rukavičky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  02.12.11 07:25

Holky poraďte
Na rukou se mi rozjel ekzém a moc se mi to nelíbí. Ráda bych to něčím zakryla a přemejšlím o rukavičkách. Nemyslím teďka zimní rukavice, ale rukavičky tak někam na denní nošení a zároveň aby mě to nějak nepřekáiželo abych s tím mohla fungovat.
Znáte nějaký vychytávky nebo tak?

Stránka:  1 2 Další »

Reakce:

ZetKa
287 příspěvků 02.12.11 08:34

Vím, že pro kluky se dělají do tanečních rukavičky (bílé). Jsou tenké. Nevím, zda se něco podobného dělá i pro dámy, ale tam to asi spíš bude krajkové apod. Jakou bys měla konkrétně představu?

seznam.mih  02.12.11 09:11

Právě že pořádně žádnou představu nemám, ale určitě krajkované rukavičky ne. nějaký možnosti, čím bych mohla zakrýt hřbet ruky, aby nebyl vidět ten ekzém, takže třeba úplně rukavičky by to bejt nemusely, ale něco, co bych navlékla na ruku.

Alena Cechova  02.12.11 09:41

Já viděla nedávno takové jako návleky na ruce, byl to vlastně doplněk, sahaly až k loktům. Slečna je měla na sobě v létě k tričku s krátkým rukávem. Nevím ale, kde se to kupuje, ale vypadá to pěkně, když se to správně použije. Jinak já bych si asi být vámi pomohla rychle tak, že koupím nějaké látkové rukavice a ustřihnu jim prsty. Taky jsem koupila své neteři kdysi háčkované neprstové rukavice, měli je ve studiu paní Fejkové v pasáži Lucerna, byly s korálky ale stály 1800 Kč. Vypadaly výborně a tak extravagantně, byla to ruční práce a moc pěkně jsem si tam tenkrát s těmi šopasistentkami o tom popovídala.
Jestli to dobře chápu, trpíte chladovou alergií. Být vámi, navleču rukavice ve chvíli, kdy teplota klesne pod 5 celsiových stupňů. Využijte povánočních výprodejů, teď mají kožené rukavice všech možných barev snad všechny řetezce. A doporučila bych to všem holkám, ruce v zimě neskutečně trpí a je to ve vyšším věku na nich vidět. Podle mne by si je holky měly chránit minimálně stejně jako obličej.

coralline
822 příspěvků 02.12.11 18:49
Alena Cechova ha detto : Jestli to dobře chápu, trpíte chladovou alergií.
O chladove alergii jsem nikdy neslysela, ale mozna by vysvetlila moje potize. Mam ted hrozne suchou pokozku na tvarich, nekdy je az cervena a pupinkovata, vypada to jako exem. Samozrejme se mazu kremem, ale uplne to nepomaha. Da se s tim neco delat? Pomuze treba hodne mastny krem? Na oblicej bohuzel nemuzu natahnout ochranny pytel :-)

oskarina
266 příspěvků 02.12.11 20:16

Musíš zmenit krém, pozor na všelijaké hydratační (s vodou) i na různé předražené krémy (Vichy apod.), to v zimě nedělá suché pleti dobře.
Doporučuji ti mazat si chvíli i obličej krémem Ambilan (seženeš v lékárně), popis: středně mastný, neparfémovaný, zvlhčující krém pro suchou a citlivou pokožku i propokožku po ekzémech. Ulpí, přebytek můžeš odsát ubrouskem, vydrží na pleti po celý den. Je to krém na celé tělo i na obličej pro zklidnění a promaštění podrážděné kůže.
Až ekzém a podrážděná pokožka odezní, začni používat nějaký polomastný krém, který se dobře vpije, nedej na značky, ale dej na svou pokožku, ta ti sama poví, co jí vyhovuje.
Např. tolik reklamou vychvalovaný Dove -tělový krém mi na nohou udělal vždycky hladký film, který mi ale ráno smyl z kůže ve sprše??!, tak to není v pořádku, nevsákl se.

oskarina
266 příspěvků 02.12.11 20:20

a protože tématem jsou rukavičky- tak Ambilan je dobrý i na ruce.
Taky bych doporučila rukavičky bez prstů.
Jinak já jsem kdysi háčkovala rukavičky z bavlněné příze, vypadaly perfektně a moje matka je nosí dodnes, prakticky jsou nezničitelné, dají se vyprat, ruka v nich dýchá a vypadají moc pěkně. Přemýšlím, jestli se zase do toho nedám, možná by o ně byl zájem.

Alena Cechova  02.12.11 20:47
oskarina ha detto : a protože tématem jsou rukavičky- tak Ambilan je dobrý i na ruce.Taky bych doporučila rukavičky bez prstů. Jinak já jsem kdysi háčkovala rukavičky z bavlněné příze, vypadaly perfektně a moje matka je nosí dodnes, prakticky jsou nezničitelné, dají se vyprat, ruka v nich dýchá a vypadají moc pěkně. Přemýšlím, jestli se zase do toho nedám, možná by o ně byl zájem.
Jak jsem psala výše, takové jsem koupila právě své neteři. Prodavačky mi říkaly, že je pro ně háčkuje nějaká starší paní a měli jich tam ve vitrínách víc typů. Taky mi potvrdily, že jsou prakticky nezničitelné a tvarujou se tak, že se namočí. Podle mne je to přiměřeně extravagantní doplněk, kterej každej nemá a vypadá to dobře, pokud se to správně vyladí. Tyhle byly ještě s korálky, obávám se ale, že je má neteř ani nenosí. Ale třeba časem objeví jejich půvab, někdy to není láska na první pohled.

Alena Cechova  02.12.11 20:51

Ad suchá kůže v zimě:
Chce to mazat a mazat. Já používám Biodermu, ale toto je asi nepřenositelné, každý musí si najít ten, co mu nejlépe vyhovuje. Na obličej si dávám šálu, jakmile teplota spadne pod nulu, to je asi nejlepší prevence. Mám čepici a přes tváře nos a ústa si omotám barevnou šálu. Už jsem si zvykla.

billie
369 příspěvků 02.12.11 21:54

ja by som odporucila dermasilkove rukavice - nie su to rukavice na paradu, ale skor na to, aby dali do poriadku ten ekzem. Ja mam oblecenie z dermasilku, v ktorom spavam, a ma to efekt podobny kortikoidom (cez noc sa z povodne cervenych flakov stane povacsine taka suchsia koza, ktoru potom staci uz len prekremovat a je to v pohode). Na dermasilk treba davat ale troska pozor - kremovat najneskor dve hodiny predtym a nemoze sa to prat v cistiacich prostriedkoch, ale najlepsie len v sode bikarbone - inak by sa totiz poskodila specialna tkaniny a uz by to nemalo svoj efekt. Tie ceny su troska vyssie, ale mozem povedat, ze to skutocne funguje.

Ameline
95 příspěvků 03.12.11 12:49

Vím, že některé značky dělají krémy do chladu které nechávají na pokožce ochranný film. Měla jsem od Avéne, člověk se po tom ani neleskl i když na dotek byla pleť mastná, ale já s ním měla problém, že nějákým způsobem hřál a potom v místnosti mi bylo šílené horko - nenapadlo mě ovšem odskočit na záchod se odlíčit, to by třeba šlo.

DanielaS
4599 příspěvků 03.12.11 18:53

Včera jsem v taxíku v Brně zapomněla svoje semišové fialové… třeba se jich někdo ujme.

kalivrata
272 příspěvků 08.12.11 21:12

Já mám tu alergii na rukách(tedy na celých horních končetinách včetně ramen, ale mimo ruce se to samozřejmě moc neprojeví), už jsem tu o tom jednou psala, měla jsem na to od kožní excipial lipolotio (hodrolotio je úplně na houby), ale mnohem lépe se mi osvědčil krém na ruce s konopím, ale co je důležitější, mazat a mazat! Pokud to jde, každých patnáct minut namazat ruce!

MP Motyka
29 příspěvků 12.12.11 14:44

Taky se mi dělá ekzém když je zima. Takže stačí vzít rukavice na ven a po sundání namazat „sádelnatým“ krémem. Určitě se dělaj i dámské bílé rukavičky jako je to u pánů, ale to bude horší shánění, lepší vzít za vděk obyčejnýma rukavicema, nebo návlekama, co jsou teď v každým stánku.

katango
1356 příspěvků 13.12.11 20:51

Na promašťování suché kůže je nejlepší modrá Indulona nebo nesolené sádlo (vepřové). To si ještě pamatuju z dermatologie. A mám odzkoušeno.

zelitschko  13.12.11 21:58
já jsem atopik, s eksémem na rukou mám taky své zkušenosti. Nesnáším moc dobře vazelínu ani sádlo - kůže je po tom sice mastná, ale druhý den se mi začaly tvořit šupinky ještě ve větším množství, nevím, zda je to jen u mně, nebo vysušuje kůži ještě někomu dalšímu. Na tělo i na ruce při eksému používám gel dubová kůra s allatoinem, pomáhá. Na ty ruce taky bývala dobrá klasická Lipobase, ke koupení v lékárně. Vždycky jsem to pomázla a omotala vrstvou gázy, měla jsem mezi tím totiž malé trhlinky a já mám kůži velmi náchylnou na jakékoliv záněty, infekce a tak. Na mráz je dobrý dětský krém od Alpy Batole.

Jinak mě pomohlo odstranění většiny ropných produktů z kosmetiky, hlavně parabeny. Drobná úprava jídelníčku, při větších potížích bezlepková dieta, zabírá spolehlivě. A nedávat si uměliny přímo na tělo - lépe vždycky nějakou tu bavlnu dospod.

Olinka
2582 příspěvků 13.12.11 22:24
zelitschko ha detto : s tím, že po namazání sádlem máte druhý den ruce ještě vysušenější, je to dobrý postřeh. Obecně oleje a tuky, pokud jsou aplikovány na suchou kůži, paradoxně vysušují ještě víc - je třeba dodat vodu. Proto je ideální buď namazat se okamžitě po vykoupání/umytí rukou, nebo - co dělám já - nejdřív použiji nějaký obyčejnější nemastný krém na ruce a pak až mast se sádlem. Jinak na sprchování mám od dermatoložky olej Balneum Hermal - na závěr sprchování se potřu a už jen lehce opláchnu a pak se nechám v rámci možností volně oschnout. Nicméně excipialu se to nevyrovná:-(

kurzatko
230 příspěvků 16.12.11 15:56

Něco podobného se mi dělá na puse, nejvíc trpí horní ret, myslím, že je to taky z chladu. Kromě toho mi na spodním rtu neustále bují opar - Zovirax mi na něj sice pomáhá, ale zase vysuší i tu kůži kolem, takže mám rty pořád rozpraskané. Zkouším to mazat vším možným, na noc měsíčkovou mast, ale moc to nepomáhá :-( Navíc pusu si venku nemůžu dát do futrálu :-))

billie
369 příspěvků 16.12.11 17:20
Predtým než si dáš na pery zovirax, tak si skús namazať okolie „indiferentnou masťou“. Takto to robia na kožnom, keď nechcú, aby liečivo nepoškodzovalo zdravú kožu. Mám dojem, že tam používajú zinkovú masť, ale myslím, že by na to mohla poslúžiť aj obyčajná biela vazelína. Na popraskané pery je inak úplne úžasný tento balzam http://ba.fimgs.net/…lip-balm.jpg?…

katango
1356 příspěvků 16.12.11 17:34

Na suché rty? Obyčejný Jelení lůj, ten tuhý, co dělá Detecha.

billie
369 příspěvků 16.12.11 17:58

Pokiaľ mám pery v pohode, tak mi jelení loj nevadí. Akonáhle ale príde zima a ja ich začnem mať suché, tak jelení loj nepomáha, mne osobne skôr škodí. Potom mám totiž pocit, ako by som mala pery pokryté pieskom a potom si ten loj z nich doslova zoškrabem. V zime mám oveľa radšej balzamy (napr ten od Avene) prípadne lesky na pery.

zelitschko  17.12.11 14:18

kurzatko: na opary mi pomáhá v počátečním stadiu taková ta náplast Compeed, později mastička Herpesin, táta zas má dobrý výsledky s touhle mastí http://opar.heureka.cz/…-oparen-4ml/ .

kurzatko
230 příspěvků 21.12.11 10:28

zelitschko: Díky za tip, asi si pořídím tu konopnou mastičku, vzhledem k chronické povaze mých oparů by to chtělo něco míň chemického… Jenom mě pobavilo, že v návodu na internetu píšou, že mastičku lze použít i jako podklad pod rtěnku - už se vidím, jak si ty svoje strupaté nateklé rty matlám rtěnkou, to by byla opravdu krása :-))
billie: Díky za radu s namazáním rtů před aplikací zoviraxu, předtím mě to nějak nenapadlo a přitom to fakt pomůže.

sasha
171 příspěvků 21.12.11 10:43

cutishlep je skvely, pomohol mojmu priatelovi na psoriazu, sice to trvaloa si 5 mesiacov ale zabralo

zelitschko  21.12.11 18:13

kurzatko: pod rtěnku se doporučuje i ta náplast Compeed :) a ta rtěnka je na tom místě podstatně výraznější než na jiném místě, takže to ve výsledku vypadá hůř než ten opar :) ale na nějakou společenskou akci se klidně přes ty náplasti dá dát vrstva lesku a vypadá to líp

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit