Ruské krasavice

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Sibyla
2639 příspěvků 20.07.12 09:18
Ruské krasavice

Párkrát tu padlo srovnání Češek s ženami jiných národů, a protože jsme narazila na zajímavý postřeh Jiřího Peňáse z Ruska, dávám ho sem:
Nikdy (jako v Sankt Petěrsburgu) jsem neviděl tolik noh na vysokých podpadcích, ba dalo by se říct, že jsem nikdy neviděl na ulici tolik ženských noh v obnažené formě. Navíc v tak vysoké kvalitě, čemuž dosti ty podpadky pomáhají. Ruská krasavice, to je, jak známo, fenomén, přičemž to neznamená, že by nutně ty ženy a dívky byly opravdu krásné. Naopak, při bližším zkoumání jsem nabyl přesvědčení, že jsou často nosaté, bradaté, hranaté, očí vykulených či trochu šilhavých. Ruský ženský zjev působí občas až jaksi hejkalovitě či vodníkovsky, aspoň tady na severu, kde převládají světlé typy s vodnatě modrýma očima a jaksi tykvovitou hlavou.
Tvrdím, že skutečně pěkných žen je tam spíše méně než u nás a ve zbytku Evropy, ale jedno ty ruské krasavice vědí či to spíše vnímají jako povinnost: že se musí chovat a vypadat jako krasavice! Musí se tak oblékat, obouvat, parádit se, nosit se, jako by šly na molu či právě jel kolem nějaký byznysměn, který občas skutečně kolem jede. Téměř tam neexistuje takový ten u nás, alespoň ve městech, převládající typ sportovního unisex děvčete, natož pak, aby jste tam natrefili na nějakou emancipovanou intelektuálku západního cool typu, něco takového by bylo zjevením zcela raritním a revoltujícím. Nemyslím, že by to byly dívky lehkých mravů, to v žádném případě, já si vlastně za celé ty dny nevšimnul žádné na ulici postávající Soni Marmeládové, ale to bylo také proto, že jsem byl v této věci zcela saturován tou vizuální pastvou, tou sexuální pomazánkou, kterou jsou natřeny a silně naparfémovány petrohradské hlavní promenády.
Tyto děvočky jako by celým svým zjevem chtěly a musely dokonale dokládat svou sexuální či genderovou danost: jsem tady, abych splnila svou ženskou povinnost a tou je naplňovat svou životní roli coby sexuálního objektu. V jisté životní chvíli, když svou roli splní, začnou se proměňovat v typ kynoucí báryšně, v jejichž tvářích, nikoli již v masivních postavách, zahlédnete onu vzpomínku na časy děvočkovitosti, které překryla životní realita, která je na Rusi zcela jistě pořád těžká, přičemž břemeno tam tradičně nese žena, někdejší ruská krasavice.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »

Reakce:

staramama
150 příspěvků 20.07.12 09:39
Hm...

A to je chválí nebo pomlouvá? Co tím chtěl autor říct?

kolasice
138 příspěvků 20.07.12 09:40

Co na to říct, Peňás to vysvětlil přesně. Pro ně je to holá nutnost, otázka přežití… Darwin.

Uživatel je onlinePirek
6768 příspěvků 20.07.12 09:58

@kolasice
Tak, bohužel. Ale stále hojněji se vyskytují i mladé dívky (15-19 let cca) s takovým tím globálním cool hipster lookem (chinos, divné brýle s černými obroučkami, divné svetry, oxfordky, zrcadlovka!). Ty snad budou mít jinou perspektivu…

Sibyla
2639 příspěvků 20.07.12 09:59

Mě to zaujalo trochu jako výtka našim ulicím: máme krásu, máme vzdělání, rozhled, možnosti - a stejně působíme bezpohlavně. Ruskou ženskost bych osobně nenapodobovala, připadá mi těžkopádná a jaksi staromódní, ale ony svou ženskost žijí - my, jako bychom se za ni styděly. Buď unisex - nebo kurví kroj - nejradši mix obojího. Ztrácíme tu krásnou polohu okouzlování, koketérie, záhady. Francouzky s tím umí pracovat a umí si to užít, my jsme už někdy od doby obrození dobré kamarádky, holky do nepohody, a jen aby se o nás, probůh, neřeklo, že jsme okrasné, lehkomyslné bytosti!

Pink_lemonade01
86 příspěvků 20.07.12 10:06

Setkala jsem se s několika Ruskami, všechno studentky a musím říct, že ony se snaží, až moc. Některé jsem potkala na ročním studijním pobytu ve Španělsku a některé v Čechách. Jedno měly společné, všechny se chtěly vdát do zahraničí a celkem usilovně na tom pracovaly. Mám dojem, že všechny ty podpatky a sukýnky s tím dost souvisejí, s těmi vdavkami.

kolasice
138 příspěvků 20.07.12 10:09

Pirek: Tady už jsou, to je pravda. Vypadají evropsky a pěkně. Ale starší ruský pár poznáte bezpečně na sto honů:)

Sibyl: Tak jsem to nepochopila, ale co já vím.
Jenže kde ten cit pobrat, když není na čem trénovat? Abychom si tohle mohly užívat, musíme nejdřív získat zkušenosti a ano, něco změnit v nás samotných. Já si fandím, že to ještě stihnu vypilovat, ale třeba generace mé mámy stěží…

Příspěvek upraven 21.07.12 v 22:10

RenaLange  20.07.12 10:13

@Sibyl pochopila jsem ten článek stejně jako Vy a dávám Vám za pravdu, přesně jste to vystihla.

Uživatel je onlinePirek
6768 příspěvků 20.07.12 10:19

Kdybych si měla vybrat, budu radši zhrzená západní intelektuálka než pěstěná ruská krasavice - právě pro ten život, jaký je ve většině případů čeká. (Jo, a ještě nemám ráda ruskou povahu a duši, ale to není pro tento problém relevatní.)

JarkaJar
432 příspěvků 20.07.12 10:24

@kolasice
Jste na omylu. Starší ruské manžele poznáte jedině pokud jsou z vrstvy „nových Rusů“- tj. nově zbohatlí. Předpokládám, že mluvíte o Rusech v zahraničí. Znám řadu Rusů a ruských rodin - nepoznala byste jejich národnost. Ale pravda je, jak napsal Peňás, že Rusky mají rády ženské, elegantní oblékání, neznají českou zálibu ve sportovním, unisex oblečení. A při tom, jak uzavřená to byla země, opravdu to často přeháněly - třeba s těžkými a silnými parfémy. Jenže doba se změnila a Rusko už není tak uzavřené. Kromě toho, když slyšíte ruštinu, můžou to být třeba Ukrajinci, ti taky často mluví rusky.
Souhlasím se Sybil - taky mně připadá článek stejně.

kolasice
138 příspěvků 20.07.12 10:25

Pirek: Jak to myslíte? Já pár Rusů znám a netvrdím, že mi jsou vyloženě blízcí a sympatičtí, něco chápou fakt odlišně, ale nevím, jestli se to dá takhle zjednodušit.

Uživatel je onlinePirek
6768 příspěvků 20.07.12 10:27

@kolasice
No ta velikost jejich duše, srovnatelná s velikostí jejich země.
Je to velmi obdivuhodné, jsou často takoví opravdu všeobjímající, ale mě taková rozložitost děsí, i v krajině.

kolasice
138 příspěvků 20.07.12 10:27

Jarka: Poznám i zájezd obyčejných ruských občanů, ale to jsou Česi a vůbec k všichni k rozpoznání taky. Občas neidentifikuji ty mladé, to už tu padlo.

kolasice
138 příspěvků 20.07.12 10:30

Pirek: Tak to jsem asi kritičtější:) Ale ti, co znám jsou tu vlastně od dětství. S pravým domorodým Rusem nemám osobní zkušenost.

Malina jahodová
175 příspěvků 20.07.12 10:54

Před pár lety jsem cestovala Ruskem, a je fakt, že ruské krasavy mne praštily do očí na první pohled. I v takovém okresním městě u čečenských hranic byl průměrný podpatek větší a délka sukně kratší než jsem viděla kdekoliv mimo Rusko. Všechny dámy byly dle jejich vkusu sladěné, voňavé, namalované a velmi ženské. Jen ty zlaté zuby mi tam nějak neseděly.

gulietta  20.07.12 10:57

@Malina jahodová zlaté zuby sú už v Rusku minulosťou, to ste tam bola ešte v minulom tisícročí.:-)

Malina jahodová
175 příspěvků 20.07.12 11:01

Nebyla, byla jsem v tomto tisíciletí. V odlehlých jižních republikách Ruské federace je fakt ještě mají i docela mladé holky.

Superstar
67 příspěvků 20.07.12 11:59

No, je fakt, že Rusky o sebe dbají, vypadají a oblékají se žensky. Ale docela mě pobavilo, že i na písečné pláži šly obuty na vysokých podpatcích, zatímco já šla bosa :-)
Ale upřímně řečeno, určitě mi lahodí oku víc upravená(sice někdy až moc)Ruska, než průměrná češka s mizernou úpravou vlasů, make-upu a ještě oblečená do džínsů nevalné kvality, tenisek a s batůžkem či příšernou PVC kabelkou :-)

Jetthro
1129 příspěvků 20.07.12 12:27

S Ruskem je to tezky. Radu let to byla uzavrena zeme ktera si zila vlastnim zivotem bez zapadniho vlivu a prestoze studena valka uz skoncila pred nejakou dobou, lide se meni pomalu, snad az na mladou generaci. Kdyz vyjedete mimo Moskvu, coz je stejne jako Praha tak trochu stat ve state, tak to je vsechno krasne videt. V „provincii“ (tak se v Moskve celkem bezne rika vsemu co neni Moskva nebo Petrohrad) je porad pritomno presvedceni, ze co se trpyti, to vypada draze a luxusne a podle toho se ty zeny i oblekaji. Ja se jim ani nedivim, zivot v Rusku, mimo par fakt velkejch mest, neni zadna prdel a clovek jim nemuze mit za zly ze v tom vsem si chteji pripadat luxusne a nejak vyjimecne a nejvetsim snem mnoha provincialnich slecen je klofnout cizince. Samozrejme je to pro nektere z nich ciste o penezich, ale pro nektere je to i o tom, ze by to pro ne znamenalo utek z toho v cem zijou. Nedelam si zadny iluze o tom, ze kdyz slecny vypadaji nafintene a upravene, tak podobne i bydli - nektere asi ano, ale vetsina z nich se nejspis vraci do nejake stare stalinske bytovky, v tom horsim pripade do komunalky (ano, to porad existuje) kde treba v zime nefunguje topeni, nebo v celym baraku netece tepla voda, krouti se podlahy, pod okny profukuje,..a na opravu samozrejme nikde nejsou penize - to je v Rusku realita rekla bych tak 80% populace. Uplne nejhorsi co z takovych provincii muze vzejit jsou prave ti zbohatlici - oni v hloubi vedi, ze i prestoze nejakym zpusobem maji penize, tak jsou stejne s prominutim hovno a maji proto potrebu si to kompenzovat buranskym chovanim vsude kde se vyskytnou (aby ukazali tu svoji domnelou nadrazenost), blejskavosti, co nejvetsimi napisy GUCCI a podobne. Pak neni divu, ze kdyz clovek na takove turisty narazi, tak si o Rusku hned utvari spatny nazor, ja se za takovy taky stydim a nejradsi bych jim dala par vychovnejch, at sakra prestanou delat svy zemi ostudu a chovaj se jak lidi.

No, nejak jsem se rozepsala :) v podstate tim chci rict jenom jedno - je jednoduchy tyhle holky rychle odsoudit a ostitkovat jako blbe zlatokopky, coz nektere nepochybne jsou, ale predtim je dobre se zamyslet, proc to vlastne delaji. Jezdim do Ruska kazdy rok a prestoze jezdim do Moskvy, ktera je tak o 20 let napred pred zbytkem zeme, jsem rada ze tam nezijeme. Porad totiz zustava po komunisticke ere ta mentalita toho, ze kdo je za pultikem je pan vseho tvrostva, a ten bidny cerv co je pred nim a neco chce je podradna nula.

Acrobaleno
948 příspěvků 20.07.12 12:55

Ani sa im nedivím. Vzhľad je niekedy to jediné, čo ich delí od chudoby. To najdôležitejšie, čo môžu mladí Rusi a Rusky spraviť, je vhodne sa narodiť alebo dobre oženiť/vydať.

Diankenstein
1891 příspěvků 20.07.12 12:56

Někde jsem slyšela tvrzení, že čím méně peněz holka má, tím víc kůže ukazuje.:D
Asi na tom něco bude, Rusky vědí, že nejjednodušší pro ně je dobře se vdát a tak na to sázejí. U nás si vdavkami většina účelově nepřilepšuje, takže spousta holek na ženskost zanevřela a sází na unisex look a vysokou školu.
Prostě odlišné taktiky :D (pochybuji, že by tak děvočky chodily jen pro svůj pocit)

Lalita  20.07.12 13:25

Příspěvek upraven 09.10.16 v 20:26

gulietta  20.07.12 13:29

@Lalita lenže zmyslom tých agentúr nie je nájsť Ruskám manžela, ale dostať sa k platobnej karte potencionálneho ženícha. 90 percent ženbychtivých cudzincov sa so žiadnou ruskou neožení, ale príde o všetky prachy na karte.

Uživatel je onlinePirek
6768 příspěvků 20.07.12 13:34

Ale zase je pozitivní, že i české muže považují ruské dívky za potneciální ženichy-zachránce. Může to svědčit, že na tom republika není zas tak bídně, jak to líčí posl. Semelová třeba. (Nebo je to v Rusku taková hrůza, že i u nás jim to připadá jako ráj?)

Farah
9 příspěvků 20.07.12 13:36

Nějaký ten pátek jezdím na Ukrajinu, je to sice chudší země než Rusko, nicméně myslím, že tamní poměry jsou srovnatelné třeba s poměry mimo Moskvu. Jistě existuje určité procento dívek (zejména z venkova), jejichž cílem je nejpozději do 20 let se vdát a nějaké vzdělání nebo své vlastní uplatnění neřeší. Nicméně značná část inteligentnějších dívek studovat chce. Ale… ačkoliv jsou státní VŠ oficiálně zadarmo, neoficiálně se platí za přijímací řízení, za to, že vás pustí ke zkoušce, do dalšího ročníku atd. Takže náklady na obyčejnou vysokou začínají někde na 40 000 - 50 000 Kč ročně (bez ubytování, stravy, jízdného apod.) Čím je škola prestižnější a naděje na budoucí uplatnění vyšší, tím její cena stoupá. Průměrný plat se přitom pohybuje kolem 3000 Kč. Na studium si přivydělat na brigádě? Leda že by byla v bordelu… Spousta Ukrajinců, kteří pracují v ČR, proto vydělává dětem (chlapcům i dívkám) na studia. Pokud se zadaří dostudovat a chcete nastoupit do práce, která je lépe placená, respektive, kde je vidina, že si k těm 3000 Kč přivyděláte polooficiálními úplatky, musíte nejdříve někomu zapltatit. A i pak je běžné, že v prvních několika letech, platíte zaměstnavateli příspěvek na svou mzdu (často ve výši mzdy). Určité východisko je rozjet svůj vlastní byznys, ale na to také každy néma (dosaďte cokoliv). Takže ono i pro ty právničky, lékařky, profesorky, ekonomky, učitelky apod. je terno, když se jim podaří dobře vdát a svou práci pak dělají spíš jako koníček. Nicméně osobně znám řadu úspěšných ukrajinských podnikatelek, ředitelek a manažerek, které se dokázaly vypracovat ač pocházely ze zapadákova a velmi chudých poměrů. Ale chce to silný žaludek a ochotu použít i nejrůznější pololegální prostředky.
Abych se vrátila k tomu oblékání, myslím, že je to dáno i trochu jiným společenským klimatem, či jak to nazvat. Prostě je nemožné, aby třeba lékárnice z maloměsta vyrazila na nedělní korzo v běžeckých botách, vorvaních a mikině. Zatímco v ČR by se nad tím nikdo nepozastavil, tam by tím spáchala společenskou sebevraždu a mluvilo by se o tom hodně dlouho. Prostě k určitému postavení patří určité oblečení. Myslím, že podobná atmosféra u nás panovala třeba za první republiky.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit