Renovace kabelky po babičce

Fotoalbum tématu (13) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Guinea Pig
1190 příspěvků 10.02.13 12:44
Renovace kabelky po babičce

Dobrý den,
hrabala jsem ve skříni a našla jsem několik pokladů. kromě vážně hezkých šatů po mojí mamince jsem objevila dvě kabelky po babičce. Obě jsou moc hezké, pevné, řekla bych tak 60. léta. Nicméně na obou je vidět, že byly používány. Je nějaká možnost, jak starou kabelku zachránit? Existuje nějaké „wellness“ pro staré kabelky, kde by bylo možné např. kůži vyčistit, ucho vyměnit, zámeček vyleštit? Budu vděčná za každou radu, bylo by mi moc líto je vyhodit. Děkuji.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

uu  10.02.13 12:56

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 10:44

Guinea Pig
1190 příspěvků 10.02.13 13:13
@uu píše:
Tak nějaký brašnář by to měl zvládnout, ale je to bohužel řemeslo na vymření… Ale třeba objevíte.

Děkuji za radu, překvapivě jsem nějakého v kraji objevila, uvidíme co mi napíše…Snad nebude cena taková, že by za to byly kabelky dvě nové.

uu  10.02.13 13:15

.

Příspěvek upraven 10.08.13 v 10:44

Guinea Pig
1190 příspěvků 10.02.13 13:38

@uu jj, určitě bych chtěla, ale bohužel tady nemám žádný foťák a z mobilu nevím, jak fotky vydolovat, protože mi nefunguje bluetooth potvora. Stejně tak bych sem chtěla dát fotky šatů, které mám po mamince- jedny jsou prostě nádherné- zelené, kvalitní střih..jen ten materiál, ten mě trápí…je to takový pevný polochemický nevímco…jenže ty šaty jsou tak krásné!!!

chinin
2788 příspěvků 10.02.13 13:48

@Borůvka19
V Brne doporucuji opravnu obuvi a kabelek na ulici Gorkeho. Mam s nimi zkusenost i se slozitejsimi opravami.

chekotay
410 příspěvků 10.02.13 13:51

Existuje kondicionér pro kůži (hlazenou useň), existují oleje pro starou, vyschlou kůži (pozor, často mohou změnit barevnost), existují barvy na usně a také barevné krémy s voskem a oleji, nebo i jen bezbarvé leštící vosky, tkané součástky se dají odprášit kartáčkem na zuby i odmastit saponátem a zašlé kovové součástky je možno vydrhnout cifem a vatou na čištění šperků. Zámeček se pak dá promazat WD-40 nebo i jen olejem na šicí stroje a ucho jde samozřejmě vyměnit, ať už přenýtováním, nebo přišitím nového. Ve výsledku má výrobek skoro stejné užitné vlastnosti, jako kdysi (vyschlá nebo popraskaná useň už nikdy nebude, co bývala), a jako bonus pěknou patinu.

Guinea Pig
1190 příspěvků 10.02.13 14:04

@chinin Díky za tip. Zatím jsem napsala nějakému pánovi ze Zlína, protože doufám v nižší cenu, než v Brně. Ale budu si pamatovat i vaše doporučení. Děkuji.

Guinea Pig
1190 příspěvků 10.02.13 14:06

@chekotay Díky. No abych to takhle spíš nedovedla k totální destrukci :-) Trochu se bojím vlastní šikovnosti. Nicméně to ucho se musí stejně vyměnit, tak snad by to pan brašnář uměl zrenovavat všechno. Jsem jen zvědavá, jakou cenu mi napíše. Když to bude moc, tak se pustím do vašeho postupu a budu se modlit…

yourcandy
476 příspěvků 10.02.13 14:18

Náhodou nevíte někdo, jak vyčistit skvrny z usně? Zkoušela jsem "vygumovat " gumou, docela to jde dolů, ale strašně pomalu.

Guinea Pig
1190 příspěvků 10.02.13 14:28
@uu píše:
@Borůvka19 Není zač. Nechcete dát foto kabelky? :)

No tak jsem si pujčila foťák a ty poklady vytáhla a jak na ně koukám podruhé…tak nadšení nějak opadlo :-( To je takový divný pocit, kdy když něco objevíte, tak máte pocit, že je to poklad a když to vidíte znova, tak jen protáhnete obličej :-) no…fotky sem dám, ale jak říkám, nějak mě ta radost přešla…

Guinea Pig
1190 příspěvků 10.02.13 14:32

Fotky

yourcandy
476 příspěvků 10.02.13 14:34

@Borůvka19 Hnědou nechat a vyměnit ucho a bílou zahodit.

Gräfin
2634 příspěvků 10.02.13 14:41
@yourcandy píše:
@Borůvka19 Hnědou nechat a vyměnit ucho a bílou zahodit.

a jestli si ji nechcete nechat tak poslat Gräfin :)

Gräfin
2634 příspěvků 10.02.13 14:41

Bílou bych zkusila přebarvit

chinin
2788 příspěvků 10.02.13 15:00

@Borůvka19
Pridam svuj nazor: hnedou zrenovovat, bilou zkusit prebarvit, pokud to nevyjde, vyhodit.

modra_kocka
903 příspěvků 10.02.13 15:10

@Borůvka19 někde jsem měla odkaz na firmu, která renovuje kožené věci. Zkusím ho najít. Když tak se mi připomeň do SZ, když o něj budeš mít zájem. Jen nevím, jestli se ti to vyplatí, cena určitě nebude zas tak malá (počítala bych od 500 Kč výš).

Guinea Pig
1190 příspěvků 10.02.13 15:13

Díky moc za názory, docela se shodujeme všechny…jinak musím na obhajobu té bílé potvory podotknout, že v reálu je docela hezky lesklá, je to taková slonovinová kost (jestli píšu správně ten odstín), myslím, že je zašpiněná rokama..kdyby se nějak vyleštila, byla by hezčí, docela se mi tam líbí ten vzor.

yourcandy
476 příspěvků 10.02.13 15:16

Já znám : http://www.leder-tex.cz/ , mají tam krásné ukázky renovace.Taky se tam s něčím chystám..Ještě k té bílé kabelce, pokud to není kůže, tak bych jí ani nezkoušela barvit, přijde mi to škoda času a peněz - zase takový super kousek to není.

yourcandy
476 příspěvků 10.02.13 15:19

http://www.leder-tex.cz/fotogalerie

Guinea Pig
1190 příspěvků 10.02.13 15:19

@Gräfin Budu na vás pamatovat! :-)
Jinak jak jsem psala ještě o těch šatech někde nahoře, tak jsem je taky vyfotila a dala jako nové vlákno…

Guinea Pig
1190 příspěvků 10.02.13 15:20

@yourcandy Teda…slušná změna…Tomu říkám správné „před“ a „po“!!

modra_kocka
903 příspěvků 10.02.13 15:22

@Borůvka19 vyčistit a vyleštit by měla jít poměrně bez problémů. Ale připrav se na to, že za to zaplatíš minimálně několik set (můj odhad. Je to ruční práce, za tu se platí). Už jsem našla ten odkaz . Vypadá to, že dělají hlavně kožené čalounění (doporučuji zkouknout galerii a videa, je až neuvěřitelné, co dokážou), ale jestli o tu kabelku stojíš, můžeš se zkusit zeptat. A pak ještě tady obchod s prostředky na ošetřování, čištění a renovaci kůže.

Příspěvek upraven 10.02.13 v 21:01

yourcandy
476 příspěvků 10.02.13 15:26

@modra_kocka… super odkaz :-), ukládám si, díky!

chekotay
410 příspěvků 10.02.13 15:39

Mě se líbí i ta bílá, znám ženy, k nimž by se hodila. Obě dvě ale jsou stylově dost „tvrdé“, nemyslím, že by si je mohla dovolit nosit každá. Protože vás neznám, nemohu říct ani tak, ani tak; jediné: Budete-li se chtít nějaké zbavit, nevyhazujte ji. Dejte ji do sekáče, nebo, když není, nebo nechcete, tak ji aspoň položte na popelnici. On se o ni už někdo do rána postará, a třeba někomu udělá radost, vintage teď dost frčí.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit