Rekonstrukce kuchyně - rady a postřehy

Fotoalbum tématu (46) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ima
246 příspěvků 28.01.16 16:03
Rekonstrukce kuchyně - rady a postřehy

Chystám se na rekonstukci kuchyně, tak bych ráda, kdybyste se podělily i podělili o rady, tipy, nápady, vychytávky co, kde, jak dělat i nedělat. Rekonstrukci bude provádět firma samozřejmě. Díky. :-)

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 24 Další »

Reakce:

meejja
387 příspěvků 28.01.16 22:38

@ima nejsem profík, ale z vlastní zkušenosti:
1. Pořadně si promyslete uspořadaní kuchyně, ať se moc nenaběhate, důležité je mít spíš vice než meně odkladacích ploch, nezapomeňte ty u sporaku a dřezu
2. Nepodceňte osvětlení, osvědčily se mi pásky pod spodní stranu poliček/skříněk, aktivované pohybem.
3. Dostatek skladovacích prostor - mouka, brambory aspol dost zaberou
4. Jsem nadšená z plnovýsuvných šuplíků, do klasických skříněk bych už nešla
5. Dostatek zásuvek, nemám zkušenosti s těmi zasouvacími do linky, ale líbí se mi to
6. Čím méně lišt, výstupků a okrasných prvků, tím snažší údržba, mám desku zalištovanou plastem, ve které je zasunut proužek v barvě desky a je to za trest, bordel se tam dostane/zateče a umýt to nejde. Nový to vypadalo skvěle, to je fakt…
7. Pokud chcete mít barevnou kuchyň a máte dost prostředků, zvolte lak, ne folii. ( mám bilou lakovanou kuchyň a není na ní skoro nic vidět - kromě pocákání rajčatovou omáčkou :-) )
8. Zvažte zvýšení linky, mám ji zvedlou o deset cm a i průměrně vysoké kamarádky si to moc chválí. Já bych ji hodila ještě o desítku výš, ale mám přes 180 :-)
9. Vyhovuje mi trouba nahoře, ale to je individuální.
10. Otvírání dveří na spravnou stranu - lednička, špajz, apod

Víc mě nenapadá.
Hodně štěstí a dejte foto! :-)

LEVEBE58
36 příspěvků 30.01.16 15:18

V kuchyni nejvíc oceňuji:

• plnovýsuvnou potravinovou skříň, ve které je vše přehledné
  • celoplošný dřez, který se perfektně udržuje
  • osvětlení v drážce pod horními skříňkami
  • druhou vrstvu (ve výšce 200-250 cm) výklopných horních skříněk těsně pod stropem s hloubkou 60 cm, kam dávám méně často používané pomůcky nebo potravinové zásoby

Anduli
149 příspěvků 30.01.16 16:14

Já bych ještě doplnila z vlastní zkušenosti - chybí mi zásuvka blízko sporáku, kterou jsem nějak nedomyslela, takže když potřebuji rozmixovat krémovou polévku, musím jít s hrncem o skoro 2 metry dál, je to otravné.

dagino
483 příspěvků 30.01.16 18:33

Pohyblivé časti, dvierka, výsuvy, šuflíky… musia byť kvalitné. Nejak sme na to nedali pozor a samozrejme sa začali rozpadávať po skončení záručnej doby. Alebo čo najjednoduchšie, aby sa nemalo čo kaziť.

SweetPotato  30.01.16 19:38

Netuším, jak velkou rekonstrukci plánujete, ale hlavně rozvody! Může se zdát, že píšu něco očividného, ale spousty lidí touží po nové úžasné luxusní supermoderní kuchyni a pak se drbou na hlavě, že pod ní zůstaly dráty v hadrech a voda v olovu.

Betty J.
2031 příspěvků 31.01.16 16:37

Na základě vlastní zkušenosti bych Vám doporučila
1. odpadkový koš umístěný co nejblíž hlavní pracovní ploše,
2. dolní okraj trouby ve výšce pracovní desky,
3. žádné otevřené police či skříňky, natož nějaký závěsný systém na kuchyňské náčiní,
4. máte-li dost místa, pak dvoudřez,
5. pořádné osvětlení, ideálně stropní světlo plus osvětlovací panely umístěné pod horními skříňkami,
6. naddimenzované úložné prostory (buďte si jistá, že za pár let budou tak akorát,
7. dostatečné množství elektrických zásuvek.

Přeji pevné nervy při rekonstrukci, zvlášť když svěřujete takovou činnost firmě, ale věřím, že jste vybírala pečlivě a vše proběhne k Vaší plné spokojenosti.

Lola  31.01.16 17:25

1. Žádné spáry. Nikde. Dřez jednolitě vylisovaný s deskou, vše plynule přecházející do zadní stěny.
2. Zapuštěné elektrické zásuvky.
3. Nešetřit na kvalitě povrchové úpravy. Lak po celých dvířkách i zevnitř.
4. Indukční deska vyžaduje zvláštní elektrorozvod. Bohužel, i hodně profíků to při plánování opomene.
5. Trouba se samovýsuvným šuplíkem.
6. Skříňky osvětlené zevnitř.

ima
246 příspěvků 01.02.16 09:35

Děkuju moc všem. Něco jsem věděla, ale aspoň jste mě ujistily, že je to dobře. Rozvody elektřiny i vody budou nové. Troubu bohužel musím dát dolů, není místo…:-( Skříňky budou bílé ve vysokém lesku, všechny zavřené - buď šuplíky, nebo ty horní takové ty vyklopovací nahoru, pracovní plochy co nejvíc šlo a úložných prostorů taky… Ale jsem omezená prostorem a blbým tvarem kuchyně.
Díky za zásuvku u sporáku.
Skříňky osvětlené zevnitř jsou dobré proč?
A co jsou zapuštěné zásuvky?
A fotky samozřejmě dám - ani nevíte, jak se na to těším. :-)

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 01.02.16 09:58

@ima Dejte si pozor, kde přesně ten sporák budete mít, ona ta zásuvka nemůže být hned za ním, já jsem na poslední chvíli ještě sporákem hýbala asi o 20 cm a zapomněla, že tam bude zásuvka a ta se musela nakonec předělávat.
A taky mně osobně přijde zbytečný dvojdřez, když máte myčku, ale asi záleží, pro jak moc velkou rodinu člověk vaří.

ima
246 příspěvků 01.02.16 10:04

Dřez bude jednoduchý a malý - zase ten prostor a zásuvku vysvětlím panu elektrikáři a on si s tím už poradí. Ale děkuju mockrát, mám z toho trochu nervy a každá připomínka je pro mě užitečná. :-)

Mohučanka
243 příspěvků 01.02.16 10:08

Do rohové skříňky pod linkou je geniální výsuvný systém „LeMans“. (Mám zkušenost ještě se systémem Karusel a LeMans jemnohem lepší.) Taky mě limitovalo málo prostoru a tvar do L, ale díky tomu „LeMansu“ mám všechny hrnce a pánve v jediné skříňce a snadno dostupné. Není nutné se nikde hrabat. Z trouby dole si nic nedělejte, když mi truhlář nabídl troubu nahoře, tak první myšlenka, která mi bleskla hlavou, byla, za jak dlouho bych si asi při vyndavání horkého pekáče vylila jeho obsah na břicho. Ano, jsem velká nešika, nicméně kamarádka, pracující ve zdravotnictví mi pak vyprávěla, že těchto úrazů dost přibylo od té doby, co se začaly trouby dělat nahoře.
Indukční sporák rozhodně doporučuju, zejména pokud budete do nové kuchyně pořizovat i nové hrnce.
Elektrických zásuvek není nikdy dost!
Skříňky osvětlené zevnitř nemám a nechybí mi to - mám taky ty otvírací nahoru nebo jak to popsat…

Lola  01.02.16 10:49
@ima píše:
Skříňky osvětlené zevnitř jsou dobré proč?

Protože je do nich pak dobře vidět a obsah je přehledný. Mám na mysli ty horní skříňky, otevírané nahoru. Jsou prosvětlené odspoda světelným dnem.
Dole jsou plnovýsuvné šuplíky, tam to není potřeba.

viktorka_od splavu
7437 příspěvků 01.02.16 11:11

@ima ad maly drez - at v nem umyjete vetsi hrnec nebo plech, ktery se nevejde do mycky…

Dahllie
2222 příspěvků 01.02.16 12:30

Kuchyně v bílém lesku? Tak si rovnou kupte pořádný čistič a hadr, budete neustále drbat upatlané skříňky ;) Mám bílou z Ikea a ano, čistím a čistím :-D

viktorka_od splavu
7437 příspěvků 01.02.16 12:43

@Dahllie no to nemate lakovanou zene?

Qara
1068 příspěvků 1 inzerát 01.02.16 12:47

.

Příspěvek upraven 20.10.16 v 22:28

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 01.02.16 12:57

@Qara já mám tu lesklou ikeu v šedé barvě a taky akorát otírám sem tam nějaký matlanec, nepřijde mi, že bych musela denně leštit do vysokého lesku, všechno z toho jde fakt snadno, vezmu mokrým hadrem, utřu, fertig. Já jsem spokojená.

Qara
1068 příspěvků 1 inzerát 01.02.16 13:05

.

Příspěvek upraven 20.10.16 v 22:28

Potrefenáhusa
10057 příspěvků 01.02.16 13:09

@Qara Asi jo, já zas neznám Oresi, ta Ikea mi přijde v pohodě, ale já ji mám už skoro 6 let, mají tam pořád něco podobného, ale nejsem si jistá, že je to to samé. Ta moje linka třeba měla ještě kování Blum, které by mělo být fakt dost kvalitní, to nevím, jestli teď Ikea nedává kování svoje, já jsem s ní fakt spokojená, nikde se nic neviklá, nevrže, nevypadává, pojezdy fungujou - podle mě Ikea dělávala kuchyně docela slušné, ale jestli pořád, to nevím.

Qara
1068 příspěvků 1 inzerát 01.02.16 13:26

.

Příspěvek upraven 20.10.16 v 22:27

continuity
5851 příspěvků 01.02.16 21:39

Rozmyslete si kam budete veset uterky, to vecny problem.

na troubu ve vysce oci bych se vykaslala, mnohem uzitecnejsi je plnovysuv, aby se plech nechal vytahnout az do konce.

a co nemam a nechala bych si udelat je takova tak roletka, ktera zakryje robot, konvici a kavovar. at uklizim jak uklizim, nikdy to neni uplne uklizene.

pokud nemate penize na Hanaka a Sykoru, a chcete radsi sektor, tak zkuste jeste Decodom. maji velice kvalitni kovani, plnovysuvy, vse funguje v jedne z mych kuchyni uz 12 let. snad se rozbil jeden dojezd na sufliku (ale byl dimenzovany na 20kg a v zasuvce bylo tak 40). nikdy jsem nemela lest, tak tam referencii nedam.

Příspěvek upraven 01.02.16 v 21:43

vias
446 příspěvků 01.02.16 21:41

Někde jsem četla (beztak to bylo určitě na idnes), že ideální uspořádání kuchyně je následující: lednička - dřez - linka - sporák. Protože vytáhněte věci z ledničky, potřebujete je opláchnout, pak je naporcujete a následuje tepelné zpracování.

continuity
5851 příspěvků 01.02.16 21:44

@vias jo a u levaku naopak. uz jsem si navrhovala tri kuchyna a ani v jedne se mi to nepovedlo.

ima
246 příspěvků 02.02.16 08:19
@continuity píše:
Rozmyslete si kam budete veset uterky, to vecny problem.

na troubu ve vysce oci bych se vykaslala, mnohem uzitecnejsi je plnovysuv, aby se plech nechal vytahnout az do konce.

a co nemam a nechala bych si udelat je takova tak roletka, ktera zakryje robot, konvici a kavovar. at uklizim jak uklizim, nikdy to neni uplne uklizene.

pokud nemate penize na Hanaka a Sykoru, a chcete radsi sektor, tak zkuste jeste Decodom. maji velice kvalitni kovani, plnovysuvy, vse funguje v jedne z mych kuchyni uz 12 let. snad se rozbil jeden dojezd na sufliku (ale byl dimenzovany na 20kg a v zasuvce bylo tak 40). nikdy jsem nemela lest, tak tam referencii nedam.

Příspěvek upraven 01.02.16 v 21:43

Tak na utěrky jsem nemyslela - děkuju!!!
Kuchyň mi na míru vyrábí jedna místní firma, vlastní ji můj známý z dětství, takže jsme domluvení, že mi udělá návrh toho, co jsme spolu vymysleli, tak, jako by to dělal pro sebe (pojezdy a takové ty věci), a pak uvidím, co upravíme.
Roletku jsem chtěla, ale nakonec z ní sešlo, není kam dát. :-(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 24 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit