Sako ke krajkovym šatům

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

natalix1
2 příspěvky 20.02.16 14:14
sako ke krajkovym šatům

V březnu jdeme na svatbu, jake sako nebo bolerko k temto šatům.

Reakce:

elesse
102 příspěvků 20.02.16 14:28

Zadne, uplne je zazdite

Mofu
1041 příspěvků 20.02.16 14:52

Maj rukáv, to přežijete

Linie
1704 příspěvků 21.02.16 08:58

@natalix1 Vzala bych si pléd, nejlépe z nějaké vlněné lehké látky. Jednobarevnou pašmínu?

Jirkátor
1515 příspěvků 22.02.16 07:58

Myslím, že bude lepší se třást zimou, než si k takovýmto šatů vzít sako.

arwenn
426 příspěvků 22.02.16 11:16

Jedině nějaký šál, pašmínu, sako bude vypadat blbě.

Brunhilde  22.02.16 12:17

Sako ne! spíše štólu. K této délce buď něco ve stejné délce nebo jen cosi nahoru.
Osobně se domnívám, že tyto šaty rozhodně na svatbu nejsou vhodné, jsou trochu jak od kolotoče a nejspíše zastíníte nevěstu, protože si neumím představit, co by na sobě měla mít ona, aby tenhle výbuch přerazila.

Jirkátor
1515 příspěvků 22.02.16 12:41

@Brunhilde: To se má obléknout hůř než může jen proto, aby nevypadala lépe než nevěsta, která se neumí vybrat pěkné šaty?

Brunhilde  22.02.16 12:43
@Jirkátor píše:
@Brunhilde: To se má obléknout hůř než může jen proto, aby nevypadala lépe než nevěsta, která se neumí vybrat pěkné šaty?

Svatba je rituál se svými zákonitostmi, jejichž význam přesahuje pomyslné soupeření v divnosti ošacení. Hlavní je nevěsta, té se má všechno podřídit.
Nevím, kdo by byl na větvi z toho, že nezúčastněný pozorovatel váhá nad svatební fotkou, kdo že je ta vyvolená?

Jirkátor
1515 příspěvků 22.02.16 12:47

@Brunhilde: Jako že si vnoučata nebudou nad fotografií jisti, zda nevěsta je ta v těch bílých šatech s kyticí, nebo ta vedle v těch červených?!

stricc  22.02.16 12:50

@Brunhilde nevěsta bude taky tmavorůžová?
Skutečný význam svatebního rituálu se v našich končinách už dávno zredukoval na hysterické focení šatů a stolu, takže jestli nevěsta nebude mít na sobě něco podobného, je to nejspíš úplně jedno.

Linie
1704 příspěvků 22.02.16 12:50

@Jirkátor Hodně nevěst má jen jednoduché krátké šaty, někdy ani ne bílé. Pak je nevhodné, když na svatbu dorazí dáma v dlouhých krajkových šatech.

stricc  22.02.16 12:53

@Linie ale tazatelka se na vhodnost šatů neptala a o nevěstiných nenapsala nic. Přiznala bych jí schopnost vlastního úsudku

Brunhilde  22.02.16 12:54

Přeberte si to, jak chcete, tyhle šaty jsou vulgární a pro svatebčanku se nehodí.
Ale každého boj.

Linie
1704 příspěvků 22.02.16 12:56
@stricc To nepopírám, jen odpovídám Jirkátor na
@Jirkátor píše:
@Brunhilde: To se má obléknout hůř než může jen proto, aby nevypadala lépe než nevěsta, která se neumí vybrat pěkné šaty?

natalix1
2 příspěvky 23.02.16 20:17

Nechápu co je na těchto šatech tak vulgárního.

kalivrata
274 příspěvků 24.02.16 08:27

Vulgární mi nepřijdou, střih je decentní, takže přebíjí účinky rudé krajky, ale i když se na to natalix neptala, možná by opravdu bylo lepší jejich vhodnost probrat s nevěstou.

Klotylka
496 příspěvků 24.02.16 09:05

Vím, že se tu to doporučovalo už mnohokrát, ale mě by tedy jako nevěstu asi dost obtěžovalo, abych k organizaci svatby ještě s každým řešila co si má a nemá vzít na sebe.
A vlastně ani moc nevím, co svatebčané na sobě měli… pánové obleky, ženy různé šaty, myslím že i nejedny červené. Nevím co by mě v můj svatební den přimělo se podrobně zabývat oblečením hostů. Asi se půjdu podívat na fotky a prozkoumat to.

stricc  24.02.16 09:13

@Klotylka že by to bylo tím, že jste se vdávala, protože jste byla zamilovaná do svého ženicha, a ne protože jste hlavně chtěla mít dokonalý fotky? ;)
Já už jsem tady tolikrát narazila na vážně míněný argument „jak to bude vypadat na fotkách“, že už fakt nevím, co si o tom myslet. Ze své vlastní svatby nemám fotky žádné a kdybych se náhodou ještě někdy vdávala, asi se zařídím stejně. Bylo by to pro všechny zúčastněné mnohem méně stresující.

Linie
1704 příspěvků 24.02.16 09:22

@Klotylka Zkuste se někdy podívat na Beremese - nevěsty řeší daleko větší hlouposti, než ladící šaty svatebčanů. Např. pořizují „kapesníčky pro slzičky štěstí“, kornoutky na rýži a podobné nezbytnosti. Zabývají se tím hlavně ty nevěsty, které hodně šetří.

Pinot Noir
8560 příspěvků 24.02.16 09:43

@natalix1 Mně se vulgární nezdají, líbí se mi. Sako si neberte, spíš pléd/šál.

Jinak ohledně svateb absolutně souhlasím se @stricc

kalivrata
274 příspěvků 24.02.16 13:37

@Klotylka Mně to bylo na svatbě taky fuk, hlavně že skoro všichni přišli, ale když se vdávala kamarádka, chtěla jsem si vzít mnohem obycejnejsi krajkové šaty a nevěsta mě poprosila, jestli bych si nemohla vzít něco nenapadneho. Ona se vdávala opravdu proto, že svého muže miluje, jinak je to taková hodná šedá myška, tak si asi chtěla užít den, kdy je za hvězdu.

A neříkám, že se má otravovat nevěsta s každým oděvem, ale dlouhá rudá roba by vadit mohla.

Klotylka
496 příspěvků 24.02.16 14:46

No tak je jasné, že každý to má jinak. Na druhou stranu se asi moc často nechodí na svatbu nějakým cizím lidem, tak asi každý ví jak a kde bude svatba probíhat a jak se obléknout.

Já jen nechápu to upozorňování aby někdo nazastínil nevěstu. Všichni na té akci vědí, kdo je nevěsta a ženich. Nedovedu si představit, že díky tomu, že si nějaká jiná žena vezme výrazné šaty, budou se hosté věnovat jí a nevěsta bude stát opuštěná v koutku…

stricc  24.02.16 15:30

@Klotylka možná nějaká taková monstr svatba, kam se zvou i pratety z třetího kolena, co viděly ženicha naposledy v peřince o jeho vlastních křtinách a nevěstu nikdy? Nikdy jsem na takové akci naštěstí nebyla, ale tam by možná k nějakému trapasu dojít mohlo. Ačkoliv tam si zas nedovedu představit nevěstu v červených šatech.
V každém případě není-li stanoveno jinak, je svatba společenská událost konaná ve dne, takže šaty ke kolenům, eventuelně kostýmek pro dámy starší generace, je tak nějak nejpřiměřenější. Dlouhé šaty neodpovídají etiketě kvůli té denní době, nikoliv kvůli tomu, že by se panna nevěstinka mohla nafrnět. Ale výraznější barvy by snad vadit neměly a snaha obléknout se co nejhůř, aby nedej bože nevěsta nebyla zastíněna, to je hodně pitomé.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit