Rozdielne vzdelanie

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TinaAnd
7 příspěvků 11.05.13 09:35
rozdielne vzdelanie

Zaujímalo by ma, ako pozeráte na rodielne vzdelanie partnerov. Je to problém? Alebo nie je?. Mám príklad v okolí kedy to problém nebol (rodičia), kedy je muž menej vzdelaný ako žena. Samozrejme, že si myslím, že vzdelanie ešte nikomu nezabezpečilo prirodzenú inteligencou a rozhľad a naopak, keď menšie vzdelanie, teda nižšie neznamenalo, že by ten človek nemohol byť inteligentný a nevedel sa uplatniť a nemal všeobecný prehľad. Ale aj tak, zaujímalo by ma, či ste pri výbere partnera zvažovali aj to, aké má vzdelanie.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »

Reakce:

Cinkitoo  11.05.13 09:46

@TinaAnd Já studuju VŠ (Mgr., zatím 3. ročník) a přítel má výuční list. Jsme spolu skoro 6 let, plánujeme společnou budoucnost, a zatím se nestalo, že bychom v téhle věci museli řešit nějaký problém. On mě podporuje, chápe, když mám zkouškové apod., dokonce mě teď zkoušel z odborného jazyka :D Ale vím, že je to opravdu kus od kusu. On se o všechno zajímá (zeměpis, příroda, technika…), má hodně široký rozhled. Nebýt jeho lenosti učit se poučky, mohl by studovat dál. Ale nemám mu za zlé, že to neudělal.

Ceresa
465 příspěvků 11.05.13 09:47

Tady budu ukamenovana, ale vzdelani je pro me dulezite. Jsem VS a potrebuju chlapa, ke kteremu muzu vzhlizet…chytrej­siho. to neznamena, ze musi mit tri tituly pred jmenem a dva za nim, ale s klukem, co nema ani maturitu by nam to neklapalo.

blacken
2320 příspěvků 11.05.13 09:49

Nemyslím si, že je to nutně otázka vzdělání, ale spíš touhy rozvíjet se, potřeby nějakého cíle. Nemám problém být s někým, kdo má nižší vzdělání, naopak mám zásadní problém být s někým, kdo nemá potřebu se zdokonalovat (nebo jak to říct), nějak postupovat (třeba v kariéře). Podle mě to často se vzděláním souvisí, dost lidí v mém okolí nemá ani maturitu - ale ne proto, že by chtěli dělat raději něco jiného, nebo na to neměli, ale proto, že se jim nechtělo se tím zabývat, bylo by to moc pracné a proč se namáhat. Takového člověka bych jako partnera asi nesnesla.

Mylady2
12409 příspěvků 11.05.13 10:02

Není to pro mě dulezite ;-)
Taky k chlapovi musím vzhlížet! Tudíž…pro mě určitě více znamená úspěšný muž s maturitou nežli zastrčený úředníček např. někde v bance byť s VŠ titulem :-)
Já jsem VŠ.

kacenka.smile
427 příspěvků 11.05.13 10:12

Ve svém okolí mám několik mužů, kteří mají sice „jen“ výuční list, ale připadá mi, že jsou celkově o hodně dál, než spousta vysokoškoláků. Jsou samostatní, pracovití, umějí se velmi dobře chovat a rozšiřují si obzory. Celkově si myslím, že takových mužů je mezi vyučenými menšina. Bohužel mám pocit, že i mezi vysokoškolsky vzdělanými muži je takových minimum.

Netvrdím, že pro mě vzdělání u protějšku nehraje žádnou roli, ale nepovažuji ho za tolik významné. Důležitější pro mě je, jaký ten muž opravdu je a jak se dokáže postavit k životu, jaké má cíle do budoucna.

Robena
1257 příspěvků 11.05.13 10:13

To je strasne, prave jsem si uvedomila, ze mne by nizsi vzdelani partnera nevadilo, naopak by mi vadilo, kdyby partner o mnoho prevysoval intelektualne me. :-(

Akitaken
4960 příspěvků 11.05.13 10:40

Myslím, že už to tady bylo napsáno všechno:
k partnerovi potřebuju „vzhlížet“, potřebuju si mít s ním co říct a jet na podobné vlně. A nic z toho nesouvisí s diplomem z VŠ.

A zcela kacířsky bych ještě dodala, že sehnat chlapa použitelného pro život je pro mě natolik nadlidský úkol, že kladení si „podmínek“ typu, že by měl mít modré oči, černé vlasy, minimálně 185 cm a VŠ titul je pro mě naprosto podružné.

Jinak si myslím, že chlapi tohle řeší obecně více… ženským na tom zas tak nezáleží.

PS: Sama mám VŠ (PhD)

Diankenstein
1891 příspěvků 11.05.13 10:44
@kacenka.smile píše:
Jsou samostatní, pracovití, umějí se velmi dobře chovat a rozšiřují si obzory. Celkově si myslím, že takových mužů je mezi vyučenými menšina. Bohužel mám pocit, že i mezi vysokoškolsky vzdělanými muži je takových minimum.

Přesně, mezi VŠ jsou taky blbouni a nevzdělanci. To žádný titul nikdy nezmění ( naneštestí pro ně:D)
Mezi vyučenými je asi víc takových těch lidovějších typů, ale jsou tam taky lidi, co jsou inteligentní, ale nechtějí celý život sedět v kanclu a dělat (pro ně) zcela nezáživnou a nesmyslnou práci.
Vysokoškolský titul znamená jediné- podařilo se mi naučit něco nazpaměť a projít všemi zkouškami. Nic víc nic míň.

Potíž bych viděla, kdyby byl partner hlupák bez rozhledu a zájmů, co vysedává na pivě. To výuční list nezpůsobuje:)))(ale občas to fakt jde ruku v ruce, tak asi proto ten názor, že je nutné mít vys. školu. Ne není, pokud nechcete být neurochirurg nebo tak..)

Ceresa
465 příspěvků 11.05.13 10:58

@Diankenstein VS titul rozhodne neni patent na chytrost…ale domnivam se, ze vejska neni jen o pameti. Je to taky o jistem cili a snaze se i neco vic naucit. Zalezi na pristupu.

Akitaken
4960 příspěvků 11.05.13 11:03
@Ceresa píše:
@Diankenstein VS titul rozhodne neni patent na chytrost…ale domnivam se, ze vejska neni jen o pameti. Je to taky o jistem cili a snaze se i neco vic naucit. Zalezi na pristupu.

Já myslím, že jak která vejška.. ta moje byla spíš o paměti (biologie)

Tequila
32 příspěvků 11.05.13 11:19

Já jsem právnička a dřív jsem žila sedm let taky s právníkem a myslela si, že s nikým, kdo není právník, bych snad ani být nemohla. No a teď mám přítele, který je lesák, VŠ nedostudoval po x letech ani bakaláře (ne že by na to neměl, ale zoufale není studijní typ), sice jsem na něj za to byla naštvaná, ale co nadělám. Momentálně pracuje rukama, v Praze pro něj v oboru nic moc není. Často přemýšlím, jestli to časem nebude v něčem problém, a samozřejmě nevím, zatím jsme spolu jenom rok, ale žije se mi s ním dobře. Sice já ráda čtu, on nečetl nikdy nic, já mám radši jiné filmy a tak, ale zatím z toho žádné problémy nevzešly, naopak zase máme podobnou představu o trávení volného času, máme rádi stejná jídla apod. On má to, co mně chybí, je praktický, moc šikovný, a dokáže se postarat o domácnost stokrát líp než já, skvěle vaří… atd. V tom je to u nás tak trochu obráceně, já nesnáším domácí práce a nemám smysl pro domácnost, radši budu déle v kanceláři vydělávat peníze než smýčit doma :-) A tak se možná zase hezky doplňujeme :-)

chtěla jsem jen ukázat další pohled na věc - fungovat to určitě může, jak dlouho, to zatím sama nevím :-)

Čierny Jantár
25 příspěvků 11.05.13 11:27

Ja si robím doktorát, môj priateľ má strednú s maturitou. Myslím, že mu to nevadí a dúfam, že mu to ani vadiť nebude. Ja som rada, že pracuje a neštuduje ako ja, pretože by sme možno mali trošku problémy s peniazmi (ja síce popri škole pracujem, ale rozhodne nezarobím toľko koľko by som chcela), ale takto je to v pohode. Ja nerozumiem jeho odboru, on môjmu, ale spája nás hudba, filmy, knihy, prechádzky, spoločné hodiny plávania a tisíc malých vecí :D. Kde je treba „sedliacky rozum“, tam rieši on, kde treba „vznešené kecy“, riešim ja. Takže mám pocit, že sa ideálne dopĺňame :).

liduli
21 příspěvků 11.05.13 11:44

Já jsem si soužití s partnerem, který měl o dva stupně nižší vzdělání, vyzkoušela v praxi - a po třech letech skončilo rozvodem. Vdávala jsem zřejmě ještě s růžovými brýlemi na očích. V žádném případě netvrdím, že takové partnerství nemůže fungovat - v mém případě to tak bylo. A paradoxní je, že s tím měl ve finále problém on… Život mě sice vytrvale učí, že nemám říkat „nikdy“ - nicméně - do podobného vztahu bych se znovu nerada pouštěla :o) Chlap, který přijde domů, sundá košili, vezme do ruky třeba lopatu nebo jde kácet stromy do lesa… je pro mě jako magnet :o) A hlavně - máme si co říct, máme podobné názory, podobné zájmy…

Pirek
6777 příspěvků 11.05.13 11:45

Dneska, když člověk musí mít titul pomalu už i na sekretářku, pardon, vlastně office managerku, přestává stupeň vzdělání o něčem vypovídat. Vidím to sama na sobě a naštěstí tak blbá nejsem, abych si tenhle trend tahala do soukromí.

Diankenstein
1891 příspěvků 11.05.13 11:46
@Ceresa píše:

jistě, já vím, chápu, že je to hodně o sebeovládání a snaze… to ale přesně vystihuje ten typ vysokoškoláků, které nemám ráda:D Nijak bystří, sice ne úplně hloupí, ale dosáhnou titulu spíš tvrdou dřinou a odhodláním, než proto, že jsou chytřejší než zbytek populace:) (proto taky titul vyžaduju jenom svého lékaře a u ostatních dám spíš na „reálný stav věci“)

prostě z takových těch, co se našprtají a prolezou mám husí kůži. Hodně takových lidí má dobrou paměť, ale o to horší kritické myšlení a to je potom katastrofa. Jistě chápete!:)

A potom chudáci ti bystří a výjimeční, pro které byl titul pouze přirozeným krokem v sebevzdělávání. těch si moc vážím.(akorát ti by asi nebyli o nic hloupější, kdyby ten titul neměli)

Sicilianwidow
505 příspěvků 11.05.13 11:55

Můj manžel má maturitu ze dvou škol. Já mám bakaláře z české literatury. Obdivuji, že je neskutečně manuálně zručný a dokáže vyrobit cokoli ze dřeva. Já po VŠ umím tak akorát rozebrat báseň, nejsem si tedy moc jistá, zda zrovna to moje vzdělání je reálně to vyšší. Spíše je to o inteligenci lidí, ne o titulu. S bl. bečkem bych být nemohla, ale je jedno, jestli by měl doktorát nebo výuční list.

Ceresa
465 příspěvků 11.05.13 12:06

@Diankenstein ja vim, co se snazite rict..ja zadny genialni dite nebyla. Spousta veci me zajimala, hodne jsem cetla. Jit na vejsku byla takova automatika. A musim rict, ze ze me hotovou a genialni bytost neudelala. Ale ucila tam rada velmi zajimavych lidi, kteri mi poradne rozsirili obzory. V tomhle ma vzdelani smysl. Asi bych to shrnula tak, ze se rada obklopuji chytrejsimi lidmi. Porad se mam co ucit. Edit:preklep

Příspěvek upraven 11.05.13 v 12:13

aailyyn
807 příspěvků 11.05.13 12:06

Já VŠ studuju, partner má vysokou hotovou, dokonce má vyšší vzdělání (doktorát), neb já své vzdělávání hodlám ukončit u Mgr. titulu. Záměr to nebyl. Jo, asi by mi vadilo, že nemá žádné ambice a šel na učňák, protože co by se učil nějaký pitomosti, který stejně nebude nikdy potřebovat. Já jsem jiná, myslím si, že škola je místo pro osobní rozvoj, který už vám jinde takhle nenabídnou. Vysoká určitě, já se tam co se nějaké seberealizace týče dost našla. Na druhou stranu nebudu dělat tragédii z toho, že chlap s maturitou z různých důvodů na tu vysokou nešel, protože už na ni neměl nebo ho to nebavilo. Znám dost inteligentních lidí, co mají „jenom“ maturitu. U partnera je ještě otázka, jestli, krom toho, že má ambice a je inteligentní, ale nemá VŠ, bude, v případě ještě studující slečny, ochotný pochopit, že prostě dvakrát ročně mám zkouškové a obnáší to dost práce, málo volného času a nervozitu. Až budu mít VŠ hotovou, problém s tím mít už asi nebudu, pokud si budeme rozumět, tak na papíru ze školy nesejde, ale teď, sama ještě student, jsem ráda, že partner si to prožil, ví, o čem vysoká je, ví, co to obnáší.

Audrey.Piper
412 příspěvků 11.05.13 12:15

Já si myslím, že víc jak na vzdělání záleží na té přirozené inteligenci. Nedávno jsme o tom diskutovaly s kamarádkami a došly jsme k závěru, že ve svém okolí nemáme žádný pár (teda braly jsme jenom ty, které známe natolik dobře, abychom byly schopné odhadnout jejich rozumové vlastnosti), který by se nějak výrazně lišil „fištrónem“, ale dosažené vzdělání se lišilo.

z_dediny
1032 příspěvků 11.05.13 12:29

Dvě moje spolužačky z VŠ si vzali vyučené muže. Jedné to vyšlo a jsou spolu šťastní už mnoho let (ona je téměř geniání, ale bez ambicí), druhá se rozvedla, protože při každém sporu jí manžel dával najevo, že on ustupuje, protože ona má titul a on ne, tedy ne proto, že měla pravdu. Podle mě to i tak snášela dlouho, já bych odešla po druhé takové poznámce. Takže jako ve všem - není obecné pravidlo. Lidé jsou různí a mají různé potřeby a různé postoje.

gudrun  11.05.13 12:31

Tak hlavni je ze neni chlap blbej…Neco umi a v necem vinika! U pravnika bych se bala ze me v pripade rozvodu pripravi o vsechno. Doktor se vzdycky hodi ale jsou divny, to znam z rodiny. Ja jsem spis na umelce, hudebniky…Ale nespokojim se s malem, a musi umet vydelat penize. Bejt profesor filosofie je hezka vec ale v cr me tech penez domu moc nepritahne. Matfyzaci jsou naprosto antisexy. Zalezi na jedinci, asi takhle nejde premejslet. Jinak malo muzu rozdejchava kdyz ma zenska lepsi vzdelani.

chuliganka  11.05.13 12:53

Muj muz ma ZS a ja VS. Hlavni je pro me ze neni linej a blbej! I kdyz bych byla radsi kdyby si dodelal rekvalifikaci…

Diankenstein
1891 příspěvků 11.05.13 12:59

Nemyslím si že nestudovat= nemít ambice. Znám docela dost případů, kdy je to přesně naopak. Kdy vyučení mají fungující firmy a vysokoškoláci dělají celý živou ouředníky bez nějakého růstu.

Možná tady je ten problém, že si spousta lidí představí po pojmem vyučený nejakého zedníka co ani neumí postavit rovnou zeď popřípadě kuchaře, co celý život vaří guláš ve „čtyřce“.
Inteligentní a schopný člověk toho dokáže hodně, titul netitul…:)

Messalinna
94 příspěvků 11.05.13 13:05

@Diankenstein Naprostý souhlas!!!

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 13 Další »
 Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit