Retro svatební šaty - šněrování, nebo zip?

Fotoalbum tématu (7) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Ulrika2
4 příspěvky 04.04.13 19:17
Retro svatební šaty - šněrování, nebo zip?

Zdravím vás a prosím o radu - budu si nechávat šít svatební šaty podobné těm na fotkách, jen kratší délku, zhruba po kolena. A nemám jasno v tom, jestli je nechat udělat na šněrování anebo na zip (a jestliže na zip, tak lépe vzadu, nebo skrytý na boku? Předem děkuji za rady!

Najdete v encyklopedii: Retro šaty 50. léta

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Lenka M.  04.04.13 19:20

@Ulrika2 A čo napríklad gombíčky? Za mňa teda šnurovanie určite nie..

bára.brněnská
563 příspěvků 04.04.13 19:23

Mně se šněrování nelíbí takřka na čemkoliv kromě bot.

Příspěvek upraven 03.07.14 v 19:57

KajčaLiška
79 příspěvků 04.04.13 19:24

Volila bych zip skrytý na boku :-)

Guinea Pig
1190 příspěvků 04.04.13 19:26

Já si nechávala šít tyhle co měla Audrey a se zipem teda.

Cinkitoo  04.04.13 19:27

Látkou potažené knoflíčky by byly perfektní! A když ne, tak skrytý zip :)

LuisaLeelou  04.04.13 19:31

Pustte si Usmev Mony Lisy a mrknete, jak byly resene ty vecerni a svatebni saty tam… Osobne si ale myslim, ze mali to byt retro ve stylu padesatych let(?), pak jednoznacne skryty zip

ty potahovane knofliky jsou krasne, ale pripadaji mi stylove o par desitek let jeste vice do minulosti a vhodne tedy spis k daleko delsim satum…

defilenaiguille
2677 příspěvků 04.04.13 19:41

Šaty mi přijdou dost podobné těm, co měla Blažena ve Slunce seno… a ty měly zip. Dobrá volba.

DRW
1243 příspěvků 04.04.13 19:56

Skryty zip nebo potazene knoflicky. Maminka mela podobne spolecenske saty na konci 50.let a mela na nich knoflicky.

Jiná Realita
13791 příspěvků 04.04.13 20:16

A není lepší zip vzadu? mně přijde (ale možná je to mou nekonfekční postavou), že zip na boku má tendence deformovat šaty, dělá se záhyb, vršek zipu může tlačit do podpaží…
já bych byla pro krytý zip vzadu. šaty by se i lépe oblékaly. ale pokud chcete nahoře tu průhlednou část, tak to ani nepůjde.

Guinea Pig
1190 příspěvků 04.04.13 20:49

@Jiná Realita no pokud se dělá zip na boku, tak se neprotahuje až nahoru do podpaží, ale spíš se vyrobí takové okénko uprostřed, tedy dejme tomu že začíná na boku a končí v úrovni prsou. já mám takové zapínání ráda, je hodně nenápadné, ale člověk musí být hodně štíhlý, aby se do šatů nasoukal a pak se to vlastně jen zipem dorovná. Zapínání vzadu je pohodlnější na oblečení, ale zase vám musí někdo pomoci se zapnutím.

Esmee
4377 příspěvků 04.04.13 21:36

Já bych volila potahované knoflíčky :-)

Jiná Realita
13791 příspěvků 04.04.13 21:39

@Borůvka19
jaj, znám, ale to bych na svatbu nechtěla vůbec, leda u šatů s velkým výstřihem, protože se to strašně blbě obléká, hrozí poškození makeupu, účesu a pokud se třeba nevěsta převléká do odpoledních šatů, je to nanic.
nemám tento typ řešení u šatů moc ráda.

Diana N.
72 příspěvků 04.04.13 21:46

Ty šaty jsou krásné! Moje maminka se v podobných vdávala. Měly zip na boku. Vzhledem k tomu, že mami byla opravdu hodně twiggy, tak jsem si v nich hrála jako malá na princezny:)))

bestia
2296 příspěvků 04.04.13 21:51

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 15:25

Betty J.
2031 příspěvků 04.04.13 22:36

Šaty tohoto střihu se zapínají na zip vsazený do levého bočního švu, jakékoli jiné řešení (knoflíčky, háčky, šněrování…) by bylo anachronické.

Ulrika2
4 příspěvky 04.04.13 23:06

Mockrát vám děkuji za rady a názory. Já jsem určitě taky pro zip, to šněrování mě napadlo, protože ho na tomto typu šatů měli uvedeno v jednom salonu na internetu, ale šaty měli chytře vyfocené jen zepředu, tak jsem si to nedovedla představit.
Když už tu šaty řeším, jaký materiál by byl podle vás nejvhodnější pro tu vrchní průhlednou vrstvu? V látkách se moc neorientuju, napadla mě jen hedvábná organza, ale jistě je spoustu dalších možností. Ještě jednou díky!

trdlonka
3 příspěvky 05.04.13 08:20

Zip je správná volba, také jsem použila na své svatební šaty.

Caralina
916 příspěvků 05.04.13 09:45

Zip je praktičtější, ale zase není retro. Ale kdyby byl schovaný, asi by nevadil. Spíš na boku tedy, na zádech ho neutajíte.

Šněrování se k těm šatům podle mě nehodí, tak ještě by byla varianta knoflíky.

Ilyska.S
177 příspěvků 05.04.13 09:57

@defilenaiguille
Mimochodem, ty, co měla Blažena byly naprosto super a origoš - na tu dobu obzvlášť… Lepší foto jsem bohužel nenašla. A i ta spodnička je skvělá! Jsou podobného stylu jako tyto v diskuzi a zip mají taky na boku.

Sekhmet
1918 příspěvků 05.04.13 10:01
@Caralina píše:
Zip je praktičtější, ale zase není retro.

Právě naopak. Měla jsem několik šatů z tohoto období a všechny měly zip. Všechny na boku. Je to nepraktické kvůli účesu a make-upu, ale zip na zádech by se musel protáhnout i tou průhlednou částí a to by vypadalo špatně.

Linie
1704 příspěvků 05.04.13 10:04

Zip na zádech končí v té neprůhledné části a nahoře je jen knoflíček. Jinak by byl zip vidět a nebylo by to pěkné.

Bibken
165 příspěvků 05.04.13 10:04

Šnurovanie by sa tam veľmi nehodilo. Súhlasím s @Lenka M., že by na tých šatách mohli byť celkom pekné aj gombíky. Ak chcete zips, tak si dajte pozor na to, aký to bude. Ja som u jednej dievčiny na sashe.sk videla krásne svadobné šaty, jemnučké, vílovské, a k tomu „zabila“ na chrbte škaredý, hrubý, taký ten medený kovový zips, ktorý bolo vidno aj z kilometra. A podobne zase na iných šatách urobila šnurovačku (celkom sa to k nim aj hodilo), ale očká dala zase tie robustné medené. K vašim vybratým šatám by som volila skrytý zips na boku, ale ani na chrbte by nemusel byť zlý.

Lamicka  05.04.13 10:11

@Ulrika2 Mela jsem podobny strih satu se skrytym zipem v boku. Vubec nebyl videt. Knoflicky by byly krasne, ale musite pocitat s tim, ze to bude narocnejsi na usiti a nakladnejsi.

Latku jsem kupovala v Marlen v Praze, maji obrovsky vyber latek. Na svatebni saty maji specialni latky (svatebni saten, svatebni tyl… v mem pripade). Urcite dobre poradi, co potrebujete Vy na svoje saty. Navstivit ten obchod je zazitek :-).

Snerovani pouzivaji v pujcovnach, aby se saty daly stahnout a sedely tak na kazdou postavu. Se zipem/knofliky by to byl problem.

Lamicka  05.04.13 10:21
@Sekhmet píše:
Právě naopak. Měla jsem několik šatů z tohoto období a všechny měly zip. Všechny na boku. Je to nepraktické kvůli účesu a make-upu, ale zip na zádech by se musel protáhnout i tou průhlednou částí a to by vypadalo špatně.

Presne tak. Mam nadherne saty po babicce a maji kovovy zip v boku.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit