Rukávy a dlaha na ruke

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

emilly82
29 příspěvků 25.11.12 16:03
Rukávy a dlaha na ruke

Mám veľký problém.

Odkedy mám na ruke dlahu po lakeť, tak sa mi môj šatník zúžil. Neoblečiem si ani jednu mikinu, sveter, sako, vetrovku a ani kabát.

Ostali mi len cca 4 basic tričká s dlhým rukávom, svetrík do pása a pletené minišaty oboje s krátkym rukávom. Proste nič čo má patent a rukávy s obvodom menším než cca 30 cm neoblečiem. Doma som našla len jednu vetrovku. Fialovú šušťákovú ohavnosť do pol stehien ( modernú cca 20 rokov dozadu ), ktorá má rukávy ukončené gumičkou. Pri nej nemusím mať strach, že pri vyzliekaní sa mi bude dlaha veľmi hýbať. Lenže už teraz mi je v nej zima.

Veľkú nádej som vkladala do sekáčov, ale v piatok som vbehla do dvoch a ešte dvoch outletov a bola som sklamaná. Objavila som len jednu vetrovku, ktorá mi prešla bez zádrheľov cez dlahu, ale bola len po boky a a od pŕs dole to bol vlastne len čierny patent. Močové cesty by sa mi nepoďakovali.

Dosť ma prekvapili aj ceny. Som vadná keď sa mi zdá 25 € za použitú vec veľa?

Potešila som sa keď som zbadala vetrovky so zipsom na rukáve, ale ani do nich som ruku nedostala.

Prosím o radu čo s tým.

Uvažovala som aj nad dlhšími vestami, aby som mala kríže v teple, ale aj tak potrebujem teplú vetrovku alebo kabát. Aktuálne riešim hlavne funkčnosť, zateplenie a bonusom by bolo keby to vyzerala aspoň trošku k svetu. Vysoká som 169 cm, váha 67 kg, boky a plecia mám približne rovnako široké, ale mám nevýrazný pás.

Reakce:

Jiná Realita
13791 příspěvků 25.11.12 16:27

A dívala jste se v sekáčích po čemkoli, co by vám padlo, docela se líbilo (ale bylo to třeba hodně žmolkovaté, takže byste to normálně nevzala) - pokud byste na něco narazila, neváhala bych na tom prostě jeden rukáv rozstříhnout.

Jiná Realita
13791 příspěvků 25.11.12 16:31

Další věc: dělají se i kabáty s rukávy do zvonu…zrovna včera jsem jeden někde viděla, možná na votočvohoz, to už si bohužel nejsem jistá, zkusila bych prohledat ještě takové ty prodejní portály jako mimibazar atp.

edit: normálně po nich nekoukám protože nesnáším, jak tím zvonem do kabátu táhne :-), ale jsou. jsou i kabáty s 3/4 rukávem, ty se taky na různých těchto stránkách vyskytují.

Rabbit-Heart
644 příspěvků 25.11.12 16:38

A jak dlouho tu dlahu ještě budete muset mít? Zkuste se porozhlédnout po tom kabátě či bundě s 3/4 rukávem, jak radí @Jiná Realita, ty by mohly být dostatečně široké, a k tomu si můžete pořídit návleky - něco takového, prodávají to i ve vietnamských obchodech tak za 50 Kč. 

A nechci vás navádět, ale třeba takové kabáty a la pelerína… :)

Jiná Realita
13791 příspěvků 25.11.12 16:40

@Rabbit-Heart
No jasně, na pelerínu jsem zapomněla!

Rabbit-Heart
644 příspěvků 25.11.12 16:41

@Jiná Realita Akorát se pak emilly nesmí vystavit tu na MP, nebo to pěkně schytá :D

emilly82
29 příspěvků 25.11.12 16:42

Bola som len v jednom menšom a v jednom veľkom sekáči. Hľadala som niečo schopné, čo by som si na seba obliekla aj za bežných okolností. Faktom je že som nemala veľa času.
Uvažovala som aj nad variantom, že roztrihnem rukáv, ale je mi proti srsti niečo demolovať.
Na mimibazar sa zbehnem mrknúť, aj keď nerada nakupujem bez skúšania.
Lenže riešiť to musím, ešte cca 5 týždňov budem mať dlahu. Pokiaľ by nemrzlo, tak by som to skúsila prežiť aj s tou šušťákovou hrôzou, ale na to sa v decembri spoliehať nemôžem.

MP Barbucha
3716 příspěvků 25.11.12 16:42

Cokoliv pleteného za 50 Kč nebrat! To nebude vůbec hřát a vytahá se to hned.
@emilly82 Ano, 25euro je za použitou věc sakra dost. Nedávno jsem v sekáči byla a taky zírala na ty ceny. Asi jde o štěstí a taky jak kde. To je kouzlo sekáčů. Jít tam za něčím konkrétním asi ani nejde…

emilly82
29 příspěvků 25.11.12 16:45
@Rabbit-Heart píše:
@Jiná Realita Akorát se pak emilly nesmí vystavit tu na MP, nebo to pěkně schytá :D

Už som plánovala odfotiť sa v tej fialovej hrôze, sivých džínsoch, bielo-ružových superstaroch s výrazne ružovou nákupnou adidas taškou, ale našťastie ma to prešlo :)

emilly82
29 příspěvků 25.11.12 16:48

Hlavný problém je u mňa čas a peniaze. Som na PN a mám len vychádzky. Bývam na dedine a nestíham sa ani poriadne dostať do mesta. Šťastie na nákupy v sekáčoch práveže vôbec nemám.

O 3/4 rukávoch som uvažovala, ale nič také som ani len nezahliadla. Po návlekoch sa skúsim pozrieť. Rozmýšľala som aj nad tehotenským pásom, len aby som si udržala kríže v teple.

emilly82
29 příspěvků 25.11.12 17:35

Niečo som možno objavila, len neviem či je dostatočne teplá http://www.mimibazar.sk/foto.php?…

valery
1579 příspěvků 25.11.12 17:38

Tenhle problem jsem resila letos v lete- 6 tydnu bílou sadru na prave ruce az po loket-jen půlka prstu mi koukala. Za prvý: jak zajistit, aby bila zůstala bílou a nezměnila se po par dnech v umastenou onuci. Za druhy: jak tu bílou sadrovou pracku pokud mozno zneviditelnit a a tak nejak skloubit s oblečením. Řešení: barevne neprůhledné punčocháče. Ustrihla jsem z nich „nohavice“ v potřebné délce, cca 10 cm od uvažovaného dolního okraje prostrihla maly otvor pro prostrceni palce, natahla na sadru, prebyvajici dolní a horní konec zastrcila za okraj sadry a bylo! Zlikvidovala jsem si sice takhle celou zásobu barevných punčocháču, ale sadra se takhle stala víceméně na první pohled neviditelnou, protože vzdycky barevně navazovala na svetr, košili nebo šaty a de facto s nimi splývala. Tak třeba vám můj nápad usnadní život :-) jinak přeju ať vám to rychle uteče a dlahy se co nejdrive zbavíte!

eva64  25.11.12 17:43

Já jsem měla sádru na levém předloktí v zimě 2 měsíce. Řešila jsem to prostě tak, že jsem u dvou svetrů rozpárala šev potřebného rukávu / který jsem po sundání sádry zase sešila/, a ruku jsem nedávala do rukávu kabátu, ale na závěs a kabát na jedné straně nosila pouze přes rameno; u krku stáhla teplou šálou a tu zapracovala do polorozepnutého kabátu. Nerada na tu dobu vzpomínám, ale dvojitá zlomenina předloktí se zahojila bez následků, což kvituji s povděkem.

Barbuchaa
211 příspěvků 25.11.12 17:47

Co zkusit pončo?

emilly82
29 příspěvků 25.11.12 18:06

Valery: Keby bolo leto, tak to vôbec neriešim. Tričiek s krátkym rukávom mám dosť. Kúpila by som si možno jeden tenší svetrík, keď by náhodou bolo chladno. Ruku si maskovať nemienim, nosím ju v závese, nech je čo najviac viditeľná, aby si ľudia dali viac pozor. Nech mi do ruky nenarazia. 3. operácia by bola zbytočná.

Edit.: Ale možno si skúsim miesto zháňania vlnených návlekov, urobiť návleky zo starých hrubších nadkolienok :)

Eva64: Čo ja raz rozpáram, tak už nikto nedá dokopy :D Podobne ako vy som išla takto vystrojená na zameranie dlahy (ani nie 5 min chôdze v areáli nemocnice ), ale bola mi sakra zima. Blbne mi proste imunita, takže toto neprichádza do úvahy. Ja budem tiež rada, keď sa mi prerezaná šľacha v prste zhojí s čo najmenšími trvalými následkami:)

Barbuchaa: uvažovala som aj nad týmto variantom, ale nedám si v ňom viditeľne ruku do závesu a je voľné na krížoch, takže ďalej som týmto smerom nešla.

emilly82
29 příspěvků 25.11.12 23:25

Ďakujem všetkým za rady a tipy :* Niečo už riešim na mmb.sk. Možno nechám aj niečo zdemolovať, lebo otec si spomenul, že v ulici máme krajčírku, takže by to potom vedela dať dokopy. Možno nakúpim nejaké vestičky, bežne ich v šatníku nedržím, ale rozšírim si trošku obzory.

Valery, ďakujem za prianie uzdravenia :)

PS: stále som otvorená ďalším nápadom a pripomienkam :)

kacenka.smile
427 příspěvků 26.11.12 10:41

Já měla 4 týdny sádru až nad loket, do pravého úhle. Nosila jsem trika s krátkým rukávem. K tomu jsem vyhrabala pár starších svetrů a prostě jim ustřihla rukávy tak, abych je jen přetáhla přes okraj sádry. Když byla větší zima, měla jsem přítelův svetr. Přes to všechno jsem nosila mámino pončo, takže to vypadalo docela snesitelně a bylo mi i celkem teplo.

emilly82
29 příspěvků 26.11.12 18:04
@kacenka.smile píše:
Já měla 4 týdny sádru až nad loket, do pravého úhle. Nosila jsem trika s krátkým rukávem. K tomu jsem vyhrabala pár starších svetrů a prostě jim ustřihla rukávy tak, abych je jen přetáhla přes okraj sádry. Když byla větší zima, měla jsem přítelův svetr. Přes to všechno jsem nosila mámino pončo, takže to vypadalo docela snesitelně a bylo mi i celkem teplo.

Keby som mala sádru, tak by to bolo lepšie, cítila by som sa bezpečnejšie a nebola by mi ani taká kosa. Toto je len tenký kus plastu(?) pod ktorým mám textilný návlek.

Ja ani nemám veľmi čo demolovať, starého oblečenia, ktoré by mi nebolo ľúto zdemolovať, som sa zbavovala priebežne. Ostali mi len obľúbené kúsky, ku ktorým mám veľmi citový vzťah, takže sa k nim s nožničkami nepriblížim.

Ale už som si stihla objednať vetrovku z mmb.

S priateľom nebývame spolu, takže mu nemôžem kradnúť veci, ale v sekáči som škúlila aj po pánskych svetroch. Videla som jeden nádherný ružovofialový, bol by mi trošku oversized, ale bol tenučký a 100 % akryl, nebola som si istá či by mi v ňom nebola zima.

kacenka.smile
427 příspěvků 26.11.12 18:15

@emilly82 : Chápu, psala jsem to s tím, že většina padla, ale že se třeba něco bude hodit.

Já měla štěstí, že jsem staré věci ještě doma měla, obvykle jsem je třídila na věci na chatu na práci. Takže jsem sice parádu neudělala se svetrem, který už měl žmolky nebo už neměl extra tvar, ale bylo to dočasné a tehdy jsem opravdu neměla možnost sehnat si na to nějaké speciální oblečení.

Dlahu jsem pak nosila na suchý zip, takové to modré cosi a to jsem si připínala na oblečení. Mělo to pro mě spíše obranou funkci mezi lidmi, když byla ruka čerstvě venku.

emilly82
29 příspěvků 26.11.12 18:27

Ja som musela dať preč, lebo som výraznejšie pribrala a nebola veľmi nádej, že sa do toho kým to bude moderné znovu zmestím. Postupne to síce zlieza dolu, ale ešte mám z čoho zhadzovať. Možno povala by ešte niečo vypľula, ale tam skončili len veľmi historické kúsky a oblečenie z čias, keď po kulturákoch boli občasné sekáčové hrabárne a kvantita prevážila nad kvalitou.

Mám dynamickú dlahu ( na cvičenie ), obrannú funkciu pred ľuďmi to nemá žiadnu, preto hlavne chcem aby bol záves viditeľný. Zatiaľ však funguje skôr ako dôvod prihovoriť sa mi :) Ale som príjemne prekvapená, že ešte stále je kopec úplne cudzích ľudí, ktorí mi aj bez požiadania pribehnú na pomoc :) Napr. ma zapnú do fialovej ohavy :)

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit