Rozeznání pravosti kabelky s exotickou kůží

Fotoalbum tématu (3) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

medulinkax
37 příspěvků 30.03.14 22:53
Rozeznání pravosti kabelky s exotickou kůží

Dobrý večer,

o víkendu jsme procházeli pozůstalost po babičce, přičemž jsme objevili několik zachovalých kabelek. Z těchto kabelek byly 3, které se na první pohled jeví, že jsou vyrobeny z exotických kůží (u jedné je to spíše jen vzorem). Snažila jsem se na internetu najít informaci jak poznám, že se jedná o pravou kůži nebo pouze o její napodobeninu. Kabelky jsou v dobrém stavu, vzhledem k tomu, že jsou pravděpodobně více jak 50 let staré, ale určité známky opotřebení nesou. Chtěla jsem se tedy zeptat, je nějaká zaručená rada, jak rozeznat zda kůže je z exotické kůže či se jedná pouze o imitaci? A druhá otázka, jsou tyto kabelky vůbec v dnešní době nositelné (viz foto)?

Reakce:

yako
3224 příspěvků 30.03.14 23:03

@medulinkax zajděte k nejbližšímu ševci a on vám to pravděpodobně řekne. Jestli znáte historii, tak bych tipovala, že jsou pravé, ale podle obrázku nelze jednoznačně říct. S nositelností neporadím, ale ta poslední se mi líbí, ale nelíbí se mi na ní ucho.

Betty J.
2031 příspěvků 30.03.14 23:03

Co se týče pravosti plazí kůže, nejlépe se zeptat nějakého šikovného brašnáře, pokud byste váhala s nošením té druhé a třetí kabelky, ráda se té nelehké úlohy ujmu za Vás.

bertulka  30.03.14 23:10

@Betty J. U těch bych se také obětovala. :-)

medulinkax
37 příspěvků 30.03.14 23:11

Děkuji moc za odpovědi. Zkusím se podívat na internetu, bydlíme v Praze, tak snad by neměl být problém, nějaké brašnáře sehnat. Pokud byste o někom věděli, budu ráda za tip. Řeším to hlavně z důvodu, že kdybychom kabelky dávali pryč, tak abychom netvrdili něco co není pravda, ačkoliv dědeček si myslí, že pravé jsou.

Go-lightly
3428 příspěvků 30.03.14 23:20

Mně pravé připadají, i nositelné - aspoň pro někoho s vintage vkusem.

ajujuška
422 příspěvků 31.03.14 09:03

Skúste jemne odpárať futro a dostať sa ku koži zvnútra. Ak tam trčia nitky, nie je to koža ale koženka. Bravčová a hovadzia koža je zvnútra brúsená. Koža plazov by mala byť úplne hladučká. Ešte je možná aj teľacia koža a tá je zvnútra ako zamat. Niekedy býva na štítku pri vnútornom vrecku kúsok kože, stačí sa pozrieť na ten.
A podľa pohľadu tá prvá je z teľacej kože, druhá je kombinovaná teľacia a krokodýl a tretia je celá krokodýl. je tam vidieť rukopis kože

elesse
102 příspěvků 31.03.14 15:21

Souhlas s tím co bylo řečeno. pokud brašnáře, myslím že v praze vám poradí i v opravně bot a kabelek v krakovské

Danilae
23 příspěvků 01.04.14 11:29

Také souhlasím - vyražte na návštěvu za švadlenou, ševcem, opravářem bot. Věřím, že rád poradí.

medulinkax
37 příspěvků 01.04.14 20:36

Ještě jednou všem děkuji za rady. Kabelky někam odnesu a uvidíme :-).

ajujuška
422 příspěvků 18.04.14 18:09

@medulinkax ako s tými kabelkami? je to vintage?

medulinkax
37 příspěvků 20.04.14 22:27

@ajujuška bohužel kabelky nemám doma a od té doby jsme u prarodičů nebyli, abychom je někam odvezli. Tak jsem pořád v napětí.

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit