Ručně šité boty

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sibyla
2639 příspěvků 30.04.12 06:59
Ručně šité boty

Podívejte, co jsem našla na tom proklínaném Fleru:
 http://www.fler.cz/ben-hrubes

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

Bugatti
4052 příspěvků 30.04.12 07:47
Nejen tento výrobce bot

je na Fleru. Koukněte se sem: http://www.fler.cz/…dale-2470305 Dělají boty na míru a nejen pro toho, kdo má nějaké ortopedické problémy, jsou k nezaplacení. Na zde zatracovaném Fleru se prodává i spousta kvalitních věcí. Jen to chce trošku se v tom přehrabovat a najít si svého výrobce.

Sibyla
2639 příspěvků 30.04.12 08:14

Skvělé! Ono by bylo užitečné, kdybychom si sestavili list kvalitních výrobců z Fleru - jsou tam úžasné, kožené kabelky, kovové šperky, všechno kvalitní - jen se člověk musí prokousat záplavou háčkování a Fima. Ale možná bychom se neshodli.

Petr Obr
8 příspěvků 30.04.12 10:15

Uznávám, že oba výrobci patří asi k tomu lepšímu, co na Fleru je. Bohužel. Šití bot na míru vypadá ale jinak, rozhodně se zákazník "neoměřuje " sám doma podle instrukcí ševce. Jako součást historického nebo divadelního kostýmu dobrý, jiné využití si moc představit nedovedu. Cena samozřejmě odpovídá kvalitě, precizně ušitá bota na míru stojí mnohem víc. Doporučuji mrknout třeba na stránku pana Zachariáše (Zacharias & Lawart). Tohle je samozřejmě špička v oboru. Pokud někdo dá tip na ševce, který to umí alespoň ve srovnatelné kvalitě a trochu levněji, uvítám to asi nejen já. Vsadím se ale, že na Fleru takový člověk neprodává.

Oskeruše
14 příspěvků 11.05.12 15:47

Trochu reklamy. Já tyhle boty: http://www.fler.cz/…mity-2543239 od Bena Hrubeše vlastním. Jsou báječné, zákazník si botu vymyslí a Ben ji ušije. Na noze jsou krásnější než na fotce, nosím je pořád, procházejí tvrdými zkouškami, nerozpadají se a nejsou omezené žádnými pitomostmi typu „rozbor podrážky prokázal, že jste s tou botou byla v lese, nepřijmeme vám reklamaci, protože s ní můžete chodit jen do města“.
Navíc jsou na ně dva roky jakýchkoliv oprav zdarma. Nevýhoda: cena a čekací doba (čtvrt roku), než je ušijou. Pro ručně šité boty jsem se rozhodla, když se mi rozpadly třetí boty (nic laciného) obdobného střihu jako je na obrázku za dobu kratší než čtvrt roku. Z dlouhodobé perspektivy se to finančně vyplatí, pokud člověk nepotřebuje každý rok nový model. (Navíc když ševce kontaktujete mimo Fler, budete to mít bez Flerové přirážky, stačí trochu hledat.)

Seznam dobrých výrobců z Fleru je báječný nápad.

Ani  11.05.12 17:35

Petr Obr: Holt je dneska jiná doba, já jsem dítě internetu a k nikomu bych nikdy nejela… to je moc pruda (a taky bych se nezula před cizím člověkem)… všechny 39ky co jsem kdy viděla mi byly, asi mám prostě konfekční nohu :) Chápu, že jako chlap chceš asi něco jiného, méně alternativního, ale i tohle si najde svoje přívržence. Já bych třeba ty jeho boty klidně příteli koupila… jen jsou furt hodně mimo naše možnosti. Takže jo, co linkuješ je hezké, ale za ten tón bych tě… (radši už mlčím).

Skrolew  12.05.12 22:55

Jo, boty Bena Hrubeše jsem objevila asi před měsícem a přijdou mi skvělé. Pánské se mi líbí víc než dámské. Můj muž už jedny ručně šité boty má (ne od něj) a je s nimi spokojen, k narozeninám se chystám mu u Bena nějaké pořídit.

Konvalinka
244 příspěvků 13.05.12 13:34

O ušití bot na míru přemýšlím. Potřebuju velikost 34 a ještě mám úzkou nohu, sehnat hezké boty dle mého vkusu je prakticky nemožné.
Když si však projíždím na internetu galerie různých ševců, všichni nabízejí samé rustikální, spíše lesanovité boty, případně konzervativní lodičky. Jsou jistě hezky zpracované, ale můj vkus to není. Chtěla bych nějaké jemnější, současné letní boty na nízkém podpatku. Uměli by něco takového vůbec ševci ušít? Nemá tu někdo zkušenosti?

lilip  13.05.12 21:09

Petře, vždyť on píše, že tvar upraví na přání - první mi taky naskočil divadelní kostým, ale když je schopný je udělat podle přání nebo nákresu - tak zaplaťbůh. A cena se mi nezdá až tak vysoká - za 2500 se lepší boty prodávají také - třeba Gabor, mám dvoje, z jehnětiny a oboje za tuto cenu. Víc bych ovšem za boty opravdu nedala. letos jsem zainvestovala, aby „pekelně“ ladila.

Ale taky bych ještě nějaké plné, lehké, typu oxfordek, ale na podpatku 4 cm nejvíce. Nemůže nikde najít. A ještě k tomu široké H.

tyčka
14 příspěvků 16.05.12 19:28
kabelky

… a na tomto webu udělají k těm botkám i kabelku. Mám od p. Ondruškové kabelku - asi 8 let, peněženku a obal na diář. http://kozene-veci.webnode.cz/
Můžu doporučit, kabelka je pořád jako nová - a pokud mi ji někdo neukradne, tak mě přežije.

azuritek.siga  05.06.12 17:25
Boty

Taky jsem začla hledat boty ručně šité,protože ať koupím drahé, levné,značkové neznačkové,dopadnou stejně. Pata mi propadne,je rozdrolená,protože snad všechny mají vevnitř duté čtverečky,žádné nevydrží a poslední dobou po měsíci jsem reklamovala boty troje!Už jsem z toho nešťastná,ale na netu jsem se dočetla,že cena je 10.000-50.000.Tak nevím.

azuritek.siga  05.06.12 18:17
Fler

Tak jsem se dívala na ten fler a musím říct,že nejsou zas tak drahé,samozřejmě i drahé tam jsou,ale krásné a pokud jak jste tu psaly je možnost si říct jaké a že i upraví atd.tak budu uvažovat,že do toho půjdu. Přece jenom potřebuju boty co vydrží a nebudou mi ničit nohy.

Gorilka
658 příspěvků 05.06.12 20:07

Jak se tak dívám na ceny bot Bena Hrubeše a OttoLin, tak si asi nenechávají dělat kopyta pro každého zákazníka? Ale to pak ty boty na míru moc nejsou…
Alan Kvasnička - možnosti zakázkové výroby

Arome ewa
6 příspěvků 06.06.12 06:21

Mám dvoje - jedny od OttoLina z Fleru a druhé z http://www.lukasshoes.com/. Dělají stejnou technikou, vyhovuje mi tenhle styl, boty kvalitní. Lukashoes není na Fleru, takže výhoda je v tom, že vám změří nohu v dílně a můžete si vybrat materiál, stélku, kombinace barev, přezky…

GreatSusan  06.06.12 09:14

pri vsi ucte - ale kam se v tech botach chodi? myslim ty od lukasshoes. Na nejake alternativni trhy nebo tak neco? Nejak nevidim, co se k tomu da obleknout a na jakou prilezitost se to da nosit.

RenaLange  06.06.12 09:21

Great Susan . to zas já úplně vidím :-).
Vidím pražskou ulici, ušmudlanou maminku v plandavé sukni neurčité barvy ke kotníkům, k tomu vožvejkaný svetr, na krku hadr neurčitého původu, vlasy ve stylu " kadeřníky opovrhuji jak to roste tak to mám ", ušmudlaný kočárek.
A špinavý batoh na záda, na krku utahanou šňůrku s dřevěnýma korálkama.

Příspěvek upraven 06.06.12 v 11:03

GreatSusan  06.06.12 09:34

@RenaLange predpokladam, ze dite i maminka jsou vegani a uzobavaji z plateneho pytliku tofu obalene nejakym zrnim a popijeji stavu z cervene repy.

Bugatti
4052 příspěvků 06.06.12 09:41

@RenaLange Já zase vidím upravenou maminku ve lněných kalhotách a v tričku stejné barvy jako jsou ty boty, na krku něco jako tohle: http://www.vytvarnetechniky.cz/…e-korale.php na výletě s dětmi v ZOO

GreatSusan  06.06.12 09:55

v zoo jsem byla vcera a objevila tam naprosto dokonalou mys s chobotem, vypada jako vetsi chlupate vejce s natahovacim klickem a ma skutecne maly chobotek. A je to velice pratelske stvoreni.

no nic.

@bugatti: mam dojem, ze i s lnenyma kalhotama ty boty budou vypadat dost strasne. Ty boty a ty korale taky nemaji s modou moc spolecneho (imho).

Konvalinka
244 příspěvků 06.06.12 10:20

Znám jednu jedinou „lesanu“ se vkusem, která by podobné boty dokázala nosit a vypadat hezky. Ona má takový styl, přírodní barvy, spíš volnější střihy, zásadně široké nohavice (přestože by měla postavu na slimky), k tomu barevné doplňky. Vypadá to fakt hezky, přiznám to i já a to tento styl vůbec nemám ráda. Důležité je, že nemá nic vytahané a nosí upravené dlouhé vlasy.
Jinak nevím, kdo tyto boty kupuje, pro alternativky jsou moc drahé, ty by tolik peněz do obouvání neinvestovaly, normální ženy by podobný model nenapadlo koupit vůbec.

Bugatti
4052 příspěvků 06.06.12 10:21

@GreatSusan Ale tady přece nejde o módu, ale o to, aby žena vypadala čistě a upraveně a vhodně s ohledem k příležitosti a aby měla svůj styl.

Diamanta
6 příspěvků 06.06.12 10:25
@GreatSusan píše:
pri vsi ucte - ale kam se v tech botach chodi? myslim ty od lukasshoes. Na nejake alternativni trhy nebo tak neco? Nejak nevidim, co se k tomu da obleknout a na jakou prilezitost se to da nosit.

Ručně šité boty, zvlášť když ty ceny jsou poměrně únosné, jsou výborný nápad, ale také narážím na to, že na mě všechny působí tak strašně alternativně a většina z nich mi připadá buď jako nazouváky někam na dvůr nebo jako pro obdivovatel punku. Ještě v těch pánských by se některé polobotky daly vybrat, ale zatím jsem nikde nenarazila na pěkné, elegantní a univerzální lodičky nebo jiné dámské boty, které budou vypadat dobře k sukni a šatům a nebudu působit jako „eko lesní člověk“

NISHTA
49 příspěvků 06.06.12 11:07

Nedávno jsem konečně objevila v Praze v Masné ulici obchod s dámskými botami přesně podle mého gusta - www.pedrette.cz. Takových obchůdků je v Itálii plno, u nás jsem ráda, když něco příčetného občas seženu v Beltissimu nebo Leiserovi. Manžel je pro změnu nadšený z bot Loake od Lohniského. Skvělý poměr cena-výkon. Není nutné mít hned ručně šité boty, kvalitní sériovky udělají skvělou také. Boty od lukasshoes jsou ohyzdné. Nemůžu si pomoct. Ruční práce není všechno. Zachariáš@ Lawart, to je samozřejmě dokonalost sama. Za kvalitu se musí ale holt patřičně zaplatit.

RenaLange  06.06.12 11:07

@GreatSusan to vysvětluj proč mají tyhle typy vždy uštvaný pohled a rychlou chůzi :-).
Jednak směřují k WC a druhak v těch křuskách musí bolet nohy.

MP Barbucha
3716 příspěvků 06.06.12 11:09

Já jsem na tohle hrozná. Vím, že je super podpořit přímo výrobce - řemeslníka. A mít kvalitní boty. Jenže za cenu 10 000,– můžu mít několik párů bot, které jsou třeba méně kvalitní, ale mně se líbí:-) Nebo si splnit sen a koupit si lodičky Christian Louboutin.
Takže tohle pro mě nebude

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit