S trhanem o módě

Fotoalbum tématu (4) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

shmt
117 příspěvků 20.11.12 09:21
S trhanem o módě

Milé dámy a pánové!

Dovolte mi popřát Vám hezký, nebo alespoň klidný den! Mé neklidné srdce je plné otázek a chtěl bych podiskutovat s vámi, čtenáři a přispěvateli módního pekla. Odpusťte mi krátký popis, to jen abyste věděli, jaký to beránek se zatoulal sem, mezi vás, módní vlčice/vlky =)

Jsem otec rodiny, lékař, 32 let, t. č. na rodič. dovolené, žena je také lékařka. Založením jsem rebel, (uvnitř) zelený až ouvej, a také prase. Holé prase, dlužno dodat - přirozeně téměř bez chlupů. nyní již proplešlý, se zálibou ve špíně. Haním kosmetiku, nejen dekorativní, brojím proti podpatkům, proti zbytečnému nakupování/výrobě.

Dovolte mi tedy jaxi do pléna hodit tuto „rukavici“ :

Pranýřujete nedostatek vkusu v oblékání, nenápaditost, oděvní klišé, (zbytečně) sportovní/outdo­orové oblečení. Při svých odsudcích jste leckdy docela nemilosrdné. Uvědomujete si, že jiní lidé mohou podobně odsudečně přemítat o vás, arbitrách elegance? Dobrý vkus, zdá se mi, leckdy stojí proti ergonomii/zdraví (podpatky, kabelky, líčení). Jak se srovnat s tím, že lidé preferují z názorového spektra i protiklad (a to nikoli ze své omezenosti/ig­norantství, alébrž také po zralé úvaze)?

Nejde mi o to, hanět vás či se pokoušet obracet vás na „pravou víru“, neboť kdo jsem já, abych soudil, která víra je ta pravá? Chci jen připomenout, že existují různé priority…

Abych tuto svou výzvu k diskusi ukončil nějak konkrétně, pak pro ilustraci uvádím obuvní dichotomii : Ponožky v sandálech vám mohou připadat nevzhledné (zřejmě někdy až pobuřujícím způsobem), ovšem IMHO užití ponožek rozšiřuje použitelnost sandálů v chladnějším počasí, přitom kombinace sandál+ponožka stále famozně větrá. Naopak mi přijde pokleslé preferovat estetický trend před zdravím (muskuloskel. systém) a nosit boty na podpatku. Jakkoli často doporučuji se podpatků zbavit a zapomenout na ně, ženu náhodně kolemjdoucí pro to nezatracuji. Tím se liším od mnohých pekelníků, neboť mám pocit, že z vás ledaskdo by mně rád vyfotil a nasdílel zde co zvláště odpuzující případ trhana, lesana, špindíry. (a pro ilustraci přikládám svou fotku, kterak můj outfit zůstává stejný na vycházce do lesa i do města)

Nechci se pouštět do flamewaru, pojďme podiskutovat s nadhledem, čistě pro radost z komunikace, pojďme se pozastavit nas rozdíly mezi námi a nad tím, co máme společné. Můžeme vyvařit z našich rozdílů něco dobrého?

ps.: přiznávám, že se cítím neúplný, nevím zdaleka ještě všechno a cítím, že v tématu oblékání/repre­zentace jsem zatím nepojal nějakou podstatnou část pravdy.

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reakce:

Já První  20.11.12 09:39

Ještě prosím uveďte svou specializaci…

Pirek
6778 příspěvků 20.11.12 09:42

No tak to se smiřte s tím, že flame tu spíše dříve než později začne.

A víte, že jste napsal příspěvek plný klišé, která tu zazněla asi tak 100×, nikdy se nikdo k žádnému závěru nedobral, tady to jiné nebude.

mujercita  20.11.12 09:44

Asi je to jen tou šikmou fotkou, ale marně se snažím přijít na to, jak je fyzicky možné tahle chodit a neupadnout :-)
Jinak já nevím, jestli jste to vy, vypadáte normálně, v čem má být problém?

Veselý Puntík
223 příspěvků 20.11.12 09:46

Odpověděla bych asi takto. Já nejsem ani kdovíjaká módní ikona, ani nejsem typ, který by bez podpatků nešel vynést ani koš. Nelíčím se denně, netrávím hodiny před zrcadlem, a oblékám se podle příležitosti, takže mám v botníku jak podpatky, tak pohorky. Nesoudím lidi jen podle oblečení, i když, ačkoli si to mnozí neuvědomují, to, jak se oblékáme, o nás řekne poměrně dost. Na druhou stranu neodsuzuji ani ty, kteří rádi dobře vypadají, dobře se oblékají, chodí často ke kadeřníkovi a je to na nich vidět, ani ty, kteří jsou prostě tenisko-džínovo-softshelloví, ačkoli můj názor na to, jestli se mi to líbí nebo ne, může být všelijaký. Oblečení prostě o člověku vypodvídá, říká, jací jsme, co je pro nás důležité, a co máme rádi, ať už chceme nebo ne. Dobré oblečení totiž funguje jako třeba peří u okrasných ptáků - má přilákat pohledy a potenciální nápadníky. Takže se můj známý Milan, na kterém je vidět na první pohled, že oblečení a vzhled je pro něj to úplně poslední, co ho zajímá, nemůže divit, že nezakopl o žádnou pěknou holku už léta, když není nic, na co by ji nalákal. Tak to prostě je. Oblečení tvoří první dojem, a ten zkrátka dělá opravdu, opravdu hodně, a nikdo v tu chvíli neřeší, jak moc povrchní to je. Stačí nám pár vteřin na odsudek nebo přijetí, a proto chce-li někdo být pozitivně přijímán, což většinou asi chceme, je lepší, když působíme na ostatní příjemně hned od začátku.

Sibyla
2639 příspěvků 20.11.12 09:52

Mně nevadíte. Jste zelený rebel, OK, je to smysluplný životní styl, byť ne zrovna moje srdcovka. Co mi vadí, je kolotočářský nevkus, nerespektování možností vlastní postavy, bezmyšlenkovitost, stádnost. Ohledně převysokých šteklí, na nichž nelze chodit, s vámi souhlasím. Na vašem oděvu nechápu triko s krátkým rukávem navrch. Toť vše.

mujercita  20.11.12 09:52

@Veselý Puntík Můj osobní názor, co asi zůstane osamocený, je, že u mužů to takhle nefunguje. Odpuzuje špína, to nepochybně. Ale oblečení je jinak to nejméně důležité. Občas se tady mihne nějaká fotka, kde si musím asi třikrát připomenout, že jsem se vlastně měla podívat, co má dotyčný na sobě. Ani ten na míru šitý kabát prince Charlese charisma nedodá, naopak ani pravěká bunda nevadí, když tam to charisma je. Kamarád Milan bude mít ještě nějaký další problém kromě toho, že oblečení neřeší.

Já První  20.11.12 09:54

@Sibyla
Vy jste neviděla Big Bang Theory? Inspirováno Sheldonem.
I já to nosila, já se totiž neštítím ničeho!

Tolik o tričku s krátkým rukávem navrch

Veselý Puntík
223 příspěvků 20.11.12 09:57

@mujercita Já vám nevím, u vás to možná takhle nefunguje, ale u mě ano. Tím rozhodně netvrdím, že se na chlapa nepodívám, jakmile nemá kabát od Armaniho, ale upravený, oholený, přiměřeně oblečený muž, mě prostě zaujme spíš, než Milan, který o sebe vůbec nedbá. Můj přítel taky nosí do města boty Merell, protože jsou mu prostě pohodlné. Nemám sílu ho s tím mučit, a ani mě to nebaví, nemám potřebu někoho měnit k obrazu svému, ale nedělá mu problém vzít si na sebe i hezkou košili a svetr, když jdeme na večeři. Prostě tak akorát.

mujercita  20.11.12 10:00

@Veselý Puntík Já jsem napsala, že je to osobní názor. Když jsem poprvé uviděla svého muže, měl na sobě montérky zacákané od barvy a slaměný klobouk, který asi pamatoval ještě triumfální vstup revolucionářů do Havany, a shodou okolností vedle něj zrovna stál můj šéf v elegantním obleku s kravatou. A bylo to jasné :-)

Veselý Puntík
223 příspěvků 20.11.12 10:03

@ mujercita Jojo, já vás úplně chápu :) Ostatně, kdo by nevzdychal nad Bradem Pittem (nebo nějakým jiným krasomilem) i v těch montérkách :-D Jenže takových charismatických mužů zase tolik není, takže je prostě třeba tomu dojmu někdy trošku pomoct, no.

opona
147 příspěvků 20.11.12 10:04

Můžete o tom polemizovat, můžete s tím nesouhlasit, ale to je tak vše co s tím můžete dělat. Je od Vás hezké, že nám chcete v podstatě sdělit, že se kvůli Vám nemusíme kdovíjak čančat, ale to jste asi jeden z milionu. My se prostě chceme líbit nejen chlapům, ale i sobě.

Vždycky se mi bude líbit víc chlap vkusně a čistě oblečený (úměrně dané situaci-sport, výlet, divadlo, kino, rande…), než někdo, komu jde čistě o pohodlí a chodí roky v jedněch prošlápnutých botách a vytahaném svetru. Nebo jehož heslo zní „Čistota půl zdraví - špína plné zdraví“ Brrr.

Stejně tak předpokládám, že chlapa spíše zaujme pěkně oblečená holka, která si dá záležet na účesu (i když horký vzduch škodí vlasům), jemně se nalíčí - (i když stíny nebo řasenka můžou způsobit slzení očí) a použije antiperspirant (i když údajně určité složky mohou mít podíl na vzniku rakoviny).

Jinak choďte si v čem chcete, to, jak se oblíkáte nebo neoblíkáte nutně neznamená, že jste špatný člověk, ale utváří to první dojem. Dle fotek odhaduji, že jste takto šel pouštět draka nebo na houby a v tom případě s tímto volnočasovým oděvem nemám problém. Do restaurace nebo do kina bych s vámi šla až po převlečení do něčeho lepšího :-)

Já První  20.11.12 10:05

@Veselý Puntík
Já ve svém věku mám neodbytný dojem, že je jich čím dál víc - těch fešáků.

Betty J.
2031 příspěvků 20.11.12 10:05

Milý shmt, ráda Vás sdělím svůj názor, ačkoli asi nejsem typická pekelnice a módní trendy vnímám jen tak mimochodem. Z mého pohledu je oblečení především vyjádřením osobnosti a stavu duše. Sama jsem mírná konzervativistka a silná perfekcionistka s občasnými záchvaty pocitů zmaru a bordelářství - důsledkem těchto povahových rysů je i obsah mého šatníku: univerzální kousky, které nemají šanci vyjít z módy, takže je s úspěchem nosím dlouhá léta, neinventarizovaná hromada (stále doplňovaná výhodnými koupěmi a dárky) doplňků a dvě opravdu velké a pečlivě vedené krabice broží.
Ponožková dichotomie a odpor ke kosmetice jsou jevy, které jsem v době, kdy jemu bylo tolik co Vám dnes, řešila se svým manželem. Po létech zkoumání a experimentů na vlastním těle sám dospěl k názoru, že ponožek do sandálů v létě netřeba a v chladnějším počasí nazouvá botky lépe odolávající nepříznivému povětří. Také, a to považuji za velký pokrok, vzal na milost i jiné vymoženosti kosmetického průmyslu než jen mýdlo, zubní pastu a vodu po holení.
Přeji Vám krásnou „otcovskou“ a hodně odpovědí na Vaše otázky.

lestoc  20.11.12 10:07

@Veselý Puntík Jeslti váš muž rád nosí Merrelky, tak se mu nedivím, pohodlnější boty jsem ještě nezažila. Výhodou je, že se teď chytili toho „českého“ stylu nosit outdoorové věci kamkoliv a uvedli na trh několik modelů s decentním vycházkovým svrškem! Podle mě je to módní počin roku, protože to by mohlo zastavit záplavu turistických bot v městských ulicích…
 http://www.merrellstore.cz/…hazkova-obuv

mujercita  20.11.12 10:07

@Veselý Puntík Zrovna Brad Pitt mi nic neříká, já ho nikdy nepoznám, že to je zas on. Ten je tak dokonalý, až nevypadá nijak. Asi proto si začal pěstovat ty vousy, trochu pomohly.
Osobní kouzlo muže nespočívá v ideální kráse a už vůbec ne v ideální upravenosti. To každý buď má nebo nemá a uměle to dodat nejde :-)

viera666
957 příspěvků 20.11.12 10:25
aby som vam odpovedala

Ine priority ako vzhlad su fajn vec. Len akosi ich na prvy pohlad nevidno :-D. Takze sorry, ale jedine co clovek na prvy pohlad vidi je vzhlad. A tu sa hodnotia neznami ludia, o ktorych nevieme nic, jedinym vstupom je ich vizualne posobenie na nas. nie kamarati, o ktorych obrovskom srdci vieme uz od zakladnej skoly…

benet  20.11.12 10:39

Dnes se dá koupit slušné „zelené“ oblečení, stejně jako přírodní kosmetika. Můžete tak být pěkně oblečený a příjemně vonět bez hryzání svědomí. Chce to však věnovat tomu více času (stejně jako „zelenému“ životnímu stylu). Jinak tak jako většině mi volnočasové oblečení nevadí, pokud v tom nejdete do divadla apod. Stejně tak si nemyslím, že vkusné a nápadité oblečení je nutno spojeno s nepohodlím. To záleží jen na Vás. A ponožky v sandálech mi prostě nedávají smysl. Do chladnějšího počasí jsou přece zdravější variantou boty uzavřené.

yanulienka
382 příspěvků 20.11.12 10:49

Také by mě celkem zajímala vaše specializace :-)
Co se týče podpatků - není náhodou „zdravotní podpatek“ 2-4 cm? Plochá podrážka přece taky není zdravá, ne? Taky si myslím, že není zdravé nosit pravidelně vyšší podpatky, ale když je ženská nosí občas, tak se jí myslím nic tak strašného nestane…Co je nezdravého na kabelce, to taky netuším. Jasně, pokud někdo pravidlně nosí na jednom rameni extrémně těžkou tašku, tak to asi není úplně nej. Ale kabelka obecně? S tím líčením souhlasím asi nejvíc, také může škodit, zvlášť pokud má někdo citlivou pokožku a nekvalitní kosmetiku, nebo se líčí opravdu pořád. Ale zase když je to jen příležitostně, tak se asi nic závažného nestane.
Takže si v žádném případě nemyslím, že by nebylo možné vypadat dobře a přitom dbát o své zdraví. Extrém je špatný vždycky…
Co se týče ponožek v sandálech - nemyslím si, že by zrovna tahle kombinace byla vhodná do trochu chladnějšího počasí, na to jsou prostě vhodnější jiné boty. Ale v teple mi ponožky v sandálech zas tak nevadí. Hlavně u chlapů, pokud jsou ty ponožky v nenápadné barvě a spíš nějaké kotníkové. Naopak mi přijdou celkem rozumné, obzvláště když jsou například boty trochu uzavřenější - propotí se ponožka a ne bota, tudíž potom nesmrdí na sto honů. Já teda ponožky v sandálech nenosím, ale nikoho za ně neodsuzuju. Ale platí tady, že i fuknční prvky je třeba zapojovat se vkusem.
A co prosím vás přesně myslíte tím, že máte zálibu ve špíně? :-)

benet  20.11.12 10:56

A pokud Vás děsí spotřeba a konzum, kupte si kvalitní nadčasové oblečení, které Vám vydrží. Můj muž například ještě donedávna nosil pěkné sako po dědečkovi. Možná byste také mohl zkusit secondhandy (kabáty, saka) ve větších městech nebo čas od času s přáteli uspořádat vyměňovací večírek, ať se věci točí…:)

ionicera
4561 příspěvků 20.11.12 11:23

To je příspěvek v pravý čas. Jako kdybych na té fotce koukala na svého manžela-cyklistu a horala, u něhož je pohodlí a funkčnost nade vše.
Včera jsme se vydali koupit oblečení a zbaběle utekl. Teda-alespoň dvoje kalhoty jsme ulovili. Díky šikovné prodavačce, která ho odhadla a padly mu hned první, tak je koupil ve 2 barvách. Ale u zimní bundy a mikiny jsem nepochodila, protože jsem mu nebyla schopná vysvětlit, co je na lyžařské bundě do města špatného. A musím říct, že jsem se přiklonila spíš k němu. Sice jsem byla zblblá tím, jak se tu milovníci outdoorového oblečení nazývají ignoranti, ale po prohlídce galerie a co jsem dnes měla na sobě musím kriticky říct, že to těm sportovcům sluší víc. A můžete 100× psát, že jsou jak na výšlapu v Alpách. Mně je v mých kozačkách zima.jemu v jeko trekáčích ne.

yanulienka
382 příspěvků 20.11.12 12:06

@ionicera Nejsou kozačky, jako kozačky. Kupte si nějaké, které jsou pořádně zateplené. Nebo nějaké jiné pěkné boty a noste k tomu kalhoty (pod ně klidně třeba silonky, když je vám zima). Jinak pořádně zateplené znamená třeba kožené boty, vevnitř hezky beránek a vyšší podrážka ;-)

shmt
117 příspěvků 20.11.12 12:33

Náhodou prima!

Děkuji vám za vaše názory. Překvapily jste mne příjemně svým smířlivým a střízlivým tónem. Omlouvám se, že jsem sem zavlekl 100× omleté téma - ač jsem se snažil, článek ani diskusní vlákno s touto tematikou jsem zde na modnipeklo.cz nenašel. Proto jsem jej založil…

Dovolte mi jedním příspěvkem reagovat na povícero vašich podnětů/otázek.

Atestaci zatím nemám, nejspíše budu atestovat jako praktický lékař nebo internista, vlastní je mi však celostní medicína, naše tradiční bylinkářství(fy­toterapie), životospráva, strava, prevence - hledání cesty ke zdraví.

Též padly dotazy na můj vztah ke špíně: rád si sedám na zem, chodím po rukou, válím se v trávě. Rád cítím člověčinu, pach těla, mnohem raději než vonné směsi citrusů a santalu. Neštítím se ani nemocí, smradu, bláta, hmyzáčků. Mám vyloženě rád, když mé oblečení nese stopy po pobytu v přírodě, když mám zaprášené boty (v teple chodím často bos)…

K fotkám dodávám, že na jedné (stojím na poli a krouhám klacík) jsem na vycházce kvůli sázení semen stromů. Na té druhé jsem na procházce po maloměstě (víte co je to silly walk?) a šel bych takto do kina (asi tak jednou ročně). Do restaurací ani hospod nechodím, velká města nerad, cetra měst nerad, nákupní centra jen z nějakého zásadního důvodu.

Vlastně do města zavítám čistě instrumentálně - když jdu na úřad (i tam bych se objevil v outfitu jako na fotce), do práce (do služby v nemocnici), na nějaký nákup. Proč bych měl pro takovou příležitost pořizovat jiné, městské oblečení, pokud si na tom nefrčím? Podpořte ve mně šviháka a dejte mi důvod…

No a k té hygieně… Člověk nemusí smrdět nemytým potem a zapářkou, nepraným prádlem. Ale… málokdy se bavíme o mnoho dní nemytém člověku. A za den, dva se málokdo pořádně rozsmrdí! Víte, ve srovnání s otřesnými smrady nemocí, stolic, hnisu, rozpadu je trocha potu vlastně příjemná. Zvláště, pakliže víte, jak skutečně smrdí týdny nebo měsíce nemytý člověk. (víte to?) Pot prozradí o člověku víc nežli volba parfému. Prozradí tělesný stav, převládající stravu, náladu (na nevědomé úrovni dokonce HLA strukturu, ovulaci…), no kdeco. To, co mi na lidech obvykle smrdí není nedostatek hygieny, ale porucha metabolismu (např. typický smard obezních = narušený metabolismus + vlhká zapářka). Víte, jak je pro muže přitažlivá vůně zpoceného dívčího těla? Ovšem zacítit takovou vůni je mimo ultrapřírodní lesanky naprostá rarita. Proč má člověk vonět jako růže? Nebo ještě hůře, proč by měl být cítit pižmem jiného živočišného druhu? Pro doplnění uvádím, že používám tři kosmetické výrobky : pevné mýdlo, zubní pastu a antiperspirant bez vůně (tzv deokrystal), ten ovšem pouze, čeká-li mne celý den mezi lidmi (např. práce, služba, cesta atd).

Nošení zavazadel přes rameno vede ke křivému postoji a to i když je zavazadlo lehké. Křížem přes rameno je to lepší, ale kam se to všechno hrabe na batoh! Batoh nekřiví, umožňuje rovný postoj i přirozenou chůzi. A trekové batohy se spoustou šňůrek a popruhů mívají lépe řešená záda nežli městské stylové batohy, ačkoli výjimky se najdou. Víte, když ten batoh nacpete (nákup, náhradní oblečení, svačina…), je fakt rozdíl v tom, jaké je konstrukce.

Sako je blbost, odpusťte mi tu zkratku. Ano, je to formální oblečení a i v jiných kulturách je formální oblečení začasté nepraktické - aby právě ukázalo, že nositel nemusí fyzicky pracovat. Sako omezuje pohyblivost v ramenech (pravda, neměl jsem tu čest mít na sobě sako bez ramenních vycpávek, avšak i tak se domnívám, že způsobem všití rukávu a jeho střihem nerespektuje dobře možnost krajních poloh v ramenním kloubu). Na saku se velice špatně nosí batoh (a cokoli přes rameno podobně). Na důležité jednání, na ples, oficiality, dobře. Jinak… lépe je mi bez něj.

Ponožky v sandálech. Zde jste mne zvláště překvapily absencí ostřejšího tónu. Nu ano, zjevně není tato kombinace vaším gustem. Proti vašim popisům bych však namítnul, že ne na každou vycházku se chystám z domu. A než bych si bral kamsi na návštěvu/na cesty dvoje boty, vystačím si s ponožkami v sandálech. Zde je ten rozdíl. Navíc i po cestě je sundat/nasadit ponožky věcí minuty. Jistě to není samospasitelná kombinace, poněkud se mi však zajídá vědomí, že lidé, zvláště asi ženy, mohou být pobouřeni. Sandály s ponožkami nosím dlouho, poslední leta však již s poněkud hořkým pocitem, že tento zvyk je pranýřován (ó jak bych si zapranýřoval třeba stravovací nešvary - a jak jsou kolikrát zřejmé na první pohled!)

Plně souhlasím s tím, že oblečení (a doplňky, obuv, stejně jako postura, gesta, řeč vč. intonace, rytmu, přesnosti, rozvláčnosti) o nás vypovídá hodně. Umí-li to kdo číst, vlastně zbyde jen málo, co by zůstalo skryto.
Ovšem… proč je nutné vypadat dobře?
Z jakého důvodu bych se měl reprezentovat seriozně (zvláště, pokud seriozní nejsem)?
Vypadat „sexy“ (odpusťte mi další klišé) je stěžejní pro navazování nových sexuálních vztahů. Co když o to nemám zájem nebo se tomu dokonce bráním?
Neboť dámy, nalijme si čistého vína, „vypadat dobře“, pokud diskutujeme o líčení, je eufemismus. Jde zde o přitažlivost, sprostou sexuální atrakci. Proč se schovávat za vrstvy líčidel, proč ztrácet čas (peníze, zdroje) za pozlátko, když vše, k čemu to vede, je žádostivost? Ubezpečuji vás, že stejného výsledku lze dosáhnout odpovídajícím bodytalkem. (budete mne kamenovat?)

Znám i hezké ženy, krásné dívky, které se nemalují nebo nechodí elegantně (tedy dle pekelnemodních kritérií) oblékané. Je to ovšem začasté subkultura lesanek, biožen, spirituálů a podobných. Podepisuji se pod to, že Milan bude mít jinou potíž nežli jen výběr oblečení.

K točení oblečení na vyměňovacích večírcích mne napadlo takové sexistické klišé : ženy mají raději nové věci, změnu. Muži v šatníku často oceňují známé kousky, obnošené, které námi načichly, s nimiž se důvěrně známe. Určitě bych své nošené oblečení nerad komukoli dával, právě proto, že postupně je mi čím dál milejší, před rozpadem samotným jde tak často až o srdcovou záležitost.

shmt
117 příspěvků 20.11.12 12:41

Ach bože, jaký to předlouhý příspěvek jsem vypotil! Snad se tím prokoušete, milé pekelnice. Ovšem jak jsem rád, že nám tu nevzplanul flamewar, i přes temné proroctví.

Lze se však dobrat nějakého závěru?

Člověk v životě nestihne vše, nelze věnovat pozornost všemu. A výběr témat je na každém. Některá témata by asi měli zabrat všichni. Péče o vlastní zdraví (tělesné i duševní) či o soužití s biosférou by měla dostat přednost před péči o zevnějšek (leštění povrchu). Nebo je načančaný tlusťoch lepší než B.Pitt v montérkách? Přitom ze zkušenosti už priorita 3-4 je prakticky „mimo mísu“, dostane se jí pozornosti spíše nahodilé… a dobré se chválí samo =)

Příspěvek upraven 20.11.12 v 12:48

Pirek
6778 příspěvků 20.11.12 12:46

A zde končí má snaha být názorným příkladem toho, že člověk zajímající se o své okolí a svět vůbec, inklinující k tzv. zeleným aktivitám a myšlenkám, nemusí být ztělesněním přístupu „pohodlí a příroda nade vše“.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Téma je zamknuté a nelze do něj již dále přispívat

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak uvázat kravatu

nnnn Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit