Revitalizace botníku

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eveK
333 příspěvků 03.06.12 14:42
Revitalizace botníku

Dobrý den, inspirovaná počasím a internetem jsem se rozhodla, že něco provedu s již zapomenutými botami. Objednala jsem barvy Neopaque, barevné stuhy, látkové kytičky a budu si hrát. A měla bych dotaz. Omlouvám se, určitě jste to už řešili, ale nemohu to najít, takže:
1. jak dosáhnu „roztáhnutí“ těsných lodiček? Vím že se mají prošlápnout v namočených silonkách, ale nevím do čeho je namáčet. A platí to jen na kůži, nebo i na koženku a textil?
2. máte zkušenost s výše uvedenými barvami a lakovanou kůží?
Pokud někoho pobouřím opakujícím se dotazem, tak se omlouvám a ostatním děkuji za případné tipy.

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

majam
271 příspěvků 04.06.12 14:48

Na roztažení bot mi vždy pomohl sprej, tuším že jsem ho koupila u Bati, nastříkal se do bot a chvíli se v nich chodilo, bota se poddala. Nevím jestli je pouze na kůži,ale zkuste se zeptat v obuvi.
Přeju spoustu nápadů, a ať Vám zkrášlování botiček jde od ruky.
Pokud se něco obzvlášť povede, přimlouvám se za zveřejnění fotek :-)

Canavi
224 příspěvků 04.06.12 16:22

Kožené lodičky roztahuji tak, že si vezmu bavlněnou ponožku a místo, které je těsné, poleji na ponožce lihem. Mám na noze, dokud ponožka neuschne. Případně zopakuji.

plp
18 příspěvků 04.06.12 19:08

další možnost je vložit do boty potravinový pytlík, špičkou do špičky, natočit vodu a boty dát do mrazáku, u nekožených je někdy potřeba proceduru opakovat (buĎ se neroztáhbnou dost, nebo se po nějaké době zase vrátí) názorná ukázka: http://www.youtube.com/watch?…

eveK
333 příspěvků 04.06.12 21:17

Díky za tipy, asi nejdřív zkusím ten sprej z obuvi. A pokud se dílo zadaří, tak se určitě ráda pochlubím.

Adivey
182 příspěvků 05.06.12 11:04

Pokud Vás tlačí jenom prst, doporučuji kleště na roztažení obuvi. Obuvník by je měl mít, mylsím. My máme jedny po dědovi a funguje to výborně. Mají tvar jako velké nůžky, ale místo čepelí je kulička a na druhé straně kroužek, do kterého se kulička skrz botu tlačí. Provádíme roztahovací servis sousedkám široko, daleko :)

Evrim
9 příspěvků 07.06.12 13:59

nejlepší jsou kopýtka ( ) Koženou botu babička radila na místech, kde tlačí poťukat lihem. A fungovalo to.

eveK
333 příspěvků 16.06.12 14:24

Tak tady je první pokus, fotky se nahrály ve špatném pořadí, ale snad mě chápete :-)

seznam.mih  16.06.12 14:33

@eveK Ty jsou fakt pěkný!

eveK
333 příspěvků 16.06.12 14:35

Díky. Ve skutečnosti jsou mnohem hezčí, ta modrá je fakt zářivá, ale nějak mi to nejde vyfotit.

anja.1
268 příspěvků 16.06.12 16:40

Taky tuto proceduru plánuji aplikovat na několik párů bot a když jsem se byla v „tvořilkovském“ obchodě poradit, tak mi bylo řečeno, že tyto barvy se na lakované materiály nehodí, barva se vlastně nemá do čeho vsáknout - čili nebude držet.
Přeji hodně inspirace a pevnou ruku

eveK
333 příspěvků 16.06.12 18:49

Tak díky za info. V tom případě netuším, co s těma lakovkama provedu :-(

lucil
9 příspěvků 20.06.12 17:49

Holky, kde kupujete ty barvy? Jsem z Liberce a zatím jsem je nikde neviděla.

anja.1
268 příspěvků 20.06.12 18:01

Vzhledem k tomu, že jsem z Prahy, tak je asi neúčelné uvádět konkrétní obchod, že? Ale většina obchodů s výtvarnými potřebami je vede, příp. zkuste internet. Barvy Lumiere a Neopaque - jedny jsou metalické, druhé klasické. Dají se míchat a na zesvětlení odstínů mají i speciální ředidlo. Lahvička vyjde cca. na 100,– Kč a natřete toho s ní opravdu hodně.

Sibyla
2639 příspěvků 20.06.12 20:21

@eveK Krásné!

eveK
333 příspěvků 20.06.12 22:34

@Sibyl Děkuji.
@lucil objednávala jsem tady http://www.davona.cz/…vy-neopaque/

continuity
5851 příspěvků 20.06.12 23:29

Botky krasne. nanestastie mam len jedine svetle, slo by to aj na tmave? asi nie…

eveK
333 příspěvků 21.06.12 00:07

Na tmavé jsem to zatím nezkoušela, ale „protivná blondýna“ ano, a šlo to. No taky jiné světlé nemám, toto jsou moje svatební botky, použité jednou, tak jsem je „zpoužitelnila“ :-)

LadyPapajka  22.06.12 16:49

Chtěla jsem se zeptat, tam se píše, že ty barvy jsou na textil. Jakou máte zkšuenost s kůži, koženkou nebo na jaký ste Neopaque používaly materiál?

eveK
333 příspěvků 22.06.12 19:14

Tak ty boty co jsem barvila já byly z koženky a šlo to dobře. Ostatní materiály zatím nevím, tak snad poradí někdo další.

LadyPapajka  22.06.12 19:26
@eveK píše:
Tak ty boty co jsem barvila já byly z koženky a šlo to dobře. Ostatní materiály zatím nevím, tak snad poradí někdo další.

Tak to by snad mělo být ok. Mám taky jedny, jsou stršně strašně pohodlné, béžové, ale už okopané a byla to nouzovka místo bílé, teď už bílé doplňky mám, tak přemýšlím čím zprznit tyhle boty, protože béžové neunosím a navíc jsou vážně dost okopané. Přemýšlím nad červenou, ale nevím, aby ty boty nevypadaly…ku­revsky:)

anja.1
268 příspěvků 23.06.12 09:34
@LadyPapajka píše:
Chtěla jsem se zeptat, tam se píše, že ty barvy jsou na textil. Jakou máte zkšuenost s kůži, koženkou nebo na jaký ste Neopaque používaly materiál?

Zkoušela jsem je aplikovat na kůži, korkovou platformu a dřevo. A na všem to drží jako klíště.

Rahja
164 příspěvků 23.06.12 10:13

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:44

anja.1
268 příspěvků 23.06.12 12:54

Obávám, že na plastu nebudou tyto barvy držet. Na klínek bych použila barvy akrylové, jsou v podobné cenové relaci a odstínů je také mnoho.
Anebo je variata nechat si u obuvníka potáhnout klínek kůží, ale to se celá procedura celkem prodraží…

Rahja
164 příspěvků 23.06.12 13:48

.

Příspěvek upraven 27.12.15 v 12:44

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit