, vlasy mám takové normální, nemám je jemné, ale zase ne úplně pevné :D husté je mám, ale po zimě mi docela dosr vypadaly.
A co se týče toho, že to bylo v módě asi před 10 lety.. Jsem naopak ráda, že budu spíš originální a nebudu po městě potkávat dalších pět holek s rastama ;)

Kyttka
77 příspěvků 06.05.13 16:12

Copanky jsem mela asi 5×, vždycky vydrzely něco kolem 4 mesicu (dobře, mohla jsem je mit i dele, vypadaly ještě obstojne), v delce po pas.
Vlasy mam spis jemnejsi, v delce kolem 15 cm, nemam je nijak huste, a dost se mi trepi konecky, nechavala jsem si plest ještě i v době, kdy jsem si barvila vlasy.
Moje zkušenost je naprosto kladna. Vlasy po rozcesani (jde to i v jednom cloveku, idealni je hodne si „vydrbat“ hlavu samponem a kodicionerem, copanky nechat dokonale uschnout a pak za dve hodky není co resit.) byly v lepsim stavu nez před copanky. Odpocate, leskle (na umyvani copanku jsem používala sampon s hennou), neubylo jich, mela jsem pocit, ze naopak.
Tady bych chtěla podotknout, ze hodne zavisi na tom, kdo plete, jake pouziva materiály, jake ma zkusenosti s mnozstvim a delkou pridaneho materialu s ohledem na kvalitu vlasu.
V pripade zajmu muzu poskytnout kontakt na svou „dobrou vilu“, se kterou jsem byla vždycky maximalne spokojena.

TheAnee
32 příspěvků 06.05.13 19:23

@Kyttka Bude mi je dělat kamarádka. Nedělá je profesionálně, ale umí to, tak snad to bude v pohodě. Počítám s tím, že moc dlouho nevydrží, když mi je bude dělat ona, ale bude to varianta skoro zadarmo. :D Šampón s hennou? A jaká značka třeba? :)
Tak snad budu mít vlasy po sundání taky v pohodě.

littlewingel
85 příspěvků 06.05.13 21:47

@TheAnee @Kyttka Určitě souhlasím s Kyttkou ohledně materiálu a „pletařky“. V žádném případě bych např. nešla do chemlonu, v každém případě zvolit kanekalon.

Cérenka
36 příspěvků 07.05.13 09:15
dlouhé pletení

A hlavně bych si připravila dobrý polštářek, když mně pletly před dvěma lety copánky dvě kadeřnice, trvalo to přes 12 hodin. Měla jsem mikádo, po napletení copánky zhruba do půlky zad. Neměla jsem moc vlasů, ale nastavovaly je kanekalonem, takže práce bylo dost. Měla jsem je přes měsíc, prohrála jsem sázku a dost zvláštně se na mně dívali na vstupním školení v novém zaměstnání - přijímali slušnou paní a nastoupila jim rastamanka :))

TheAnee
32 příspěvků 07.05.13 10:44

@littlewingel
Aha, no tak já jdu do chemlonu :D a u kamarádky spím, počítám s tím, že to bude tak na 15 hodin.

littlewingel
85 příspěvků 07.05.13 11:06

@TheAnee Já bych do chemlonu nešla, u toho bych i věřila, že mi může ty vlasy i poškodit, navíc jsou na něj časté alergie. Za mě rozhodně ne, je to zbytečný hazard, když odhlédnu od toho, že ty copánky z toho chemlonu prostě nikdy nebudou vypadat tak dobře jako ty z kanekalonu. Jinak mě pletly různé holčiny, jedna, u které jsem si za celou dobu nedošla na záchod, to dala za 11 hodin a to byl rekord. Jinak většinou 13. Pokud kamarádka nemá praxi počítala bych i s tím, že si to rozhodíte do dvou dnů.

kayav  07.05.13 13:16

@TheAnee jéjej a my si mysleli, že jdeš do salonu na profi práci, a on to bude chemlon u kamarádky. No, evidentně jsi rozhodnutá, nezbývá, než popřát hodně štěstí.

Audrey.Piper
412 příspěvků 08.05.13 16:23

Já tedy co jsem teď zběžně koukla na několik stránek obrázků na googlu, tak se mi to nelíbilo na ani jedné bílé ženě (černoškám to sluší mnohonásobně víc). Takže pokud už teď nemáte příliš kvalitní vlasy, tak bych to ještě zvážila.

efCZa
19 příspěvků 08.05.13 18:10

Já měla vždycky vlasy jemné, zdravé… po rastech takové i zůstaly…
měla jsem je několikrát - jednou po celé hlavě, 2× napletenou skaplovou kadeř a zbytek hlavy nakrátko (no jo, punkové období)… každopádně vlasy mi to vůbec nezničilo, rozčesala jsem normálně (nikdy jsem se zacucháváním neměla problémy)… ale když už budeš postupovat tu proceduru, zvaž ten kanekalon…fakt.. dajís s ním dělat i zajímavé barevné efekty smícháním pramenů např. 2 barev.

TheAnee
32 příspěvků 08.05.13 23:12

Tak jsem si těch 12 hodin už odbyla. Jsem nadmíru spokojená.. I když doma se mnou to nadšení moc nesdílejí. :D

Nemesis
496 příspěvků 09.05.13 09:04

@TheAnee Nevypadá to špatně. Já jsem nedávno chodila na seminář s jednou slečnou, která si to také nechala udělat, ale jak by řekli Přátelé, BYLA JÍ VIDĚT LEBKA :-D A vypadalo to děsně děsivě. Vždycky když jsem s ní mluvila, tak jsem se nemohla soustředit a v hlavě mi jenom blikalo LEBKA LEBKA…no děs.

Morže
1091 příspěvků 09.05.13 09:21

Mě se to líbí, ale já bych to na sobě mít nemohla. Přirozeněji to vypadá na černoškách a na běloškách to vypadá zase v kombinaci s chemlonem víc „cool“. Ale měli by to být ty opravdu tenké, co vypadají skoro jako „normální“ vlasy. Jen si neumím představit s tím mýt hlavu. Já bych si hlavu asi udrbala k smrti…

Mimochodem @TheAnee Líbí se mi to, ale zapletla bych i ofinu. A jestli se můžu skromně zeptat kolik tahle sranda stála?

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit