Sametové červené šaty

Fotoalbum tématu (9) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

seznam.mih  03.11.12 12:38
Sametové červené šaty

Já vím, tohle téma spíš patří na Peklo radí, ale chci mít možnost doplňovat zdejší diskutérky a taky diskuze navštěvuji mnohem častěji, než Peklo radí.
Kdysi jsem dostala tyhle šaty od svojí mamky, že už jí jsou malé. Mě krásně sedly a jsou strašně příjemné na nošení. jsou to sametové červené šaty asi vhodné někam do divadla. Mě by zajímalo, zdali nevypadají nijak lacině, pač nejsem si zas tak moc jistá s těmi šaty, jestli v nich budu vypadat dobře, nebo jestli v nich nevypadám nějak babsky. Jsou to moje jediné společenské šaty, co ve skříni mám. Zkusila jsem se v nich nafotit ještě s jedinýma lodičkama, které mám i když mi je jasné, že je tu šmahem hned odsoudíte, že jsou strašné ale to je jeden z těch koupí, které časem litujete. Viděla jsme červené lodičky tak šli ke mně :) a jsem vyfocená bez silonek. Hodili by se k tomu klasické tělové silonky, nebo bych si k nim měla vzít třeba černé lehce průhledné? A co doplňky co byste k nim doplnili vy? Jinak na fotkách se omlouvám za svoje vlasy, že nejsou nijak upravené, ale když mě chytne nálada se vyfotit, tak to neodložím kvůli blbým vlasům :) s vlasy si starosti nedělám, ale těmi šaty si nejsem úplně jistá. Takhle na zimu ty šaty ale pěkně hřejí v tomhle počasí jsem v nich nemrzla, když jsem se pózovala :D
V pase jsou mi ty šaty volnější, tak přemýšlím, že bych je trošku nabrala v pase.

Najdete v encyklopedii: Samet

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

teetee
499 příspěvků 03.11.12 12:54

Zdravím. Řekla bych, že ten střih je pro Vás vhodný a vcelku lichotivý. Nejsem si ale jistá tím, jak vám sedí v horní části - na první fotce se vám trošku hrnou kolem ramen, na druhé „plandají“ na zádech. Může to ale být nepřitozeným postojem. Netvrdila bych, že jsou jen na večer, nosím samet v zimě i do práce (jak už jsem vypravovala jinde, nemám problém být overdressed).

Té černé bych se vyhnula. Nějak automaticky to k ní svádí, ale obávám se, že je to kombinace až příliš ďábelská (záměrně nepíšu pekelná) a tvrdá.

Boty ÚŽASNÉÉÉ!!!

top topic
949 příspěvků 03.11.12 13:03

S tím střihem jak psala kolegyně nahoře, jen ty boty už jsou podle mě příliš, byla byste jak červená karkulka. Navíc vám zakrývají nárt a to vašim nohám opticky nesvědčí - zkracuje je to a dělá mohutnější než ve skutečnosti jsou. A černé punčochy určitě ne, bylo by to příliš.

Lina-jiná
349 příspěvků 03.11.12 13:12

Téda! Takové krásné boty máte a ke kalhotám nosíte jen ty asexuální černé, nestydíte se?! ;-D Ne, vážně, boty se mi líbí, noste je, s tělovými silonkami budou skvostné. Se šaty mám větší problém, nelíbí se mi na Vás. Lepší by byly s véčkovým výstřihem, tenhle vám zbytečně zkracuje krk a rozšiřuje prsa do neskutečných šířek. Nejsem si ani jistá tím leskem materiálu, no, celkově to na mě působí jako taková nouzovka (než jít nahá, tak holt tohle). Osobně bych jim zkusila udělat ten véčkový výstřih a pokud by to z nějakého důvodu nedopadlo dobře, s klidným srdcem bych je vyhodila nebo z nich ušila polštářky,

teetee
499 příspěvků 03.11.12 13:16

@Lina-jiná přemýšlím, jestli by nevypada líp nějak „zúžené“… taky mi na nich něco nesedí, ale neumim to pojmenovat…véčko by možné opravdu bylo fajn… nicméně na polštářky je jich podle mě škoda :))

Lina-jiná
349 příspěvků 03.11.12 13:21

@teetee Ony jsou hlavně hodně obtažené přes prsa, až moc, naprosto neproporčně ke zbytku. To „véčko“ by je mohlo trochu povolit. Navíc mi nepřijde, že by zrovna tento odstín červené seznam vysloveně slušel a pružný samet už taky trochu patří historii… Opravdu bych se do nich být seznam nijak nenutila.

Atinka
254 příspěvků 03.11.12 13:38

Nesedi vam ani strih ani material lebo je leskly aopticky vas zvacsuje ja by som ich vyradila na vasom mieste. Vy potrebujete vyberat strih material a farbu velmi starostlivo a toto nie je ta spravna cesta.

Este som zabudla topanky by si zasluzili zostavit nejaky pekny model

seznam.mih  03.11.12 13:45

@Lina-jiná Ty boty zas tak moc nenosím, neboť se mi na nich nechodí moc dobře a brzo mě z nich začnou bolet nohy.

DRW
1237 příspěvků 03.11.12 13:48

Botky jsou krasne, satky jsou barevne hezke, materialove uz trosku zastarale. Strih je dobry, ale nejak mi k Vam nesedi. Ale Osobne bych se primlouvala za nove foto. Poproste nekoho, kdo Vas vyfoti, kdekoliv v neutralnim prostredi, s rukama volne svesenymi a v normalni postoji, staci jen minimalne predsunou jednu nohu. A prosim oblecte si telove silonky. Pak mozna to vyzni jinak. Hlavne bude videt zda Vam satky sedi. Ale pridavaji Vam roky, nekde jste tady psala, ze je Vam pres 20.

seznam.mih  03.11.12 13:49

Že je to takhle zkrabatělý to je tím, že jsem se na fotce snažila se narovnat a vypnout prsa. Ve skutečnosti ty šaty sednou lépe, než je vidět na fotce. A ten výstřih jde do Véčka. Tady to vypadá, že je to čtvercovej, nebo obdélníkovej výstřih, ale zakončuje se to do véčka.

Lina-jiná
349 příspěvků 03.11.12 13:52

@seznam.mih Moc to není poznat, ale asi nejsou kožené? U některých bot pomáhá vlepit zdravotní srdíčko, které přirozeněji vytvaruje podešev. Já třeba mohu nosit pouze kožené boty s vlepeným srdíčkem, jinak hynu :-)

seznam.mih  03.11.12 13:54

A s výstřihem se dá něco udělat, protože není zapravenej podšívkou, ale podsádkou. Sem myslela, jestli mi nedáte i tipy, jak by šli ty šaty upravit do něčeho modernějšího, abych právě nevypadala babsky.

seznam.mih  03.11.12 13:55

@Lina-jiná ne to jsou boty z Tesca a stály mě ve slevě 200kč.

Lina-jiná
349 příspěvků 03.11.12 13:55
@seznam.mih píše: Že je to takhle zkrabatělý to je tím, že jsem se na fotce snažila se narovnat a vypnout prsa. Ve skutečnosti ty šaty sednou lépe, než je vidět na fotce. A ten výstřih jde do Véčka. Tady to vypadá, že je to čtvercovej, nebo obdélníkovej výstřih, ale zakončuje se to do véčka.

Chtělo by, aby byl hlubší a do ostřejšího V, tohle je spíš hranaté U.

seznam.mih  03.11.12 13:56

A co je na tom materiálu zastaralého?

Lina-jiná
349 příspěvků 03.11.12 13:57
@seznam.mih píše:
@Lina-jiná ne to jsou boty z Tesca a stály mě ve slevě 200kč.

No jo no :-) Já si kdysi takhle donesla úžasné polokozačky v imitaci hnědozlaté hadí kůže. No, dvakrát jsem v nich byla za hvězdu a pak je věnovala charitě, protože to bylo jak španělská bota :-)

Lina-jiná
349 příspěvků 03.11.12 14:00
@seznam.mih píše:
A co je na tom materiálu zastaralého?

On hoodně frčel v 90. letech. To je stejné jako s mikrovláknem. Tento materiál se zkrátka sám zařazuje do určité doby. V tom případě musí být celý zbytek dokonalý, aby to vypadalo jako účel a stejně to podle mě půjde využít jen v lehce stylizovaných outfitech.

seznam.mih  03.11.12 14:02

@Lina-jiná No taky jsem v nich párkrát udělala parádu :D ale nemám v nich takovou stabilitu, na kterou jsem zvyklá a připadám si v nich jak na chůdách, tak v nich zvládnu jít z bodu A do bodu B, tam si sednout a pak jít z bodu B do bodu A :D

Rabbit-Heart
644 příspěvků 03.11.12 14:05

Ten materiál je fakt už trochu za zenitem, ale mám takový pocit, že jeho doba znova přijde, a nebude to dlouho trvat… ;) Ale střih těch šatů vám sedne úplně dokonale. Zkuste zaexperimentovat s tím výstřihem, to véčko by vám určitě prospělo, prodlouží to siluetu. Zkuste si k tomu ještě vyčesat vlasy (jestli to půjde, vidím, že máte kratší vlasy), krásně vám to prodlouží krk. Jinak boty jsou úžasné a klidně bych je k tomu brala, ale už to prosím nekombinujte s černou. Hezky by to mohlo vypadat třeba s tělovou.

gulietta  03.11.12 14:13

@seznam.mih skráťte na nich rukávy a predĺžte výstrih so hlbokého V. Tým sa vám narovná to „krabatení“ na kľúčných kostiach. Zamat podľa mňa za zenitom nie je. Nenosí sa však na bežné príležitosti, skor na slávnostne. Niečo v tomto duchu by som z nich urobila ja, ale červené topánky by som k nim nenosila. Úplne obyčajné čierne, alebo telové lodičky, bez ozdob.

Lina-jiná
349 příspěvků 03.11.12 14:18

@gulietta Hovoří se o pružném umělém sametu s úpravou crash-look… Bavlněný pevný samet je samozřejmě slavnostní nadčasovou tkaninou, to tu nikdo nezpochybňuje.

Uživatel je onlineviktorka_od splavu
7438 příspěvků 03.11.12 15:11

@seznam.mih myslím že šaty nevypadají ani „babsky“, ani lacině. pokud jiné společenské nemáte ani neplánujete kupovat, určitě v nich ještě můžete udělat hodně parády:-) prohloubení výstřihu by mohlo být fajn, v pase bych je asi nezužovala, nebo jen o chlup, leda byste chtěla ještě víc zdůraznit prsa. pokud je opravdu nebudete nosit běžně v chladném počasí, tak to zkrácení rukávů, možná ne tolik jako na foto od gulietty by jim prospělo.
boty jsou moc hezké. chodit v lodičkách chce cvik a zvyk - nikdy nebudou pohodlné jako ty vaše steely třídírkové, jsou prostě na kratší dobu a na žádné dlouhé túry. a to obvykle ani ty drahé. na občasné nošení určitě stačí když jsou vyvážené a nedřou.
rozhodně bych nekombinovala s černou. tělová/béžová co tu padla určitě, jiná mě teda nenapadá. silonky, malá kabelka nebo psaníčko a něco drobného na krk/do vlasů a bude to super.

llolla
2102 příspěvků 03.11.12 15:26

Asi bych zkratila rukavy treba na trictvrtecni, nebo takove ty dlouhe- kratke (nad loket). Jinak si myslim, ze je v pohode muzete nosit tak, jak jsou, boty cerne- ale normalni lodicky, tyhle vam fakt trochu zkracuji (nebo rozsiruji) nohy. Silonky telove.

eriam
364 příspěvků 03.11.12 15:27

Já bych určitě něco udělala s výstřihem,,co naplat ten vám moc nesedí,,třeba jak už zde někdo zmiňoval do V,, osobně bych rukávy udělala 3/4 délky ( nevím proč nesnáším dlouhý rukáv ). Na šaty z takového materiálu si vzpomínám,,nosily se hodně a byly příjemné na těle. Když vezmu na co dnes v obchodě narazím ( můj mužskej se u jednoho modelu ptal " to je ušité z koberce? ) tak šaty jsou určitě nositelné a spolu s krásnými lodičkami a kabelkou budete kočka. :-)

Linie
1702 příspěvků 03.11.12 15:36

Samet se na jaře objevil v několika přehlídkách buď na celých šatech nebo na doplňcích. Šaty bych nosila i tak, jak jsou, v divadlech bývá zima. Jen možná upravit ten výstřih.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit