Reklamace šatů šitých na míru e-shop

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eveK
333 příspěvků 30.06.12 22:22
Reklamace šatů šitých na míru e-shop

Dobrý den, zkusím se tu optat, zda mi někdo neporadí. Neteř si nechala v e-shopu satickynamiru ušít svatební šaty (vymluvila bych jí to, ale nevěděla jsem o tom) a není spokojená, šaty prý nevypadají tak úchvatně jako na obrázku. V obchodních podmínkách samozřejmě mají, že v případě věcí šitých na míru není možné klasické vrácení zboží do 14ti dnů. Netušíte někdo, jestli se s tím dá něco dělat? Šaty jsou docela drahé a je mi jí líto, protože samozřejmě moc peněz nemá, a nechci aby se vdávala v šatech, které se jí nelíbí. Dá se s tím něco dělat? Díky za případné rady

Reakce:

MP Barbucha
3716 příspěvků 30.06.12 22:31

@eveK
Tady babo raď. Snad zkusit tam napsat, občas prodejci nechtějí negativní feedback a dá se s nimi domluvit.
Napište ještě konkrétněji, co na šatech neodpovídá slibované kvalitě. Takhle to zní, že jen prostě obecně nevypadají tak pěkně, jako na fotce. A to je bohužel normální…

bestia
2296 příspěvků 30.06.12 22:59

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:39

Canavi
224 příspěvků 30.06.12 23:22
@bestia píše:
Oni si v obchodnych podmienkach mozu aj ruzove slony kreslit, nemozu vsak jednat v rozpore so zakonom. A zakon jasne vravi, ze v pripade eshopov ma zakaznik pravo na vratenie tovaru do zakonom danej lehoty bez udania dovodu.
Vobec by som to neskusala milo a s porozumenim ci dokonca s prosikom, ale jasne priamo s odvolanim na zakony.

Toto je pravda jen v případě prostého zakoupení zboží. Pokud objednám v e-shopu věc na zakázku, není možno vracet!
Samozřejmě je možné reklamovat nekvalitní provedení, neprovedení podle zadání apod.

Ani  30.06.12 23:25

@bestia To ale neplatí v případě práce na zakázku. Tou totiž vznikají prodejci náklady, které mu nikdo nezaplatí (šaty dělané někomu na míru těžko prodá někomu jinému).

Dá se jedině sehnat posudek soudního znalce a soudit se s nimi, ale na to by výsledkem musely být opravdu výrazně jiné šaty než byly domluvené (na obrázku) (objektivně jiné, fakt, že na obrázku byly hezky naaranžované a nasvícené určitě nestačí).

bestia
2296 příspěvků 30.06.12 23:31

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 12:40

Canavi
224 příspěvků 30.06.12 23:41

Pokud by šlo o šaty ve standardní velikosti, tak by podle mne měly jít vrátit, i když paní v dodacích podmínkách píše něco jiného. To už je na poradu se spotřebitelskou poradnou nebo právníkem.

@eveK o jaké šaty se jedná? Nemáte fotku výsledku, ať můžeme porovnat?

volfish
903 příspěvků 30.06.12 23:44
@bestia píše:
@Canavi @Ani v tom pripade beriem spat.Dalsia vec, ktora ma ale napada, ci by sa to nedalo vziat z tej stranky, ze eshop je (podla mna silne pravdepodobne) len sprostredkovatel cinskych siat s riadnou marzou. Ale coho sa tam chytit netusim. Ak su priamo vyrobci tak nic.

Ani se netají tím, že šaty jsou šité v zahraničí a oni jen zprostředkovávají…

firefly
527 příspěvků 01.07.12 00:22

Také jsem pro, abyste nám přesněji popsala, co je na šatech špatně/jinak, nebo přiložila fotku. Pokud však odpovídá látka i provedení a také rozměry, které udala, ale prostě jen nevypadají tak super, je to patrně doopravdy jen tím, že profesinální fotka dělá divy a je to něco, s čím se musí vždy počítat.

Milli
2523 příspěvků 01.07.12 07:59
@eveK píše: šaty prý nevypadají tak úchvatně jako na obrázku.

Stačí, aby použili jiný materiál, než je na fotce (nebo je fotka vyretušovaná či jinak vylepšená), v popisu uvedou skutečný materiál a parádní rozdíl je na světě.
Nemáte odkaz na původní model a foto nových šatů?
Co dát je zkouknout nějaké šikovné švadleně, jestli by s tím něco neudělala - upravit, vylepšit, případně neodhalila nějakou zásadní chybu pro reklamaci.

hasonka
29 příspěvků 01.07.12 12:18

S e-shopem to bude na dlouhe lokte - ja bych vzala saty k sikovne svadlene, par oprav muze udelat divy.
Myslim, ze vam to usetri nervy a budete presne vedet, co se s vasimi saty deje a moznost ovlivnit vysledek.

uu  01.07.12 13:35

To je tak, když chce někdo mermomocí ušetřit a pak se diví… Neteři asi nezbude, než si koupit nové šaty nebo si je někde půjčit.

HanaKab
1 příspěvek 30.08.12 08:17

Dobrý den, taky jsem si nechala ušít šaty v satickynamiru.cz a když dorazily, málem jsem omdlela! Šaty v žádném případě neodpovídaly deklarovaným 95%, nekvalitně zpracované, visící nitě, nezapošitá krajka. Snažila jsem se s paní domluvit, ale mou reklamaci zamítla. Dokonce jako důvod zamítnutí uvedla, že bolerko, které bylo u šatů a bylo jeho součástí, prý bylo zdarma a tudíž ho nemohu reklamovat! Beru to jako podvod a nehodlám se s tím smířit. Na paní podám žalobu a zvažuji i trestní oznámení. Bydlím ve stejném regionu jako paní, takže na soud to mám kousek, ráda vše vyřídím a vykomunikuji. Čím víc nás bude, tím líp! Takže paní eveK a případné další ostatní, co jste taky naletěly, kontaktujte mě prosím! Díky.

eveK
333 příspěvků 30.08.12 13:28

Tak díky všem a neteři to vyřídím, pokud se bude chtít připojit k „protestu“, tak se ozveme.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit