Šatičky na míru

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

stern
41 příspěvků 12.10.12 16:53
Šatičky na míru

Při hledání vhodných šatů na svatbu jsem náhodou narazila na stránky http://www.satickynamiru.cz
Hned na začátku mě překvapily ceny u na první pohled skvělých modelů (zřejmě) od profesionálních návrhářů. Dlouho jsem se tím webem probírala, než mě napadlo kouknout se do odkazu „Reálné fotky šatů“, tam na mě vybaflo toto: http://www.satickynamiru.cz/?… Co to má být? To je další švadlena, co se snaží kopírovat dobré modely z náhražkových materiálů? Máte s tím někdo zkušenosti? Nechala jste si některá od paní Veroniky Opatřilové něco poslat? Jak to vypadalo? Díky za reakce.

Reakce:

Bugatti
4051 příspěvků 12.10.12 17:06

Tak předně… šaty z žádného e-shopu nejsou a nikdy nebudou šaty na míru! To, že se doma dle návodu změříte a za pár týdnů dostanete šaty, vůbec neznamená, že máte šaty na zakázku. Míry musí nezbytně brát švadlena (protože sama se změříte jinak) a šaty se musí nejméně dvakrát, ale složitější plesové nebo svatební šaty i třeba třikrát či čtyřikrát zkoušet.
Seriózní švadlena to ví a nepropůjčí se k tomu, aby takto na dálku šité šaty reklamovala jako na míru šité.
Edit: Na hladké dlouhé plesové šaty bez ozdob spotřebujete minimálně 3 m látky, a to pouze v případě, že budou opravdu jednoduché, s užší sukní. Na šaty s bohatou sukní a s ozdobami je spotřeba mnohem vyšší, řekla bych tak kolem 5 metrů. Soukromá švadlena, která pracuje na ŽL, musí vydělat minimálně 2 000 Kč denně, aby pokryla náklady a něco vydělala. Navíc takové šaty potřebují podšívku, zipy a další krejčovskou přípravu, která též něco stojí. Z čeho tedy logicky vzato mohou být ušité plesové šaty, které stojí 4 000 Kč. A kdo takové šaty šil? Myslím, že česká švadlena, která šije na ŽL a nedělá to pouze pro svou zábavu, to mohla být jen těžko.

bestia
2296 příspěvků 12.10.12 17:26

.

Příspěvek upraven 21.10.16 v 13:19

Darebnice
205 příspěvků 12.10.12 19:35

@stern
Já bych takhle neriskovala, svatební šaty musíte vyzkoušet! Do žádného posílání přes net bych nešla, anebo si nechte velkou časovou rezervu pro případ, že by šaty nebyly dle představ a musela byste shánět šaty někde jinde. Jinak máte již nějaké vyhlédnuté? Pochlubte se :). Já měla ty svoje z půjčovny a nestydím se za to :-D.

stern
41 příspěvků 13.10.12 13:11

Díky za názory. Já jsem neměla v plánu si pořizovat šaty bez zkoušení. Jen jsem narazila na tento obchod a byla z něj hodně na rozpacích. Šaty vyhlídnuté mám, mám na to i jedno téma zde: http://www.modnipeklo.cz/…t-tyto-saty/#…
Rozhodně si je nechci nechat šít v Číně. Nemám nic proti asijským švadlenám, ale rozhodně chci být u toho, až se budou vyrábět, aby mi sedli od prvního osahání materiálu. :-)
Jinak proti půjčovnám nemám nic, ale zatím jsem na svůj preferovaný model v půjčovnách nenarazila.

Bugatti
4051 příspěvků 13.10.12 13:16

@stern Problém tohoto e-shopu je v tom, že se jako asijský netváří (ale moc podrobně jsem jej nezkoumala). Na první pohled vypadá jako běžný český obchod s překvapivě nízkými cenami a kdo má dosud zkušenosti pouze s nákupem džínů, triček a bund v levných obchodech, může se snadno nechat zlákat cenou. Když se nad tím ale člověk zamyslí a zná cenu práce a materiálu, musí mu rychle dojít, že kvalitu zde čekat nelze.

Betty J.
2031 příspěvků 13.10.12 17:16

Milá stern, po nahlédnutí na stránky jsem také byla na rozpacích, zvlášť mě zarazilo to přání štěstíčka krááásným nevěstám. Asi bych si zde neobjednala ani pytlík na papuče (kdyby něco takového nabízeli). Pokud chcete šaty na míru, poptejte se po slušné švadleně, s tou proberte výběr vhodného materiálu a nelitujte pár korun navíc, ta investice za to stojí.

pipeta
1 příspěvek 13.03.15 04:29

Ja si u p. Opatrilove objednala svatebni saty bez zkouseni, jen na jeji doporuceni a saty mi padly a jeste k tomu jsou krasne. I material je super.

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit