Šaty na bílou prodlouženou - věneček

Fotoalbum tématu (5) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Milea
2 příspěvky 22.09.12 17:17
Šaty na bílou prodlouženou - "věneček"

Když jsem se přihlásila do tanečních, věděla jsem, že sehnat hezké a elegantní šaty na prodlouženou bude peklo, ale že až takové, to jsem nečekala. Internetové stránky brněnských „svatebních“ půjčoven jsou plné obručí, šlehačky a velmi pochybných velikostí. Jak asi vypadají šaty s velikostí XS-M? Osobně jsem jich zatím moc neprošla, ale z toho co jsem viděla se mi chce brečet. Já nechci být šlehačkový dortík. Navíc v takovém dortu se jistě netancuje jedna báseň. Představuji si jednoduché a zároveň elegantní šaty.

Znáte některá půjčovnu šatů v Brně, či blízkém okolí, která nabízí šaty stylu, který je na obrázku?
Obrázek jsem našla na zahraničních stránkách, zde Jsou celkem levné, ale s clem, poštovným a DPH už to není žádná sláva. Navíc není 100% jistota, že mi budou sedět (zejména délka). Ale už z principu odmítám v české půjčovně platit jen za půjčení 6 tisíc, když vím, že ty samé šaty pořídili na již zmíněných stránkách za polovinu. Tipy a zkušenosti vítány.

Reakce:

HolkaZměsta
11 příspěvků 22.09.12 18:26

Ale samozřejmě! Na bílé prodloužení jsem byla jediná v antických šatech, ostatní holky omdlévaly (a to doslova) v sešněrovaných korzetech. Půjčila jsem si je za skvělou cenu v salonu Paloma na Masarykově ulici. Podívej se tam :) http://svatebnisalonpaloma.cz

MaláMyš
201 příspěvků 23.09.12 00:19

Prohledejte jejich stránky, nevím jestli jsem se správně trefila. Kontakt mám od dívek z konzervatoře. Vystupují v nich a šaty vypadají ve skutečnosti ještě lépe. V salónu jsou prý ochotní a kde co upraví a založí.

MaláMyš
201 příspěvků 23.09.12 00:28

Pokud se to alespoň blíží Vaší představě, tak napište soukromě, admin mi nepovolil poslat kontakt na stánky, nevím proč. Moje fakt nejsou :-) Nechápu…přitom se to tu hemží reklamou na kde co, název stránek přímo v nadpisu diskuse a nikomu to nevadí.

MaláMyš
201 příspěvků 23.09.12 14:45

Eshop-rychle .cz/svatby-plesy-saty

Linie
1704 příspěvků 23.09.12 15:04

Dotaz: Proč je třeba mít na prodlouženou bílé šaty? Půjčovna stojí jako celý kurz!
Vybavení pro dívku do tanečních je dost náročné - 2-3 šaty na běžnou hodinu, dlouhé šaty na ples, taneční boty, kabát, aby nechodila v bundě a teď je ještě někde nutí si pořizovat/půjčovat bílé šaty?

llolla
2102 příspěvků 23.09.12 16:02

@Milea
Pokud budete mit cestu do Prahy zkuste Van Graaf, tam urcite mit budou.

opona
147 příspěvků 23.09.12 16:29

Rekla bych ze pujcovne tech samych satu na venecek je cenove nekde jinde nez na svatbu, respektive byva to mnohem mene, spise v radu stovek nez tisicu. Aspon za me to tak byvalo.

debra.morgan
223 příspěvků 23.09.12 16:58

Pojem „bílá prodloužená“ se zakládá na bílých šatech. Nemusí být svatební a nevím jestli musí být dlouhý, ale bílý určitě. Většina dívek to řeší půjčením právě těch svatebních. A pak jsou další prodoužené. My jsme měli bílou, v dlouhých společenských a v krátkých.

janiiiv
781 příspěvků 23.09.12 17:58

.

Příspěvek upraven 02.10.13 v 01:19

D.C.M.
82 příspěvků 23.09.12 18:24

U nás byl v bílých dlouhých šatech věneček povinně. Za pár let jsem si to zopakovala na maturitním plese.
Půjčovny na to opravdu měly speciální šaty, takže žádné svatební. Jejich půjčení stálo stejně jako částka za dlouhé plesové šaty.

Moir
1808 příspěvků 23.09.12 20:00

Bílá prodloužená je zvyk krajový a též některých tanečních škol, v Praze to po mně Oplt nechtěl, spolužačka, co chodila jinam, si bílé šaty půjčovala. Dovoluji si vyvinout teorii, že je to pozůstatek plesů debutantek, též v bílých šatech.

Příspěvek upraven 26.09.12 v 08:42

Milea
2 příspěvky 23.09.12 23:07

Děkuji za tipy, příští týden vyrážím na lov, tak uvidím, co seženu/neseženu :).

Viktoria11
1 příspěvek 12.11.12 20:38
plesové šaty v čr-děs běs

Ani v pražských salonech se nedají sehnat plesové šaty, v kterých by člověk nevypadal jako vánoční stromeček:D

bertulka  12.11.12 20:44

Na bílou prodlouženou se nepůjčují šaty svatební, alespoň většinou. Svatební jsou propracovanější a také výrazně dražší. když jsme půjčovaly s dcerou, paní říkala, že by nám svatební nepůjčila, ani kdybychom je zaplatily, protože by zkazila jméno salónu. Není vhodné, aby se ve svatebních šatech vdávala nevěsta a v těch stejných pak slečna šla na prodlouženou. Uznávám, že na tom něco je. Opravdu ve většině salónech jsou šaty se širokou sukní, šlehačka a pod. Vybrat vkusné je velmi těžké. 16-leté slečny prostě chtějí být za princezny často poprvé v životě. Na druhou stranu.. kdy jindy, že?

Barbuchaa
211 příspěvků 12.11.12 20:49

U nás byly ve valné většině ony zmiňované korzetové šlehačky. Moje mamka mi šaty přešívala ze starých svatebních, tudíž jsem měla nešlehačkové a docela jsem s nimi vybočovala. Jinak vzpomínám, že jedna z levnějších půjčoven je na Palackého třídě kousek od Semilassa, mají tam i šaty speciálně na bílou prodlouženou, takže za ně nechtějí tolik, co za svatební. Kamarádka si tam půjčovala podobné těm, co jsou na úvodní fotce - vršek stejný, akorát byly s obručí.

buble
56 příspěvků 12.11.12 21:39

.

Příspěvek upraven 08.10.16 v 23:10

bertulka  12.11.12 22:10

@buble
Nevim, bylo mne to tak receno, je pravda, ze svatba je prece jen vyznamnejsi udalost nez prodlouzena. Prislo mne to v tu chvili logicke. Na druhou stranu ne kazda nevesta chce saty za desetitisice, ze…

zwedavka
677 příspěvků 13.11.12 08:40

Taky tento zvyk neznám, neznám ani „věneček“, my měli půlkolonu a kolonu, kdy jsem měla dlouhé šaty (půjčené plesovky od tety) - každá jinou barvu

Kiririn
94 příspěvků 28.01.13 19:41

Já mám teda do prodloužené času až dost, ale už teď jsem se rozhodla, že si šaty ušiju. Prosté alá 50. léta, výstřih mořská panna, celokrajkový živůtek s krajkou přesahující až ke krku a opravdu velmi decentně „nadýchanou“ sukní s řasením. Nic víc, nic míň, do šlehačky je přes mojí smrt.

Cesnekacka
274 příspěvků 28.01.13 19:51
@Kiririn píše:
Já mám teda do prodloužené času až dost, ale už teď jsem se rozhodla, že si šaty ušiju. Prosté alá 50. léta, výstřih mořská panna, celokrajkový živůtek s krajkou přesahující až ke krku a opravdu velmi decentně „nadýchanou“ sukní s řasením. Nic víc, nic míň, do šlehačky je přes mojí smrt.

Co je „výstřih mořská panna“?

Kiririn
94 příspěvků 28.01.13 20:59

@Cesnekacka

Něco takového, šaty chci ale jiné - nekrajková, delší, méně bohatá sukně, alě živůtek až na to, že bez rukávů v podstatě stejný

Cesnekacka
274 příspěvků 29.01.13 12:48

Nevím, zda jsou vhodné právě na prodlouženou, ale nemohu se odtrhnout od těchto.
link od buble…

Váš příspěvek

Kurz základů práce s kůží.

Kdybyste nevěděli, co se zítřejším dlouhým zimním večerem, přijďte... Celý článek

Poslední článek:
Jak mě mrazilo při předvánočním nákupu bot

Letos do Vánoc zřejmě zrmznu. Nepovedlo se mi v řetězcích sehnat... Celý článek

Novinky e-mailem

Pekelné články Vám doručíme ještě zatepla.

Přihlásit