Ručně vyrobené šperky

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Helhesta
15 příspěvků 03.01.13 19:22
Ručně vyrobené šperky

Zdravím,
Zajímalo by mne jestli si šperky kupujete „vyfluslé strojem“, ručně vyrobené nebo vyrábíte. Já osobně si šperky vyrábím, mám ráda, když to všechno ladí a mám soupravy. Taky je každý kousek originální.
A tak vůbec, líbí se vám tyto šperky?

Reakce:

kayav  03.01.13 19:27

Všechny tři možnosti, tedy „vyfluslé“, rušně vyrobené i vyrábím. Ale šperky bych to nenazývala, neboť téměř nic, co je šperk, nevlastním, většinou jde o bižu.

Lanevra
371 příspěvků 03.01.13 19:34

Mám hodně bižuterie, je levné, jde ji nakoupit hromady a když se dobře vybírá, tak se najedou i pěkné kousky. Mám i hodně klasických šperků prostých tvarů, jako náušnice s perlami nebo tak. Nakonec i několik originálních šperků.
Názor na ručně dělané šperky mám takoví, že musí být kvalitní a vkusné. Neuměle uháčkované kytka s korálky na háčku není náušnice.

Ani  03.01.13 20:03

Šperky skoro nekupuju. Ani bižuterii. Protože se mě pak lidi ptají, jestli jsem to dělala, což je mi blbé :) takže jsem taková pověstná kovářova kobyla. Ale nechávám si aspoň svoje nepovedené věci. A bižu, která si na nic nehraje, nebo u které je zřejmé, že je to něco úplně jiného než dělám.
Ale v podstatě schvaluju všechny varianty, záleží na účelu a příležitosti.

shirla
878 příspěvků 03.01.13 20:19

Měla jsem období, kdy jsem od kamarádek, které vyráběly náušnice, náramky, atd, kupovala bižu, ale toto období už je pryč. Nyní nosím náušnice z bílého zlata. Už se mi to(vyráběná bižu) ani moc nelíbí. Vypadá to moc levně a je toho všude moc. Levnější bižuterie mám také, ale nosím spíš jako sady třeba na ples.
Krom toho mě bolí uši po delším nošení výše jmenované bižuterie.

Harmonika
244 příspěvků 03.01.13 20:31

V podstatě souhlasím se @shirla, dříve jsem si vyráběla jednoduché náušnice o jednom barevném korálku, ale tohle období je pryč. Dnes už si raději koupím univerzálnější bižu třeba z Orsay nebo CA, ty moje věci už se mi zdají takové amatérské, že by v podstatě zkazily celkový dojem outfitu. Už vlastně v podstatě střídám pár univerzálních kousků náušnic (kupovaná bižu) a když chci něco barevně výrazného, vezmu si čelenku a k ní ve stejné barvě pecičky, nebo výrazný náhrdeník (a tohle při vší šikovnosti prostě sama doma nevyrobím).

Minion
117 příspěvků 03.01.13 20:36

Kupuji hlavně bižu „vyfluslou“ strojem :-) Především ve výprodejích, za pár kaček krásné kousky, ze kterých mám velkou radost. Jsem tak trochu maniak, takže mám několik krabic různé bižuterie. Několik kousků mám ale i od šikulek, které vyrábějí ručně - nedávno jsem dostala krásnou, ručně dělanou soupravičku s perličkami, koupila mi ji babička, ale nebylo to nic laciného. Ovšem je to hezká práce, kterou dokážu ocenit :-) Sama nevyrábím :-)

Alexandrina
43 příspěvků 03.01.13 20:48

Bižuterii kupuju na Fleru, je tam hodně takové té lidové tvořivosti :), ale dají se najít i krásné, profesionální kousky. Jinak mám velmi ráda stříbro a perly, nejlíp mi vyhovují jemné věci ve vintage stylu.

indyka
625 příspěvků 03.01.13 21:47

Různé naušnice, náramky atd. často dostávám od kamarádek k Vánocům/svát­ku/narozeninám a navíc s mamkou sdílíme své zásoby, takže sama si bižu ani nekupuji, ani nevyrábím. V zásobách máme jak nakoupené, tak vyrobené - z korálků, drátků, fima. Celkem se mi to líbí, i když raději asi mám ty strojové - lépe se mi kombinují s oblečením.

Cathero
200 příspěvků 04.01.13 14:09

Já právě začala s křišťálovou pryskyřicí, dělala jsem pár náušnic a přívěsků a pak to dávala tetám k Vánocům, všechny měly hroznou radost. Moje první pokusy nebyly moc chvalné, ale teď už jsem přišla na to, čemu se vyhnout a hrozně mě to baví. Co se týče fleru, přijde mi u některých prodejkyň až trochu sprosté, kolik chtějí za takovou pryskyřicovou bižuterii (sadu klidně i za 450Kč, jak tak na to koukám), přitom výrobní cena třeba náušnic je tak do 50Kč. Jinak dřív jsem hodně navštěvovala obchod Rooya v Praze, kde mají úplně všechny komponenty na ruční výrobu i hodně složitých náušnic a hodně jsem tvořila, teď už mě to trochu opustilo, ale stejně bych si nekoupila nic, co bych si nezvládla udělat doma. Taky jsem si teď vyrobila několik sponek do vlasů a náušnic z bažantího peří, to vypadá taky skvěle:).

DRW
1227 příspěvků 18.03.13 19:29
@mashuca píše:
a už nemůžu přestat

To, ze jste si udelala reklamu pominu, ale opravdu nechcete prestat? To nekdo koupi? Vzdyt je to horsi nez vyrabeji deti v LSU v oboru vytvarna vychova!

mashuca  18.03.13 19:50

Zajimavý názor ))), když „je to horsi nez vyrabeji deti v LSU v oboru vytvarna vychova!“ tak se tomu řika antireklama ). Každopádně dokud mám své zakazniky, a zvou mně na vystavy, už se to i fotilo do mistnich novin - tak nepřestanu :-)

jituliiik
294 příspěvků 18.03.13 19:58

@mashuca Mně se teda Vaše výrobky nelíbí, přijdou mi nevkusné. Ale co člověk to názor.

Bara06
1993 příspěvků 13.04.13 18:20

Příspěvek upraven 07.04.16 v 14:48

Nellis3
18 příspěvků 26.10.14 13:05

Ručně vyráběné šperky mám moc ráda, kamarádka vyrábí šperky ve starodávném stylu, párkrát jsem už viděla šperky, co opravdu smekám před slečnami, že něco takového dokážou vyrobit. K narozeninám jsem dostala na zakázku vyrobené náušnice Swarovski, posledního půl roku si kupuju jejich komponenty a vyrábím náušnice nebo přívěsky na krk doma, buď pro sebe nebo jako dárek pro někoho. Celkově ručně vyráběné výrobky pro mě mají svoje kouzlo

MP scully  26.10.14 22:01

Bizuterii a vubec nausnice, naramky a nahrdelniky miluju. Vyrabim si je i kupuji, podle toho, na co mam naladu. V zime vetsinou uprednostnuji kupovane sperky - hladke tvary, klasicke barvy to se doma vyrabi dost tezko. Zbytek roku - a leto obzvlast, si s chuti zavyrabim, ne snad, ze bych musela, ale ze me to bavi. Uz vic jak pet let neprodavam, je s tim moc prace a ze by to extra vydelavalo, kdyz se spocita cas a material, to fakt ne (ale byvalo to prijemnych par stovek na prilepsenou, kdyz jsem jeste byla na skole a mela furu casu :-) ) Koho by zajimala moje staricka galerie, je treba tady ( https://www.facebook.com/….1/media_set?… ), ale jak rikam, jsou to veci jen pro sebe, neprodavam a nijak po tom netouzim.

Obdivuji vsechny, kdo delaji sperky treba ze sutasek, siteho rokajlu, dratu, to chce opravdovou sikovnost a vytvarne citeni, naketlovat koralky umi kazdy :-)

bosorkáňa
215 příspěvků 30.10.14 15:35

Já mám ráda obojí, musí mě to něčím chytit.
Z těch fabrikovaných nosím hodně různobarevné pecky i z různorodých materiálů.

Občas jsem něco vyrobila jako dárek, ale jsem asi moc perfekcionista, nemám ráda, když je na tom na první pohled vidět, že to dělal někdo doma a moc to neumí.

Tenhle náhrdelník mám asi nejraši, je z fleru:

a tohle je můj nejnovější přírustek do šperkovnice (ty s motivem vesmíru)

brebina
8 příspěvků 18.02.15 11:01

Já jsem se taky zezačátku bála domácí výroby, že to nebude vypadat dobře … Ale pak jsem si objednala zepár komponentů Swarovski Elements z top-koralku a zjistila jsem, že na lepení kamínků není nic těžkého, tak mé domácí práce vypadají přesně takto

DiaryMoths  18.02.15 18:03

I u mě převládá bižu buď z řemeslných trhů, z Fleru nebo vlastnoručně vyráběná. Z obchoďáku něco málo taky mám, ale minimum. Bižu si vozím i z dovolené (vždycky). Nebráním se ničemu (keramika, plsť, smalt, fusing, cínování, korálkování, drátkování, pryskyřice…), ale mám velké požadavky na kvalitu. Může mě mrsknout, když dám 400 za rokodělnný náhrdelník a on se mi do měsíce rozpadne.

Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit