Šaty do tanečních

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Marťavesel
42 příspěvků 21.07.14 09:19
Šaty do taneních

Dobrý den všem, můžete mi prosím poradit v čem chodí maminky do taneních, na běžnou hodinu a pak když je prodloužená? Vůbec nemám představu zda zvolit dlouhé šaty, nebo stačí sukně s halenkou? Moc děkuji.

Reakce:

Dahllie
2222 příspěvků 21.07.14 10:30

Netančící garde sledující dcerunku z povzdálí na běžné hodině si vystačí se sukní a halenkou (já byla v tanečních tak před deseti lety a u nás už garde nechodilo). Prodloužená či věneček si zaslouží slavnostnější oblečení, přeci jen, už je to vlastně ples a předpokládá se, že i ostatní návštěvníci budou tančit.

Marťavesel
42 příspěvků 21.07.14 11:03

Moc děkuji.

eriam
364 příspěvků 22.07.14 09:14

Chodila jsem se dívat na vnučku v tanečních a jak píše Dahllie, většina přihlížejících měla sukně, halenky, jednoduché šaty ( pár exotů i džíny se svetrem. )
Na prodlouženou a závěrečnou už něco slavnostnějšího, co se nosí třeba na plesy. Já bych řekla, že v příspěvcích Z ulice uvidíte to, co určitě nenosit. :-D

Betty J.
2031 příspěvků 22.07.14 09:34

Garde už zase funguje? Taneční mám za sebou už několik desetiletí, ale nikdo z rodiny nás na hodiny pozorovat nechodil, ani s dcerami jsme před pár lety nechodili.
Nicméně, na takovou akci stačí oblečení asi jako na odpolední koncert (vážné hudby) nebo divadelní představení, na prodlouženou plesové šaty (jste-li matka frekventantky, budete pravděpodobně jejím partnerem z polonézy na první prodloužené vyzvána k tanci).

Marťavesel
42 příspěvků 22.07.14 11:47

Tak jsem to včera „okoukla“ na vlastní oči, sice jen u šaten ale i tak to bohužel někdy nebyl moc pěkný pohled. Některým maminkám chyběla soudnost nebo to byla možná přemíra sebevědomí. U dívek mne šokovala červená ramínka podprsenek, prosvítající spodní prádlo, baleríny na nohách, jedna dívčina měla dokonce riflové šaty. Doufám, že až za 5 let budu vyprovázet vlastní dceru, budu mít všech pět ještě pohronadě :)
Ale ani „pánové“ na tom nebyli o moc líp, syn byl jeden z mála, kterému oblek opravdu seděl. Byl tam chlapec, který měl kalhoty ke kotníkům ale i jeden, co si na nohavice šlapal.
Já sama do tanečních nikdy nechodila, tak mne trochu zarazilo, že se to nebere "zas tak vážně ", vlastně mi to bylo i líto..

Marťavesel
42 příspěvků 22.07.14 11:53

Ano, u nás garde funguje a dost rodičů toho využilo. My jdeme až na další hodinu, abychom syna nestresovali hned na první hodině :).

Betty J.
2031 příspěvků 22.07.14 12:59

@Marťavesel: mohla bych se zeptat, kde se teď pořádají taneční? Vždycky jsem si myslela, že to bývá záležitost podzimních měsíců…

Marťavesel
42 příspěvků 22.07.14 13:08

Za nás bývaly taneční během zimy, tady v Rokycanech je zvykem přes léto…

Dahllie
2222 příspěvků 22.07.14 13:48

@Betty J. V Liberci bývaly podzimní a jarní kurzy. Ale kde že loňské sněhy jsou.

Zebra33
2038 příspěvků 22.07.14 14:17

@Marťavesel - radim vam moc to s tim delanim garde neprehanet. Pamatuju si ze svych tanecnich, ze jsme se v tech 16/17 letech v tanecnich taky treba chtely s chlapci spolutanecniky blize seznamit, coz jde vylozene vyborne, kdyz deset metru od vas sedi vase matka a ostrizim zrakem vas sleduje ;).

Marťavesel
42 příspěvků 22.07.14 14:29

:) budu to mít na paměti, manžel mi už také líčil historku, jak ho rodiče vykázali z hodiny protože se také „sbližoval“ a zřejmě více, než bylo společensky únosné :)

Betty J.
2031 příspěvků 22.07.14 14:32

@Marťavesel: děkuji za odpověď - to tedy místní Sokol vymyslel neobvyklý způsob, jak i během prázdnin obsadit sokolovnu.
Připojuji se k @Zebra33, naše dcery nám řekly rovnou, že si nepřejí, abychom chodili na taneční hodiny (a ze svého okolí neznám žádného rodiče, který by tak činil). Pro pobavení mi úplně stačila prodloužená (o kuriózní modely a hromadné pády nebývá nouze), v kurzu ať si dětiček užívá taneční mistr.

Marťavesel
42 příspěvků 23.07.14 11:11

Děkuji za všechny reakce :)

Váš příspěvek

Dárek s nápadem z Dyzajn marketu zima

Zimní Dyzajn market čeká tentokrát hned několik poprvé. Poprvé se... Celý článek

Poslední článek:
Falešná těhule na nákupech v konfekci

Těžko se mluví o něčem, co si člověk ještě nezažil. Nechci se bát... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit