Šatník 45 leté ženy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

daniela11  06.11.12 17:46
šatník 45 leté ženy

Zařekla jsem se, že na MP už nevlezu, ale dlouho mi to nevydrželo-den. Opravdu nevím kam jinam se obrátit a spoustu lidí tady mám ráda. můžete mi poradit jak by měl vypadat šatník 45 leté ženy-postavu bohužel většina z vás zná. Co všechno by měl obsahovat, na každé počasí. moc se mi líbí styl Catherinne, ale na to nemám postavu a Pehot a na to mám zas moc fyzicky náročnou práci. A od mladých holek opisovat nechci a ani nemůžu¨.Teď asi spoustu lidí otrávím, ale na finance se moc ohlížet nemusím. Tak prosím help! a zkuste to bez urážek, prosím.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reakce:

Mylady2
12409 příspěvků 06.11.12 17:49

Co zkusit služby stylisty? Se kterým se osobně setkáte…

daniela11  06.11.12 17:51

@Mylady2 to by asi šlo, ale jsem děsně stydlivá, i když se tvářím jak ranařka a druhý problém je-od rána do večera v práci a to i v sobotu.Kde se stylista shání?

GreatSusan  06.11.12 17:55

@daniela11

rekla bych, ze Vase postava je uplne v poradku :-). Chtelo by to napsat vic informaci, napr. co a kde cely den delate. Fyzicky namahava prace muze byt spousta velice ruznych veci (od kaceni stromu uprostred lesa az po ucitelku telocviku ve velkomeste). A taky jak vlastne chcete vypadat, spis jako elegantni madam nebo alternativni umelkyne, spis nenapadne nebo vyrazne. Chodite spis v lodickach nebo spis v biker boots? Tahate za sebou tri nemluvnata, jezdite do prace na kole nebo Vas vozi dospely syn autem? A tak ruzne a podobne…

pehot
685 příspěvků 06.11.12 18:02

Souhlas s @GreatSusan, chtělo by to víc informací, fyzicky náročná práce je dost široký pojem. Ad postava -viděla jsem a co s ní máte za problém? Taková se obléká dobře, ne?

chinin
2788 příspěvků 06.11.12 18:07

@daniela11
Ještě bych doplnila @GreatSusan o: Dodržujete nějaký dress code? Potřebujete vypadat „luxusně“, nebo naopak „obyčejně“? (Některé profese vyžadují to první, jiné to druhé.:-)) Preferujete spíše méně dobře kombinovatelných kousků, nebo více singlů. (V obou případech mám na mysli nadčasové kousky, nikoli sezónní záležitosti.) Nosíte raději kalhoty nebo sukně? Sluší vám výrazné barvy, nebo tlunmené? Světlé, nebo tmavé… A tak různě a podobně…:-)

Sépia
334 příspěvků 06.11.12 18:34

My lady vám radí dobre - stylistu zoženiete, ked si zadáte stylista, vizazista, poradenství v odívaní…no a už len pozriet stránky, čo sa vám pozdáva a máte poblíž. Na laické rady aj dobre myslené by som sa nespoliehala. Stylistka s vami preberie váš životný štýl, vaše priania a pomôže vám s vaším šatníkom kompletne.

daniela11  06.11.12 19:07

Prodávám - vcelku luxusní, značkové zboží, tak musím být oblečená úměrně tomu, co prodávám a jaké barvy mi jdou nějak vůbec nevím. Jsem světlý typ.No ajestli kalhoty nebo sukně, vždycky jsem byla kalhotová, potom jsem začala nosit i sukně, jsou překvapivě pohodlnější než kalhoty, ale abych pravdu řekla, tak jsem dneska furt koukala do výloh, jestli si ji můžu dovolit:-)A podpatky nosit nemůžu-178cm!

Příspěvek upraven 06.11.12 v 19:18

Linie
1700 příspěvků 06.11.12 19:15

Myslím, že by vám mohly vyhovovat šaty - jednoduchý střih, zajímavé řešení výstřihu nebo různé řasení, krátký nebo tříčtvrteční rukáv. Přes to kvalitní svetřík. Vše v několika barvách, které jdou vzájemně kombinovat.
Svetřík je pro pohyb v práci pohodlnější než sako, které, pokud je vypasované, tak nepovolí a táhne. Sako si nechat na jednání, pochůzky apod.
Barvy si musíte vybrat sama nebo s pomocí dobré kamarádky. Zkoušet a zkoušet.
Nejsem příznivec stylistů a vizážistek, ještě jsem neviděla dobrou.

daniela11  06.11.12 19:21

@Linie Já právě když vidím různé proměny od stylistů, tak se jich trochu bojím. A kamarádky mám za a-nekritické-líbím se jim ve všem. nebo to alespoň říkají a za b-totálně opovrhující modou, oblékající se např u Donátové.

Linie
1700 příspěvků 06.11.12 19:35

Zkuste se podívat např. v obchodě 1-2-3, jsou to kvalitní modely v malých seriích z příjemného materiálu. V Praze jsou na kraji Vodičkovy ul.

daniela11  06.11.12 20:19

@Linie O to už jsem slyšela, skočím tam.Jsou myslím i v Paladiu. Díky

divkavmodrem  06.11.12 20:49

Dobrý večer, Danielo. Příští rok mi bude taky 45 a jsem přesvědčená, že dobře se oblékat je celoživotní příjemná dřina. Náš věk má ovšem řadu výhod: známe se, metodou pokus-omyl už jsme si dávno prošly, nehrozí, že nám novou sukni zmaže dítě čokoládou a peníze už také nejsou takový problém. Já jsem výhodu svého věku objevila před několika málo lety na univerzitním plese. Patřila jsem tam sice mezi ty starší, zcela jasně jsem byla nejlépe a nejluxusněji oblečená, nalíčená a učesaná. Dodá to člověku příjemnou sebejistotu a tím i úsměv a kouzlo. A můj tip: jednoduchý, kvalitní základ v neutrálních barvách, poněkud extravagantnější doplňky. Investovat do sukní, kalhot, plášťů a kabelek. A můj trik: pravé šperky „zvednou“ i celkem banální outfit. Hezký večer. Kristina

isko
507 příspěvků 06.11.12 21:35

Já bych Vám možná poradila inspirovat se u dívky s křivkami: www.girlwithcurves.com.
Když jsem ji objevila, nemohla jsem si pomoci, prohrabala jsem se celou její fotogalerií. Na jejím oblečení se mi hrozně líbí, jak je elegantní, dokonalé, nic ošoupaného, nekouká z toho žádný SH (třetinu šatníku mám ze SH, nebrojím apriori proti nim). A k tomu zajímavé doplňky a šperky - a zase nic, co by vypadalo jako z tržnice. Ona má samozřejmě štěstí, že má krásnou tvář a vcelku souměrnou postavu. Ale sama za sebe si myslím, že minimálně stejně důležitá je i ta její schopnost oblékat se kvalitně - luxusně (a tím se můžete inspirovat). A upřímně - myslíte, že máte horší nohy než ona?

Vy jste určitě hezká žena a sukni si dovolit můžete.

Sépia
334 příspěvků 07.11.12 01:23

@Linie to myslíte vážne? Neverím že by sa v Čechách nenašli schopní profesionáli. A z webu sa dá hodne poznať čo môžete očakávať. Je pravda, že niektorí sú schopní človeka riadne " trendovo" zriadiť, ale kvôli tomu zavrhnúť celú branžu je asi dosť prehnané nie? Videla som zopár českých stránok, z ktorých bolo zrejmé že je za nimi profesionálna úroveň.

bertulka  07.11.12 09:49

Mně bude 45 za půl roku, v posledním roce i pod vlivem MP jsem změnila šatník a ve skříni mám teď na období podzim zima cca 10 sukní většinou užších tak ke kolenům plusmínus, jedny úpletové šaty, asi 8 kalhot z toho dvoje džínového střihu, ale jedny béžové, jedny tmavě červené- tlumené, jedny klasické tmavě modré džíny, a ostatní jsou klasické látkové kalhoty. Pár svetříků různých barev, nějaké košile, nějaké tuniky přes hlavu. To všechno kombinuji dle počasí a barev. Kabáty mám dva- jeden kratší středně modrý a druhý světle šedý ke kolenům. K tomu různě barevné rukavice, šály a šátky. Klobouk mám zatím jeden tmavě vínový k šedému kabátu. Vše kombinuji podle barev a počasí. V nákupech se mně osvědčil Marks and Sp. nejlíp ve slevách. I když některé věci od nich považuji za nepoužitelné, dají se tam najít pěkné kousky- pro mě hlavně sukně. Člověk tam ale nesmí jít, že něco shání, často tam zajdu jen tak nakouknout a když něco padne do oka, tak beru.

daniela11  07.11.12 10:34

@bertulka Teda teď jste mi opravdu pomohla. Já mám narvaný velký šatník a v něm téměř vše nepoužitelné. Ale uvědomila jsem si, že potřebuju jiné kalhoty než džíny, kterých mám asi 10,ale téměř je nenosím. Mám třeba krásný tmavěhnědý svetr a nevím s čím ho nosit. hodily by se mi vaše béžové kalhoty a ty vínové taky. A pár svetříků, protože mám jen trika s dlouhým rukávem a už se v nich vůbec necítím. To je problém, když nakoupíte kvalitní věci, tak jsou pořád krásné, ale už trochu pasé jak k věku tak k modě.

daniela11  07.11.12 10:36

@isko Teda také se mi to moc líbilo.

bertulka  07.11.12 10:52
@daniela11 píše:
@bertulka Teda teď jste mi opravdu pomohla. Já mám narvaný velký šatník a v něm téměř vše nepoužitelné. Ale uvědomila jsem si, že potřebuju jiné kalhoty než džíny, kterých mám asi 10,ale téměř je nenosím. Mám třeba krásný tmavěhnědý svetr a nevím s čím ho nosit. hodily by se mi vaše béžové kalhoty a ty vínové taky. A pár svetříků, protože mám jen trika s dlouhým rukávem a už se v nich vůbec necítím. To je problém, když nakoupíte kvalitní věci, tak jsou pořád krásné, ale už trochu pasé jak k věku tak k modě.

Tak to radím vše, co jste neměla víc jako 1-2 roky na sobě rovnou vyhodit, pokud to není opravdu nějaký nadčasový kousek ke zvláštním příležitostem.

Zoe
316 příspěvků 07.11.12 10:57

@daniela11 Já vám moc držím palce, ať se vám podaří doplnit šatník k vaší spokojenosti. Podívejte se třeba do Pietro Filipi, já bych si tam vybrala.
A jen na okraj: na módních přehlídkách a v časopisech je množství hubených velmi mladých holek, které v ženách bez přítelkyň a bez sebevědomí vytvářejí přesvědčení, že jsou tlusté a nemožné. Jak říká moje kamarádka: v našem věku už nemůžeme mít postavy jak ty náctileté vyskákané holky :).

daniela11  07.11.12 11:21

@Zoe Přesně,nejvíc vám zvednou sebevědomí kamarádky. Chlapi to moc neřeší

Judith11
1134 příspěvků 07.11.12 11:30

@daniela11, ode mě asi moc radit chtít nebudete…

Ale i tak, nejdřív bych začala stávajícím šatníkem. Otevřte skříně a proberte všechny věci, které máte. Nevyhazujte automaticky, nejdřív zkoušejte veškeré možné kombinace, i takové, které jste dřív na sobě neměla.
Teprve potom se rozhodněte pro „hromádky“ - na vyhození, na opravu, ponechat…to už záleží na vás - samozřejmě „vyhození“ nemusí znamenat skutečně vyhodit, můžete to odvézt např. do charity…

Na základě probraného šatníku přesně zjistíte, co vám chybí - k tomu zbytku, který jste ponechala, budete muset něco dokoupit. Pište si to!!

Pak bych udělala pár průzkumných cest po obchodech - a po výlohách. A vyloženě bych se inspirovala (samozřejmě nejenom obchody, i časopisy, MP, blogy atd). Ale ten fyzický průzkum je dobrý, protože si trenujete oko - běžte záměrně i někam do drahých obchodů, podívejte se třeba na MaxMaru, inspirujte se - naučíte se poznat kvalitu látek, atd.

Až po průzkumu bych šla na cílený nákup - vyloženě se seznamem a případně i s některou z vašich stávajících věcí na sobě- tak, abych k ní (např. ke košili, svetříku…) koupila sukni, kalhoty.

Ujasněte si, co potřebujete - udělejte si takový osobní seznam příležitostí - někdo preferuje víc volnočasového oblečení, jiný chodí častěji za kulturou- tomu všemu je třeba přizpůsobit nákupy.

Postavu máte na svůj věk neobyčejně pěknou, sukně pochopitelně nosit můžete- psala jsem vám to i v inkriminovaném příspěvku - jakmile si vyzmete hezké punčochy a boty na podpatku, budete vypadat skvěle.

Já vím, že jsem popsala víc „plánováním“ než nákupy, ale věřte, že plánování je důležité, pokud už nemáte zažitá určitá pravidla nebo jste chaotický nakupovač jako třeba já.:-)

Kokoska1  07.11.12 11:52

Trocha inspirace :)

daniela11  07.11.12 14:00

@Kokoska1 Já chci vypadat jako ona!

chinin
2788 příspěvků 07.11.12 14:06

Pri budovani noveho satniku doporucuji:
(neznam vas, takze to pisi obecne, pouze vychazim z toho, ze nejste limitovana financemi a mistem v satniku a do prace potrebujete „lepsi a solidni“ obleceni)

• ujasnit si svuj barevny typ = ktere barvy vam lichoti a ktere nikoli, ktere barvy z tech, co vam slusi, chcete nosit (napr. vam muze sluset barva, ve ktere pusobite moc submisivne, ale nechcete tento dojem vyvolavat, proto se ji vyhnete)
  • vybrat si cca 3 nebo 4 tzv. neutralni barvy (z tech, ktere vam lichoti), na kterych zacnete tzv. stavet satnik tak, aby byl dobre kombinovatelny; kabaty, boty a kabelky by mely byt primarne v techto neutralnich barvach
  • ujasnit si svuj typ postavy = co chcete zvyraznit a co pripadne potlacit (napr. zda chcete zvyraznit svoji stihlost, nebo dodat postave opticky vice krivek), a podle toho si vybrat optimalni strihy
  • ujasnit si svuj styl = vyhovuje vam zensky styl, klasicky, romanticky, minimalisticky, lezerni, nekonvencni, pansky, luxusni, city chic…
  • ujasnit si prilezitosti = pro jake situace satnik budujete, jednak na „bezne“ noseni, jednak na zvlasni prilezitosti (divadla, vernisaze, sportovni akce atd.), nutne je zohlednit i sezonni zalezitosti jako letni ci zimni dovolena etc.; Tip: nekde jsem cetla o takove pomucce - udelat si orientacni casovy rozpis, kolik hodin v urcitem obdobi (napr. za tyden) travite urcitou cinnosti (prace, venceni psa, vylety, nakupy, kavarny, kultura, sport etc.), spocitat procentni podily na celku, a temto podilum by pak mel odpovidat podil obleceni pro danou prilezitost v satniku (napr. 40% tydne travite v praci = 40% vaseho satniku by melo tvorit obleceni do prace); pozn.: narozdil od autorky teto pomucky si nemyslim, ze kdyz spim 6 hodin denne, melo by ctvrtinu meho obleceni tvorit spaci obleceni:-)
  • ujasnit si sve preference = zda vam vyhovuje stridme obleceni s ozvlastnujicimi doplnky, nebo mate radeji originalni kousky, zda chcete vytvorit nadcasovy satnik, v nemz vam veci vydrzi 10 let, nebo vytvarite satnik na 2 - 3 -4 roky s tim, ze ho budete postupne obmenovat, zda chcete mit k jednem kalhotum/sukni 10 svrsku, nebo vam staci 2 -3, protoze obleceni se stejnym spodkem povazujete porad za plus minus stejne, zda vam vyhovuje mit obleceni tolik, abyste z nej vytvorila dostatek outfitu na 2 - 3 - 4 tydny (aniz byste outfity opakovala), nebo je vam to jedno etc.
  • ujasnit si materialy = ktere materialy lichoti vasi postave (spise splyvave nebo „pevne“), preferujete prirodni materialy nebo smesove, v jakych materialech se necitite dobre etc. (osobni priklad - ja treba mam rada 100% vlnu/kasmir, ale protoze nemam cas, nosit pravidelne obleceni do cistirny, porizuji si z techto materialu pouze obleceni, ktere neni nutno casto cistit - napr. kabaty, a na bezne obleceni jako saty, kalhoty ap. volim smesove tkaniny s takovym podilem vlny, abych je mohla prat dopa, to same treba 100% hedvabi etc.)
  • protridit stavajici satnik - k tomu uz psala @Judith11; urcite doporucuji si vsechno obleceni, ktere vytridite k ponechani, vyzkouset = myslim vytvorit cele outfity vcetne doplnku, tim totiz nejlepe zjistite, co vlastne mate a co vam chybi (je dobre si delat poznamky, pokud mate vizualni pamet, tak klidne s jednoduchymi nakesy/symboly, treba i v barvach:-)); pozn. u veci, ktere jste nemela behem posledniho roku na sobe a ktere nejsou jednoznacne k vyhozeni, take doporucuji si je vyzkouset a zamyslet se, proc je vlastne nenostite = jednak treba najdete „zapomenuty poklad“, nebo vas napadne nejaka uprava/vylepseni kousku, se kterym jeste nadelate paradu, jednak ziskate uzitecne informace pro vyber noveho satniku (napr. sukni nenosite pouze kvuli jeji nevhodne delce, muzete ji tedy nechat zkrarit, top nenosite, protoze je jako „druha kuze“, pri nakupu se pak zamerite na mene prilehave veci)
  • zacit budovat satnik systematicky = od zakladnich kousku a v neutralnich barvach a na zaklade uvah viz vyse:-)
Stránka:  1 2 3 4 Další »
 Váš příspěvek

Příběh Thomase Burberry dojímá ve 3 minutách

Módní dům Burberry se letos rozhodl udělat velkolepou vánoční... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit